CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: faizal_u2

Jalan Bangi Lama Kalau Kita Dari Semenyih

pernah lalu jalan bangi lama ke semenyih....

jalan sempit & berliku2 plak...sebelum sampai pekan semenyih tu akan lalu satu ladang kelapa sawit tua - pokok sawitnya pun dah tinggi2...(awat tak tebang je?). aku lalu situ pepetang pun rasa semacam, nak pulak bila tengok dalam ladang kelapa sawit tu...suram, gloomy & macam sesuatu...

malam tak sanggup nak lalu

aiseh..... skang ni aku dok Nilai ... kalo nak pi tgk midnite show kat alamanda ...aku akan amik mem ...
neceolite Post at 16-6-2010 04:57

mek pong ado 2 kali lalu jale bangi lamo beloh male nok gi LCCT. so far takdok gapo lah cumo meme seram mace nyesal jah lalu jale tuh sebab takdok kheto mano

Reply 79# positif

nick dah cantik dah,think positif la..xde apenya...seram2 tu besa la

Post Last Edit by bluemenx at 11-8-2010 14:53

Reply 44# din_atos

PETA RUJUKAN JALAN BANGI LAMA DEKAT SIMPANG KE LEKAS

aku pun pernah lalu jln ni. dari putrajaya nak ke broga. konon2 short cut la. masa tu dlm pukul 6 pagi. memang gelap. masa lalu kat situ aku senyap je.. serammm..dah sampai pekan semenyih dan nampak mcm ada kehidupan kat situ, baru aku jadi manusia biasa balik..

Seronok ikut jalan ni...masa takder hiway zaman dulu selalu jalan ni

Follow Us
Area jalan nie pun dah banyak perubahan dah..banyak pembangunan dah

Reply 35# kiblatku30

hahah..sama laa kita,,,aku pun macam tu jugak..selalu bawak tuttt kat situ time tengah malam....nyaman disitu..hahaha...dan aku pun skang duduk kat kesuma....

Reply 24# nu_rul

rmh warisan tu rmh lama yg asal dr kelantan. dibina semula guna original material oleh lecturer arkitek dr ukm. sbnarnya rmh tu xde apa2 yg ganjil malah tinggi nilai senibinanya.....

seram lak tgk gambar umh tuh..huuuu
ai slalu gak ikoot jalan ni siang la...kalo lalu malam sbb nak elak jem teruk waktu peak season tu je....kalo lalu jalan ni ikoot yg kebum3 ukm tu kan ada cendol+laksa buyung sedap tepi jalan kat tepik lite nak p masjid ukm tuh...ekekekekkeek

stesen komuter bangi lama ngan kawasan bawah jambatan yg rendah n jalan sempit tu mmg menakootkan....selama ni terasa je tak tau lak ada kesah3 cenggini...huhuhu

baru plan nak balik dari kolej mlm ni lalu jalan lama....ermm tak jadik la...lalu hiway sudahhhh...

blom penah lalu situ...akan aku usahakan nk ke sana

dlu mmg aku slalu lalu sana..org kg aku panggil jln tu jln 6 kaki...coz mmg kecik pon..muat2 1 kete  ...
ajoy8 Post at 29-7-2010 16:08

Jalan 6 kaki ni aku pernah sampai ke sini coz hantar & temankan jiran pi berurut dgn Haji Idris yg rumahnya letak tepi jalan ni

Reply 89# cik_audi

rumah tengku zaharah tu ke? aka rumah tengku bongsu

aku ada baca kat sini kot... yang masa rumah tu dipindahkan dan dibina semula ada orang ambil salah satu paku rumah tu (tak sengaja kot) pastu dia macam kena ganggu gitu la...

rumah tu mmg sangat cantik... nak tahu details sejarah cerita rumah tu boleh jengah FP Raykinzoku

huhuhuh member aku semalam lalu jalan ni yg kat umh dusun tu.....aku tak penah citer kat dia pasal benda nih... tetibe lak dia citer dia jumpa awek cun kat lepas korner umh dusun nih........masa tu nak tgh malam........dia cakap dia nak benti...tapi tetibe bau wangi tak sedap ati..dia terus tekan minyak.......erk!

SILA PANDANG BELAKANG ! :
AN UNEXPLAINED MYSTERY OF RUMAH TENGKU BONGSU

According to Ar. Mastor, an old house is not just simply an old house.
There are also spirits ( he used the word " semangat " ) that dwell alongside humans. The older the house, the stronger their presence and the more respect they demand. Wallahu a'laam.

This particular note on Rumah Tengku Bongsu ( formally known as Rumah Tengku Fatimah Zaharah ) appeared from one of my Google searches. The original source to this claim was a private forum hosted by this site. I failed to reach the real source as it is a private forum, so had to use Google Cache to access it before had it copied and pasted here. Unfortunately now, the cache had gone and the post is no more traceable, so I only have this quote, with the credit goes to the anonymous forumer :

Quote:

Istana Kayu Rumah Tengku Fatimah Zaharah Dari Kelantan.

Porjek pemindahan istana kayu niee dibuat oleh pihak Muzium Negara ke kawasan
Taman Etanalogi di Bangi..(kawasan dusun kat depan UKM bangi ke lama Seremban)
..projek niee kemudian dibatalkan walaupun dipasang separuh siap kemudian rumah ini
disimpan di Lukut sebab political..proses pemindahan pun memang dah mengalami
macam-macam kerenah dan dugaan dan orang keje kejap jee tukar tukar sebab tak
tahan dugaan.. Waktu pasang kat Bangi niee dulu.. bayangkan rumah yang waktu tuu
separuh siap bila magrib jee tarak siapa budak keje aku yang berani naik..kalau tinggal
rokok jee sampai sanggup pegi pekan bangi beli baru dari naik ambik.. aku pun tanya
apasal.. diaorang just cakap keras...rumah tu.. aku lak kata memang laa keras sebab
rumah tuu dari kayu cengal dan berlian...(aku tak duduk site seminggu sekali jee
melawat) Suatu hari aku pegi site petang dan sampai magrib jee budak dah berenti
keje.. aku take time jenjalan dalam rumah tuu waktu magrib tengah samar-samar
gelab..tetiba ada satu perempuan baju putih tak nampak muka dia lalu depan aku siap
wangi lagiee dari suatu dinding ke dinding yang lain dia pegi...ikut dia sekali hilang...
jadiee yang niee laa diaorang risaukan rupanya...

Ada kes budak keje aku waktu bukak rumah niee kat kelantan ambik satu paku besi
panjang jenis lama tuu bawak balik katanya nak buat kenagan..sampai siang tak boleh
tido sebab sepanjang malam perempuan sama datang mintak suruh serahkan paku
berkenaan...

source : http://raykinzoku.fotopages.com/?entry=1098286

uish leh tahan seramm...slalu pi mkn tomyam kt kedai abg wan kt bangi lame nihh..

salam sume,
sy dok bangi lama since 1996 till now, so memang jalan tu je la lalu tiap2 hari,pasal lalu bawah jambatan ketapi tu memang angker tempat tu.Kalu ikut jalan dari ktm masuk ikut jambatan bwh tu and then terus akan terjumpa satu simpang tiga bertentangan kubur lama hindu.kat simpang tu je banyak kemalangan,kalau menuju ke semenyih ikut jalan tu akan jumpa satu selekoh tajam yang pertama, banyak kemalangan dah jadi kat situ,sepanjang dok situ,kat tempat tu je lebih dalam 5 kali jadi kemalangan depan mata saya termasuk saya sendiri..huhu...yang paling seram lalu depan kubur tu malam2, n jalan ke semenyih selepas jambatan besar masuk kg rinching hilir,perghh jalan tu malam2...seram tak hengat weii...buat filem jgn pandang belakang mmg sesuai ar kat situ...

salam sume,
sy dok bangi lama since 1996 till now, so memang jalan tu je la lalu tiap2 hari,pasal l ...
mrdurian Post at 4-11-2010 00:23

uittttt...tak penah perasan lak kubor lama tuh...erkkk!!!yg tau baru3 ni kat situ ada xcident sorang pak cik naik moto entah berlanggar ngan keta kot tapi tangan dia putus......

Reply 98# syahoney

ada...kat bukit bertentangan betul2 depan projek dalamkan sungai depan tu..dulu ada satu kedai makan buat betul2 depan kubur dorg..at last tutup..xtau pasal pe.nanti kalau sy balik sy poskan gambar2 spot angker stat dari ktm bangi tu sampai semenyih..tapi jalan bengkok2 lepas jambatan besar rinching tu cam tak berani plak nak turun amek gmbr huhuhu...

slalu balik dr bandar seri putra ke sepang ikut jalan belakang..x ikut highway....jalan tu nama apa ek?..tu ker jln bangi lama?