CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ayumu_chic

Teman Lelaki Berkira

kedekut sungguh bf ko dik....huhuhuhu

dia nak saving la tu!

perangai macam itu layak di anggap sebagai kawan jer dan bukan bakal suami....kawen dgn dia pengsan la...

ayumu_chic posted on 26-10-2014 05:08 PM
Tapi yang ni I rasa mcm over tau. Makan RM6.50 pon kena bayar balik.

aku baca gelak guling baca ayat ni,berkira betul la

X suke nye laki berkira.suami iols jenis yg x berkira kalau bab makan,blanje umah dan pegi jln2.tapi kalau shopping memang dia berkira sgt.sbelum kawen pun mmg camtu.so xde perubahan prangai sbelum dan selepas kawen.nak kata bf tt ni akan berubah slepas kwen,iols xtau nak cakap..biasenye sama je..hope tt pikir baik2

TT, my mum nasihatkan, kalau lelaki yang jenis berkira sangat ni takyah la jadikan laki. Nanti, dia beli ikan seekor for your family pun sampai mati dia asyik sebut2. And orang yang terlalu berkira ni yang I notice, rezeki sempit...

Follow Us
Hi semua,

I ada masalah psl bf I. Kitorg kenal since Uni lg smpai la skarg dah kerja setahun lebih. Dia mmg baik jarang marah, jaga solat. Tapi masalahnya dia berkira dengan I pasal duit even dia dah kerja bagus. Makan kat kedai mamak pon nak split bills. Duit minyak pon nak share. And almost everytime keluar pakai kereta I lps tu klau kluar jauh2 my touch n go pon nak guna I punya. Duit wayang pon bayar sendiri-sendiri. I bukannya mengharap my bf bayarkan semua everytime keluar, tp at least tak payah la share2 mcm ms kat Uni. I taktau mcm mana nak bgtau dia supaya tak berkira sgt. I sedih. What should I do?
kaka pasu paham dengan keadaan adik...

tapi,
pada kaka pasu ...
dia berkira ni mungkin dia takut kena pow dengan perempuan yang belum sah jadi isteri dia..

cuba cek..
dia kedekut dengan adik aje ke atau dengan kawan2 pun dia kedekut.
kalau dengan orang lain pun dia kedekut,
kira ok lagi.

jangan dengan adik dia kedekut..
tapi dengan kawan-kawan dia pemurah pulak..

satu lagi,
dapat pasangan yang macam ni...
mulut kene sound deret je...
cakap sambil bergurau je macam tu...
sesekali usik dia tolong bayarkan barang adik ke...belanja makan ke.....

sikit-sikit kene cerdik jugak..
kalau betul caranya..
tabiat kedekut dia tu boleh beransur-ansur kurang...

kurang je la..
kedekut tetap ada..
walau dah jadik suami nanti..

kalau dah jadik suami nanti...
mungkin dia tak sekedekut sebalumnya...

Smart guy..

laaaa..dah dia berkira dgn ko, ko berkira la balik dgn dia

kalau aku mmg tak la nak idup ngn laki cmniii...
bg aku duit tu penting..sbb da kawen mmg lagi pkai byk duit...
husb aku dlu mmg x penah kedekot or berkira..masa bercinta dlu laa..
lps da kawen aku lak yg byk share ngn die sbb blas budi die dulu...

Mmg padan la bknnya laki bini lg. Kuikuikui

dah ada plan nak kawin ke
kalau berkira sebab nak simpan duit kawin tu boleh terima la..tapi kalau kedekut dari azali tu sori...aku pantang orang laki kedekut ngan pempuan...contoh dulu aku penah kenal sorang mamat ni hensem...tapi bila sms aku kata nak cakap ngan aku..tapi suh aku call dia balik..memang tak la

dulu masa aku nak kawen, duit makan aku share dengan laki aku ..masa tu bopren la
sebulan ada peruntukan, contoh bayar sorang RMXXX..memang hari2 dinner sama, jadi dia pegang duit..aku pegang bukunya..dah serupa bendahari kelas..tiap kali makan aku akan catat berapa RM

kalau hujung bulan bil jadi negatif, sama2 topup..kalau ada balance bawak ke bulan depan
entertainment pun sama, macam wayang ke ape..yang ni jarang..tak penting sebab tgah saving
tapi selalu jugak dia yang belanja lebih, contoh duit minyak

dah kawin aku tak keje, jadi housewife..tak kedekut pun laki aku setakat ni

pendapat aku adalah, lelaki sedang menguji. ataupun bf kau ada masalah kewangan. hutang yang dirahsiakan. kau tanya siap-siap. lelaki belum matured pun boleh jadi macam ni. dan jenis lelaki yang taknak kau bergantung hidup sepenuhnya kat dia. kalau dia mati esok. kau tak mati kutu. fikir postif.

tapi kena berbincang, jangan kau diam je. lelaki takkan faham bahasa. kau kena fahamkan dengan bahasa yang jelas. bukan bahasa kiasan ataupun bahasa meroyan. gunakan kelembutan kau as senjata melemahkan ego dia. aku lelaki. aku cakap dari pandangan aku. bukan nak backup kaum.

lps nie u kua x pyr bawa duit, credit card segala..
tgk ape die kate.. buat2 lupa k..
kalu kedekut mcm nie lbh baik ko g tau die jgn berkira sgt

t kahwin lg parak..

HUIHHHH...MAKAN PUN BERKIRA...HAZAB BF KO NIH..IHIHIII...KLU KITE DA XKUA DA APATAH LG NK BUAT SOMI...IIHIHIHIH...MENYIMPAN N MENABONG XSALAH TP TERLALU BERKIRA3 PUN TUHAN MARAH...KLU DA KAWEN BERKIRA DGN ANK BINI LAGI SENGSARA IDOP....SLOW TALK N BUAT YG TERBAIK...DOA YG BAIK3 K

"Maybe I rs down sbb duit I habis byk sbb dia"

Kelakar plak BF ko ni TT..Ku ingatkan lelaki ni tak berkira soal duit lagi2 dengan org yg dia sayang.

Dah dia kedekut,ko terima je la seadanya klu dah syg giler. Orang kedekut ni mcm susah je nak berubah,silap2 dh kawen beli kicap pun kena mintak duit nant. Cuma nasihat aku,dah dia kedekut dengan ko,ko kedekut la balik dgn dia..jgn berhabis duit untuk dia.klu keluar berdua ko guna duit ko utk diri ko je.

rugi tau org tak nak berhabis duit untuk kita,tapi kita berhabis duit untuk orang tu.baikla ko bagi duit kat mak ayah ko yg memang terang2 tak berkira soal duit membesarkan ko.

"I cuba nak cari lain, tapi dia selalu sound I. Dia kata kalau I pergi kat org lain maknanya I mata duitan"

klu tak tahan sgt dengan perangai dia,better ko cari lain.susah kot kawen dengan org kedekut ni.sbg wife lagi la kte nak rasa diri kita dihargai dgn belikan hadiah time birhtday,anniversary..tiba2 balik bawak satu plastik brg2 dapur walau tak mintak.kalau kedekut mcm mana?

kalau dia ckp macam ayat kat atas tu,tu bagitau je ko memang mata duitan.so what!!!

ramai lagi yg tak kedekut tapi baik,tak marah2..cuma ko belum jumpa kot.Teruskan mencari.pendapat aku sebelum kahwin ni la ko survey2 orang yg sesuai untuk jadikan suami.Bukan dah nampak masalah tapi teruskan atas dasar setia. Tu yg byk kes cerai berai.

nadi_sc posted on 21-11-2014 12:41 PM
pendapat aku adalah, lelaki sedang menguji. ataupun bf kau ada masalah kewangan. hutang yang dirahsi ...

bg aku knp nk menguji ni? apa tujuan?.kalau btol2 sesak itu yer kita mintak tlng..tp kalo sekadar nk judge org..x pyh ler..
make sure u re perfect before u judge me..teringt aku jmpa kata2 ni kat fb.

Aku takut TT nnt lps kawen duit belanja rumah pn siang2 dh kena split. Sedanglan suami xleh btau isteri,sekian2 ni u bayar. Suami xleh minta duit kt isteri tp isteri boleh bantu. Kalu aku jdi ko aku kasi hint2 msa bayar, xpe ai byrman skrg psl nnt dh kawen u kena tanggung semua makan mnum I. Haram u amik duit I kalau ai x redha

sue_0684 posted on 25-11-2014 06:50 PM
bg aku knp nk menguji ni? apa tujuan?.kalau btol2 sesak itu yer kita mintak tlng..tp kalo sekadar  ...

sebab sekarang ni ramai sangat perempuan materialistik. aku kenal ramai dah perangai serupa tu. kalau aku nak kahwin pun esok aku nak yang boleh susah dengan aku, sebab confirm aku akan buat dia senang lepas kahwin.

nadi_sc posted on 26-11-2014 08:37 PM
sebab sekarang ni ramai sangat perempuan materialistik. aku kenal ramai dah perangai serupa tu. ka ...

bg aku zmn la ni laki ppn materialistik..becoz of the sake of the survival.