CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2

Close [Copy link]

Balas #1400 fash\ catat

tu la

pengalaman yg amat menarik! tqvm sebab sudi share pengalaman dgn kita org semua kat cnie

PID ....jalan area situ mmg bahaya,,,bnyk berlaku memacam....aku pun risau...laki aku kalu drive dr aport nk cepat mmg lalu jln blakang tu...kalu dah lewat ikut tol nilai...tp pusing jauh....terowong tu dah amik nyawa anak sedara kwn aku!!!!!

kalu laki aku smpai umah dlm kul 1 ke 2 pagi aku mesti tunggu...

ade satu pagi ni sblm subuh ler...sbb flt laki aku pagi tu..so kul 5am dah gerak dari rumah(X naik transport)....dia lalu kat terowong tu lah...tetiba masuk situ bau wangiiii yg amat sgttt....laki aku cuakkk...ko bayangkan jalan dari terowong smpai ke jln besar LBJ nak ke aiport,,punyelah jauh bau tu temankan laki aku....pulak tu laki aku kate...sepanjang perjalanan sekor kete pun Xde laki aku baca doa la yg patut..n cakap...mintak jgn ganggu...kalu nak tumpang Xpe... agaknye dah tak tahan....tu yang laki aku azan dalam kete...tetiba hilang bau tu....

lenkali kalu X konfiden lalu tol nilai...cari roundbout kat situ ade tulis majlis bandaran nilai...ikut situ...lalu highway...tapi laki aku slalu mlm kul 1-2 dia mqain bohhh je lalu situ...aku yg ngeri...

ko istifar bebnyk okeyyy...yg penting Alhamdullilah ko selamat...kuat semangat ko bagusss...kagum aku... sbb kalu ade org mau terbabassss tu,jgn memain...JLN  labu,sendayan,LBJ semua ngeri...cume kite kuat ngan tidak saje... ade satu lagi jln ikut kg ape tu..aku lupe name dia...yg bleh tembus garden homes...kat situ pun bahaya.....jalan situ pun ade terowong jugakkk...kire atas terowong tu ade jalan jugakkk...jln tu lah jalan yg PID lalu...semua tempat tu kerasss...aku kalu nak pickup laki aku   lalu situ gakkk anak2 ade x risau sgt...lagi pun Hati mesti mau kerasss n keringg....kalu X mmg X empuk nak kene ikut tol jauh nak pusing2 g  Aport

[ Last edited by  mAmAfAieSz at 25-3-2009 18:53 ]

Rate

1

Reply #1388 princebrunei's post

PRINCEEEE.......PID mkn kat area myden ler...kalu mkn area situ...mmg dah kire dekat nak masuk jln blakang tu  lbj or sendayan...tu yg dia nekad lalu situ....eiiiii hanjinggg kat luar ni memekak ler pulakkkk tensen hakuu...:@ :@

Baru baca cete P.I.D...seramnyeee... baik simpan cd ayat2 yg biasa direkemen kawan2 kat cnih....psg dlm kete klu drive sensorang dan bila tak sedap hati...

anyway...syukurlah P.I.D selamat ..walaupun tak kenal tpi bila baca perkara yg di hdapi rasa amat2 bersyukur yg P.I.D selamat dan masih boleh berkongsi pengalaman ni...

Reply #1403 mAmAfAieSz's post

merahnye mamafaisesz.....

jalan2 belakang nak pi ke PD, Seremban...mmg menakutkan.............

klu ikut jln area2 tu...mesti mata bulat memerhati dan berjaga2.... sentiasa nak alert ngan segala kemungkinan...

Follow Us

Reply #1406 ea208964's post

a ah i mmg suke merah menyala...memberahikan!!!! ...ishhh betul tu...jln dari kampung kayu ara...pastu tembus mane tu tmpat lalu ketapi nk g PD jln dalam kt blakang tu pun bnyk criter...kat situ pun bleh tembusss...sendayann..ke hape tuh...alahaiii name kg tu...name makcik ape ntahhh aku lupe....ngeri oooo negeri sembilan nih...diam X diam dh hampir lapan taun aku dok sombannn..

p/s: kalu rajin nanti aku nk share criter sesuatu...bende tu X terjawab lagi...cume AKU x kose nak bukak thread baru...

[ Last edited by  mAmAfAieSz at 25-3-2009 20:13 ]

Reply #1407 mAmAfAieSz's post

cete je cnih....klu bukak thread baru takut tak de dlm list replies..nnti org tak jenguk walau cete menarik  sbb tak pasan....

Reply #1408 ea208964's post

aku bukan tak moh citer kat sini...tapi nanti larik tajuk lakk...lagi pun panjang kesah tu,nak aku pendekkan pun payahhh

PID ...dah tidur ngan aman ke????sian n simpati aku kat dia... ermmm   camne nak skodeng umah janda puaka PRINCE tu ekkkk....ke abaikan sajeee...makin mengganasss kat somban nih

benda2 yg kite cari ni,... dia lain ngan  benda2 datang tanpa diundang nih.....kekuatan pada diri kite pun lain jadiknyeee...:@ :@

Reply #1409 mAmAfAieSz's post

klu panjang kena bukak thread sendri ni....

klu satu dua je...boleh lah tumpang....

ygmana lak ni...

umah janda puaka PRINCE tu

Originally posted by mala0n at 25-3-2009 16:49

ni kat jalan baru yg lalu taman sendayan housing area baru bukak tu ke?

ada satu terowong pendek before sampai simpang nak ke sbn 2 tu kan?

betul, aku maksudkan ni jalan di atas bukit yang ada perumahan tu. kalau dari jusco seremban 2 boleh nampak jalan tu di atas bukit dari depan jusco.

Originally posted by kasturina at 25-3-2009 14:54

sebelum tidur sembahyang dulu, baca doa apa yang patut....biar tak diganggu lagi...lemah semangat...

terima kasih mengingatkan, mungkin juga benda macam ni terjadi mengingatkan aku lagi kepadaNya.

Originally posted by tapaksulaiman at 25-3-2009 15:14
iolss rasakan, baik uolss buat thread baru   

iolss tahkut uolss x dapat kredit nanti uolss

tak perlu rasanya buka thread baru sebab cerita aku ni semua berlaku di seremban 2 juga.

Originally posted by ainafi at 25-3-2009 17:16
sian PID mesti dia rasa nyesal akhirnya air mata jantan nye keluo gak hanya kerana entiti tu....ko pulihkan balik semangat ko PID, terkejut tu sebenonye..lenkali jgn kuo mlm2 dah....

aku pun tak pasti kenapa aku perubahan tiba-tiba dalam diri aku, mula-mula ketakutan, aku rasa seram dan menggigil. tapi tak lama lepas tu aku jadi baran, dan aku boleh rasa padan aku panas dan darah aku menyirap sebab cuak kat hantu-hantu yang kacau aku tu. tapi kemudiannya aku rasa sebak dan tiba-tiba aku menangis, aku pun tak tau apa jadi dengan diri aku sebenarnya.

Originally posted by princebrunei at 25-3-2009 17:29

Kat mana ni, apa aku x tau, jalan sungai ujong.. kat mana tu, aku blurr la.. tapi memang lah seram, ni teruk ye sampai ancam nyawa ko nih..

prince kau tau tak jalan seremban 2 menuju ke sendayan lalu jalan atas bukit, kalau dari jusco kau boleh nampak jalan tu, ada tulis takungan air. kat atas tu ada perumahan juga, namanya jalan sungai ujong. aku nak masukkan google maps tapi aku tak tau macam mana caranya, kalau tau aku dah masukkan kat sini. kat jalan atas tu lah ada kebun buah naga dan jalan lama tembus ke port dickson dan klia.

Originally posted by princebrunei at 25-3-2009 17:38
Maksud ko, ko jenguk keta kat belakang tu, ko nampak ko yang pandu kereta tu ke sambil tersengih.. biar betul, mau aku kojol kat situ gak.. nasib baik ko x merempuh terowong  ...

betul prince, aku nampak muka aku sendiri di dalam kereta kura-kura tu sambil tersengih kat aku. masa kes mula-mula tu aku tak nampak pemandunya langsung dan nampak dengan jelas sebab lampu dalam kereta tu terpasang sebelum kereta tu laju merempuh pagar kebun buah naga dan terus hilang dari pandangan. kali kedua dia kacau aku masa melalui terowong pendek tu, tiba-tiba masa aku lalu terowong gelap tu ada cahaya tinggi dari belakang. masa di tenga terowong tu aku tengok cermin pandang belakang dan terkejut bila aku nampak aku sendiri di dalam kereta tu dan tersengih kat aku. aku terkejut dan hampir-hampir terbabas, aku tak tau apa jadi kalau aku terbabas sebab aku hampir merempuh tembok terowong tu.

Originally posted by princebrunei at 25-3-2009 17:39
Aku musykil lak, kenapa ko dari nilai nak gi seremban 2 lalu klia, jauh tu..   kalau labu tu ko x berani lalu, aku rasa jalan klia ni lagi bahaya, jalan dah la gelap pastu kereta pon x de yang  ...

aku ada pengalaman ngeri lalu jalan labu tu dua minggu lepas sebab tu lah aku elak jalan tu, kau cuba cari thread pernakah anda di tumpang makhluk halus. aku dah cerita kat situ semua, sebab tu lah aku nak elak jalan tu.

Originally posted by princebrunei at 25-3-2009 17:45
Highway kuar nilai ko x tau kat ner ke..   ko kene pilih 1 hari round2 kat nilai tu, supaya akan datang ko x de problem mcm ni lagi.. susur nilai dulu2 senang je kat depan sikit mydin tu, tapi  ...

aku tak tau langsung kat mana susur keluar tu, aku pernah sesat sampai masuk ke kawasan kilang. aku geram juga sebab orang plus tak letak signboard, yang ada aku cuba ikut tapi aku sesat pula jadinya.

Originally posted by 316 at 25-3-2009 19:26
alhamdulillah gk P.I.D masih dpt kontrol lg ..

alhamdulillah, aku tak tau apa akan jadi kalau aku tak dapat kawal dengan baik kereta malam tu. apa-apa pun, aku jadikan peristewayang terjadi sebagai satu peringatan buat aku. lepas kejadian semalam, aku lebih mendekatakan diri dengan keluarga, orang tersayang dan juga denganNya.