CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Raline

[Tempatan] GEMPAR!!!Siti Bainun 'hilang' 60 kg

Edited by green~tea at 21-11-2023 09:33 AM
mizruncing replied at 21-11-2023 09:17 AM
silakan.. tanak percaya pon takpe. okay je sbb kita bukan rugi apa2. at least kita prihatin ke dua ...

Ada kawan aku cakap yasmin tu yang bipolar and dera bella.. bukan bainon yg dera..  tp yasmin terlepas sbb dia pakai kad OKU

No wonder laa si khairul hakimin bff aliff ahmad tu jatuh bangkrap terduduk.. sbb kes aniaya orang ni la kott

Harini ko buat orang.. jangan hairan one day orang buat ko plak

mamarilia replied at 14-11-2023 08:26 PM
lawyer siah pernah up posting di fb nya.. dia ckp, benon warded sbb takde selera makan.. depression  ...

iols berani kata bainun difitnah
fitnah yg sangat sangat sangat teruk
both bainun bella adalah mangsa content si pemfitnah yg lapar perhatian, pujian dan nama disamping hati yg tersakiti pd bainun

green~tea replied at 21-11-2023 09:32 AM
Ada kawan aku cakap yasmin tu yang bipolar and dera bella.. bukan bainon yg dera..  tp yasmin terl ...

kifarah mungkin.. sebab tu sebelum kita nak masuk campur hal yg berlaku, sila selidik dr kedua belah pihak jgn main tala hentammmm je ikut suka..

silakan.. tanak percaya pon takpe. okay je sbb kita bukan rugi apa2. at least kita prihatin ke dua ...

di fb The Truth of Siti Bainun Bella dan ig deknon_bubbles masih ada video tu di you tube dan telegram pun rasanya tak di delete pun.. bella cakap "sayang bonda" tu lebih dr 6 kali katanya dan dia ternampak muka bainun di screen siap nak pegi tp hakim arahkan utk kalih pandangan camera ke bainun.. lebih kurang gitula

pendedahan dr pihak bainun bukan sekadar main tulis sahaja tau
ianya bukti semasa perbicaraan, transkrip perbicaraan dan bukti2 yg ditolak oleh mahkamah/pegawai penyiasat (io) dgn mengatakan "tiada keperluan, tiada kaitan, tak tengok"
bila pendedahan ni diberi, netizen bising "kenapa tak beri bukti ni semua semasa perbicaraan?" haaa jawapan ada di atas

Orenn1 replied at 16-11-2023 02:29 AM
Peliklah ramai yg duk percaya mainan socmed lawyer benon ni konon benon tak bersalah dianiaya. Ken ...

hmm awak mesti tak baca pendedahan yg diberi dlm ig deknon_bubbles dan fb the truth of siti bainun bella kan?
semua bukti dh dipersembahkan semasa perbicaraan tp hakim, pegawai penyiasat (io) mengatakan "tiada keperluan, tiada kaitan, tak tengok" ko ghase?
sila baca dan hadam apa yg didedahkan.. di youtube dan telegram channel pun ada
saksi kantoi menipu merata hala, siap bg jawapan jerut leher sendiri.. tp lepas jua
takpe, Allah Maha Mengetahui, Maha Mendengar dan Maha Melihat.. moga mereka yg bersekongkol mendapat balasan yg setimpal dariNya

Ada kawan aku cakap yasmin tu yang bipolar and dera bella.. bukan bainon yg dera..  tp yasmin terl ...

yup aku pon menyirap dgn budak yasmin tu. tak sedar dek untung. keje nk lepas tengkuk dia je.. masa perbicaraan benon pn dia tgh pegnen kann. pas tu kantoi tak kawen lagi. kali ke bape dah tu

Follow Us
She-Ra replied at 21-11-2023 09:46 AM
di fb The Truth of Siti Bainun Bella dan ig deknon_bubbles masih ada video tu di you tube dan tele ...

kannn. tu pon ade yg kecam aku kata bodoh percaya si benon tu. sukati korang laa nk kata apa. aku pn tak penah suruh korang sokong benon. tp at least rajinkan membaca n nilaikan sendiri. pas tu nak sokong benon lagi ke tak terpulang lahhh mau jadi apa mau jadi hantu mau jadi buaya

mizruncing replied at 21-11-2023 11:56 AM
kannn. tu pon ade yg kecam aku kata bodoh percaya si benon tu. sukati korang laa nk kata apa. aku  ...

lagu tu laguuu hahahaa

ye begitulah.. baca dengar dan hadam. kemudian nak ulang balik cerpen daripada pihak pengadu (pemfitnah) pun boleh
dan bandingkan..
pengadu tu pun semasa jd saksi, masa kena cross examination, byk kantoi menipu
siap tak setuju dgn cerpen tulisan sendiri la.. ko ghase? #mental

i kenal keduanya.. i kenal bukan takat kopi kopi tp i pernah serumah dgn keduanya
kenapa i tetap berdiri teguh dibelakang bainun? sebab i kenal sangat both side punya perangai

Edited by Shayang at 21-11-2023 04:05 PM

Ler ada plot twist ke? Tp keputusan mahkamah dah kuar kot.

Aku kureng gemar ngn barisan loyer benon dan penyibuk2 mcm laki bini pucat dolah antivaxx tu
Aku tak tau napa dorang sibuk2 gak kes benon tu maybe sbb loyer dia jd loye benon gamaknya.
Hati budi dorang tu teruk bebenor siap doakan org ditimpa musibah masa g umrah.
Ujung2 kalah saman, tp ego tinggi
Penampilan je mcm muslimah tp hati mak aihhh jauh lebih mulia doktor yg korang saman tu, tak bertudung tp hati dia besar sanggup maafkan korang dan tak kisah pun dengan duit tu.

bagi ai kalau tak kerana covid19, sampai sekarang kita tak tahu nasib Bella. kes baby Adam yg mati kat rumah bonda tu pon suspicious - wpun down sindrom, masa mula2 masuk kemain lagi sihat gebu, di hujung nyawa kurus kering. kesian sangat.

Cantik watna pink benon pakai, iols berkenan sgt

ipes2 replied at 20-11-2023 08:12 PM
ye la
sy faham tu
masa sy jawab tu sy agak emotional sikit kerana teringat kes nya

Tak nampak pun jawapan u macam emo, lebih kpd u stating facts je. I setuju dgn statement u tu, cuma u komen dari angle lain, I pula komen dari angle lain, dua2 angle pun tak ada yg salah

dani-rox replied at 21-11-2023 08:12 AM
bagi ai kalau tak kerana covid19, sampai sekarang kita tak tahu nasib Bella. kes baby Adam yg mati k ...

Kakaaa.. gi IG deknon bubbles yg dorang tepek kat dlm ni.. dalam tu ada info semua, pasal baby Adam tu pun ada. Banyak resit si benon ni simpan, bukti2 gambar, video n whatsapp etc agak mencurigakan jugak si zuriaty tu. Iols dah terjebak ke rabbit hole

She-Ra replied at 21-11-2023 06:34 AM
lagu tu laguuu hahahaa

ye begitulah.. baca dengar dan hadam. kemudian nak ulang balik cerpen dar ...

Uols rasa sebab si zuon tu nakkan si baby jane tu ke? Atau ada motif lain? Since u kenal both partiesspill more pls sis..

fortiori13 replied at 21-11-2023 07:06 PM
Tak nampak pun jawapan u macam emo, lebih kpd u stating facts je. I setuju dgn statement u tu, cum ...

terima kasih

green~tea replied at 20-11-2023 10:51 PM
Thanks i nak kena khatam ni

Ramai geng m** d**** ni rupanya.. semua i dah unfollow

kes meletop zaman pkp, masing2 lapar perhatian, kumpul follower dan cari content... dengan selonggok artis ikut sekali..
influencer mmg ramai geng dia.. tu yg makin sombong.. tgk aja la kes budak2 unikl tu... saje create issue

aku setuju... ada bbrp kawannya influencer/artis/etc masih teguh support benon secara terbuka... kawan yg baik walau buruk perilaku kawan kita, kita takkan tinggalkan sbb dia kawan kita... bagi support utk jadi lebih baik... entah2 pengakhirannya jauh lebih baik dari kita yg konon baik

cha-cha replied at 21-11-2023 08:03 PM
Uols rasa sebab si zuon tu nakkan si baby jane tu ke? Atau ada motif lain? Since u kenal both part ...

jane tu salah satu punca zoo tersakiti dgn orang yg enon sayang lebih dan dh kurang beri perhatian dh dia dan anak2
ini dr perhatian i selama kenal keduanya la..

zoo sejenis tak boleh ada org lain lebih dr dia
sejenis  lapar perhatian, suka pujian
ex husband dia pun siap ckp "akan ada drama lain utk kekalkan popularity"
dia tak fikir dh dosa pahala segala, janji hati syaitan dia terisi dan kenyang

mamarilia replied at 22-11-2023 04:24 AM
aku setuju... ada bbrp kawannya influencer/artis/etc masih teguh support benon secara terbuka... k ...

dan takkan kita sebagai kawan nak tgk je dia difitnah teruk?

Saya pon terfikir begitu jugak. Dia up status umpama buka ruang orang beramai2 mengutuk bainun. Dengan yang body shaming lagi padahal yang buat shaming pon tak seberapa… besar tanggungjawab influencer ni, kalau salah langkah jadi wakaf dosa. Tapi ramai yang in denial.