CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Minta Pelanggan Menari Untuk Dapat Khunafa, Premis Kena Tutup

Edited by B40tastePosh at 21-8-2023 11:18 AM
_blackbird replied at 21-8-2023 11:14 AM
aku tak cakap pasal aku pon. aku ckp pasal kemenyan yg mmg ramai pon org bakar kat sini utk tujuan ...

Ada ke aku cakap pasal mistik...aku cakap Ulama kau hapuskan budaya Melayu dengan relate semua perkara berkaitan Melayu dengan Mistik....ko faham tak statement aku?  Bila Arab buat senua boleh baik bagus syumul..padahal bakar kemenyan di negara Arab tu konon nak halau energy jahat

Aku langsung tak percaya dengan mistik Melayu...jin kalau tengok Melayu dia ketawa guling guling sebab bod*h, jin dia travel satu dia dah tengok banyak tamadun besar  dan dia ketawa guling guling bila tengok Melayu.

B40tastePosh replied at 20-8-2023 10:58 PM
Memang dah berlambak kedai Arab kat belakang Bukit Bintang.

Aku boleh terima diorg ni berniaga ka ...

Tang ni aku setuju dgn kau

Edited by B40tastePosh at 21-8-2023 11:21 AM
_blackbird replied at 21-8-2023 11:14 AM
aku tak cakap pasal aku pon. aku ckp pasal kemenyan yg mmg ramai pon org bakar kat sini utk tujuan ...

Ko tunjuk sini Sultan² Melayu ko makan atas daun keladi ..sebab Sultan engko yang dictate rakyat Melayu diorg kan??...bukan kau yg dictate aku.

antikorok replied at 20-8-2023 11:24 PM
Nenek menari menari sakan huntok air pree sampai marah sambil menepis cucu yang menanggong malu dgn  ...

Buruknya

LadyCarefree replied at 21-8-2023 06:16 AM
Lama dah ereb menular. Bukan saja kedai makan tp kedai runcit dia. Apatah lagi makanan. Time raya  ...

Tak suka style cium laga pipi kena kanan kiri kanan tu. Lagi2 pasca cobid

B40tastePosh replied at 21-8-2023 11:10 AM
Sebab tu aku cakap Melayu berkebudayaan rendah.....takda satu Raja² Melayu boleh challenge Raja² ...

bukan rendahkan kebudayaan, gaya hidup melayu zaman kuno lobai "classifiedkan bertentangan dengan ajaran islam" cth mak yong, kuda kepang, wayang kulit, barongan, gambus lobai kata semua ada unsur pemujaan, khurafat. sapa soh sultan melaka dulu terima islam. kalau masih hindu mesti kita bangga dengan tulisan jawa & rencong, wayang kulit dan lain2

Follow Us
B40tastePosh replied at 21-8-2023 11:17 AM
Ada ke aku cakap pasal mistik...aku cakap Ulama kau hapuskan budaya Melayu dengan relate semua per ...

ko salah kan la atok nenek susur galor ko kenapa convert islam. tak terlambat ko convert balik ke hindu demi melestarikan budaya melayu. aku support ko 100% . buat la ngo utk melestarikan budaya melayu. pum pam pum pam dlm porum pon byk dlm ni tak pengikut sunnah, mesti liberal. ada kami kesah huhuhuhu

Edited by B40tastePosh at 21-8-2023 11:41 AM
_blackbird replied at 21-8-2023 11:27 AM
bukan rendahkan kebudayaan, gaya hidup melayu zaman kuno lobai "classifiedkan bertentangan dengan  ...

Helooo...i tak view semua perkara dengan agama.

Even I support tulisan Jawi tapi i tak tengok tulisan Jawi dari sudut agama...same goes dengan Mak Yong bagai tu.

Lagi satu Jin pun hilang respect la dengan Melayu...tak payah nak relate dengan mistik sangat.

Even zaman Kesultanan Melayu absolute Monarki diorang buat Karya² karut marut untuk nampak Raja tu Bayangan Allah...tu semua cara diorg nak control otak Melayu dan terus berkuasa...langsung tak scientific macam Raja² Medici di Itali....mana ulamak yang kulu kilir khurafat zaman tu pergi?

_blackbird replied at 21-8-2023 11:31 AM
ko salah kan la atok nenek susur galor ko kenapa convert islam. tak terlambat ko convert balik ke  ...

Macam aku cakap la Raja² Melayu yang dictate aku...bukan engko.

bila bipolar xde gaduh lagi. b40 pula bercakaran

xpelah asal kau bahagia kaka bersyukur sangat bipolar dan crew masing2 dah makan ubat

Td ternampak video kat ig xtra.my tu mak aih selayaknya la kedai ni kena sita.
Ada pompuan tu kemain seksi menari, pakai baju nampak lurah mula tu sikit je penampakkan lurah dia tu pastu tiba makin luas plak tersembul terus.
Sonok pak arab cuci mata
Hat bertudung pun duk terkinja, yg menonton merakam semua ada.
Eloklaa tutup terus takyah buka2 lagi ko nk menjual mknn ke nak layan fetish ko tgk pompuan menari?

B40tastePosh replied at 21-8-2023 11:32 AM

Even I support tulisan Jawi tapi i tak tengok tul ...

dah sah sah dari zaman dark ages tak kisah la italy ke england ka holy roman ke nusantara ke semua view monarch tu divine power, god given them the right to rule, equal mcm ko ckp tu ala2 raja tu bayangan allah. ehh kat eropah pon claim science tu sihir k sama je la nokkkkk, pemikiran yg ahead time semua claim sihir, murtad. ko yg kulur kilir mistik dari awal kuikuikui

Sebulan dua je tutup..jap lg bukak la balik...tutup pon sebb  viral..nak dpt bonus dari kerajaan konon2 buat la kerja kan

Patutlah aku lalu aritu ramai pegawai dbkl. Rupanya kena sita. Dahler ramai yg beratur lagi..

_blackbird replied at 21-8-2023 01:30 PM
dah sah sah dari zaman dark ages tak kisah la italy ke england ka holy roman ke nusantara ke semua ...

Kesian nye Melayu cam ko je tak tahu bezakan Sihir dan Science.

Sebab tu layak jadi Pak Lebai je.

B40tastePosh replied at 21-8-2023 11:32 AM

Even I support tulisan Jawi tapi i tak tengok tul ...

Spot on!

Yg I tau I cannot buka puasa makan kurma. Terjeluek tekak I nanti, manis too much!

B40tastePosh replied at 20-8-2023 09:59 AM
Aku tak sentuh bab agama pun...aku sebut kebudayaan.

Masa aku pergi Expo Orang Asli...aku collect ...

weyyyy.. cantiklah..! aku mmg suka benda2 anyam ni buat tikar.. lapik pinggan ke

Edited by B40tastePosh at 21-8-2023 02:41 PM
TabletSusu replied at 21-8-2023 02:27 PM
weyyyy.. cantiklah..! aku mmg suka benda2 anyam ni buat tikar.. lapik pinggan ke

I dapat harga murah je...memang cari sebab ada akak Jakoa tunjuk anyaman corak Dada Kura dalam tiktok tapi makcik dlm video tu buat kelarai dinding...masa pergi Karnival tu terjumpa corak tu, cepat cepat la beli.

Tanya dia ni dari orang Jakun kan...dia kata ye dari Jakun di Endau.

Memang cantik corak Dada Kura tu, macam Circut Board.

Laki iolls anak jati KL, kerja pon dekat KL. Dia kata apa la orang peghak sangat nak makan kunafa, fries, shawarma kat Starhill hahaha. Dia kata org KL cari makan kat gerai2 hidden celah2