CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

‘Ingat Michelle Yeoh Bertudung’ – Aksi Siti Nurhaliza Berlakon Watak Srikandi Buat Netizen Teruja

Dari mata terbawanya rasa dicinta
Terhembus hingga dalam lena
Sungguhku rasakannya
Bagaikan mimpi belayar menjalin cinta
Tersingkap segala bilaku sedar
Tanpa disangka, ku di magis cinta
Kan bahagia selamanya
Aku hanya mahu cinta
Dan dirindu oleh sang pujangga yang dipuja
Setiap masa
Bagai tanah yang dibaja
Tumbuh mekar cinta
Padamu kekasih
Kuberi segala
Jika kupunya satu dunia
Renung-renung (kurenung, kurenung) bicara rindumu padaku
Seperti benar-benar cinta
Tidak hanya berkata (berkata, berkata)
Lalu membuat kurasa di dalam syurga
Tersingkap segala bilaku sedar
Tanpa disangka, ku di magis cinta
Kan bahagia selamanya
Aku hanya mahu cinta
Dan dirindu oleh sang pujangga yang dipuja
Setiap masa
Bagai tanah yang dibaja
Tumbuh mekar cinta
Padamu kekasih
Ha-ah-ah-ah
(Kau di sampingnya)
(Kau di sampingnya)
Ya-ha (aku hanya mahu cinta)
(Dan dirindu oleh sang pujangga yang dipuja) ya-ha
(Setiap masa)
Dirindu puja (bagai tanah yang dibaja)
(Tumbuh mekar cinta) setiap masa
(Padamu kekasih)
Kucinta (hanya mahu cinta)
(Dan dirindu oleh sang pujangga yang dipuja) ho-oh-oh
(Setiap masa) hei-ei-ei
(Bagai tanah yang dibaja)
(Tumbuh mekar cinta) ha-ah-ah-ha
(Padamu kekasih)
Kuberi segala
Jika kupunya satu dunia

Songwriters: Mas Dewangga / Aden King / Jova Devito

Edited by ajeajelah at 7-10-2024 10:05 PM
Kurex replied at 6-10-2024 06:44 PM
classy pada zoners.. pada mata yg bukan zoner / yg bukan anti lizah pun tau betapa low classnya li ...

Once ko gay, minat kot* laki, ko tetap dipandang low class dan hina. Ttp jijik kahak hijau sbb ko ikut napsu songsang siap highlight dgn penuh bangga status gay ko dulu2 kat mana2 tered. X kisahlah ko minat saloma n seripah aini or even ko minat ctot sekalipun tak dapat nak cuci jijik ko tu. X kisahlah ko buktikan kejayaan ko sekalipun dlm ape2 bidang. Once ko suka kot* walaupun ko sendiri berkot*, ko tetap dipandang hina dina oleh penghuni langit dan dipandang low class oleh penghuni dunia. Hadamkan betul2. So ko x payah nak low classkan orang lain ok. Aku dah lama peratikan ko jenis suka mula cari pasal dgn orang laen termasuk dlm tered ni.

Edited by Kurex at 8-10-2024 02:40 AM
ajeajelah replied at 7-10-2024 09:57 PM
Once ko gay, minat kot* laki, ko tetap dipandang low class dan hina. Ttp jijik kahak hijau sbb ko  ...

tapi tetap kau dalam porem ni walaupun ada ramai lagi macam aku. sebab kau pun gay. tengok cara kau komen pun boleh nampak kau pun gay. aku dah lama dekat dalam porem dari 2006, porumer jantan straight takde nak guna ayat low class hina semua ni melainkan laki tu pun sama minat kote, macam kau. manusia macam kau lebih bangsat dari manusia lain. silap2 terlebih hina dari aku. kau berjaya pun tetap dihina manusia lain sebab jadi gay cover. mana ada jantan straight nak komen sgt dalam benang lizah melainkan bapok2, gayah2, gayah cover macam kau, pompuan2. kau peratikan aku sebab aku salah sorang porumer ada pengaruh sedang kau aku tak pernah tau kewujudan kau dalam porem. sebab kau gay cover, jadi kewujudan kau pun dianggap tak penting. jijik aku dgn gay cover, aku anggap apa2 komen balas kau macam salakan anjing kurap dok menyembah kaki aku utk mintak makanan je.

Edited by ajeajelah at 8-10-2024 06:36 AM
Kurex replied at 8-10-2024 02:17 AM
tapi tetap kau dalam porem ni walaupun ada ramai lagi macam aku. sebab kau pun gay. tengok cara ka ...

Kalau aku gay, aku tak tulis apa yg aku tulis odoh! Ko tulis pjg2 nak justify kegayan ko pun x guna. Ko kena terima hakikat orang gay automatik jadi low class di mata masyarakat no matter where you go in whatever country. You have to deal with that fact yourself. Lebih2 lagi gay lepastu miskin x berduit macam ko. Automatik jadi jijik lagi hina. Sebab tu sebelum ko nak menglow classkan sesape, cermin diri ko tu dulu. Aku x kisah pown ko gay dan x kisah pwon dengan group of gay people tapi sikap ko tu yg suka downgrade/low classkan orang tu need to go. Once in the while you will meet a person who will tell the fact straight to your face! Ko nak kutuk ctot, silakan tapi aku pantang orang yg mudah nak menglow classkan orang laen! Aku bukan jenis macam ko yg suka nak low classkan orang tapi aku perhati ko ni dah lamaaaa dah semacam tabiat suka low classkan a group of people yang lain. It's a pattern of habit of yours. Aku jenis akan tengok rentak forumer tu macam mana. Aku bukan maen sembur je dgn forumer yg baik2!

Michelle yeoh? Jauhhh lagiii