CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

setuju ngan pendapat orang ramai.. dari gaya penceritaan dan gaya penulisan ko yang seram2 klako buat aku x tergerak mata ni dari pc.. sekarang aku tengah tahan kencing, bukan sebab takut, tapi sebab teruja nak tau cerita seterusnya.. hehe syabas tulip!

apa2hal pun, cecco nak mengucapkan takziah pada keluarga tulip. tak apa ini semua dugaan dunia, moga awak jadi lebih tabah selepas ini, moga ada hikmah di sebalik semua yang berlaku.. alfatihah

citer yg sgt berbekas dlm ati aku..
Al-fatihah utk Alang TT..

siyes, sedey sgt...bc smntara tggu jem kt luar opis ni..

TT..nanti jawab tau soalan mimi..

thread tulip mmg best....first time bone bc thread skali ngan apa yg forumers reply skali...slalunya bone skip je suma...sbb nk bc citer TT je....huhuhuu

takziah to family tulip....seriously...cdey giler la....x terbayang bone klu suma tu jd kt family bone....mintak simpang la byk2....

tp citer pocong tu lawak la....nakal btul ayah tulip...bleh plak dia dok buat slumber kt ctu...huhuhu...

x sabo nk tunggu citer tulip lg....rajin2 mengarang tau...huhuhu

al-fatihah untuk Alang Tulip.. Moga2 die ditempatkan di antara golongan yg beriman...

sronoks baca, cm baca buku cite plak..pandai wat citer & wat ktrg feel..nak lepaskan lappy ni pon xsampai ati..hihih..Seram+sedih baca citer family Tulip nie..mudah2an dijauhkan segala hasad dengki org luar ngan family Tulip..

Tapi Tulip xpenah kena benda mistik ker?

super credit utk TT!! antara citer terbest pnah aku baca.. ayat sedap.. jln citer mudah faham, x tunggang langgang.. al fatihah utk arwah alang TT.. sedih ada manusia sanggup guna jln sesat utk balas dendam.. respect aku kt family korang yg tough hadapi semua nih.. bukan senang nak menghadapi semua ni.. sebak gak baca part ending alang TT.. tp bla masuk citer pocong tu cm lawak plak.. tp rasa nk terkencing takut pn ada gak... hehe..

Follow Us
super credit utk TT!! antara citer terbest pnah aku baca.. ayat sedap.. jln citer mudah faham, x tunggang langgang.. al fatihah utk arwah alang TT.. sedih ada manusia sanggup guna jln sesat utk balas dendam.. respect aku kt family korang yg tough hadapi semua nih.. bukan senang nak menghadapi semua ni.. sebak gak baca part ending alang TT.. tp bla masuk citer pocong tu cm lawak plak.. tp rasa nk terkencing takut pn ada gak... hehe..

tulip...
crite yg pling besh yg sy pnah bca...
tharu la mse alang tulip mnggal..
sedih...
al-fatihah tk alang tulip.....
"besh story ever"

sedey saya membaca pengalaman tulip ni.. sayu pun ada, semoga ALLAH melindungi kita semua .. amin

tahniah kepada TT dengan penyampaian cerita yg mudah di fahami.
bila part alang meninggal, ianya memang wat sy sedih sbb anak sy br meninggal tahun lepas (sakit).

mana TT ni... bz agaknya ...
btw... angah ko camner sekarang?

101# duquesne
terima kasih atas cadangan yg diberikan..dah tukar skit tajuk nye tu

125# kenzichi
Mintak dijauhkan semua tu..Alhamdulilah pengalaman terkena pada diri sendiri takde...Sehingga kini aku mmg mintak ditutupkan ler mata dr ternampak mende2 camtuu...aku ni takut2 berani...

Semasa Alang sakit kat rumah aku tu mcm-mcm ternampak..selalu yg nampak mak ngan adik aku..Aku ngan Along je yg takde mengalami perkara2 mistik ni...Kalau nampak2 nih selalu mak lerrr...mungkin dia lemah semangat...Ayah ikutkan mak ckp nampak gak..tp selalu Ayah diamkan ajee..jarang nak cite2 kat kami..mak aje ler yg selalu ckp..

131# stroberi_80
Adaaaa...semlm agak busy skit kerjanyee...

Berkenaan dengan Angah tu..skrg nihhh ikutkan lagi byk mistik-mistiknya..tp aku tak brape ambik tahuu sgt..sbb mistik pilihan diaa sendiri n diaaa leh handleee sendiri dahhhh...so nak ceritakan kat sini brapee besh..sbb aku taktahu hujung pangkal sgt...mak cite pun skit2 jerrr...

Angah skrg dah mcm tokmoh dah nyee....sbb dia leh berubat2 kan org n diri sendiriii....tp sebelum dia jadik camniii...lama gak laa dia belajarrrrr..Angah & dunia mistik takleh dipisahkan...itu pilihan diaa..

angah ko mmg org2 yg terpilih...bertuah bdn..dpt berkhidmat utk manusia

tulipx cite la lagi...cite ko best2 laa...leka aku dibuatnyaaa....{:2_76:}

Cerita ni bukan cerita hantu yer..

Masa kejadian nih aku masih kecik sgt2..umur 4 tahun..
Kisah ni berkenaan dengan kematian Tok Ayah aku..Tok Ayah org kampung, ada kebun..ade sawah padi...jadinyaaa tiap2 Tok Ayah akan gi kebun mengerjakan apa2 yg patut..

Suatu hari tu, dlm perjalanan Tok Ayah nak ke kebun, ada sorang ni tahan Tok Ayah tengah2 jalan. Biasala suasana kampung dulu2, sunyiii..Mamat niii libas Tok Ayah dengan parangg. Kena ade 5 kesan libasan. Kat bahu, kakii dan leher...yang kat leher tu buat Tok Ayah tersungkurrrr..Lepas nampak Tok Ayah tersungkur tu mamat tu cabuttt lariii..

Org kampung yg jumpe Tok Ayah, masaa jumpee tuuu Tok Ayah masih hidup, tp kritikal dahh...Kalau tgk pada libasan parang tuu..sure org ingat mmg  terukkk berdarahhhh Tok Ayah...tp masa jumpee tu Tok Ayah tak berdarahhh teruk sgt..mcm luka dalam jeeee...Mak kateee org dulu2 biasalah..ade ilmu-ilmu nyee..

Tok Ayah kritikal dah, jadii semua anak2 ada, mak aku anak sulung jadiii dia lah yg byk buat itu ini. Masa tu adik2 mak pun ramai yg kecil-kecil lagi. Doktor ckp, ikutkan keadaan Tok Ayah ni dah takde harapan dah. Jadi minta anak2 jangan tinggal jauh.

Malam tu, doktor panggil mak aku. Katanya, gi laaa ajar Tok Ayah mengucap. Keadaan dah taklama dah tu..kalau mengikut condition Tok Ayah ketika tu.  Pakcik Hassan yang ajar Tok Ayah mengucap, Tok Ayah mcm kumat kamit mulut dia..mungkin ikut ape yg Pak Hassan sebut. Lama gak keadaan camtu. Mak katee takleh jadi nih, macam ade sesuatu je yg sangkuttt...Mak bincanglah dengan Pak Hassan n adik bradik yg lain..Pakat2 kate kalau Tok Ayah ade hutang masing2 sanggup laaa kongsi2 menyelesaikannye..

Mak pun ckp kat Tok Ayah, "Ayoh!..kalauuu adee yg sangkut..Mah ngan hassan sanggupp..Ayoh gi la..biar kamiii yang tanggung."...Lepas tu Pak Hassan aku ajar ngucapp..terusss jeeee Tok Ayah hembuskannn nafas.

Mak katee, lepas Tok Ayah meninggal, terpikir jugak laa..kot2 yg disanggup tu termasukkk ler perkara2 mistik tuu..ye laaa..mak tahuu Tok Ayah ni adee mende2 mistik nih. Tp lepas tu tengokkk takde ape2 petanda pun jadiiii...so semua anggap takde ape2 lah...Sehinggalah kejadian masa Alang aku sakit tuu..punyalah lamaaa..berbelas2 tahunnnn..baru dtg balikk...

Kes TokAyah ni kes bunuh. Jadinyee nak taknak kene adakan post mortem. Mak kateee ikutkan hatii tak sampai tgk Tok Ayah kene bedah2 tu..tp nak buat camneee..Mak katee..bayangkan dorang belahh kepalaaa Tok Ayah. Lepas tu jahittt jarang2 jeee..

Satu je aku ingatt wpun kecik lagi..Aku ingat mak dukung aku masa tuu..kiriii dukung aku, kanan pegang bantal. Bantal tu penuh darahhh...mula2 aku ingat aku mimpiiii ke ape..hehehehe...tp mak aku sahihkan..mmg betulpun masa tuu..kire bykkk darahhhh...dah kapan pun mak katee masih nampak darah kat kain kapan Tok Ayah. ..

Org yang tetak Tok Ayah tu dijatuhkan hukuman. Kena penjara brape tahun tak pasti. Tp mak cakap dah dibebaskan pun skrg nih. Mamat tu cakap dia tetak Tok Ayah sbb sakit hati. Masa tu Tok Ayah kira org kuat gaklah kat kampung tu. Nih semua pasal parti politik. Tok Ayah parti A, mamat tu parti B. Dulu2 kalau balk kampung, pernah la terjumpe mak kateee..mamat tu sampai skrg kalau terjumpeee terutama terjumpe Ayah mesti lari-lari. Masih takut..Macam la kami nak buat ape2 kat diaa..tp dia takut sendiri..

Mak ckp kalau ikutkan hati sampai skrg mak takkan masukkkk Parti B tu..penyebab kematian Tok Ayah..tp itulah..masa mengubah segalanyee...

citer ko ni, smbil aku baca, sambil tu aku mmbayangkan dlm pale otak aku watak2 yg ada..

Tulip....arwah alang dulu ambik course ape n dia dok blok ape?S ke?

Tulip....arwah alang dulu ambik course ape n dia dok blok ape?S ke?
mimi77 Post at 23-3-2010 12:45

Alang aku ambik course akaun..Bab blok2 nih jgn tanyee...aku pun taktahu...aku gi sanee sekali jeeeee masa hantar Alang aku...lepas tu takpenah pergi dahhh...

tulipppp....akaun??????means that..arwah tu senior i....nanti nk tanya senior2....ms dia out tu dia sem brp?