CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: EAStudent

7 biji kereta sport bersepai di PLUs(highway kl melaka)

Pada suatu malam yang hening dan sunyi di lebuhraya utara selatan kelihatan sebuah kelisa putih tersadai di sebelah lane kerosakan. Ada orang tua yang berdiri disebelahnya,pemilik kelisa tu sedang ber ...
MetalFire Post at 29-3-2010 00:25

aduh... keluar air mata aku gelak..... tak ingat nye lawak, siap bagi high beam lagi tu

lorong kana tu mostly utk memotong.. so kalau kat depan kite tu ader kete yg lambat sikit atau kita nak potong, then guna lorong kanan, but kalau time sblm nak potong tu tiba2 ternampak kete lain, so better jgn keluar dulu, bior yg laju tu pintas dulu, then baru keluar..... kalu mcm tu sure tak xcident... and for those yg bawak tak laju, gunakanlah lorong tgh atau kiri skali.. lorong emergency pula harnya utk kecemasan, so jgn guna. kalau mcm ni, sure kemalangan buleh di kurangkan...

kadang2 time kite memotong di lorong kanan, pecut dlm 130 or sumting, then ada banyak kereta yg nak di potong, so terpaksalah menggunakan jalan yg paling kanan.... bg sayer, kalau tiba2 nampak kereta datang n bg high beam, sayer akan bg signal ke kanan dahulu, mksudnya dah paham la ko nak motong, tp aku nak motong kereta2 ni bg habeh dulu...tunggu la kejap..... dalam banyak2 puak ni, kadang2 ada jugak yg tak paham.... dia igt kiat saja2 tak bg dia potong ka?.... :re:

"Over..over,ada tiga buah kenderaan memandu melebihi had laju,sebuah ferrari,sebuah evo7 dan sebuah lagi kalau aku cakap korang mesti tak percaye punye.........sebuah kelisa putih tengah cucuk angin evo7 tu dan bagi hon dan hi beam nak potong!!!'

MetalFire Post at 29-3-2010 00:25

Hahaha..jangan main-main dengan kancil tau..Aku pernah nampak sendiri kereta kancil cucuk kereta lagi besar di highway..

aku paling tak paham orang yang bawak keter mcm becinta... selow2 kat lane kanan... itu antara penyebab orang potong belah kiri dan boleh menyebabkan kemalangan.. sungguh tidak beradap

aku paling tak paham orang yang bawak keter mcm becinta... selow2 kat lane kanan... itu antara penyebab orang potong belah kiri dan boleh menyebabkan kemalangan.. sungguh tidak beradap
cikus Post at 29-3-2010 08:44

ya, u r rite.... mmng alaun ni sungguh menyampah...  kadang2 rsa nak keluar n bagi penampar yer... tp kang di tuduh pembuli jalan pula... malaun2 cm ni slalu buat dajal bg jalan jem.... kalu nak merembes... p la kat mana2 tempat.. jalan ni tmpat org nak pandu kete yer...

Follow Us
bg aku camni je..
ada satu lagi setan laju yg paling aku meluat.. dah tau keta lane kanan dok q... lagi mau kasi beam nak suruh ketepi.. WTF..

Alt-F4 Post at 29-3-2010 00:40

pernah ada polis wat camni kat aku. asalnya aku dah bagi laluan dan dia pun dah potong aku. kesahnya sampai kat tol dia lalu lane tunai, aku TnG.. so lepas tol dia dok belakang aku balik beam2/cucuk2.. masa tuh LDP, tau lah camner keadaannye kan, kereta penuh semua lorong.. sudahnya aku malas dah nak bagi lalu so aku jalan je macam biasa. bila agak lama dia beam, baru aku jumpa lubang kosong dan masuk lane kiri. lepas tuh polis tuh trus mencicit masuk exit depan aku. dan akhirnya tersangkut juga depa dalam jammed. aku juga yang jalan dulu..

apa cerita ni, takde keluar berita/paper ke pasal eksiden nih

sgt sgt betul AB..
highway Sban-KL nih dah tak rasa mcm highway dek kerana banyak nya kereta..
memang hangin bila tengok ada inconsiderate drivers yg tak faham bahasa nak menyondol nyondol cepat ...
RedDevils Post at 28-3-2010 20:21

macam jalan nak masuk kebun felda jah..

gua lak selalu bagi jari hantu kat gampang-gampang yang tak sedar diri kat fast lane tuh yang jenis block-block orang tak bagi memotong.....
agak-agak nya mereka tak tau yang laluan 'fast lane'  ...
mr_brown Post at 28-3-2010 21:28

bercakap pasal fast lane ni, aku pun sakit hati dengan orang yang berdiri atas escalator kat belah kanan. Mangkuk punya orang. Aku selalu nak cepat dan selalu berlari naik dan turun atas escalator. Kalau nak tercegak atas escalator tu baik berdiri kat belah kiri dan tak menyusahkan orang lain.

still takdak pic ka?

kalu x de dalam berita tu paham2 jelah.. mosti ada berkait ngan ameno...

Kalau takder pix, anggaplah cite nie SAMPAH, tgk paper pun takder story...

bercakap pasal fast lane ni, aku pun sakit hati dengan orang yang berdiri atas escalator kat belah kanan. Mangkuk punya orang. Aku selalu nak cepat dan selalu berlari naik dan turun atas escalator ...
ultra78 Post at 29-3-2010 09:05 AM

kann....

Kalau takder pix, anggaplah cite nie SAMPAH, tgk paper pun takder story...
crossfire Post at 29-3-2010 09:20

pemberita xsempat nak datang...
jalan jammed kan semalam..
time dier orang lalu dah clear..

aku duk gugel tak kuar pn cite ni...

last2 jadi port sembang cite setan pecut la,mat skema la...
cite lawak pon ade.hehehe..

Pada suatu malam yang hening dan sunyi di lebuhraya utara selatan kelihatan sebuah kelisa putih tersadai di sebelah lane kerosakan. Ada orang tua yang berdiri disebelahnya,pemilik kelisa tu sedang ber ...
MetalFire Post at 29-3-2010 12:25 AM

kelisa la plak ... 5 tahun dulu org citer kancil .. 5 tahun akan datang dah tukar viva lak aa

kelisa la plak ... 5 tahun dulu org citer kancil .. 5 tahun akan datang dah tukar viva lak aa
adeknana Post at 29-3-2010 10:05

bleh jadi lawak turun temurun lak.. yg jadi mangsa, kete perodua..

adeknana Post at 29-3-2010 10:05

kenapa bukan alza terus?