CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abangcute

Apa pandangan anda?

Apa pandangan kamu, jika nak majukan main board ini, diadakan kerjasama dgn pihak yg terlibat dgn rancangan2 ditv atau radio ikim? Buatlah satu Tread khas (berat) Tanyalah Ustaz ke, Tanya Ustazah ke, biar mereka tanya dan tiada siapa yg perlu menjawab di forum melainkan memberikan idea apa yg hendak ditanya. Sekurang2Nya tak derlah kebergantungan FB utk bertanya soalan.

Jika mahu bincangkan perihal akhak, nak announce tajuk yg bakal keluar ditv2, buatlah Tajuk Tanyalah Ustaz Tarikh sekian2 bertajuk apa dan tengok respon apa yg mereka nak kata. Jika sesuai, pasti ada org yg akab nemasukkan soalan yg rare malah jarang ditanya. Contoh radio ikim ada rancangan apa, masukkan dalam hal ehwal semasa. Letak aje Siaran Langsung Radio Ikim jam sekian2 tajuk sekian2. Bagi aje mereka yg berforum bicara. Baru kita boleh belajar bersama2. Jika tak masuk radio ikim atau tanyalah ustaz hal ehwal semasa (tak disiarkan ditv pun tak pe, kurang2 kita sama2 jawab ler sekadar perlu sahaja. Jika berselisih sikit2, pakat2 peringat dgn hikmah kebijaksanaan ler.

Okey lah. Saya bebel buang masa aje ni. Korang buat ler apa pun. Moga Allah bersama2 org2 yg beriman kpdNya.

Oi raul. Hang kata betui noh cadang Aku kena kuar dari forum ni. Lagi pun aku dah khatam ilmu2 di forum ni. so No More Comment after this. Boleh close post ini kerana saya tiada minat berforum.

Apa pun good luck dari saya.

zamkumis posted on 28-2-2014 03:55 PM
Ada abangCute adalah orang besi(macam belangkas), adakah orangbesi peminat setia abang cute? atau ab ...

Maaf yer, saya berbeza kerana Dia ciptakan utk kebenaran dan kebatilan.

So jika seseorg itu cerita bab kebatilan, bagi saya biasa le tu bro. jika seseorg itu cerita bab kebenaran, bagi saya biasa ler.

Okeylah. Saya undur diri dulus. Last edited by Abangcute on 28-2-2014 06:40 PM

Abangcute posted on 28-2-2014 03:18 PM
Ini sekadar pandangan.

Ada manusia sifatnya seperti besi. Dan ada manusia sifatnya seperti tembag ...

Seorg guru nak announce ajar Alquran duduk di part ehwal semasa. Seorg lelaki nak bahas fahaman duduk di part fahaman. Jika sesuatu itu amat spesifik dan berat, melibatkan akidah, sesuai di Alquran, hadis dan Sunnah.

Pengelasan, Berat, pertengahan dan ringan. So barulah Board agama Islam ada org yg post.

Korang tak mau tanya kenapa ada post saya tak jawab? Bagi saya tak perlu kerana saya tunggu perkara yg utama utk matlamat kesimpulan jika melibatkan akidah.

bodoh n bangang
kat sini hanya utk sembang2 je
jalani ikhwatul muslimin....bantu sikit2

YG BENAR - gi belajar dlm alam nyata

kalau NABI tak buat...jangan perasan hang dah pandai buat yg baru
yg NABI PERINTAHKAN pun tak terbuat!!!!!

jangan dok gila sangat nizam ooiii!!!!!

Ada abangCute adalah orang besi(macam belangkas), adakah orangbesi peminat setia abang cute? atau ab ...

bukan apa
aku cari sparing partner je laaaa
dia ni sesuai tau utk aku

moga dalam kesejahteraan

orangbesi posted on 28-2-2014 05:07 PM
Seorg guru nak announce ajar Alquran duduk di part ehwal semasa. Seorg lelaki nak bahas fahaman du ...

Raul, cuba kamu fikir. Kenapa saya perlu cerita rahsia kpd org yg saya tidak kenal sedangkan hakikatnya sama aje.

Raul. Tak yah lure saya kot lepas ni. Last edited by Abangcute on 28-2-2014 07:56 PM

Follow Us
Memandangkan saya nak tamatkan hujah saya didlm forum ini, mari sama2 kita fikirkan pula sifat2 kekerasan dan warna utk besi dan tembaga.

Besi baru warnanya putih. Dan bila berkarat warnanya koko atau hitam. Sifat besi baru keras dan bila berkarat menjadi rapuh. Tembaga warnanya seakan2 coklat cerah dan mudah dibentukkan (flexible). Apa kata masing2 tgk kulit sendiri dan fikir. Eh? Besi kena bagi panas tu? Eh, kena tuang atas tembaga? Utk buat tembok?

Sifat besi campur tembaga akan bertambah kuat dan susah utk berkarat. Sebenarnya, kemarahan kpd hukum agama akan menguatkan ukhwah pelbagai kaum. Dan ada harganya jika mampu ditegakkan. Saya tidak menyuruh kamu ikut kata2 saya kerana apa yg saya nyatakan itulah hakikat perkara yg dinyatakan di dlm Alquran surah AlKahfi.

Kamu semua tahukan Nabi Sulaiman pernah dtg ke Malaysia suatu ketika dahulu dan dinyatakan di dlm Alquran juga yg diberi nama kampung Acirat. Apa nasib Acirat?

So, saya berharap. Jika kamu rasa apa yg saya sampaikan selama ini suatu kesilapan, maka saya mohon maaf. Lagipun saya manusia yg lemah.

So saya mengingatkan kpd semua dan termasuk diri saya, Allah itu Esa. KepadaNya jualah kita akan dikembalikan kpdNya.

Insya`allah saya akan berhenti berforum kerana Allah. Tak perlulah bertanya kenapa saya hendak berhenti kerana saya ada kehidupan saya dan tiada apa2 yg mampu berikan kpd anda semua. Berusahalah menegakkan hukum Allah kerana janji Allah benar kepada yg menegakkan kebenaran sehingga dtg janji2Nya.

Allah Maha Melindungi Last edited by Abangcute on 28-2-2014 10:54 PM

Salam.

Wajib kepada sesiapa yg mahu ijtihad apa yg baru saya ketahui.

Hasil pendapatan wang RM dihukum halal dan haram berdasarkan kpd method kerja dan perkara2 yg tidak melanggar hukum shariat. Jika hasil dari iklan2 tidal mengikut shariat, pendptan pekerja itu dihukum haram utk perkara yg sudah diharamkan contoh iklan yg mendedah aurat kaum wanita atau lelaki utk iklan sabun atau seumpama dgnnya, maka hasil gaji pekerja itu dikira haram. Mana2 perkara yg jelas haram berkaitan iklan, tidak boleh dihalalkan. Jika majikan menyuruh berpakaian membuka aurat, maka ianya tidak berkenaan haram dan halal gaji pekerja sebalik ianya berkaitan individu. Pihak agama hanya boleh menasihati sahaja.

Mencari wang RM itu dihukum wajib jika tidak memudaratkan diri, harus jika mencari pendapatan tambahan, dan mustahil jika tidak berakal.

Barang sesiapa menetapkan pendapatan dari kerja sebagai wajib, maka org ini org2 yg zalim dan sesat. Sedangkan sesuatu pendapatan hanya melibatkan hukum halal dan haram.

Utk permasaalahan nilai matawang yg berubah2, maka dihukum wajib mentaati qada dan qadar. Jika nak bangkang, silalah tengok kulit sendiri dan tukarkan kulit seperti mana yg dikehendaki.

Jika ada kesalahan, diharap tegur saya.

Apa pandangan anda?

Abangcute posted on 28-2-2014 07:09 PM
Raul, cuba kamu fikir. Kenapa saya perlu cerita rahsia kpd org yg saya tidak kenal sedangkan hakik ...

hang ni memang leee
gila babi betul

aku orangbesi bukan raul lahhhh
tu mr evergreen tu dah masuk - thread wali wali allah tuuu
hang tak mau jenguk tanya kawan hang tu kaaaa
...........hang rindu kat dia keeee

selagi dia berdua setakat maki sesama dia berdua saja....  okay kot.     

Rasulullah SAW telah bersabda :

Ada 6 golongan manusia yang aku kutuk dan Allah SWT pun mengutuk mereka. Setiap nabi yang doanya dimakbulkan mengutuk mereka. Mereka adalah :

1- Orang yang menambah-nambah ayat dalam kitab Allah SWT.

2- Orang yang mendustakan ketentuan Allah SWT.

3- Pemerintah yang kejam sehingga dia memuliakan orang yang dihinakan Allah SWT dan menghinakan orang yang dimuliakan oleh Allah SWT.

4- Orang yang menghalalkan perkara yang diharamkan oleh Allah SWT.

5- Orang yang menghalalkan perbuatan yang telah diharamkan oleh Allah SWT terhadap ahli bait ( keluarga Junjungan Rasulullah SAW ).

6- Orang yang meninggalkan Sunnahku.

Maka pada hari kiamat nanti Allah SWT tidak memandang mereka dengan pandangan rahmat - Hadis Riwayat Tirmizi dan Hakim.

Apa pandangan anda jika :

1) Si A adalah pekerja yg bekerja di sebuah syarikat kecantikkan. Syarikat ini mengiklankan seorg model perempuan yg tidak menutup aurat dgn sempurna. Tidakkah itu petunjuk ingkar kpd perintah Allah. Apa pandangan kamu jika syarikat ini diberikan halal?

2) Si B bekerja di sebuah syarikat makanan segera. Syarikat ini mengiklankan pelakon lelaki/perempuan yg tidak sempurna auratnya. Ini menjelaskan kebebasan sambil mengingkari perintah Allah. Patut ke diberikan halal?

Ada ulama kata selepas ini, jgn pandai2 berhukum jika TIADA TAULIAH dan meminta seseorg itu tampil sedangkan entah siapalah yg berhukum pun saya tak tahu. Kekadang kita kena check diri kita berada dipihak mana tak gitu?

Jika mahu berhukum, gunakanlah semua hukum dlm meniti kehidupan seharian. Inilah golongan yg selamat dari azab neraka.

Saya beri contoh, saya pernah terdengar hal ehwal disiaran mengenai daging babi haram utk dimakan. Maka jika tiada apa yg boleh dimakan, barulah diperbolehkan utk memakan daging babi ini? Adakah sesuatu yg haram boleh dihalalkan? (Riwayat At-Tirmizi dan Al-Hakim)
48. Dari Aisyah ra berkata : Rasullullah saw pernah bersaba : `Enam macam org yg saya mengutuk kpd mereka dan Allah mengutuk mereka juga, padahal tiap2, nabi itu diperkenankan permohonannya, iaitu : org yg menambahi Kitab Allah, org yg mendustakan ketentuan Allah, org yg mengalah kpd pemerintah yg sombong kejam lalu dgn itu ia memuliakan org yg direndahkan Allah dan merendahkan org yg dimuliakan Allah, org yg menghalalkan larangan Allah, org yg menghalalkan drpd keturunan saya yg Allah haramkan, dan org yg meninggalkan sunnah saya.

Saya ingin mendpt kepastian wajar ke menghalalkan sesuatu yg jelas haram dlm apa jua keadaan wahai para ulama?

Saya pasti ada ulama yg cukup kurang bijak bersiaran sambil lupa utk beriman kpd qada dan qadar. Mereka fikir mereka golongan yg berada diatas kebenaran sedangkan hakikatnya BELUM benar kebenaran. Itulah petunjukNya yg kita sebenarnya lemah wahai para ulama. Dan ulama perlu sedar hanya Allah yg boleh beri hidayah dan petunjukNya kpd sesiapa yg Dia kehendaki. Dan ulama perlu tahu adakah ulama diberikan petunjuk dan janji2 dari Allah swt. Jika tiada janji2 dari Allah, cukuplah para ulama menyebut Wallah Hu`alam dari mengganggu gugat urusan qada dan qadar. Apakah selama kehidupan kita ini tak pernah buat dosa wahai ulama?

Abangcute posted on 17-3-2014 02:29 PM
Apa pandangan anda jika :

1) Si A adalah pekerja yg bekerja di sebuah syarikat kecantikkan. Syari ...

Saya beri contoh, saya pernah terdengar hal ehwal disiaran mengenai daging babi haram utk dimakan. Maka jika tiada apa yg boleh dimakan, barulah diperbolehkan utk memakan daging babi ini? Adakah sesuatu yg haram boleh dihalalkan? (Riwayat At-Tirmizi dan Al-Hakim)
48. Dari Aisyah ra berkata : Rasullullah saw pernah bersaba : `Enam macam org yg saya mengutuk kpd mereka dan Allah mengutuk mereka juga, padahal tiap2, nabi itu diperkenankan permohonannya, iaitu : org yg menambahi Kitab Allah, org yg mendustakan ketentuan Allah, org yg mengalah kpd pemerintah yg sombong kejam lalu dgn itu ia memuliakan org yg direndahkan Allah dan merendahkan org yg dimuliakan Allah, org yg menghalalkan larangan Allah, org yg menghalalkan drpd keturunan saya yg Allah haramkan, dan org yg meninggalkan sunnah saya.

Saya ingin mendpt kepastian wajar ke menghalalkan sesuatu yg jelas haram dlm apa jua keadaan wahai para ulama?

Saya pasti ada ulama yg cukup kurang bijak bersiaran sambil lupa utk beriman kpd qada dan qadar. Mereka fikir mereka golongan yg berada diatas kebenaran sedangkan hakikatnya BELUM benar kebenaran. Itulah petunjukNya yg kita sebenarnya lemah wahai para ulama. Dan ulama perlu sedar hanya Allah yg boleh beri hidayah dan petunjukNya kpd sesiapa yg Dia kehendaki. Dan ulama perlu tahu adakah ulama diberikan petunjuk dan janji2 dari Allah swt. Jika tiada janji2 dari Allah, cukuplah para ulama menyebut Wallah Hu`alam dari mengganggu gugat urusan qada dan qadar. Apakah selama kehidupan kita ini tak pernah buat dosa wahai ulama?

aik!!!  dah abis gi bertapa ke
dah berforum kembali ke
ok - aku tak le zalim sangat pun

persoalan hang yg ni
sepatutnya hang bawa kat puak2 tu le
hang tulis surat ke, e-mail ke, telefon ke
atau gi berdepan (kalau ada telor leeee)
   cam aku gak leeeeee
   kena hantam balik....biasa le tuuuu
   hantam jeee bukan kena baling ngan batu pun

kerna MEREKA YG BERIMAN....BERANI KERANA BENAR

Sesih sungguh aku melihat cara mereka berforum

Allah mencipta langit dan bumi utk direnungi oleh manusia.

Perumpamaan kehidupan bg setiap manusia itu spt seketul sel  bateri basah yg dilengkapi dgn suatu sistem yg paling canggih di atas dunia ini ciptaan Allah yg mengatasi teknologi terra computer.

Takdir itu urusan Allah. Tidaklah saya menyatakan sesuatu jika peringatan demi peringatan diperolok2kan oleh manusia yg sekadar bersangka itulah penyelesaiannya.

Ada org berkata, solat hajat mampu memakbulkan doa. Pandanglah langit dan usahakan apa yg dinyatakan itu wahai manusia. Nescaya semua yg berlaku dgn izin Allah mengikut undang2 yg ditetapkan olehNya.

Jika dikumpul 1 juta pusat tahfiz utk memohon hujan dariNya, tak cukup syarat boleh ke dimakbulkan olehNya? Last edited by Abangcute on 18-3-2014 08:18 AM

Okeylah, rasa rugi aje amalan saya di forum ni. Maklumlah saya org bodoh atas dunia ni. Dgr kata hujan hujung bulan 3 ni. Boleh caya ke RAMALAN CUACA tu?

Berusahalah!

aku berharap dan berdoa supaya non muslim tak baca thread ni. sbb silap2 boleh menjauhkan dia dari islam neh

thread ni sangat mengelirukan dengan ayat2 sastera, panjang, bersirat2 sekali. aku org bese pon tak paham..apatah lagi non muslim

gud luck la korang yee...

Bukti kewujudan Allah itu pada maksud wujudNya ciptaanNya.

Bukti kekuasaan Allah itu pada maksud kekuasaanNya pada ciptaanNya.

Perlukah manusia yg mengaku beriman mahu mendustakan apa yg Allah telah nyatakan?

Setiap manusia tersemat perkataan tuhan. Masaalahnya, siapa tuhan kamu? Surah AlIkhlas menjelaskan. Semoga Allah bersama2 org2 yg beriman kpdNya

Jika hari ini kita marah kerana ditampar oleh manusia, apa pandangan kamu jika Allah menghantar bala tenteraNya utk menampar kamu? Jika hari ini kita marah jika diterajang oleh manusia, apa pandangan kamu jika Allah hantar bala tenteraNya utk terajang kamu?
Jika hari ini kita marah ketika ada manusia berhujah didepan kamu, apa pandangan kamu jika Allah berhujah dgn kamu di hari akhirat kelak.

Sebutir peluru terkadang menjadi sebutir batu jika Allah mahu melindungi hamba2Nya. Sebutir bom terkadang menjadi pasir jika Allah menghendaki itu terjadi.

Bukan semua manusia itu sama. Dan semakin manusia cuba mengenali Allah, maka semakin bodoh manusia itu mengenali dunia sedangkan tiap manusia itu ditakdirkan bertujuan.

Ok la . Dah dekat  masuk solat zohor . Sapa2 yang tak 'bercuti'arilah bersiap2 berselawat ke atas Nabi sebelum masuk waktu zohor .