CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: majohan

A Fistful of Stances (TVB) - Kevin Cheng, Tavia Yeung, Kenneth Ma, Yuen Chao

^waa...ramai gak artis best2 dtg....micheal tse, moses, natalie tong pon ade gak...

Post Last Edit by ctaisyah at 30-3-2012 13:09

itulah nmpk mcm mudah je nak masuk ke sanaTUNJUK  bil astro...

GET ready for a night of glitzy glamour with six TVB stars from Hong Kong. Moses Chan, Michael Tse, Ruco Chan, Natalie Tong, Him Law and MC Jin will be joining Astro celebrities at the upcoming star-studded Astro Wah Lai Toi 2012 Presentation Party in Cheras, Kuala Lumpur, this Friday.

The TVB stars will be promoting a series of programmes that will soon be aired on Astro Wah Lai Toi, notably Yes, Sir. Sorry, Sir!(CONFIRM 3 APRIL), Coffee Confidential Sr 2 (Chan), The Other Truth (Chen and Tong), Forensic Heroes III (Chen), Lives Of Omission (Tse and Jin) and Tiger Cubs (Law). bermakna ini jadual bulan 4 and 5 di WLT

The Staronline

tgk ep1 jumaat lepas best ar...guru koo 2 lawak plak aku tgk...pura2 semput die x bole bla...

arinie x tau ape jd ngan tabib 2...yg jd ank wing tak 2 x best ar tgk die belakon...cam x menjadi sgt...

adk2 guru koo mmg sekepale abis ar....

adk2 guru koo mmg sekepale abis ar....
sue87 Post at 2-4-2012 14:11

itulah wlpn keluarga  mrk ditimpa pelbagai mslh .. tp mereka adik beradik ada je wat lwak  terutama si abg.....  anak laki wing tak ke?

Follow Us
itulah wlpn keluarga  mrk ditimpa pelbagai mslh .. tp mereka adik beradik ada je wat lwak  ...
ctaisyah Post at 2-4-2012 15:17
yap ank laki wing tak...cam kureng ckit ngan die...kaku ckit nmpk...marah cam x nmpk marah pon...walaupon muke kerek tp cam x jd jerk...

ank pompuan die x kuar lg...

yap ank laki wing tak...cam kureng ckit ngan die...kaku ckit nmpk...marah cam x nmpk marah pon...wal ...
sue87 Post at 2-4-2012 16:09

sue,aku xsempat lg nk tgk drama ni..yg mystery aritu pon x thu lak dh abes...yg aku sempat tgk part raymond putus kan hubungan ngan tavia..sian tavia mase tuh..frust giler gak...

Episod semalam mmg best dan sendu...suka watak kenneth...walaupun sakit2 tp suka menolong org...tak sangka...tergamak anak yg kunun berpelajrn tuh aniaya bapa sendiri...sedih jek kenneth (apa nama watak kenneth ya...?) nengok tabib tua tuh...

So CT speku next episod?

Oh ya CT nak tanyalah ...siapa mamat yg watak ank org jaht tuh...? walaupun jaht tp smart...huhu...

yap ank laki wing tak...cam kureng ckit ngan die...kaku ckit nmpk...marah cam x nmpk marah pon...wal ...
sue87 Post at 2-4-2012 16:09

Agaknya masih baru...tp drama nih berat juga...penuh emosi...aku nengok pun emo semalm...bukan emo kan anak org kaya tuh tp emo ngan anak yg aniaya bapa dia tuh...rasa nak ee...tembak2 jek...

itulah nmpk mcm mudah je nak masuk ke sanaTUNJUK  bil astro...
ctaisyah Post at 30-3-2012 12:22

Yes sir sorry sir...dah layan CT...best...suka watak moses & pakwe ku of course ron...watak tavia pun aku suka...lawa dia rambut pendek..nampk muda sgt...dah macm seorg kakak yg bimbing budk2 tuh

Post Last Edit by ctaisyah at 3-4-2012 11:55
Oh ya CT nak tanyalah ...siapa mamat yg watak ank org jaht tuh...? walaupun jaht tp smart...huhu...
sellie003 Post at 3-4-2012 11:02

anak wing tak ke? jacky  ...

kenneth sbg yue- tong.. dia selalu berpakat dgn natalie untuk mengenakan org semula terutama org2 persatuan kung fu mcm episode smlm ... dalam persatuan ada seorg itu pengikut tegar wing tak...  sbb adik2 yg lain x brp nak diharap.... mcm natalie selalu temankan ibunya gi merawat org kat pendalaman sambil mencari anak ke-2(wlpn dia hny anak angkat)  ... Kalau x salah emak dia juga ada penyakit yg perlu dibedah...

yg bj brown ini -pengikut setia anak wing tak... nanti ada episode itu akan disuruh mengaku   kesalahan anak wing tak....

ini masa wing tak miskin .. x kenang jasa org.....sanggup bunuh kevin & ayah mentua kevin

rasanya awal2 episode ini emak dia teringat mcm mana tjmp dgn wing tak dlm kereta api.....mungkin mlm ini ....

Rate

1

kenneth sbg yue- tong.. dia selalu berpakat dgn natalie un ...
ctaisyah Post at 3-4-2012 11:36

Apa jadi lepas bapa ank org kaya tuh dtg...ada gaduh2 ke atau perang2 mulut...

kenneth sbg yue- tong.. dia selalu berpakat dgn natalie un ...
ctaisyah Post at 3-4-2012 11:36

Rasanya malam nih...ada tunjuk preview ttg kisah wing tak nih....

smlm punyer ep sedih jerk...aku dah agak yg ank tabib 2 something jerk...betol tekaan aku...die tipu duit kerajaan...nk tutup kesalahn ar kononnyer...sanggup tuduh bapak semdiri....:@

sedih jerk guru koo nangis semalam bile tabib 2 mengaku yg die bubuh racun dlm ubat 2...nk mengalir gak air mate aku...nsb baik die dpt settlekan masalah nie smlm...klu x abis persatuan wusyu die kene tutup....

CT ank wing tak 2 teror x kungfu...smlm abis die berlawan ngan guru koo...pas2 tibe2 wing tak dtg...

n aku nk tanyer sape yg dapt rahsia ubat atuk guru koo 2...ayah die smlm ckp die x nk warisi rahsia ubat 2...coz nk tumpukan kat persatuan...die bagi kat ank die ke?

dlm cite nie bile aku tgk sub cam kenneth ma ank kedua and kevin ank first...coz adk die panggil die abang ngah...pening sekejap...

sue,aku xsempat lg nk tgk drama ni..yg mystery aritu pon x thu lak dh abes...yg aku sempat ...
zuranura Post at 3-4-2012 09:52

it's ok zura...sempat lg nk ketchup coz mlm nie baru ep3...kteorang bole cite yg mne ko x phm...lg pon skang byk flashback lg...

mlm nie pon cam flash back pasal wingtak mase mude ngan atuk guru koo...

mereka ini x boleh bertembung mesti bergaduh... yg sy ingat - emak dia akan  menyatakan jika ayah dia x tercedera akibat terpijak mainan anak dia , dia & suami x perlu ke bandar untuk membeli bhn ubat , jika tak ada org tercedera (dimana suami dia terpksa merawat org itu terlebih dulu sblm pulang semula) dia x akan naik kereta api yg sama dgn wing tak.... rasanya pd mula mereka berada dlm gerabak berasingan tp dia & suami pindah ke gerabak yg sama dgn wing tak...dan dia katakan jika suami  dia x terlalu baik tolong org yg x dikenali x jadi mcm ini.... ada polis  dlm kereta api syak wing tak pencuri tp ditolong oleh suami dia dan polis itu kenal dgn suami dia....

dan adalah cerita wing tak belajar kung fu dgn ayah dia.. tp kehadiran mcm x disenangi oleh isteri muda ayah dia . asyik bergaduh mereka berdua (wing tak dgn isteri muda ayah tavia)...
wing tak memang ajar anak dia  ini jd jahat... untuk tutp mulut hny bg duit... senang kerja...

entah bila episode kedua2 adik laki kenneth ma akan mengorat anak bongsu wing tak  sms dia  pulang ke sklh.... abg  no.3 just teman adik bongsu dia tp anak wing tak berkenaan  dgn abg no.3.. berlakon wat kerja merawat org patah tp sebnr kedua2 merekalangsung x pandai....siap bertembung dgn abg dia

Rate

1