CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: acesecure

Soalan pada para perawat

aslmkm....
pepandai je..kata org guna jin...kalu leh tgk tu x pa la gak...
ni main tuduh-tuduh je...dah tau x pandai..buat la cara x pandai...duk diam2...ni x..saje je...gatai nak mengomen org...

kenapa bomoh siam lagi power?
kalu korang pernah tgk cite nangnak...atau cite king mongkut...korg mgkn boleh tgk bgm sami2 ni berkumpul utk bc...(yg mcm budak kecik tu ckp bunyi cam lebah)..mcm tu la gak bila mrk ambik upah menyihir org...aku prnah merawat org yg kena santau(39 hari)..dan pak su aku yg kena stroke(40 hari)...tiap hari dan masa..mereka x akan tinggalkan...cuba tgk perawat2 Islam...itulah bezanya dan rahsianya...

upah sami ni bkn byk mana pun...tp kegigihan mrk(mmg ada perjanjian mrk ngn tgn ghaib@iblis le...)..mrk takkan mahu kalah...sb tu perawat Islam pun kena buat camtu gak le...jgn lepas kpd pesakit saja...pesakit tak tau apa yg mrk bakal tempuhi....kita perawat boleh tgk...kita patut usaha lebih...

terdpt rangkaian...dan jaringan...yg brtolong-tolongn...bila yg di bwh kalah, yg lagi atas akan membantu...bgtulah seterusnya...
mrk upah sikit, usaha byk..kita upah byk..usaha sikit
mrk usahakan setiap masa, kita...brp byk masa utk setiap pesakit?
kita byk keperluan hidup...mrk cuma perlu memantapkan diri setiap hari...

"upah sami ni bkn byk mana pun...tp kegigihan mrk(mmg ada perjanjian mrk ngn tgn ghaib@iblis le...).."

Salam...
Sorry mencelah lagi. Apa ke tak sama gunakan jin/syaitan dengan gunakan iblis spt dalam kuota ciklahcute. Satu lagi, sya nak tanya setakat 40 hari mengubat pakcik, saya rasa bomoh siam tu tak lah sehebat mana kerana dah banyak sya melihat perawat2 Islam mengubat stroke x sampai pun 40 hari dah sembuh.  Lagipun sebagai org Islam, kalau dah mengadap bomoh Siam & kat tokong dia siang & malam, bila waktu sembahayangnya dan yg sangat saya muskil, dlm 40 hati tu sudah tentu pakcik ciklahcute bergantung harap & bertawakal 100% kat bomoh2 siam tu selain dari kuasa Allah swt. sedang

Keyakinan & akidah kita kpd Allah swt x boleh langsung di kongsi dengan kepercayaan lain, tolong berikan penjelasan jika ada hujah sya ini memang jahil.  Seperkara lagi,  selama sya berkawan dgn ust2 yg megamalkan pengubatan Islam spt group Daru Shifa, Al Hidayah, Ashraf Muslim, Nur Ihsan, Darul Manzil dan yg lain2 mereka ni ada aktiviti rutin & istiqamah spt tazkira, muzakara, uzlah, sembahayang malam, berzikir, khatam quran by group dll malah yg senior sentiasa membimbing yg junior dlm mempelajari & mempraktikan pengubatan Islam dari segenap sudut samada dari pegangan, pemikiran, amalan, pemakanan dll. sesuai seperti yg di tulis oleh cheklah sendiri malah pernah di anjurkan sompisium Pengubatan Islam Kebangsaan kpd pengamal2 perubatan ini dgn menjadikan Al-Quran, hadits, ijmak ulamak & qias utk mencari satu titik penemuan dlm kaedah rawatan Islam yg dianjrukan di UIA.

Apa yg saya lihat, memanga ada sedikit perbezaan dlm kaedah rawatan, kemampuan individu pengubat dan kemudahan yg disediakan ttp itu x lah melibatkan pengamal perubatan keseluruhan kerana mereka ini kebiasaannya pengamal tariqat (perjalanan) oleh itu saling bekerjasama, bergambung dan bantu-membantu antara satu sama lain kerana apa yg diamalkan mestilah melalui guru yg musryik, yg berkesnimbangunan sanadnya dari guru2 terdahulu yg akhirnya sampailah kepada keluarga dan kaum kerabat Rasullah saw olh itu pd sya sudah jelas mereka ni merupakan jaringan yg luas dari atas & kebawah, dari kiri & kekanan merentasi benua dan dunia dlm membantu satu sama lain....cuma mungkin kita x nampak kerana golongan ini kebiasaannya zuhud & x mahu di kenali olh itu pergerakan rangkaian mereka dalam beribadah & mengamalkan pengubatan islam lebih kepada beribadah & bekerja membantu....bukan bercakap ke sana ke mari utk mencari publisiti.

hmmm..
dah lama rasenye tak jenguk2 forum ni..
da lama tak posting..
menarik topik ni utk dikupaskan..bagi mel yg penah sakit..dan da penah pegi jumpe a few of perawat jugak...kdg2 konfius jugak dgn percanggahan dan mcm2 pendapat ni..
pening..yg sorang ni ckp mcm ni,yg sorang ni mcm ni..
kdg2 pening pale dibuatnye..tapi bagi mel,masih masih percayakan 100% kepada kelebihan menggunakan ayat2 al quran..takde keraguan lagi..

Reply 85# melinda_gordon

Dalam hal ini saya setuju dgn anda sebab itu kita juga kena ada ilmu kaedah rawatan Islam supaya dapat memandu kita dalam mendapat rawatan Islam ini sbb saya tidak dapat menafikan ada juga individu yg mengaku mengamalkan kaedah ini tetapi rupa2nya palsu atau bersekongkol dgn jin/syaitan & ada juga yg mempunyai sedikit ilmu tentang rawatan ini ttp dek mengejar keuntungan telah menawarkan perkhidmatan rawatan Islam ini, padahnya pesakit yg jadi mangsa....duit habis banyak ttp penyakit tak sembuh2. Pada saya, seelok2nya kita kena banyak merujuk kpd orang alim dan cari kaedah atau perkumpulan rawatan Islam yg muktabar di negara kita yg banyak ini. Manusia2 (perawat palsu) inilah yg selalunya merosakan pandangan masyarakat ttg kaedah rawatan Islam ini...Wallwah hu alam.

Follow Us
Reply 82# mes3

Lagipun sebagai org Islam, kalau dah mengadap bomoh Siam & kat tokong dia siang & malam, bila waktu sembahayangnya dan yg sangat saya muskil, dlm 40 hati tu sudah tentu pakcik ciklahcute bergantung harap & bertawakal 100% kat bomoh2 siam tu selain dari kuasa Allah swt. sedang

mes3 ni paham ke tidak apa yang ciklah maksudkan?....
ciklah mengubat pakcik ciklah yang kena stroke selama 40 hari....tak kisah lah kalau Allah izinkn pakcik cik lah tu sembuh dalam masa 40 hari ke, 140 hari ke....sekurang2nya ciklah berusaha dengan izin Allah....
Kenapa pulak mes3 berpendapat dalam masa 40hari tu pakcik ciklah bergantung harap & bertawakal 100% kat bomoh2 siam tu?....
Pak cik ciklah duduk kat wat siam masa tu?...kan pak cik lah berubat dengan ciklah menggunakan ayat-ayat suci Al-Quran....:re:

Salam,

Terpanggilnye saya nak suarakan sedikit pendapat mengenai perawat Islam. Mmg mungkin ada kalangan pesakit yg sembuh dgn cara dan 'kaedah' PERAWAT ISLAM yg biasa kita dgr di DARUL2.

Sebenarnye aku bukanlah hendak memenangkan kaedah siapa pon kerna kaedah itu dtg dari Allah juga. Tak kiralah dia hanya menggunakan Bismillah utk mohon kesembuhan atau membaca seluruh isi AL Quran utk mohon kesembuhan atau hanya berzikir utk mohon kesembuhan. Allah tidak membataskan ilmu seseorang dgn mengHADkan KekuasaanNya.

Ini yg selalu jd salah paham dan FITNAH kpd org Islam yg berbeza2 keilmuannya mengikut ape yg dipelajarinya. TIDAK kepada mereka yg TIDAK berguru tulisan saya ini. Kerna hanya guru shj yg akan menyampaikan ilmu tauhid dan bersyahadah barulah dikira mengikut hukum syarak kerna tauhid dan syahadah sajalah kunci kebenaran Islam sejati.

Bagi saya, siapa pon dia perawat islam jika tidak ada ilmu tauhid dan tidak membaca kalimah syahadah ketika mengamalkannya maka di anggap BATHIL/KUFUR.

Sama ketika mereka merawat juga jika tidak ada bacaan kalimah tauhid atau kalimah syahadah maka boleh dianggap BATHIL saja ilmunya. Kerna jika tidak ada hal demikian, maka tiadalah IKTIKAD yg menyembuhkan hanya Allah.

aku jawab soalan by number la yerkk....

1) macamana nak tau, hurmm, agak sukar sebenarnya b ...
edy137 Post at 30-6-2011 21:22

thanks bro eddy kerana memberi tips yg berguna. kalau ada lagik minta di share ye...

Post Last Edit by ciklahcute at 2-7-2011 19:31

jazaa...pak su aku tak suka masuk wat...apatah lagi wat siam...

hahaha....ada org yg demam panas tak makan ubat hari ni rupanya...
apa yg ko merepek-repek cam org betebiat ni me3?
dah g dan berkwn ngn si darul2...dah rasa mcm salah seorg dr mrk ya?

kan aku tulis, aku merawat..bkn aku tulis, aku g jumpa tok sami siam utk rawatan...
40 hari adalah hari aku perlu khaskan utk merawat pak su aku...dan 39 hari hari aku merawat pesakit aku...

inipun aku dpt dr hasil solat istikharah....
aku guna kaedah rawatan solat: solat istikharah, solat taubat, solat tahajjud, solat hjt, zikir dan bacaan Qur'an...

aku mmg jumpa tok sami2...tapi semasa dlm solat dan dalam zikir utk rawatan pesakit2 aku tu...

dan rawatan ke atas diri aku sdri semasa aku sakit dlu...tp jumpa secara rohani...dlm lain perkataan,
aku tgk cara mrk...kegigihan mrk(melawan musuh client mrk, dan mempertahankan perbuatan client mrk)...
tu yg aku bgtau..korang..(kalau x phm2 gak...g skolah balik...)

betul ke si darul2 tu bgtu hebat...? beberapa hari je dah sembuh...tp kenapa...
pesakit terpaksa ulang2 g buat rawatan? akak aku pun g kat darul...
sampai skrg tak sembuh2 lagi...darul syifa' lg...dah bertahun2...

setahu aku...Yg Maha Hebat je....

p/s: tahniah TB dah merawat orang...alhamdulillah....
(nnti insyallah aku rekemenkan kt kak aku...tp kena tahan telinga aaa...
mulut dia lebih capoi dr mulut aku...! )

Apa kes lah nak berbalah, ciklahcute, tak yah nak beriak. Ilmu, amalan, dan perawatan tidak perlu nak di perbesarkan. Sembuh sentiasa dengan Izin Allah. Sedangkan Nabi Ayob pun kena penyakit bertahun-tahun nak sembuh. Kemudian sembuh dengan izin Allah.

Dalam hal rawatan, saya bagi contoh yang mudah, sakit perut. Ada orang kena sakit perut, makan ubat sekali hilang sebab die pergi awal. Ada orang tunggu sekejap, perut dah luka sikit, so kena berulang jumpa doktor untuk rawatan, memastikan luka sembuh.

Ada lagi manusia, tunggu dah parah baru nak jumpa doktor, lagi lah kerap kena jumpa doktor, untuk selesaikan masalah kat perut tu. Macam tu juga kes rawatan sihir ni, bergantunglah juga keadaan penyakit masa jumpa perawat.

Jadi ukuran lambat atau cepat bukan bermakna bagus atau tidak, bergantung keterukan penyakit.

Penggunaan Jin/Iblis/syaitan adalah haram. Manakan bisa si penjahat berlawan penjahat. Sebenarnya aku kurang sikit perawatan selain rawatan Islam. Namun, aku lebih kepada rawatan saintifik, barulah kepada rawatan alternatif yang berlandaskan Islam.

Mungkin sedara #ciklahcute rasa Darul2 tak hebat macam anda. Tapi salah menghina mereka lebih2 lagi dari DArul Syifa', atas kes alasan kena buat rawatan berulang, tapi saya boleh jamin satu perkara, di Darul Syifa' , kos rawatan adalah lebih murah kerana, pesakit tak nak bayar pun takper, berbanding rawatan dengan anda. ( kalau salah nyatakan bab bayaran anda).

Reply 81# ciklahcute

Skrg baru saya paham kenapa orang berubat kat bomoh siam kekadang cepat baik.....
Iyalah...mcm clah kata, diorang ada jaringan, bersungguh-sungguh & tak mau kalah....
Pernah baca kat rumah sebelah, ada perawat Islam yang merawat pesakit2 yang dtg secara beramai-ramai....
Baca dua tiga surah, tak sampai 10 minit, dah selesai.....kemudian mintak pesakit datang lagi buat susulan.....
charge yang di kenakan tahap hospital pakar..walaupun di terangkan charge rawatan tak di kenakan tpi bayaran air zam-zam, madu etc dah jadi beratus-ratus ringgit....

Mungkin ini lah yang di maksudkan saudara HK jin takut dengan bomoh siam....bukannya jin tak takut dengan ayat Al-Quran...tapi kalau perawat Islam, jin tu lari sekejap je...dua tiga hari, datang balik... Sebab perawat Islam buat rawatan masa tu je...sedara-sedara jin kan byk, jadi yang mati tu akan diganti dengan sepupu-sepapat dia yang lain....sebab tu lah ada pesakit yang pergi ke perawat Islam penyakitnya berulang-ulang.....

Tapi kalau dengan bomoh siam, dengan ego yang tak mahu mengalah mereka tu, diorang akan pastikan jin yang masuk semula ke badan pesakit akan "sakit"....& sbb itu lah jin pun takut nak ulang lagi.....

Terima kasih kerana pencerahan ciklah...

Apa kes lah nak berbalah, ciklahcute, tak yah nak beriak. Ilmu, amalan, dan perawatan tidak perlu na ...
amwer12345 Post at 2-7-2011 19:52

assalamualaikum weh..amwer...ko bc apa yg me3 kata kat aku...
ada ke...aku gi mengadap bomoh siam..?
sapa yg x marah...lain kali..bagi salam dlu...jgn main terjah je...
kan kat situ aku tulis Yg Maha Hebat..sapa lg kalau bkn ALLAH...

pesakit yg dtg kat aku dh bertahun2 sakit...pegi berubat dh merata....darul2..
nak mkn nasi pun x boleh...nak tdo pun x boleh...

bayaran aku..mmg mahal...
sedekah apa2 jenis pun aku x leh trima...
pesakit mesti ambik bw balik...sedekah aje sdri kat masjid ke surau ke...
seposen pun jadi..x pun sedekah apa2 yg patut...cuma kalu aku kata..kena amal yg cmni2..
kena ikut le...sb senang nnti keja aku..nk melawan makhluk yg x nmpak tu..dan brp hari...
terpulang pd aku(ikut solat).....sb aku hanya mntk pesakit dtg semula kalau ada hal mustahak je...
riak? ko tau ke? bg aku..ALLAH je Yg Tahu..kalu ko lebih tau..ni dah lain...

x semestinya kat darul2 je boleh sembuh..kan kita percaya setiap kesembuhan dr Allah...
dgn izin Allah, jd, kalu anda2 semua buat sdri kat umahpun, x mustahil boleh sembuh..kan?

Reply 92# jazaa

rangkaian mrk bkn dr makhluk yg x nmpk tu saje..tapi rangkaian dr tok sami2 sdri...
    mcm piramid la...kalu tok sami tu kalah, tok sami lain yg lebih tinggi ganti...
    janji ngn iblis tu... mcm pembesar..kan diorg buat MoU ngn pembesar gak...
    org bawahan hanya di assign utk buat kj...

perhatian ya...org yg amalkan ilmu siam, x sama ngn tok sami...
    ex boss clah(masa clah kj pej dlu) ada ilmu siam, g bljr dr tok sami lg...
    walaupun bgtu..dia masih bkn sami...dan ilmu dia pun x lah setinggi ilmu tok sami...
    (mak angkat clah kata..ex menantu dia tu ada belaan 15 ekor jin/setan)

Penggunaan Jin/Iblis/syaitan adalah haram. Manakan bisa si penjahat berlawan penjahat. Sebenarnya aku kurang sikit perawatan selain rawatan Islam. Namun, aku lebih kepada rawatan saintifik, barulah kepada rawatan alternatif yang berlandaskan Islam.

aku tertarik dengan hukum yang amwer bagi tu..
tp klu guna jin dalam tak sedar cam ne pulak tu??

Jadi ukuran lambat atau cepat bukan bermakna bagus atau tidak, bergantung keterukan penyakit.

ADAT THOBIAT dan QUDRAT ALLAH iaitu yg menyembuhkan samada lambat atau cepat atau teruk atau tidak sesuatu penyakit itu hanya Allah yg mempunyai QUDRAT ESA utk menyembuhkan. Bermakna jika kita beriktiqod thobiat penyakit yg teruk itu 'lambat' akan baik, itu terang2an menyalahi hukum syara' iaitu meletakkan hukum menyembuhkan itu pada ADAT THOBIAT sedangkan QUDRAT ALLAH adalah 'sekehendakNya'.

"Sebab dalam hukum adat thobiat, Allah ta'ala tidak meletakkan thobiat menyembuhkan pada obat. Sekiranya adat thobiat menyembuhkan pada obat, maka tidak ada atau jarang sekali orang akan mati. Sebab jika sakit minum obat wajib sembuh, maka tidak ada lagi yg akan mati. Juga jika Allah meletakkan thobiat menyembuhkan pada obat, maka seolah-olah Allah lemah dgn meminta tolong kepada obat untuk menyembuhkan penyakit."

"Artinya, jika pada obat ada 'thobiat menyembuhkan', maka jadi 2 tempat kita bergantung. Pertama kepada obat dan kedua kpd Allah. Maka artinya sama dgn mempersekutukan Allah ta'ala. Padahal, wajib kita itiqodkan bahwa Allah itu ESA. Esa zat, esa sifat, dan esa af'al (perbuatan)."

Melawan sihir bukan berarti kita mesti ikut mempelajari sihir pula. Bagi org2 yg ma'rifatnya jazam, yakni tiada syak, dzon dan waham, maka mereka ini tidak akan dapat diserang oleh bagaimana hebat pun ilmu sihir. Tapi jika org2 awam, yg belum jazam, yg mu'allibal qulub yakni hati yg belum istiqomah dan senantiasa berbolak balik antara mukmin dan kufur, akan dapat terserang oleh sihir tersebut. Lazim pula, seorang tukang sihir juga tahu pemusnahnya dan penangkalnya.

Beza antara sihir dgn ma'rifat adalah, jika si ahli sihir jazam tapi tidak muafakat dgn yg HAQ(Al Qur'an dan Hadist) dan beri'tiqod dirinya dan ilmunya yg berbuat shj. Berbeza dgn org ma'rifat (org alim) jazam dan muafakat dgn yg HAQ, maka i'tiqodnya sohih bahwa hanya Allah yg empunya perbuatan dalam alam. Apa2 yg ada pada dirinya adalah rahmat Allah dan bukan atas kuasa dirinya sendiri.

Maka ketika kita atau keluarga ada yg terkena sihir tersebut lalu meminta bantuan org alim (ahli zikir), yg kemudian ternyata tidak berhasil, maka jangan cepat bersangka bahwa org alim itu palsu. Sbb org alim memandang segala sesuatunya sebagai QUDRAT DAN IRADAT ALLAH semata. Semuanya atas Iradat Allah, bukan kehendak makhluk.

Salamun Alaik..

Nak tanya sikit kepada yang saudara2 yang ada berpengetahuan..

Kalau seorang itu bisu, maka tidak layakkah dia jadi perawat Islam?
Camne nak bacakan Ruqyah As Syariah dan azan kepada pesakit rasukan?

Kalau terlalu mengikut kulit (form) dan mengabaikan isi (substance) maka jumudlah perubatan Islam...Ingat ilmu Allah Maha Lus tidak bertempat dan tiada sempadan. Dan tiadalah kekurangan fizikal seseorang membantutkan kehendak Allah. Kun Fayakun..

Ni saya pinjam dari kata2 seorang Arif billah..

Huhuhu.. Lama tak jenguh umah sendiri dah panjang lebar jadinya... Samapai tak larat dan penin dah nak baca.. Pe pun terima kasih kepada yg menjawab.. Dari solan yg cukup mudah jadi complecated la pulak.. huhuhu...

TApii haranya jangan berbalah lah yer... Ini cuma umah untuk bertanya.. Saya ada jumpa seorang ustaz yg mmg diakui ilmunya di MAlaysia nie. Malah sentiasa dipanggil dlm perdebatan untuk mengeluarkan fatwa di majlis fatwa kebangsaan.. Siapa dia biarlah rahsia yer...

Jawapan ustaz tu cukup mudah sahaja.. Ustaz nie suka bg jawapan yg samar2 skit supaya kita boleh berfikir. Dia tak cakap apa hukum bunuh jin nie tapi ini jawapan yg dia bg..

"kalau anak kecil tak nak ikut cakap kita rotan la... kalau dah besar kita penjarakan la.."

Ambik masa la gak nak faham apa maksud ustaz nie.. Terlalu berkias.. Org lama la katakan.. Pengalaman dia lain.. Dah lama dia berada dlm bidang perubatan dan perawatan islam.. Kalau tanya dia boleh ke kita bunuh atau penjarakan jin.. Dia jawab " Itu adalah anugerah Allah"...

aku tertarik dengan hukum yang amwer bagi tu..
tp klu guna jin dalam tak sedar cam ne pula ...
safamm Post at 2-7-2011 22:56

takde maknanya tak sedar. Kalau guna ruqyah, dah konfem guna ayat quran. Tapi kalau jampi yang dalam bahasa kadang2 kita tak paham bukan dah pakai jin. So takde istilah tak sedar. saya cakap dalam istilah perawatan.

Tapi dalam sesetengah orang yang tak tahu ada saka, kadang2 saka ini akan menimbulkan kekacauan jika tuan nya di kacau, atau juga akan jadi pendiding tanpa di sedari, ini adalah kes yang berlainan, dimana dia tidak menggunakan saka itu sebagai tujuan untuk merawat.

Reply 97# evilcooler
Salamun Alaik.. Nak tanya sikit kepada yang saudara2 yang ada berpengetahuan..

Kalau seorang itu bisu, maka tidak layakkah dia jadi perawat Islam?
Camne nak bacakan Ruqyah As Syariah dan azan kepada pesakit rasukan?

wsalam, persoalan ini membuatkan aku teringat akan persoalan tentang pembacaan dlm solat. Ada bacaan yg terang(zahir) dan ada bacaan yg rahsia(bathin). Kadangkala aku jadi bingung bila org yg tidak phm kenapa ada dua jenis bacaan dlm solat malah mereka tetap dgn pendirian setiap bacaan dlm solat mesti terang dan jelas.

Apabila soalan ini diaju pada org yg bisu, sudah tentu mereka akan 'tersinggung'. Mereka juga berhak beriman dan beramal kpd Allah dan samalah juga dgn org yg buta. Jgn beza2kan manusia disini kerna Allah tidak melihat perbuatan yg zahir tetapi Allah melihat pada pekerjaan bathin iaitu hati.

Jawapan samada org bisu atau buta layak menjadi perawat adalah sudah tentu saja boleh dan malah mungkin lbh tekun hati mereka dlm mengerjakan ibadah kpd Allah dari org yg zahirnya hanya 'melagukan' bacaan padahal hati mereka kosong.

"wallahhu holaqokum wama ta'maluun"