CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: breepbreep88

Ladang Anggur kat sik, kedah...cter suspens page 5

ladang anggur ni dekat sgt ngn umah saya

Follow Us
dah besa la pi..
anggur depa pn sedap dan maneh

supporttt...

supporttt...
SiangLik Post at 5-6-2012 17:07

terlalu byk awak membuat posting yg sama di semua thread..... ini di anggap SPAm... jika ini berlaku lagi..tindakan pemotongan kredit akan dilakukan tehadap awak... sila baca rule bod ini bg mengelakkan tindakan diambil atau di ban..........

ari tu g ldg angut perliss...cantik sgt
anggut skilo rm40..sedap sngat.....
xtau la kt sik pun ada..
tq TT pas ni ble p Sik plak

tempat tumpah darahku..
kini dah jadi empangan...
view yang sagt menarik..
cuaca yg sgt sejuk..

kalau dah sampai ladang anngur tuh jangan lupa lajak pi empangan gubir sama..atau kawasan2 menarik lain spt lata mengkuang, empangan muda, dan highway tekih yg baru tuh menghubungkan malaysia dan thailand around 50 minit ja boleh smp
Last edited by alaniah on 15-10-2012 04:36 PM

Salam semua

Kebetulan terbaca tread ni...Aku pun teringat suatu kejadian yang terjadi lebih kurang setahun yang lalu tapi kalau cerita ni tak sesuai kat board ni minta maaf ajelah

Aku ngan Isteri dalam perjalanan balik dari kampung di Perlis Kami sampai ladang anggur ni agak lewat dah..., lebih kurang pukul 6 petang kot, kebetulan hujan renyai renyai dan matahari pun dah hilang tetapi masih ada lagi pengunjung. kedai sourviner masih buka tetapi untuk masuk melawat ke ladang sudah terlambat

Isteri aku awal awal lagi sudah jamak dia punya Asar tinggal aku aje yg belum
Masuk aje dalam surau lelaki kat situ tiba tiba bulu roma aku berdiri,suasana sepi dan seram terasa aku cuba tenangkan hati hanya aku seorang saja kat dalam tu..

Surau berada didalam bilik kecil bersudut dari pintu masuk
Aku terus ketempat wuduk sambil kedengaran hujan renyai renyai diluar.. aku mendengar suara orang seperti sedang membaca surah, Alhamdulillah masih ada orang sembahyang didalam surau.Hilanglah sikit perasaan kurang sedap tu..tetapi agak kuat suara dia membaca surah untuk sembahyang asar atau mungkin dia sedang membaca alquran aku tak pasti

Sedang aku memikir perkara tu tiba tiba lampu berkedip kedip seperti kekurangan elektik. aku buat tak tahu ajelah  Kemungkinan disebabkan oleh hujan kat luar tu... tetapi perasaan meremang tu masih ada. Aku terus berwuduk dalam keadaan lampu berkedip kedip tu..Suara orang membaca surah masih lagi kedengaran bercampur dengan bunyi hujan diluar

Selesai berwuduk aku terus menolak pintu bilik surau yang tertutup rapat tu...alamak gelap dalam keadaan gelap dan meremang tu aku mencari suis lampu. Apabila lampu sudah dibuka tiada siapa pun didalam cuma sehelai sejadah yang sudah terhampar mengadap Kiblat dan dibelakang ada almari kecil yg diatasnya ada alquran dan surah yassin
Perasaan tak sedap hati sudah menguasai kepala. "Siapa yg dok sembahyang atau membaca alquran tadi!!!" Aku cuba untuk menenangkan perasaan "Ini rumah ALLAH" mana ada syaitan boleh berpesta kat sini, namum perasaan was was dan seram sudah sampai tahap maksima, sejuk kaki tangan sudah mari .Patut kah aku cabut atau terus sembahyang

Terpikir kat dalam hati aku berkemungkinan ada makluk lain kat dalam surau ni Apa perlu takut Allah lebih berkuasa "Tidak patut aku cabut meninggalkan sembahyang asar dalam kesuntukkan waktu begini kerana takut pada bendal lain

Aku mengambil keputusan untuk terus bersembahyang walaupun tidak berapa "kusyuk" dengan bacaan yang agak lambat Selesai memberi salam aku tidak sabar lagi terus menoleh kebelakang Alhamdullilah tiada siapa dibelakang. Dalam hati aku terfikir sepatutnya aku memberi salam dulu sebelum masuk kedalam suarau tadi  

Selepas keluar dari surau lampu yg berkedip kedip dekat tempat berwuduk tadi sudah ok pulak... dan aku terus mempercepatkan langkah keluar

awang posted on 31-10-2012 02:13 PM
Salam semua

Kebetulan terbaca tread ni...Aku pun teringat suatu kejadian yang terjadi lebih kuran ...

tak tanya org yg jaga kawasan tu ker pasal ni...
mana tau mmg ada yg terjadi sebelum ni...

MsCinderella posted on 1-11-2012 10:03 AM
tak tanya org yg jaga kawasan tu ker pasal ni...
mana tau mmg ada yg terjadi sebelum ni...

Tak pula terlintas dihati nak tanya..
Yang aku fikir kawasan ini dulu berkemungkinan hutan kot.. dan tak hairanlah kalau ada benda benda tu semua..dan bunianlah yang bermain kat kepala aku

Yang paling aku perasan,langkah aje masuk kedalam ruangan tempat berwuduk tu bulu roma berdiri dengan sendiri (surau berada dalam bilik asing yg berpintu)

Lagi satu yang aku perasan," kuatnya orang ni membaca surah untuk sembahyang asar"kalau magrib atau isya tu lain lah
aku andaikan berkemungkinan juga orang itu bukan sembahyang tetapi membaca alquran dan masa tu hati rasa lega sedikit sebab aku fikir masih ada orang didalam ,seram tu kuaranglah sikit

Lepas tu lampu pulak sekejap menyala sekejap padam, masa mula masuk tak pulak jadi macam tu dan selepas aku nak keluar elok lah pulak....

awang posted on 1-11-2012 02:26 PM
Tak pula terlintas dihati nak tanya..
Yang aku fikir kawasan ini dulu berkemungkinan hutan kot..  ...

wahhhh...scary dengar cerita ko...
klu aku...x dapat aku bayangkn....tp aku agak mungkin jin Islam kot...
takkan benda2 lain masuk dlm surau....

chaoyunjie posted on 1-11-2012 09:36 PM
wahhhh...scary dengar cerita ko...
klu aku...x dapat aku bayangkn....tp aku agak mungkin jin Isla ...

Aku pun bukanlah berani sangat...sejuk kakitangan dah.. tapi memandangkan asar pun nak habis......terpaksalah
Kalau masih awal  tu....aku ingat aku dah cabut kot, sembahyang kat tempat lain

sitinur84 posted on 9-5-2012 03:36 AM

teringin nak pi sana lagi berpuluh tahun tinggalkan Sik

sitinur84 posted on 9-5-2012 03:36 AM

selalu pegi beli kah anggur

Hari tu sepupu aku kawin dan buat phoshoot kat empangan. Cantik sangat...

Yg saya tahu di bandar Baling sana pernah ada cerita pasal Bunian, Sik belum pernah dengar