CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 220796

PRODUK JENAMA ELECTROFAST

errmm tula.. cam saya yang dah terkena nih.. redha jer arr.. bayar jer arr mana yang dah beli tuh... wat pengajaran ler dalam hidup... huhuhuhu

electrofast

saya pun dh kna nie..bdk yg kata dia sprvisor minta kad bnk nk tgk lulus ke x..last2 skali dia p tolak dt sy dri bank 2..bnk 1 kad..,2 kad plak 2..hadoiiii..mcm mane nie..nk bt report boleh ke..?

huh bru bru ni saya pun terkena gak huh diorang kata isi borang survey dapat arrr cawan sebijik ingatkan nk cwn tu la sy p isi then diorang kasi kupon sy bukak arr kata sy dapat vacume ngan cooking apa tah nama ngan baucer 100 dia sy tertarik gak arr diorang ckp kalo nk amik brg brg tu kena beli satu brg sal kena guna kupon seratus kat ats tuh then sy pikir punya pikir sy amik gak arr sy amik home theater dgn harga 3088 kalau x salah sy la then sy balik umah sy cari arr sal jenama ni first first sy bru kata waaa betuanya akuh dpt benda free tut tut bukak ni huh citer ni plak kuar brg dah amik nk kasi blk pun x leh tp diorang ada la antar org untuk pasangkan hometheater tuh harap harap la benda benda ni semua bleh tahan lama sket kalo x sampai setahun dah rosak maknanya rosak la duit saya to be honest sy sebenarnya bukan marah sal pew sy marah sal cara diorang jual tu cam ada unsur penipuan tu jew besides kita melayu sama melayu sanggup diorang tgk bangsa sendiri kena tipu huh mmg ini adalah satu pengajaran buat diri saya.....

Rate

1

Post Last Edit by such29 at 22-2-2011 22:52

aku kena lagi terok.... mula2 bagi aku voucher kata nya tukar dapat st cawan percuma...aku pun pg lah.aku kena kat jitra mall tahun lepas... bdk 2 soh plak aku isi nama konon nya utk report kat bos pasal nak bagi cawan. aku pun tulis la pastu dia kata nak bagi tgk dapur elektrik aku pun tgk gak la aku pun berminat gak pasal nampak canggih... tapi x ada niat ak beli pun..dia bg aku 2 voucher kata nya voucher pemotongan harga kalau berminat nak beli nanti... aku pun bukak lah suami aku bukak satu ....yang suami aku bukak dapat thank u yg aku bukak plak ada gambar microwave oven dgn water filter....tba2 bdk tu buat muka pelik kata nya dia x pnh nampak voucher macam 2.... pastu dia bg tau aku yg aku dapat 2 barang tu secara percuma syarat nya kena bli satu barang x kesah barang apa pun...aku dgn bodoh nya pun setuju. pastu dia crita pasal balance transfer pasal aku x ada kad kredit....konon nya kalau atm kad aku ada 3 ribu amaun tu di pindah kan sekejap ke dalam bank islam untuk di jadikan gerentor dapat kan kad pembayaran.... tempoh pemindahan cuma dalam tempoh 4 mgu...selepas dari tempoh tersebut duit tersebut akan di masukkan balik dalam akaun aku. aku pun setuju lah....aku ingt lagi nama promoter tu aida nama dia. mmg aku xkan pernah lupa nama dia. dari sebelum puasa sampai dkt nak raya aku pun tanya la knapa kad tu x sampai lagi....macam2 alasan dia bagi kat aku last2 dia kata kad aku kena reject....pastu duit aku burn macam tu ja dah la duit tu duit pampasan suami aku..... barang2 dia semuanya dari china x ada kelulusan sirim.....aku supah budak aida tu hidup dia xkan selamat dunia akhirat...perempuan penipu besar.... seumur hidup dia akan sial

Rate

1

aku dah terkena.cerita ni berlaku di giant plentong.baru 7 hari lepas.kononnya nak dptkan cawan percuma, aku pergi ke kaunter dorg.dah ciap dulu, promoter tu kasi aku 2 keping voucher.kononnya voucher tu utk beli brg dpt diskaun. masa tu aku takot gak nak buka, tp bile dorg ckp xda pape byrn or syrt aku buka gak.dah buka, 1 voucher dpt 100. husband aku buka yg ke2. tut tut...voucher 1000.yg xthan promoter tu ckp voucher paling tinggi 300.so aku bgtau then dgn gaya terkejut die punya muka.. terus tpon die punya HQ kat Jitra.yg xtahan, HQ die siap nak ckp ngan husband aku then minta no siri voucher. die ckp, voucher tu ada 20 keping jer sempena tahun baru cina, ciap percuma lg satu brg berharga 3500 ke bwh.waahh, lg la terasa nak beli.so, bile fikir2 cam murah aku beli laaa...dah beli, dia ckp kalo aku beli 1 brg lagi dpt 1/2 rega.mulanya aku dah nekad xnak beli.die wat kua plak VIP card.VIP card tok pembelian akan dtg otomatik dpt diskaun 50%.aku cam teruja plak. so, bile pk2 aku terjebak then beli la 1 lg brg.huhuhuhh....aku ditipu upernye.yg paling kelakar,promoter tu ciap minta aku blanje eskrim sebab bertuah dpt vocher 1k.aduhh,bdohnya aku belanja diorg plak. nama promoter tu aida. aku rasa org yg sama yg kenekan bro such25

Rate

1

just nak share satu lagi jenama .... Izonic

so sesapa yg diapproach kat salesperson dari jenama IZONIC nih ... hati hatilah ... modus operandi sebijik cam pengalaman TT

Follow Us
sape yang ada pengalaman or pengetahuan berkenaan jualan camnih bolehla kongsi kat sini. aku ni cetek ckit bab2 shoping2.selalu beli brg kne tipu.

sape yang ada pengalaman or pengetahuan berkenaan jualan camnih bolehla kongsi kat sini. aku ni cete ...
zaralove Post at 1-3-2011 03:26 PM

rajin jenguk2 porem ni...esp kat topik2 berkaitan kepenggunaan....satu lagi BOD yang perlu di baca ialah BOD Aduan dan Pendapat.....banyak komplen berkaitan dengan perkara2 cam gini....InsyaAllah....kita akan lebih berhati2 semasa melakukan urusan pembelian.....risiko kene tipu juga akan turut berkurangan....

adoi.. terkena juga ka ni... aduh sedihnya... tapi ksall mmg tengah cari microwave oven... tu yg bila dapat offer tu melompat la... masalahnya duit dah melayang habis le... sebab kena beli macam2 barang lagi....

Mmg akan ditukar ke installment...yg ni tipu juga ka?? ksall mmg tak kisah bayar installment dalam rm100/month tuk dapat barang.. lagipun baru je dapat bonus.. mmg ingat nak sgt beli microwave oven tu... tup2 dapat macam2 barang lagi yg mmg lama dah berkenan cuma tak beli je... MIL nak penapis air tu...

ksall terkena ngan electrofast le... adoi.. padahal ksall ni selalu kat cari ni...camna la boleh terkena...  now berdoa je jgn installment tu kena tipu je... kalau kena tipu boleh report kan depa ni... mmg kalau terkena dapat barang mmg tak kisah... tapi mmg nak buat installment... tak sanggup habiskan semua cash tuk barang2 tu...

Ksall, installment tu mmg btl.tapi bank akan charge kat kita berdasarkan balance yang terbaru. charge yang dikenakan tu pon agak tinggi depend pd bank.so, ati2 laa..sy pon ingat installment xda charge.tpi bile refer bank, ada charge.

ksall punya citer kat giant kulim ... actually b4 my SIL dah citer dia beli penapis air tu sbb terpaksa sebab dapat voucher 2 barang la.. dia plak baru kawin so... barang2 cam dapur ngan vacumm mmg amat berguna la.. then dia beli la penapis air tuk dapat 2 barang free tu...

mana tahu... bila ksall p last week... ksall plak terkena cam dia.. dapat 2 barang microwave oven ngan dapur tu... mmg kebetulan ksall betul2 nak beli microwave oven and dapur kat umah dah rosak.. tengah servey2 gak nak beli dapur baru... tu yg betul2 teruja... so.. ksall pun beli la vacumm sebab vacumm kat umah kecik je... so.. rasa cam berbaloi la 3 barang ngn harga rm2780... rasa cam ok je...  tu yg beli tu... ksall bayar cash sbb tak de credit card.. dia minta payslip so..dia applykan credit card for me to do the installment...

then dia kata boleh dapat VIP card ... tapi kena beli 1 lagi barang tuk activatekan VIP card tu... masa ni mmg dah tak mau dah... balik dok sembang2 ngan MIL.. dia kata kalau boleh bayar bulan2 dia nak la penapis air... so.. ksall pun p la lagi tuk dapatkan penapis air yg MIL nak tu... dgn harga RM1799 dapat la penapis air, 23pcs periuk stainless steel and multipurpose cooker....

tu yg ksall kata... kalau tertipu kerana dapat barang2 ksall tak kisah sgt... cuma installment tu yg ksall harap tak tipu....

Rate

1

aku rasa.. modus operandi syarikat jualan camni tetap sama.. memujuk kita pembeli utk beli barang2 dia yg ntah apa2 jenama.. dalam kuantiti banyak sekaligus. penipuan atau tidak.. aku tak pasti. tapi paling penting.. kita sebagai pembeli.. kenela keuatkan hati. klau takde list dalam bajet barang utk dibeli that month... cucuk la camne pon.. bagila voucher  buy 1 free 1 sekali pon.. mmg takkan tergugat.

aku kalau mende2 mcm ni.. ati kering sketla.. bole walk out ngan muka seposen.. selepas dengar promosi dia bercakap setengah jam. tp tidak my hubby. dia lembut ati.. klau ada org tarik2 dia utk promo itu ini... aku akan duduk sebelah dia. kalau nampak dia mcm mula tertarik je.. ha.. cepat2 la aku tarik tangan laki aku ajak blah.. bahaya... ekekeke

Rate

1

tu la talapia... kalau ksall alert ngan benda ni mmg boleh je buat muka seposen.... ksall ralat sikit sebab ksall selalu kat cari ni... camna la ksall boleh terlepas juga kena tipu... betul2 jadi pengajaran la...

Reply 94# kak_sall

Biasa la dlm perkara2 sebegini walaupun2 kite terlalu berhati2 pon terkene.cam aku dah banyak kali terkena. so, perkataan paling senang, redha jer la.tiap2 bulan kne kumpul duit byr credit card. nasib2.

redha je la kan... at least bukan la kena tipu yg betul2 lesap duit tu..at least duit habis dapat barang kan... kan.. kan...(pujuk hati sebenarnya)..

huh bru bru ni saya pun terkena gak huh diorang kata isi borang survey dapat arrr cawan sebijik inga ...
uniez Post at 8-2-2011 17:34

ksall tak berapa faham la kad pembayaran yg dia kata reject tu camna... boleh citer sikit tak....

ksall pun dah bagi cash kat dia.. then mmg dia minta slip gaji ngan baru je call nak slip epf plak tuk apply crecit card... betul ke ni??? ksall mmg nak buat installment....pas ksall baca kat sini.. ksall dah seram sejuk la... duit bonus tu... pastu MIL pun cakap dia nak penapis air tu kalau boleh bayar bulan2...

tadi ksall call dia... dia kata bank datang kutip form seminggu sekali je... then ksall tanya la.. in case ksall nya application reject.. so.. how... dia kata.. kalau reject datang sini kita bincang... cepat atau lambat je.. ksall mesti dapat balik my cash... adoiiiii.. susah hati dah ni.....

Rate

1

sorry .. ksall silap quote.. sepatutnya quote citer such29... such29 please detail sikit citer pasal kad kena reject tu...

sorry .. ksall silap quote.. sepatutnya quote citer such29... such29 please detail sikit citer pasal ...
kak_sall Post at 2-3-2011 17:56

pesan saya, better ksall selidik btl2.kalau blh tanya bank.diorg ni nak tipu mcm2.jgn sampai cash pon lesap, bank card pon diorg tolak. so ati2. mcm ada penipuan jer dlm bisnes diorg tu

Reply 84# such29

ye ke kak? yani sll gak pi jitra mall tu n kumpul dia punya cawan..syukur yani jumpa topik ni..ni mai yani nk kongsi crt yani lak..sllnya yani klu gi jitra mall sll pi tukaq voucher tu amik cawan..tapi yani memang tak kan tulis nama sebenar ..pastu tadi blk dr kenduri kat as..yn ng hubby gi la tesco..masa nak blik..ada la mamat ni sekat bagi voucher n suruh tukar amik cwan..hubby malas nk layan org cmni..yni lak dok pk cawan free..then yani pun pi la isi (niat nak amik cawan) kebetulan time tu hubby ngah ckp kat phone ..smntara tu mamat ni  dok crt la pasal induction cooker..yani pun dok belek2 gak la (yerla kat umah yni takdak benda ni)  then dia bagi yani kupon untuk di koyakkan..satu utk yani satu utk hubby..bila yn koyak dapt voucher rm5o tapi hubby dapat voucher 100 n free microwave oven n vacuum.. tapi bila hubby tunjuk..mamat tu wat terkejut berok..dia tak percaya n kata mesti ada salah kat mn2..then mamat ni call la boss dia konon..sambil ckp kat tepon buat2la terkejut berok..pastu dia ckp kat hubby betulla sempena ulangtahun apa ntah,..n hubby ni kira lucky coz dia orang ke-7..semua ada 10 ja yg berpeluang dapat mcm tu..mula2 we all pun mcm excited lak..hubby yg sblmni tak mnt pon mcm tunjuk minat,,mamat tu apa lagi beria2 kata ni peluang yg sgt baik n skl ni ja..mcm nk pksa we all beli that thing. alhamdulillah yani terlintas jugak nk balk google dulu..nk tgk kesahihan produk ni (konon nya made in italy)hubby pon google dalam keta..terjumpa la forum ni..so dari sini..we all dah faham..syukur sgt tak terjerat..mmg teruk nak mampus diorang ni..

p/s: aida ni orang nya kecik molekkan...tapi masa gi amik cwn ritu (kat jitra mall),terpersan ada org dtg maki2 coz ada tak kena ng barang dia beli..tpi yani tak amik port sngt coz juz nk amik cwan n blah jer..