CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: TommyHilfiger

Kucing Jamil jadi maskot baru Bukit Bintang

Close [Copy link]
kat b.bintang kat mana ek abg jamil slalu ada..nak sangat tgk kucin2 tu sume la...

Catslover This user has been deleted

Aik ni sah bila gi bukit bintang di tertido dlm kete ni

Originally posted by WeirdLady at 24-05-2005 04:23 PM:
kat b.bintang kat mana ek abg jamil slalu ada..nak sangat tgk kucin2 tu sume la...

Pergi je dekat giordano sebelah mc donalds kat simpang bukit bintang tu, dengar dan cari dari mana berkumandang lagu-lagu lama dari stesyen rima mesti jumpa,susah-susah gi pondok bit polis depan mc donalds tu tanya di mana jamil kucing, dia tak payah kuar dia tunjuk je. ok. 5.00 pm til 10.00 pm kecuali hari rabu. pasal hari rabu kucing abg gi swimming kat waterfall.

heheh. pasnie bole la pi..nak amek satu bawak balik boleh.ekekeke..
mesti kucing2 tu suka ngan weird. pasal mak weird ckp weird ni bau kucing.mana2 ada kucing suma manja ngan weird. sbb mmg suka kucing.

Nak ambik tak leh le weird

Jangan kata nak ambil, sampai ada orang yang dah buka buku check suruh abg kasi harga pun abg tak jual, bukan apa sayang abg pada mereka bagaikan anak,tak kira baru atau lama, semuanya adil dan saksama ,

hah, mandi kat waterfall? waterfall mana? nak ikutttt...nak tgk kucing berenang. eh, kucing boleh berenang ke????
:bgrin:

Originally posted by Catslover at  09:21 PM:
Jangan kata nak ambil, sampai ada orang yang dah buka buku check suruh abg kasi harga pun abg tak jual, bukan apa sayang abg pada mereka bagaikan anak,tak kira baru atau lama, semuanya adil dan sak ...

hehe weird gegurau jer..takkanlah nak amek bebetul kucing abg jamil..

Follow Us
Originally posted by sherrina at 24-05-2005 11:48 PM:
hah, mandi kat waterfall? waterfall mana? nak ikutttt...nak tgk kucing berenang. eh, kucing boleh berenang ke????
:bgrin:

isk isk sherinna ni kuat sungguh berjalan, abg bawa die orang mandi kat waterfall kajang, tempat tak de orang, tempatt orang mandi atas lagi, takut bawa kat tempat orang mandi, kucing dah le tak boleh terkejut, manusia ni ada yang bersifat bila tengok binatang dia suka kacau, kadang-kadang manusia macam ni rasa nak , nantilah suatu hari nanti abg bawa sherinna ok , abg jamil promise.

Penjelasan saya kepada kitten forum yang di mulakan oleh mrsaafifi

Jamil bin ismail
Jamilthecatslover

Atas nasihat beberapa orang sahabat saya akan cuba menjelaskan dengan cara lembut , melalui google serch saya telah menjumpai forum kitten dan saya telah membaca semua tulisan terhadap saya, saya cuma nak bertanya kenapa dalam zaman moden ini masih tedapat manusia-manusia yang kolot yang suka ( judge the book by it cover ) ada yang kata saya tak educated la, belagak lah , cakap besar lah, sebagai manusia yang lelaki kita jangan jadi bacul , hanya berani dalam internet sahaja, saya bukan melayu yang suka bercakap ,saya lebih suka berkerja , saya tidak mahu menjadi anjing menyalak bukit , menuduh saya macam-macam, sedangkan manusia di cipta di dunia ini mempunyai bermacam-macam kelebihan, saya nak tanya semua forumers dalam mana-mana forum yang bercakap tentang saya , bolehkah anda mengajar kucing anda duduk atas bumbung kereta sewaktu anda memandu , saya boleh buat kerana saya telah mengajar kucing saya yang tertua 16 tahu bernama adik, tunggu keluar ntv 7 bulan 9 ini dalam rancangan you asked for it. anda tentu kata gila, macamana kalau kucing itu jatuh, di sini saya terpaksa kata orang yang tanya soalan tersebut adalah manusia yang bodoh tapi belagak pandai, kenapa saya tidak terfikir semua itu ka, setiap situasi saya telah belajar dan kucing saya telah di ajar setiap situasi, bagaimana jika saya terpaksa brek secara mengejut, anda semua tentu terkejut melihat bagaimana adik bertindak atau apa yang dia kan buat jika saya brek, sorry for me to said this my cats is more clever than you all,  

Ada yang kata kucing sepatutnya berada di rumah, di sini saya nak tanya orang yang beri jawapan itu, awak tahukah apa yang saya buat, kalau hanya nak bercakap pergi duduk di kedai kopi, kucing-kucing yang saya pelihara semuanya dari pada pasar, restoran,warong, kaki lima , semuanya kucing terbiar, kalau anda nak kata kucing sepatutnya berada di rumah kenapa anda tak ambil dan bela, jangan hanya bercakap sahaja,

Horatio dah ke tempat saya dan mengambil foto , kenapa masih mahu menjadi musuh dalam selimut, kenapa tak kamu perkenalkan diri kamu,kita jangan menjadi manusia yang penakut atau pengecut tak kira lelaki atau perempuan, lebih baik kita perkenalkan diri daripada orang mengenal kita sendiri bahaya.

Ada yang kata kalau kita tanya penjual buat, adakah buat itu manis tentu penjual tersebut kata manis, betul pasal itu orang meniaga, saya bukan meniaga paham, Nama sahaja kata pelancong arab saya tidak benarkan mengambil fot kerana saya benci orang arab selalu keluar soalan HOW MUCH, i dont care about you all and what you all want to said, for me cats is not the animals for sell that it.

Ada pula kata emak beliau kata ada cara lama nak membuat kucing lalok , saya pun nak berjumpa dengan mak orang itu nak tanya kenapa dia belajar cara itu, kenapa dia nak buat kucing lalok,

Ada satu forumers yang kata saya gila, my question is did i crazy or you jealouse what i can do, apa yang dapat saya kata di sini kamu semua hanya pandai bercakap tetapi malas nak membuatnya,

Ada pula bertanya betulkah saya cats lover, saya ada soalan untuk kamu semua APA ITU CATS LOVER?

Adakah bela hanya kucing import cats lover?
Adakah mengunakan kucing untuk pertandingan cats lover?
Adakah memandulkan kucing catslover?
Adakah mematikan kucing cats lover?
Adakah meletakan kucing dalam sangkar sahaja cats lover?
Adakah menyelamatkan hanya kucing yang cukup sifat sahaja cats lover?
Adakah dengan menceritakan kita banyak kucing persian,burmese, bengal dan macam-macam lagi catslover?
Adakah kerana orang itu kerja di jabatan haiwan di cats lover( he get paid )
Adakah jika orang itu animals doktor he is cats lover(he get money for that)

Saya ceritakan sedikit kepada semua bagaimana saya mengaku diri saya cats lover.

Saya berhenti kerja kerana saya mahu lebih tumpukan perhatian saya kepada kucing-kucing saya.
Kesemua kucing saya adalah kucing yang di buang oleh manusia berhati binatang dan manusia yang suka bercakap.
Saya sanggup memalukan diri saya sendiri dengan berada di bukit bintang demi memastikan kucing saya dapat makanan dan ubatan yang
secekupnya.
Bill air saya dari sebulan rm 10 sekarang rm 100 ke atas demi memastikan kucing saya rumah saya dan kawansan rumah saya bersih dari segala kekotoran .
Saya jumpa kucing buta saya ambil dan bela, kalau spca apa die orang buat tepuk dada tanya selera,
Orang telefon saya beritahu ada kucing di langgar tapi masih hidup ,saya ambil dan sekarang dah 3 bulan , kucing itu lumpuh tak boleh berak dan kencings endiri perlu bantuan saya dan perlu di urut untu kencing dan berak kalau spca apa mereka akan buat tepuk dada tanya selera.

Banyak lagi kalau saya nak cerita tapi buat apa saya bercerita dengan orang yang hanya pandai bercakap. cuma saya nak kata jangan kerana anda bela kucing import datau kucing mahal dan malu dengan tulisan saya kamu mengutuk saya baik jangan, malulah dengan diri malulah dengan diri sendiri tepuk dada tanya selera.

DISEBABKAN SAYA BUKAN MEMBER KITTEN FORUM SAYA MINTA HORATIO COPY AND PHASE TULISAN SAYA INI SUPAYA FORUMERS YANG CAKAP BESAR TU BOLEH BACA DAN MULA MENGUNAKAN OTAK.

SAYA TAK MEMERLUKAN KEPERCAYAAN ANDA
SAYA TAK MEMERLUKAN SOKONGAN ORANG YANG SUKA BERCAKAP.
SAYA BUKAN AHLI POLITIK UNTUK MENJAWAP SOALAN ANDA DENGAN BAIK JIKA ANDA TIDAK BERTANYA DENGAN BAIK.
KALAU RASA SAYA BERSALAH SAYA CABAR SESIAPA SAHAJA BUKTIKAN YANG SAYA MELAKUKAN KESALAHAN .
KEPADA FORUMERS YANG DATANG KE BUKIT BINTANG MELIHAT SAYA BAIK ANDA PERKENALKAN DIRI ANDA JANGANS AMPAI SAYA SENDIRI KENAL ANDA BAHAYA. SEBAB KUTUKAN DAN PENGHINAAN ANDA TERHADAP SAYA TELAH ADA DAN TELAH SAYA SIMPAN DALAM COMPUTER SAYA,
BIAR ANDA GUNAKAN NICKNAME SAYA AKAN MENVCARI SIAPA ANDA SAMPAI DAPAT TERUTAMAN KEPADA MEREKA YG CAKAP BESAR DAN MENUDUHS AYA INGAT.

SAVED ANIMALS
Jamilthecatslover

NataSyah_ck This user has been deleted
Sabo Je lah Abg Jamil .... Biaq peelah Depa nak habaq apa pon...
janji Abg Jamil sihat dapat jage kucing kucing tu dah...
Diorang ni dengki..... pandai cakap je
Sabo jelah Abg Jamil.....
Ramai lagi yang doa kan Abg Jamil....
:pray::pray:

bro jamil...dah namanya manusia.. sifat hasad dengki mmg ade.. bro wat2 tak tau ajer le.. yg dpt dosa pun derang.. janji bro jamil tau ada org2 yg sokong bro jamil.

Terimakasih di atas nasihat terutamanya blueharp dan natasha-ck

Betul tapi sebagai manusia abg juga ada perasaan, kenapa di zaman moden ini masih ada manusia yang begini, abg dah minta tolong kawan abg dari ibupejabat polis kontijen bukan apa nak trace orang yang menulis tu siapa, so senang abg berdepan dengan die orang, die orang lupa manusia ada adress begitu juga computer dan dinamakan ip address, suka sangat mengutuk,mengumpat, tapi malas nak buat, come on la wake up my fellow friends expectially malay , we dont be malay last 20 years,

Kalau rasa was-was sila bertanya , datang je kat bukit bintang tanya tak payah bayar pun, tengok sherinna dia datang lihat, bertanya soalan, nasib baik lah  bebekalkan pengalaman abg masih kewl. seperti nasihat anda semua biarlah apa mereka nak kata, kalau mereka betul berani sila buat report kata mana-mana pihak berkuasa. abg bukan jenis penakut selagi abg tak buat salah, tapi kalau hanya nak buat abg lemah semangat sorry la beb ,you got wrong person ok.kepada forumers yang banyak memberi nasihat dan sokongan abg ucapkan terimakasih moga allah selamatkan anda di dunia ini.

Jamilthecatslover

Jamil bin ismail

Banyak yang telah saya dengar dan baca orang bercakap tentang diri saya , ada yang baik ,ada yang tidak baik, pada saya kritikan , teguran , adalah baik demi untuk ,memastikan kita tidak melakukan benda-benda yang salah , tetapi setiap teguran dan kritikan juga ada batas nya, sebagai manusia saya ada hati dan perasaan dans ebab itu saya tidak sampai hati melihat kucing-kucing terbuang. saya bukan manusia yang suka bercakap,mengarah tetapi saya jenis yang suka berkerja walaupun seorang diri ,sudah hampir 16 tahun saya mengutip kucing-kucing terbuang tak kira baik,cantik atau comot. syarat kucing ,saya tidak kisah orang bercakap tentang diri saya dan apa yang saya buat tetapi saya tidak suka orang menuduh saya tanpa sebarang bukti.

Bukan saya nak berlagak atau cakap besar , kebanyakan forumers tentu kenal dan pernah lihat saya samaada di majalah,suratkabar atau internet dan mungkin juga di bukit bintang, kenal saya . jadi kalau rasa was-was apa salahnya bertanya , di suratkabar ada email saya serta no telefon saya memang saya sertakan, dalam majalah terutamanya majalah BICARA yang mana saya keluar tiap-tiap bulan ada no handphone saya serta email saya kenapa tak hubungi sahaja untuk bertanya , bukan nya susah, kenapa mesti membuat dosa dengan mengutuk ,mengumpat, sampai ada forumers yang mengunakan nikname JAY mencabar saya, kepada jay apa yang naks aya katakan be are man, dont challange people inside internet , pergi jumpa orang itu kalau anda betul-betul berani. do it dont talk only.

Bila saya cuba membersihkan nama saya . saya di marah sehinggakan ada seorang forumers mengugut nak keluar dari menjadi ahli forum, kalau kita tak bersalah kita tak perlu takut, saya tak minta simpati sesiapa, dah 16 tahun saya buat, tanya majalah dan surat kabar berapa kali mere hubungi saya nak interview, dah banyak kali saya tolak tetapi mereka ashik meminta juga, akhirnya saya membenarkan dengan syarat tulis apa yang saya buat bukan hanya cerita yang menyeronokkan semua orang. begitu juga ntv 7 dan nhk stesen television jepun. bayangkan anda melakukans esuatu yang baik tetapi anda di hina,di kutuk, di caci dan di cabar bagaimana perasaan anda, kalau hanya nak bercakap sampai masuk tentang ordinen,undang-undang serta hukum cakap dengan orang lain, saya bukan budak-budak yang boleh di ugut, saya dah belajar,selidik baru saya berani buat.

Kalau sesiapa nak tahu lebih banyak tetapi takut atau malu nak bertanya boleh membeli majalah BICARA yang keluars etiap 15 haribulan saya ceritakan segalanya termasuk foto-fotonya, saya beri eklusif kepada majalah BICARA kerana majalah tersebut menyokong apa yangs aya buat. belum pernah ada orang dapat mengambil foto saya ketika saya menunggang skuter kecuali yang mendapat kebenaran saya sahaja, sebab saya bukan buat semua ini untuk menjadi terkenal, saya jenis manusia yang tidak suka bersifat hipocrite or pretanding , saya tak kira bangsa atau agama, kalaus alah saya tetap kata salah itu sahaja,

Akhir kata dari saya kepada sesiapa yang was-was sudikanlah bertanya, saya sedia menjawap dengan baik sekiranya anda bertanya dengan baik,jauhkan diri kita dari menuduh,memfithnah,mengeji,mengumpat dll.

Sekian terimakasih

JAMIL BIN ISMAIL
JAMIL KUCING

Tertinggal

Jamil bin ismail
jamilthecatslover

1) Saya menentang jual beli kucing .sebab pada saya kucing adalah binatang untuk di sayangi bukan untuk di perniagakan .ff:

2) Saya menentang memandulkan kucing .sebab kenapa mesti kita mengubah  sesuatu yang diciptakan ALLAH , melainkan kita hanya pentingkan diri kita sendiri.:hmm:

3) saya menentang memantikan kucing tua ( put to sleep ) .sebab kenapa mesti kita buat begitu melainkan kucing tersebut kita nampak tersiksa. :lebai:

hay man. i salute u. i'd personally do something like that, if i'm rich and have my own ranch. but u do it with what u have. and for that i admire u.

you're the man jamil.:tq:

Originally posted by Catslover at 26-6-2005 02:06 AM:
Jamil bin ismail
jamilthecatslover

1) Saya menentang jual beli kucing .sebab pada saya kucing adalah binatang untuk di sayangi bukan untuk di perniagakan .ff:

Rasanya tak salah kalau ada orang yang sanggup mengeluarkan wang untuk membeli kucing sebagai binatang kesayangan mereka. Dengan cara ini barulah mereka rasakan begitu bernilai dan menjaganya sungguh-sungguh daripada orang yang mendapat percuma tapi mengabaikannya.
By the way...sdr kah yang keluar dalam akhbar tempoh hari dengan isu membawa kucing-kucing bersiar atas skuter. Tak pernah terjatuhkah kucing-kucing tersebut semasa membawa skuter tu ataupun ia cuma gambar saja??

abg jamil,
only onw word for them. DENGKI. sebab takleh nak wat camtu. kalau dorang ada ilmu bleh buat cam abg jamil, toksah citer suh kucing naik skuter le. suh kucing dok dlm bakul beskal pon payah. dorang takleh buat, tapi abg jamil buat. dorang jealous le gamaknya, what else.

teruskan usaha anda, u've already in the middle. saya harap abg jamil dpt buka zoo kucing cam abg jamil citer tu. of course, mende camtu tak datang bergolek kalau kita tak usaha. kalau diberi job ini pada saya, saya pun surrender kerana keje yg abg jamil buat nie bukan saja perlukan tenaga fizikal, tetapi kekuatan mental yg extra kuat. sebab byk bebeno mende2 negatif akan menyerang. sebab, dalam kehidupa hari ini yg bersifat materialistik dimana semua org bekerja keras mengejar kekayaan, org akan terfikir kenapa ada org cam abg jamil yg sanggup berenti keje dan susah payah buat camnie utk binatang bernama kucing? kalau keje kuat2 kan bagus. kaya, bleh pakai kete beso. nak bela kucing mahal pon takde hal. why sacrifice your life? hanya abg jamil saja yg tahu.....

I am praying all the best for u and your cats.....

Sherinna jutaan terimakasih abg ucapkan,

Dengan sokongan orang macam sherinna ,blueharp ,natasha-ck,kittylover,dll yang membuat semangat abg tetap kental insyaallah, sekarang walaupun abg tetap menjawap pendirian abg satu je, lantak ape die orang nak kata, pasal die orang pengecut dan seperti kata sheriina dengki, kalau die orang berani sila berdepan sebagai jantan, kita berpencak silat lihat siap yang berani. cuma abg jamil nak kata kalau takat penghinaan,kutukan,cacian , fithnah tidak akan sama sekali melenturkan abg jamil, semangat ku tetap kental. abg berdiri di bumi yang nayata.kepada mereka-mereka ini abg jamil sertakans erangkap pantun.

Memandu kereta ke arah depan
Itulah barang ciptaan di dunia
kalau anda tak berani berdepan
Tak gunalah kamu  hidup di dunia.

jamil bin ismail

To BeanDiesel & Gravedigger

To beandiesel thank for your support man, my god bless you , dan kepada grave ya saya jamil yang anda katakan itu, dan saya tidak salahkan sesiapa yang mahu mengeluarkan wang untuk membeli kucing, tetapi jamil menyalahkan orang-orang yang mahu menjualkan kucing, pada jamil kalau anda kucing yang banyak tak sanggup bela, apa salahnya berikan kepada sesiapa yang mahu,ini sampai mahu jual , jamil sendiri pengalaman berada di bukit bintang dah 3 tahun banyak yang datang bertanya die orang nak menjual kucing die orang pasal dah banyak ,die orang nak jual kepada jamil . apa ni dah tak ada wang nak makan ke sampai jual kucing, beri sahaja kepada yang mahu, ramai orang mahu kucing, oo mungkin die orang akan kata die orang dah bela lama beri makan apa salahnya sumbang sikit wang yang telah mereka keluarkan, come on la kalau itu pun kita nak berkira jamil tak tahu apa lagi nak cakap dekat orang macam ni. kalau kedai lain, kebanyakan yang menjual binatang adalah kaum tionghwa, mereka buat buisness kita tak boleh cakap apa-aapa, ni orang perseorangan , ada kucing banyak tak sangup nak jual, apa salahnya berikan sebagai hadiah kepada sesiapa yang menyayangi kucing salah ke.

To gravedigger ( dah jumpe tengkorak ke heheh )

By the way...sdr kah yang keluar dalam akhbar tempoh hari dengan isu membawa kucing-kucing bersiar atas skuter. Tak pernah terjatuhkah kucing-kucing tersebut semasa membawa skuter tu ataupun ia cuma gambar saja??

Saya lah orangnya dan kucing saya belum pernah terjatuh atau jatuh ,kucing-kucing ini telah saya latih dan ajar,ia bukan hanya gambar , kalau anda berada di kuala lumpur silalah bertandang ke bukit bintang berhampiran mc donalds bukit bintang , 5.00 pm hingga 10.00 pm , lagi satu kalau nak tahu real atau gambar je,  bulan 9 lihat di channel ntv 7 rancangan you ask for it saya akan keluar. termasuk satu post istimewa saya memandu kereta 30 km sejam manakala kucing saya relax di atas bumbung dan bonet depan. dengan aksi. ok.

Originally posted by finnie at 13-6-2005 05:00 PM:

lega rasanya ada orang macam meow yang prihatin ngan kucing2 yang terbiar kena tinggal macam ni. nasib baik masa jumpa tu hidup lagi, kalau dah mati, tak ker naya....

dengan rasa sedih hati, meow nak umumkan tucin yg meow selamatkan tuh dah mati dlm seminggu selepas meow kutip die iaitu sehari selepas kakak meow gi antar die kat klinik vet. doktor ckp, tucin kalo minum susu jgn kasik makan frieskies sbb nanti die kecacingan..... pastu kalo die minum susu cirit birit terus stop serta merta....sbb itu tanda die dah kena kecacingan...maybe pasal ibu tucin yg baru kematian anak tuh ade kecacingan, berjangkit kat tucin tuh...sbb die penah ler isap kejap susu ibu tucin tuh...

aiyooo, ini mcm berulang kali meow gi klinik vet...lama2 meow sendiri dah terror terus boleh jadik doktor tucin:cak: