CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Naurah_rik

Yang ni dinamakan Pelaris?

vicchuda ke???  

bukan yang.. kedai lain..

mnSK replied at 13-1-2015 04:23 PM
hahahaa....tu bahasa aku je.. yg sebenarnya pelaris yg dibenarkan mengikut syariat Islam ade,....  ...

bole mulakan dari skrg.. belum terlambat lagi.. tapi bab bersedekah tu mmg yer.. org yg rajin bersedekah ni rezeki mmg tak putus.. nampak depan mata.. aku pun klu ada rezeki lebih mmg sedekah la utk yg memerlukan.. anak2 pun mengikut.. Alhamdullilah rezeki tu ttp ada..wlupun x banyak tapi cukup.. berkat kot.. ada yg dpt duit banyak tapi x cukup2.. heran jgk aku..

matahari7001 replied at 13-1-2015 02:55 PM
so mmg betul la ek cite restoran lot tu .. tapi ade pelaris yg takde cop JAKIM tu macammane?? ...

sedap lahhh kedai tu..rendang rendang diaaa lauk pauk diaa banyak pilihan. takdanya pelaris. cina pon ramai dtg. taste kau tinggi sangat nihhh

Edited by mnSK at 14-1-2015 08:41 PM
myakayina replied at 14-1-2015 05:30 PM
bole mulakan dari skrg.. belum terlambat lagi.. tapi bab bersedekah tu mmg yer.. org yg rajin bers ...

ada betui..!!! byk cara yg dibenarkan Islam, tp sebab tamak nk kaya cepat yg cara haram digunakan untuk melariskan perniagaan....
macam aku meniaga makanan jugak, aku meniaga air, buah potong, nasi kukus ayam goreng rempah... nk kata aku kaya dengan perniagaan yg aku ada nie tak jugak, tp rezeki sentiasa ada..., cukuplah untuk hidup, boleh bayar keta,rumah dll sudah...
pernah jiran aku meniaga nasi lemak cadangkan aku g ambik pelaris dgn seorang ustaz di umbai,melaka... kata dia, ustaz tu nnt bukakan pintu rezeki, dan bagi satu tangkal..katanya tangkal tu dari ayat2 Quran jugak...tangkal tu nnt taruh kat dlm bekas simpan duit... hehehheeeee... bile dengar "tangkal" tue aku dh senyum2....
aku tolak dgn baik, pada hal dlm hati aku tue pelaris takde zop jakim le tue... ape da makcik jual nasi lemak nie...!!!
walau pun pelaris tue dalam bentuk tangkal dan bertuliskan jawi konon2 ayat2 Quran, pada aku tetap salah..tak pasal dapat "maskod" heehee.. jinns tanpa kita sedari.

Exoskeleton replied at 3-1-2015 10:09 PM
ade kedai mamak kat wangsa maju dulu siang ayam tepi longkang, kat dalam kedai bau taik
tapi member ...

kedai mkn mana?share la mohon org2 lain x kena

Follow Us
Kalau nak pegi satu restoran yg bila masuk, makan pastu bayar, bila keluar rasa xnak pegi lagi, try la restoran insaf jalan tar... Xguna pelaris, tapi penghalau....

mnSK replied at 14-1-2015 08:38 PM
ada betui..!!! byk cara yg dibenarkan Islam, tp sebab tamak nk kaya cepat yg cara haram digunakan  ...

umbai?  ustaz ni rumah dia bersebelahan dengan ladang kelapa sawit ke?

dari cerita pelaris kedai makan jadi bertukar info kedai ade pelaris ke tak pulak..

tapi tak pe aku enjoy je bace,....

so nak share juga satu alkisah kedai ni, baru terfikir pula pasal kedai ni..

ada satu kedai ni, kat tepi jalan, rasanya hampir setiap hari orng ramai makan kat sini, pernah makan sekali  suami ambik nasi ayam ape tah, tak ingat, tapi maaf nak cakap, mmg tak sedap, aku lak order mee bandung, ok la juga ade rasa, walaupun tak seperti yg diidamkan, (ye la bukan org johor buat)..

ipar pernah makan kat sini, pun kata tak sedap, hari tu nak ajak dia singgah makan steamboat dia tak nak, kate tak sedap, (maksudnya dah serik dah tak nak mkn situ)... tapi yg herannya , ramai je org makan kat kedai tu, tak tau la sebb pelaris ke atau faktor2 lain

antaranya:
1) lokasi, tempat ni area kg, so, sesiapa yg kerja atau dok area ni (mcm cikgu, jururawat desa dan ade ofc kerajaan - tmpt ipar kerja), ni je la pilihan kedai makan (kot), tapi masa makan dengan suami tu, ade juga kawan dia dok area bandar dtng minum2 kat situ...

2) pilihan makanan lain - kedai ni ada buka dua lot untuk org sewa kalau tak silap untuk jual goreng pisang dan SATE.... tak pernah mkn dua ni, so tak leh komen, mungkin org dtng sbb nak mkn sate kat kedai ni,

3) selesa dan agak bersih (presentable) walaupun dok betul2 tepi jalan...

kedai makan ni jgn risau bukn d semenanjung ye... tempat rahsia...

eyansss replied at 15-1-2015 02:05 AM
umbai?  ustaz ni rumah dia bersebelahan dengan ladang kelapa sawit ke?

tak pasti, tak pernah pergi pun... sebab aku dh tolak awal2 pelawaan makcik jual nasi lemak tue..

johnazizul posted on 14-1-2015 11:10 PM
Kalau nak pegi satu restoran yg bila masuk, makan pastu bayar, bila keluar rasa xnak pegi lagi, try  ...

haha....insaf terus nk datang lagi  

Assalamualaikum..

Definisi pelaris ni sebenarnya luas..

Kalau diupah model wanita berpakaian bikini untuk berjoget di dalam kedai makan, kemudian berduyun2 lelaki masuk untuk makan walaupun makanan rasa macam kadbod,  kira pelaris gak ke?

evilcooler replied at 15-1-2015 01:14 PM
Assalamualaikum..

Definisi pelaris ni sebenarnya luas..

Waalaikumusalam ..

Kalau pelaris cenggini gayanya haaaa bungkus lama dah JAKIM serbu. Harap ada restoran yang gunakan pelaris macam ni, "order 1 pinggan nasi, bole tapau 5 pinggan bawak balik" ..

mnSK replied at 12-1-2015 08:24 PM
hehehee...mesti la tau kalu tak bukan org melaka la...hehehehee... aku bukan org melaka,duduk je k ...

kesian tuan kedai tu. selalu kena. Cerita pasal ulama pi singgah kedai nampak sesuatu dah lama terjaja dari zaman email. Sebelum glamer social media lagi. Start baca dlm 10 thn lepas kot. Dah mcm2 kedai ditukarganti dlm cerita tu sampai last sekali kedai lot tu yg kena. Cerita sama nama kedai n negeri je yg berubah. Lauk kat situ biasa je tapi dia je yg jual lauk campur area tu dlm kuantiti n variety yg bnyk. My mom n auntie selalu je mkn kat situ. N my mom ada penjaga yg akn jaga dia dari benda2 tak elok. So far ok je. Alhamdullillah sihat diorang berdua tu.

joz_a replied at 15-1-2015 04:32 PM
kesian tuan kedai tu. selalu kena. Cerita pasal ulama pi singgah kedai nampak sesuatu dah lama ter ...

Err...penjaga tu sape? Ada nama ke? Kira memang penjaga tu kerjanya menjaga mak awak dari makan benda haram ke camne?

myakayina replied at 6-1-2015 09:58 AM
teringat kisah satu restoran thai yg agak popular satu ketika dulu di kawasan tempat tinggal aku..ad ...

restoran ch**ng mai kah? iols dok area sini and penah dgr crita yg lebih kurang sama

wow... menarik ek thread ni...
milan ni Alhamdulillah so far xde la jenis stick to 1 kedai ke apa kalu nak makan. selalunya berubah2 sbb kadang2 milan ni cerewet ya amat. yg selalu buat milan boikot kedai makan:

1. harga mahal
2. tuan kedai/cashier/waiter/waitress hampeh/kuang ajaq/masam muka/cakap lebih kuang etc
3. lauk x sedap
4. kebersihan pekerja/kedai

hopefully Allah sentiasa melindungi kita semua dari benda2 memudaratkan ni. amin....

If kedai bersih n masak sedap xyah guna pelaris2...

Aku pernah suka makan kat satu kedai ni orang memang ramai walaupun warung biasa.
Sup dia memang best la bagi aku.
Asyik rasa nak pegi makan situ seminggu 3 kali kalau boleh nak makan.
Tapi mak aku kata biasa2 je.
Sampai la satu hari ada orang kata nampak 'pelaris' itu bertenggek dekat periuk sup.
Tak makan dah sampai sekarang.

matahari7001 replied at 12-1-2015 06:23 PM
errk.. ko tau citer ke pasal restoran lot tu?

35..???? atau bukan..????