CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Tempatan] MOU ditandatangani PM10 berklausa jenayah ? UPDATE post #47 m/s 3 : Menteri sundrik kata satu jenayah halang MP berperanan diparlimen

Edited by blastoff at 19-12-2022 09:33 PM
Solokkk replied at 19-12-2022 09:27 PM
Semoga Pak Non dapat tarik lebih ramai pelabur2 dgn perlaburan bertrilion2 dari China ke, atau Rusia ...

pak non dah terjerat...... tarak cara nak lepaskan dirinyaaa lagi dahhhh. Kerajaan 22 bulan pungg lama, ntah2 22 minggu je harap2 bukan 22 hari ler kesian plakkkk aku nengok kang

blastoff replied at 19-12-2022 09:32 PM
pak non dah terjerat...... tarak cara nak lepaskan dirinyaaa lagi dahhhh.

Kemaruk sgt nak jadi PM, sampai sanggup ciritkan demokrasi main ugut2 dgn MoU. Ramai marhein dah notice kemarukan gila sasau Pak Non nak jadi PM sejak langkah Kajang lagik .

blastoff replied at 18-12-2022 12:22 PM
YDPA tak pernah offer pada memana MP laa utk sokong parti memana , huishh hampa nih pencacai nawar  ...

Ala beb...takyah la pusing sangat. Masing2 xde majoriti kan? Ydpa dah buat apa yg sepatutnya. Wak yidin dan tghh pun dah buat mcm apa yg depa nak. Hang yang mintak macam tu..pastu hang balik yg meroyan..dah pasal apa?

iman_kasih replied at 19-12-2022 09:44 PM
Ala beb...takyah la pusing sangat. Masing2 xde majoriti kan? Ydpa dah buat apa yg sepatutnya. Wak  ...

awat pencacai Anwar merapu lebeyy ekk... dah kekosongan idea kaaa nk back up jadi fuck up

MOU KLAUSA 4...... adalah nukilan Anwar si penjenayah, jgn nak kata aku mintanya  plakkk

Edited by blastoff at 19-12-2022 10:27 PM

pencacai2 Anwar dok ke hulu ke hilir keji muhyidin, itu laaa perbuatan paling bodohhh bertingkat2 , dah la Anwar buat jenayah kemudian dok kutuk dan keji puak pembangkang sama mcm mewujudkan pemangkin agar lagi cepat Anwar diheret ke mahkamah je laaa..

blastoff replied at 19-12-2022 10:18 PM
awat pencacai Anwar merapu lebeyy ekk... dah kekosongan idea kaaa nk back up jadi fuck up

MOU KLA ...

Aku rasa hang salah faham dgn apa aku tulis kat atas tu. Tp xpe la...malas aku nak betulkan balik.

Btw, kalau pasal MoU ni, fahmi fadzil dan rafizi dh jawab..bro aza petang tadi pun dh jawab dalam parlimen bila dibangkitkan oleh taki. Boleh pi tengok.

Sekarang ni dah tiba masanya kedua2 pihak buat keje.

Follow Us
blastoff replied at 19-12-2022 10:23 PM
pencacai2 Anwar dok ke hulu ke hilir keji muhyidin, itu laaa perbuatan paling bodohhh bertingkat2 ,  ...

aku ulang balik komen aku kat tred lain utk @kemaruk. Pencacai anwar ni ingat kita sokong muhyidin sbb kita kutuk anwar.
itu yg try pancing kutuk muhyidin. Ingat kita ni bengap mcm depa purcaya politaik ni semua? Kita takdela sebengap depa yg ingat politaik ni buat mou bagai utk kestabilan negara/rakyat. Malaun tu semua nak kenyangkan perut kroni & suku sakat depa aje. Raykat who??

iman_kasih replied at 19-12-2022 10:33 PM
Aku rasa hang salah faham dgn apa aku tulis kat atas tu. Tp xpe la...malas aku nak betulkan balik. ...

fahmi ka rafizi ka nak explain (spin) camna punggg tak leh erase impak KLAUSA 4 yg dah masuk dlm sejarah cuma tinggal nak masuk mahkamah je... utk buat keje sebagai pembangkang jadi berkesan lah penjenayah tak leh dibiarkan jadi pm, kang bukan stakat pencacai2 penjenayah tu dok cyber bully puak pembangkang sebaliknya Anwar gak boleh frame puak pembangkang agar depa dikenakan akta hasutan itu ini ler... nk jln keje camna kalau asyik di soh ke balai je sebab fahmi dok asyik tuduh pembangkang menghasut itu ini

Edited by blastoff at 19-12-2022 10:56 PM
Innrukia replied at 19-12-2022 10:38 PM
aku ulang balik komen aku kat tred lain utk @kemaruk. Pencacai anwar ni ingat kita sokong muhyidin ...

kau tengok dari cara depa Hina pembangkang hingga ke peringkat cyberbully tunjuk kan they are planning to kaut pembangkang  under akta hasutan ler

kau ingat MP je ke Anwar nak kekang dari mempersoalkan keabsahan kuasa nyaaa, pembangkang pun dia akan kekang laaa jugak, bukan dgn MOU tapi dgn akta hasutan ler.... tunggguuu

apabila penjenayah dpt kuasa, dia akan sibuk perluaskan dan kebalkan kuasanya laaa bagi jadi mutlak agar sapa pung tak leh heret dia ke mahkamah maaaa

sebab dia sedar kalau dia tak heret depa ke mahkamah, depa akan heret dia, kita tunggu tengok sapa kena heret dulu ler jawabnya.. popcornnnn

Pencacai anwar kat forum dok ke hulu ke hilir kata anwar menang undian usul percaya ......padahal pembangkang tak involve pun sama dalam undian itteww kerana depa tak iktirafnya dek kerana klausa 4 dalam MOU depa anggap mempengaruhi keputusan undian tuu ler lalu undian itteww ada unsur2 jenayah padanya

So undian terpaksa di buat secara guna suara je lah ya, tak involve pembangkang, tapi dek kerana guna suara berapa manyak dikalangan gabungan anwar yg sokongnya pungg tidak di ketahui kerana tak leh di kira jumlah nya maa, simply sebut menang majoriti je ler.

Bagi rakyat nak faham duduk perkara sebenar yg berlaku di parlimen waktu tu boleh tonton video bawah ni, dia explain dgn jelas dan senang utk di fahami mengenainya.

(2322) USUL PERCAYA TIADA MAKNA KERANA WUJUD DOKUMEN TIDAK SAH BERSEMPADANKAN 'UGUTAN' JENAYAH - YouTube

Edited by blastoff at 20-12-2022 12:03 PM

aku stuju dgn rumusan seperti di video atas ni ler,

bahwa pembangkang dgn tak involve sama lebih mudah utk depa heret anwar ke mahkamah laaa kelak

kerana di mahkamah anwar tak leh guna alasan " kalau depa tak iktirafnya anggapnya jenayah kenapa depa pungg undi gak dalam usul tu"

So pembangkang dah plan siap2 cara nak patahkan hujah anwar di mahkamah maa,
sebaliknya anwar dok lalai leka dgn pujian para pencacai yg dok layurnya mimpi indah2

padahal tindakannya tu mcm org yg jatuh dalam lubang tapi keep on korek lubang bagi lebih dalam sesambil para pencacainya dok bersorak kata dia kuat dia berani dia gagah

so lagi hebat dan cepat dia korek lagi dalammmm di buatnyaa   last last terkamboih camtu je dia

Adehhh aku tak pernah tengok pemimpin yg sebodoh anwar dan para pencacai nyaa maaa, lawak lawak  

umpama menang sorak kampung dok tergadai depa tak sedar2 gakkk dek asyik berseronok sakan punya pasai kerana merasa diri TERPALING hebat gittewww

Innrukia replied at 19-12-2022 10:38 PM
aku ulang balik komen aku kat tred lain utk @kemaruk. Pencacai anwar ni ingat kita sokong muhyidin ...

anwar tak reti main politik, dia cuma pandai brainwash pencacai2 dgn janji indah2 saja maaa tapi dia ketandusan plan utk mengorak langkah mematah serangan lawannya ....itu yg dia asyik dok terjerat je jadinya , depa hanya perlu implant masuk dalam kalangan nya org yg akan bagi nasihat haprak kat dia maka jatuh laa ia sebab dia akan ikut nasihat tu tanpa reti menilai ia kaca atau permata kekdahnyaaa

Zulkifli nih dah mcm sedar kelemahan anwar kat mana lalu waktu anwar memula jadi PM dia dah nasihatkannya agar berhati2 dengan penasihat jahat ! Apa yg anwar lani dah terjerumus ler

[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[

https://www.sinarharian.com.my/a ... gan-penasihat-jahat
Zulkifli pesan Anwar berhati-hati dengan penasihat jahat

blastoff replied at 20-12-2022 12:11 PM
Zulkifli nih dah mcm sedar kelemahan anwar kat mana lalu waktu anwar memula jadi PM dia dah nasihatk ...

pada aku anwar ni mmg gila kuasa, dia sanggup gadai segala utk jd PM. Mesti dia panaih hati bila depa2 yg len dah jd pm & dia last dari list, altho dia jd TPM awai dr depa..
skrg dah jd, memang dia nk pegang kuat2 & sampai buat mou yg salah disisi perlembagaan.
Kita tggu & lihat.. tahap mana gila dia tu. Fahmi tu jd ayam sabungan dia. Kat twitter/media takde lain duk keluar bab ni ja.. keje harammm x nmpk start apapun.

blastoff replied at 20-12-2022 11:54 AM
aku stuju dgn rumusan seperti di video atas ni ler,

bahwa pembangkang dgn tak involve sama lebih m ...

Hasil dari meminta2 jawatan PM
Hmmm

Edited by blastoff at 20-12-2022 01:51 PM

Aku dapat detect dahhhh bukti kukuh tawwww siapakah penasihat jahat yg telah menyebabkan anwar terjerumus membuat klausa jenayah ittewww asyik dok petik nama agong ke hulu ke hilirrr je
jeng jeng jeng

Tonton video nih di minit ke 6.00 ......dimana si azalina nih menyebut dgn jelas gerakan depa mewujudkan kerajaan atas titah YDPA JADI cara depa membentuk hubungan sesama depa adalah HAK MUTLAK depa

Ish ish ish, dia lawyer kan, awat dia jadi bangang abadi pi sebut camtu ekkk, awat laa dia pi anggap hanya kerana agong nak gabungan di bentuk je bermakna gabungan tu DAH dapat hak mutlak utk berbuat sesuka hati tanpa kekangan perundangan langsung ekkk ?

Mana ada dalam sistem demokrasi yg parti , kerajaan , NGO atau individu di beri hak mutlak utk create MOU berklausa melanggar undang2 negara plakkk,
agung tarak kuasa haih nak bagi hak mutlak kat kerajaan .....

nampak tak yg betul laaa aku dok kata kerajaan anwar nih mengidamkan HAK MUTLAK ala total monarki maa,

lani depa dok petik nama agong nanti depa akan ubah dalam perlembagaan agar tertera situ kuasa depa SETARAF mcm kuasa total monarki ala firaun yg boleh buat sesuka hati tak terikat pada undang2 pe pungg laa yg dinamakan hak mutlak!

TEPAT seperti jangkaan aku ia TELAH berlaku ! To the T berdasarkan kata2 yg terpacul kluar dari mulut azalina ittew ler

Edited by blastoff at 20-12-2022 02:00 PM
Azharitubunga replied at 20-12-2022 01:24 PM
Hasil dari meminta2 jawatan PM
Hmmm

aku mula merasakan masuknya UMNO ke dalam gabungan PH adalah utk menjatuhkan anwar hingga dia tak boleh bangun lagi dahhhh dgn nasihat2 yg menjerumuskan dia ke penjara ler .....Azalina bakal menyebabkan anwar diheret ke jail dgn nasihat2 nya yg terang2 melanggar undang negara tuh sesambil pencacai2 anwar berhip hip hoorayyy puji sakannnn azalina kat komen2 di video itteww

Di post # 129 aku kata " sebab dia sedar kalau dia tak heret depa ke mahkamah, depa akan heret dia, kita tunggu tengok sapa kena heret dulu ler jawabnya.. popcornnnn"

So anwar dah heret mooo terlebih dulu tapi atas kapasiti peribadi dan tidak under akta hasutan ... err baru je dia sign MOU berklausa jenayah yg nak kuasa mutlak tak dikekang sebarang akta tapi boleh lah plak dia dgn bangganyaaa menyebut yg dia penyokong teguh kedaulatan undang2 ..... nampak sikap dia yg sebenar bahwa lain yg dia ucap tapi lain sebenarnya yg dia buat.... so apa yg dia ucap expect dia akan buat sebaliknya laah haih.

]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

https://www.bharian.com.my/berit ... k-jatuhkan-reputasi

Kenyataan fitnah dirancang terlebih dulu untuk jatuhkan reputasi saya - Anwar

Oleh Ahmad Johari Mohd Ali - Disember 20, 2022 @ 1:37pm[email protected]

Anwar hari ini mengemukakan saman terhadap Muhyiddin berhubung kenyataan fitnah yang mendakwa beliau menerima bayaran RM15 juta sebagai penasihat ekonomi Selangor. - Foto NSTP

KUALA LUMPUR: Datuk Seri Anwar Ibrahim hari ini mengemukakan saman terhadap Tan Sri Muhyiddin Yassin berhubung kenyataan fitnah yang mendakwa beliau menerima bayaran RM15 juta sebagai penasihat ekonomi Selangor.
Kenyataan fitnah itu didakwa Perdana Menteri, dibuat oleh Muhyiddin yang juga Pengerusi Perikatan Nasional (PN) dalam satu ucapan ketika ceramah 'Grand Finale PN Padang Serai' di Taman Selasih, Kulim pada 5 Disember lalu bagi menyokong calon PN, Datuk Azman Nasruddin.
Anwar yang memfailkan saman itu atas kapasiti peribadi, berkata ucapan dan bahagian petikan yang menyinggung perasaannya itu diterbitkan semula di aplikasi TikTok melalui akaun di bawah nama @beritakini8 yang mendapat tontonan melebihi 1,100,000 kali, 6,061 komen, melebihi 21,400 butang 'like', melebihi 1,360 butang 'favourite', dan 2,169 kali perkongsian.
Menurut Anwar, pada 8 Disember lalu iaitu sehari selepas menghantar notis tuntutan melalui firma guaman Tetuan SN Nair & Partners, Anwar berkata Muhyiddin menyebabkan penyataan fitnah itu diterbitkan semula di akaun Facebooknya di bawah nama 'Muhyiddin Yassin' yang mendapat tontonan melebihi 42,000, 506 komen, melebihi 2,800 reaksi dan 48 perkongsian.
"Kenyataan fitnah itu antaranya membawa maksud saya seorang yang tidak boleh dipercayai, tidak jujur mengenai penerimaan jutaan ringgit daripada Kerajaan Negeri Selangor sebagai Penasihat Ekonomi dan menipu orang ramai dengan menyatakan saya menerima RM1 sebagai gaji.
"Kenyataan fitnah ini dirancang terlebih dulu bertujuan untuk memperlekehkan, memfitnah reputasi dan perwatakan saya secara serius selain memburukkan nama baik dan karakter saya yang juga penyokong teguh kedaulatan undang-undang serta reformasi sosial.
"Muhyiddin keberatan untuk memohon maaf dan menarik balik (kenyataan) yang sama, tetapi terus menerbitkan perkataan fitnah itu dengan sengaja dan tidak memadamkannya sehingga kini," katanya.
Sehubungan itu, Anwar menuntut daripada Muhyiddin antaranya ganti rugi am, ganti rugi teruk, ganti rugi pampasan dan ganti rugi teladan dan perintah injunksi untuk menghalangnya daripada terus mengeluarkan kenyataan fitnah serupa.

ucapan mooo tu di ketika kempen PRU ..... so kalau kita nak cari ketika kempen PRU apa yg PH plak buat tuduhan ke atas pemimpin PN ada tak ? Jeng jeng jeng

blastoff replied at 20-12-2022 01:53 PM
aku mula merasakan masuknya UMNO ke dalam gabungan PH adalah utk menjatuhkan anwar hingga dia tak b ...

Pendapat aku
Yang Berkuasa  sedang buat seleksi
Yang mana bermasalah sedang dikumpulkan setempat
Biar rakyat buka mata hati
Lihat sendiri