CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Tempatan] MOU ditandatangani PM10 berklausa jenayah ? UPDATE post #47 m/s 3 : Menteri sundrik kata satu jenayah halang MP berperanan diparlimen

larrr tak tau ke...kata terer

blastoff replied at 19-12-2022 07:32 PM
yg pi tambah klausa 4 yg melanggar undang2 yg berbentuk jenayah plakk tu dah kenapa ? So nak undi k ...

anwar dah menang vote pakai suara je nyah bukan pakai bloc sbb korang tak bangkit mintak undi belah bagi.ni mesti tak penah tgk undi belanjawan.dah latuuu.. terima jela nuwart jadi pm 5 tahun mendatang.korang sendiri  pun tak reti  dan tak paham apa klausa atau code pelancau yg korang post tu.xyah acah2...move on

alesandra replied at 19-12-2022 07:32 PM
larrr tak tau ke...kata terer

aku tak spend time dengar hujah berjam2 dalam parlimen sebab aku bukan org politik dan aku tak mahu buang masa aku dok pi nganga tengok org2 bodoh berhujah manyak mende bermanfaat dalam hidup yg aku boleh buat maaa , so kau nak inform apa sila bagitahu secara spesifik nya di sini, tak perlu nak suruh aku dok pi dengar semua hujah2 di parlimen tu lah plakkk

blastoff replied at 19-12-2022 07:12 PM
semua depa tak guna kuat menjerit dan bodoh nak mampuss ok , aku tak suka demokrasi period, tapi a ...

Hahaha
Aku suka baca posting hang selain transparent ada lawak perkataan2 yang tak ada nak cover bajet2 maksum sangat yang nak membodek pihak yang cuba nak jadi diktator berkuku besi yang tajam bak pedang berbesi baja damascus.

Edited by blastoff at 19-12-2022 07:45 PM
alesandra replied at 19-12-2022 07:37 PM
anwar dah menang vote pakai suara je nyah bukan pakai bloc sbb korang tak bangkit mintak undi belah ...

korang tak bangkit ? aku bukannya MP, kau mabuk ka ?
Errr kau faham dak walau pungg anwar menang sekalipung , klausa 4 MOU itteww still boleh menyebabkan anwar di heret ke penjara ?

Ia bukan di tandatangani di parlimen yg immune dari tindakan undang2 sebaliknya di luar parlimen ....

dan tak yah nak pandang rendah pada yg tak jadi org politik ler , tak tahu apa berlaku hari ni di parlimen tak semestinya bodoh... what a stupid conclusion lah

Edited by blastoff at 19-12-2022 07:53 PM

weyyy, anwar selaku PM dah pungg melanggar undang2 jenayah kerana menghalang MP dari melaksanakan peranan dalam parlimen dek klausa 4 itteww ,

tak kiralah vote utk usul apa sekalipung termasuk kebasahan ka keabsahan ka kekencingan ka etc dia boleh di dakwa di mahkamah maa ,

itu boleh berlaku even lepas dia dapat super duper hyper majoriti undi sekali pungg ok,

sebab undian yg dia dapat tu boleh disangsikan kesahihannya atas sebab paksaan yg dia gertak MP tu laa dalam klausa 4...adakah depa vote sokong dia kerana takut hilang kerusi adakah kerana depa rela sokong dia ...dah jadi tandatanya laaa kan kan kan

Follow Us
errr PN nak dok tiam tiam tiam je ke sa kata anwar dah berjaya bolot undi paksaan itteww ? Mana plakkk, bodoh laa depa kalau depa tak cabarnya di mahkamah dah peluang terbuka luassss camtu

pu3_rania replied at 19-12-2022 07:39 PM
Hahaha
Aku suka baca posting hang selain transparent ada lawak perkataan2 yang tak ada nak cover b ...

pencacai2 PH dok menarik nafas legaaa tak terhinggaaaaa sebab dia dah dapat BOLOT super duper undi paksaan dan gertakan hari ni   padahal ..sambung sundrik laaa

Edited by blastoff at 19-12-2022 11:07 PM

Btw, memang sekarang nih malaysia malah seluruh dunia di pimpin oleh org2 bodoh , Nabi yg kata. So semua yg dalam parlimen dan dewan rakyat adalah bodoh2 belaka .....sebab tu depa perlu dengar kritikan rakyat agar depa boleh dibantu utk kluar dari kebodohan ler sebab rakyat lebih cerdik dari para pemimpin kekdahnyaaa

Jabir bin Abdullah radhiyallahu ‘anhu meriwayatkan bahwa Rasulullah shallallahu ‘alaihi wasallam bersabda kepada Ka’ab bin Ujrah:

“Semoga Allah melindungimu dari pemerintahan orang-orang bodoh.” Ka’ab bertanya, “Apa pemerintahan orang-orang bodoh itu?” Rasulullah bersabda: “Pemimpin-pemimpin setelahku yang tidak mau mengambil petunjukku dan tidak mengikuti sunnahku. Siapa yang membenarkan kebohongan mereka dan membantu kezaliman mereka, maka mereka tidak termasuk golonganku dan aku bukan bagian dari mereka serta mereka tidak akan datang ke telagaku” (HR. Ahmad dan Al Hakim)

Edited by terma2nkondisi2 at 19-12-2022 08:59 PM
alesandra replied at 19-12-2022 07:26 PM
dengar jela hujah mp titiwangsa kenapa keabsahan majoriti tu penting dibuktikanunhtuk dan  dari sud ...

hujah titiwangsa tu pun pilih data.. ikut mana yg dia boleh guna utk bagi sedap hujah

aku paham apa yg ko cuba sampaikan dan aku paham apa yg kerajaan cuba jelaskan..

tapi aku masih berpendirian yg undi absah dan mou tu tak perlu pun

undi absah dan mou tu boleh dijadikan alat bagi majukan ekonomi.. tapi dalam masa yg sama tanpa undi absah dan mou tu pun kerajaan masih boleh majukan ekonomi

kesimpulan yg aku boleh buat adalah mou dan undi absah tu nak bg jalan mudah utk anwar dan kerajaan dpt majoriti dua pertiga utk buat semua yg dirancang dengan tentangan yg minimum

takde reformasi apa pun

zaman muhyiddin dan ismail sabri adalah zaman ekonomi sembab dan lembab... zaman mahathir dan najib nampak kemajuan ekonominya.. sekiranya zaman anwar berterusan spt yg kita dpt lihat sejak pru sampai hari ni, akan maju juga la spt zaman mahathir dan najib.. tapi takde reformasi apa pun (edit perenggan ni takut ada penyokong politik yg bodoh salah paham)

kalau bebetul nak buat kerajaan 'politik stabil', hapuskan je parti2 politik ni... buat je sistem pemerintahan monarki penuh.. agong perintah... kan mudah.. tak gitu?.. gurau2 ja naaa

blastoff replied at 19-12-2022 07:43 PM
korang tak bangkit ? aku bukannya MP, kau mabuk ka ?
Errr kau faham dak walau pungg anwar menang s ...

Anwar x kan masuk penjara sbb pembangang pun sembang gegar enggan lawan sampai titisan darah terakhir.boleh je nak cabar.kalo tgk undian utk
deputy speaker mmg ada je bloc kerajaan yg khianat.undi speaker anak taib mahmud masuk lambat.deputy pulak alice lau dari dap hanya dapat 146. kurang 2.yg dapat undian penuh dari blockerajaan mp bn.tapi kenapa pembangang x nak berdiri cabar usul tu.??sbb diri sendiri pun tau lemahhh pastu meroyan main naratif membodohkan org.

alesandra replied at 19-12-2022 08:54 PM
Anwar x kan masuk penjara sbb pembangang pun sembang gegar enggan lawan sampai titisan darah terak ...

untuk apa depa nak cabar usul tu di parlimen ? Depa nak ia diteruskan laa agar depa boleh cabarnya di mahkamah maaa, sebab di parlimen bukannya ada hakim nak boleh hukum anwar ,

Kalau tak di teruskan undian tuuu camna laaa nak cabar klausa tu di mahkamah sebab undian tarak sedangkan klausa tu berkait dgn undian itteww , so undian itteww perlu dibiarkan berlaku terlebih dulu laaaa.

depa berhujah tuuuu depa bagi tau terang2 kat anwar yg dia DAH langgar undang2 negara , kau rasa depa buat camtu utk sekadar berpot pet pot pet je ke ? Naif nyaa kau ya .

Dah manyak bebenar peguam labelkan klausa tu melanggar perlembagaan melanggar undang2 negara malah diletakkan under JENAYAH so apabila undian berlaku dia dapat super majoriti semua undi makna klausa tu telah ada impak nya laaa . Boom paksaan telah berlaku , barulah dakwaan jadi berbukti kukuh, faham ?

Edited by blastoff at 19-12-2022 09:12 PM

Kalau anwar cerdik , dia akan back off , makna dia cancel MOU tu dan kata dia dah tersilap buat MOU itteww.....

maka tak de lah keperluan utk heretnya ke mahkamah lagi dahh,

tapi dia bodoooooo, dia pi teruskan dgn undian hingga selesai camtu, automatik apa saja dalam klausa ittewww telah dia laksanakan laaa,

makna dia memang BENAR2 telah memaksa kesemua MP yg disebut dalam klausa itteww utk menyokongnya DGN CARA GERTAKAN.

So nak heret nya kemahkamah dah boleh sgt dahhh laaa sebab dah terbukti ia berlaku mcm yg disebut dalam klausa itteww ...kuang3

Tu yg nabi kata bodoh tuuu, memang betoi bodohh punggg

Mahafiraun 2.0

terma2nkondisi2 replied at 19-12-2022 08:31 PM
hujah titiwangsa tu pun pilih data.. ikut mana yg dia boleh guna utk bagi sedap hujah

aku paham a ...

betul lah apa yg kau sebut, dia PATUTNYA jadi PM laksanakan tugas je .....tak perlu undi percaya tak perlu MOU.... tapi dia dok aim nak ubah something maaa, aku rasa dia nak ubah perlembagaan bagi kuasa dia tuuuu tak boleh dicabar sesiapa, makna bukan stakat dalam MOU dia nak keabsahannya tak di cabar tapi dia nak UBAH PERLEMBAGAAN agar dalam perlembagaan ada sama mcm dalam MOU itteww ler ....

Makna dia nak jadikan dirinyaaa tu berkuasa monarki gitteww

terma2nkondisi2 replied at 19-12-2022 08:43 PM
kalau bebetul nak buat kerajaan 'politik stabil', hapuskan je parti2 politik ni... buat je sistem pe ...

kau tengok lani pungg dia asyik sebut kerajaan dia kerajaan YDPA, dia petik agong apabila org pertikai kuasa dia selaku PM, itu tunjukkan dia nak dia tuu yg dapat kuasa agong dgn cara ubahhh perlembagaan laaa , dia yg mengidam kuasa mutlak dimana tak ada sorang MP pungg boleh bantah dia maaa .....tungguuuu , mark my word

yup exactly tu yg dia nak capai sebab tu dia gahhhh apabila dia dapat SUPER majoriti . Dengan cara paksaan camtu memang dia layak bergelar FIRAUN ler

Edited by blastoff at 19-12-2022 09:29 PM

the fact that pembangkang kata terang2 kat depan muka anwar diparlimen yg dia dah langgar undang2 negara kerana klausa dalam MOU tu sebelum undian di buat ,

tunjukkan di mahkamah kelak depa akan kata dia aware itu satu kesalahan laaa sebab telah diberitahu depan muka dia camtu di parlimen tapi dia nak undian tu diteruskan gakkk,

agar anwar tarak cara nak bagi alasan dia tak tahu klausa tu langgar undang2 negara kat mahkamah nanti ler .....kuang3

Semoga Pak Non dapat tarik lebih ramai pelabur2 dgn perlaburan bertrilion2 dari China ke, atau Rusia ke, coz pemikiran pun dah lebih kurang sama….macam komunis .