CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

[Tempatan] (VIDEO) Ina Naim redha, arwah suami tidak mahu hidup lama

I baru baca tulisan dr abd rahman aka rahmanov di FB.. beliau tulis yg SS ni ada BA bahasa arab dr IIUM...iye ke tidak eh... musykil

nw111 replied at 16-11-2023 10:36 PM
Dah tak kerja sapa tanggung makan minum dia anak beranak?

Adik beradik suami la..pastu dpt kebajikan.2 anak sorang rm200. total rm400.

ina_na replied at 16-11-2023 10:30 PM
Dia X tolak terus dunia..dia org Kan share yg dia melalak menyanyi berkaraoke senja2... Iolss x tg ...

Karoke tuu ajelaaa hiburan depa agaknyaa . Lain takde.. tv pun agaknya takde .pas tu mkn.. srmayang ngaji tido.. esok repeat benda yg sama . ..  bosannyaa hidupp..sohai ni sakit jiwa agaknyaa.... Ape laa yg jdkan dia mcm ni.. kalo dia sensorang lantaklaa ni dah seret 4 org sekaliiguss..

Harap anak anak dia masuk school nanti boleh survivelaa.. bebudak school pun mulut jahat.. mau di kata mcm mcm.. berat ujian bebudak ni especially si hadi dgn salman.. yg pompuan tu ok lg sbb masih kecik lg

jari10 replied at 16-11-2023 10:21 PM
Apa skop “tolak terus dunia” tu pada pemahaman kau (refer to SS) hehe

Tak pi school.. tak cari duit.. mkn pakai pun ala kadar.. melalak karoke je yg ditahunyaa.. ape benda yg dibuat tak dtg pekdah.. satu lg tak usaha pun utk maju dan hidup srlesa kat dunia nii

Ada fans dlm ni lol

iols ada dgr kt tt psl menda ni... dia kan pernah jadi member inteam dan buat lagu jgk...deyols ada bbrp buah album penuh dan album kompilasi.. arwah pun ada bbrp album solo jgk... so maybe sumbangan dr royalti arwah tu la utk waris2nya... masa hayatnya dia pun ada ajar org mengaji dan ambil upah mengurut..ni yg iols dgr lah...

Follow Us
Kalau dah tanam niat taknak hidup lama, sebolehnya tak payah la berkeluarga.. kalau nak berkeluarga pun, pastikan kebajikan famili yang kita nak tinggalkan tu terjamin dan sentiasa senang sampai la dorang boleh berdikari sendiri.. husnuzon, mungkin arwah dah urus semua, kita pun tak tau dan tak perlu tau

Buritan replied at 16-11-2023 11:35 PM
Karoke tuu ajelaaa hiburan depa agaknyaa . Lain takde.. tv pun agaknya takde .pas tu mkn.. srmayan ...

Tp ade org share gambo dia ajar anak mengaji ade je TV tergantung..kalo dia duk Johor ni pakai antena yg kat atas bumbung tu leh dpt Chanel Singapore n Indonesia..lebam la anak2 tgk TV,karton citer best2 Singapore...

Mcm sekolah menenggah anak sulung iolss elok Kalo ade kawan2 yg x tau mengaji,yg mengaji ade tlg ajarkan... cikgu2 pun bgs tlg dptkan biasiswa tuk yg asnaf selain tuk kelas depan mmg ramai dpt biasiswa sbb x nak bg budak2 kelas depan lari...

Kalo btl anak2 dia hafal Qur'an biasanye cpt je dpt follow pelajaran sekolah..adik iolss dl msk Maahad Tahfiz 3 tahun hafal Qur'an form 4 msk sekolah agama krjn balik...bl tanye dia ok ke boleh follow ke...dia ckp alhamdulillah boleh..senang je..tgk result SPM dia mmg kagum la ms upsr 5D SPM 5A lps Tu dia ambik STPM tuk sekolah agama pe nama nye lupa dah..skrg dah jd lecture...

Cuma Tu la btl ke anak2 dia hafal Qur'an,belajar hadist,khat semua..

tukul replied at 16-11-2023 08:46 PM
Hahaha...penat la duk baca karangan kat FB yg mengagung2 kan lakibini ni...bini terpaling redha ka ...

dh mula stat netizen kata mulia sungguh sohai ni..adoi hilang ingatan cpt sgt diorg ni..bkn nak suruh hebahkan balik ape yg die penah buat,cuma xyah la agong2kan sgt...looser pathetic kot diorg ni

adeqbun replied at 17-11-2023 11:18 AM
dh mula stat netizen kata mulia sungguh sohai ni..adoi hilang ingatan cpt sgt diorg ni..bkn nak su ...

Bila org kata ank2 arwah xsekolah, diorg kata bdk2 tu homeschool. Ramai plak yg homeschool ank puji2, citer ank diorg berjaya juga mcm bdk lain.
Masalahnya ank2 sohai ni homeschool wayang je. Bknnya ada silibus atau target tertentu.

nw111 replied at 16-11-2023 02:36 PM

Takpe duit sumbangan banyak, cukup lah nak menampung hidup dorang anak beranak
Jangan lupa hutang arwah tapi i rasa ramai dah halal kan hutang dia

ina_na replied at 17-11-2023 10:59 AM
Tp ade org share gambo dia ajar anak mengaji ade je TV tergantung..kalo dia duk Johor ni pakai ant ...

O ye ke .. aku hrp sgt depa hafalla quran . Aku nak depa pandai.. ikhlas aku ckp.. lagi lagi si hadi tuu.. nmpk budak baik sgt..

Wow bagus ye sape yg hafal quran ni ye.. idaklee ku tahu fadilatnyaaaa

duit derma kan banyak

Edited by ina_na at 17-11-2023 12:44 PM
Buritan replied at 17-11-2023 11:52 AM
O ye ke .. aku hrp sgt depa hafalla quran . Aku nak depa pandai.. ikhlas aku ckp.. lagi lagi si ha ...

Sama la..Aku rs ramai mmg kesian ke anak2 Ina ni..harap hafal Qur'an,pandai tulis khat dan tau tafsir hadist... Kalo kosong kesian la...menyampah tgk kat FB kematian yg dicemburui..ehh aku x cemburu pun...

Banyak kelebihan hafal Al Quran ni..Salah satu nye bl belajar terang hati n minda..cpt dpt follow subjek2 sekolah..selain tu bl meninggal nanti Kalo msh hafal Qur'an In Shaa Allah mayat akan utuh mcm ms br di kebumikan...yg lain lupa dah la .Makin muda ni..pelupa banyak sgt..tp ade ustaz bg ceramah bgtau nak hafal Qur'an senang..nak maintain kekal hafal tu ssh..sbb Kita dah keje..leka gan keje..leka gan dunia...

Mayonis2020 replied at 16-11-2023 09:15 PM
Ingat tak dulu few years back, ade orang confess kat IIUM confession, pasal kakak dia punye anak2 ta ...

Skrg ni mcmane laluan anak2x die.. Untuk yg 15tahun tu mcmane tu... Boleh masuk sekolah men kpm ke tu... Better la sekolahkan die amik spm sekurang2xnye....

ina_na replied at 17-11-2023 12:38 PM
Sama la..Aku rs ramai mmg kesian ke anak2 Ina ni..harap hafal Qur'an,pandai tulis khat dan tau taf ...

Sohai tuu kematian yg dicemburui.. ayoyooo.. bg aku dia susahkan anak anak dia.. kalo tak nak ilmu dunia yg yahudi ni. Pii laa masuk sekoah tahfiz... yg ini mmg aku tak boleh terima.. ..harta takde duit takde.. hrp bebudak ni cepat cepat dpt bangun semulaa.. kejar masa dpn depa balik.. harap Allah halang laa jika ade sesiapa cuba sesatkan bebudak ini.. aminnn.. moga doa kita salah seorg dimkbulkan..

orkid_amani replied at 16-11-2023 02:14 PM
kalau perasan kebanyakannya yg ditidurkan lepas covid mmg jaaraang laa yg bangun balik. Kebanyakan ...

Pantang maut sebelum ajal. Someone yang iols kenal, dah ditidurkan ( due to sakit paru2) 2x tau. Masih bernyawa sampai sekarang. Rileks2 je dia bangun balik

kan sentiasa dpt bantuan. masuk news.... ada tered kt ci pun pernah

hashashes replied at 17-11-2023 02:35 PM
Pantang maut sebelum ajal. Someone yang iols kenal, dah ditidurkan ( due to sakit paru2) 2x tau. M ...

Miracle la tuu kalau ditidurkan boleh bagun balik. Kebanyakannya yg bagun balik ke alam sebalik sana

Buritan replied at 17-11-2023 01:44 PM
Sohai tuu kematian yg dicemburui.. ayoyooo.. bg aku dia susahkan anak anak dia.. kalo tak nak ilmu ...

Tu yg meluat Tu...iolss cuma riso tkt ideology sohai ni melekat dlm otak Ina gan anak2 je...X nak pendidikan Yahudi p la anta anak msk Maahad Tahfiz kan...msk Maahad Tahfiz pun kn tau menulis rumi gak...  X tercapai otak aku dah tau x leh hidup lama ajar anak2 hidup hidup melarat..rumah x de mesin basuh... anak2 x anta sekolah..Kalo p sekolah pun p pagi jul 7 kul 1 dah blk..Kalo duk Johor sambung lg sekolah agama negeri nye..kul 1.30-3 atau 3.30-6.30ptg...dah Kalo nk Islamic sgt anto la sekolah menenggah agama ade je kat Johor ni yg jenis x asrama...hak pendidikan anak2 dia nafikan..boleh jd sanjungan Di FB...nk muntahhhhh