CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Arlina91

Kawen 2 tahun suami x bagi nafkah

beruntongnya dpt 1k utk anak..patutnya dah lebih dari cukup tu..umah kuarters tentera kan..takde byk mana belanja.

nak dibandingkan ada orgtu anak 4 ketui semua sendiri..aiii rasa nak meroyan balik ingat

1k utk 1 anak? lebih dari ckp i rs..

i nie 1k utk 3 anak..tu pun baru bagi 5 thn lepas...

i rs pun syukur jugakla atleast dapat bantu belanja dapur dan bayar rumah i..

kadang2 kita nie kena tgk balik kalau rasa2 duit pemberian tu tak ckp...mana yang blh dijimatkan tu jimatkan lah.. susu anak tu kalau blh jimat, jimatkan... ko bagi susu mahal pun takkan jadi perdana menteri anak ko tu nanti...

CikPuanMawar replied at 29-5-2018 11:34 PM
Tak tau sbb ape..masa sy nk kawin mmg ada isi borg tentera punya..xkan x declare plk..pastu adik d ...

Aduh. No wonder banyak laki bising pasal potong 2% kerajaan nak buat tu. Aku memula ingat fake akaun rupanya memang wujud laki dekut bakhil begitu ya. Dengan bini ko je kot

Satu lagi nak bagi tips. Kalau baju anak tu boleh shopping di tesco/jusco/shopee. Yang pandai sikit boleh direct beli dekat website China. Cari la dalam belas2 to bawah rm50 ikut kemampuan. Sebenarnya baju dekat tempat i stated atas tu banyak cantik tapi tengok la mata uolls jenis up to date fashion ke idok

swayne replied at 30-5-2018 05:29 AM
Bagusnya ada thread ni. Boleh tahu masalah orang yang hampir sama dengan kita.

TT, i baru kahwin  ...

Org lelaki nikita kena ckp..
Ko.kena.ajak
Jom pegi shopping raya..nak baju..
Baju setahun sekali tu wajib

Nana_Man replied at 30-5-2018 07:00 AM
Asalkn dia tak mintak ur money, dia tanggung segala belanja dlm rumah, u redhakn ok.. insya allah  ...

I tengah confuse ni. Nanti kalau dapat anak, duit BS i kena minta dia juga ke? Nanti dia tanya i, duit gaji i buat apa je? I just bayar bill api and air je kat rumah tu. and sometime groceries i topup biasalah perempuan, kita je tahu apa dah habis kat dapur. Nak minta laki belikan alang alang.

Follow Us
NurAlia14 replied at 30-5-2018 08:18 AM
Korg kawen pakse ke ape ni

Haha. Tak lah. Kahwin atas dasar cinta.

CikPuanMawar replied at 30-5-2018 07:42 AM
Ye..masa ank sulung.. thn 2008 - 2009..skrg dia dah thn 4..

Ank ada 2 je..sorg lg thn 1..

Macamana tahun 2008 anak umur bwh setahun.

Skrg 2018, anak umur 4 tahun ?

Curious case of benjamin button ke apo ?

caca_eric replied at 30-5-2018 10:42 AM
Org lelaki nikita kena ckp..
Ko.kena.ajak
Jom pegi shopping raya..nak baju..

I ajak dah. Dia tak respond.

babynina30 replied at 30-5-2018 10:51 AM
Macamana tahun 2008 anak umur bwh setahun.

Skrg 2018, anak umur 4 tahun ?

Sis..thn 4 (drjh 4)..bkn 4 thn..

Dulu2 kan panggil drjh..skrg panggil thn..

Salam TT,

TT tau ke berapa gaji husband? Selain dari bagi duit anak (RM1k tu), husband bayar apa lagi? rumah? bil2 lain? belanja tangan dia? fuel & etc..etc

Pada saya, cuba bincang elok2 .. I just share apa yg saya buat ... saya memang ada access to payslip husband, so saya tau berapa gross & net pay dia every month .. (even setiap bulan saya yg tolong print kan payslip dia ) ... so, i'll prepare dia punya budget ... semua masuk, as follows:

- duit tangan mek/ayah dia
- duit anak2 (RM 1k jugak every month - so, I used it to pay mainly for school anak 2 org kindy (RM850) + etc)
- bayar rumah
- utilities bill + hphone dia
- duit tangan pergi kerja + duit rokok (yupp, husband saya smoking huhuhu) + duit minyak motor g keje
- lain2

saya memang itemized kan everything .. so that saya dan dia tahu mana pergi duit dia .. (duit saya is duit saya lah .. hahhaha but I show him my budget too)

Hidup suami isteri kan berkonsi .. sharing is caring .. so, utk anak2 dia dah keluarkan duit school + day care, so susu anak2 + diapers saya cover ...

Kadang2 kita ni as isteri selalu nak lebih, tapi kemampuan suami at certain level sahaja ... then, isteri kene support lah kalau dia nak lebih ... contohnya suami mampu sediakan astro basic pack sahaja .. kalau isteri nak HD, the, tolong tambah lah sikit... or, suami mampu beli beras pakcik Jalal je, tapi isteri nak makan beras moghul ... so, isteri to-up la sikit

Saya percaya husband TT bertanggungjawab, tapi kene tengok kemampuan husband juga ... nafkah isteri .. pada saya dia dah sediakan rumah, makan, pakaian .. that's it .. duit tangan is bonus actually ...

My point is, buat budget and get agreement from your husband ... baru muafakat ... and jangan fikir banyak2 & rumit2 sangat... takut syaitan bisik kuat sgt nanti ...  

HanaAmani replied at 30-5-2018 12:29 AM
Tq.. I harap I berjaya. Bukan soal nilai banyak mana, tapi soal rasa dihargai. I nak juga merasa d ...

Makan minum barang rumah bil-bil rumah dia bayar ke u bayar?

untung la kaw TT.. laki aku gaji dekat 8k bagi kt aku satus jah sebulan.. anak 2 ketui.. gaji aku 1500 jah.. tapi aku beli susu n pampers.. baju harian, mainan atau keperluan lain yg ank2  teringin kalau ade duit lebih ak belilah.. lain2 biarlah dia tanggung.. walaupn ank2 mak dia yg jaga tapi bagi rm400 jer utk 2 org.. aku malas nak campur aku tego mesti jadi gado...  kalu tak abes ke kete jer.. sakit mata n hati tengok..... rehdo jer aku ni TT...

CikPuanMawar replied at 30-5-2018 10:54 AM
Sis..thn 4 (drjh 4)..bkn 4 thn..

Dulu2 kan panggil drjh..skrg panggil thn..

Ooo ok. Pastu tajuk 2tahun kawen maknanya baru 2 tahun kawen ke gimana dong ? Tp anak dh darjah 4?

moonbug replied at 30-5-2018 11:12 AM
Makan minum barang rumah bil-bil rumah dia bayar ke u bayar?

Asing2..sebab we'ol pjj.. Sewa n bil rumah sewa i, i bayar sendiri..yang ni i xkisah sebab x jejak 300

menah replied at 30-5-2018 11:21 AM
untung la kaw TT.. laki aku gaji dekat 8k bagi kt aku satus jah sebulan.. anak 2 ketui.. gaji aku 15 ...

Haaa.. Bila i sedih, i selalu cakap, ada orang lagi susah dari i..
U salah seorangnya. Bukan susah dari segi apa, tapi susah hati sebab gaji suami u berganda dari suami i, still u kena guna duit u sendiri..
Sama2 la kita bertabah

By the way, ini bukan sesi aibkan suami ya. Cuma sekadar kongsi cerita, supaya TT tak sedih sangat pasal 1k tu sebab ada ramai lagi yang lagi susah daripada TT (termasuk i le tu)

#GigihJustify

babynina30 replied at 30-5-2018 11:48 AM
Ooo ok. Pastu tajuk 2tahun kawen maknanya baru 2 tahun kawen ke gimana dong ? Tp anak dh darjah 4? ...

CikPuanMawar bukan TT la dear. Yang baru 2 tahun tu, tuan punya thread ni

husband Ai gaji 10k, Ai gaji 5k... husband Ai cuma sediakan rumah dan kereta yang selesa. maksudnye Ai tak perlu bayar rumah, bayar kereta dan segala bil utiliti yang lain. petrol dan TNG pun husband Ai supply. tapi untuk upah pengasuh Ai yang bayar sebab Ai dah kuar bekerja. Ai tak de nafkah tunai. hal anak2 dan rumah semua Ai uruskan. penat tertekannye hidup ni tuhan je yg tau. hujung bulan gaji Ai habis jugak.

kunci nye redha.. bukan duit sahaja keperluan kite..  hidup yang tenang dengan anak2 yang mendengar kata juga rezeki

HanaAmani replied at 30-5-2018 11:56 AM
CikPuanMawar bukan TT la dear. Yang baru 2 tahun tu, tuan punya thread ni

Tq tlg jawapkan..