CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tok_Ketua

Pecut 160kmj Di Putrajaya Nak Kejar Punch Card

bawak 160 mungkin tak la... bawak laju mcm nak terberak tuh banyak gak.... klu kat zebra crossing pasar malam tuh... org tengah melintas pon bukan nak bagi jalan... tuh jenis baru merasa bawak keta dah berlagak nak mampus, baru beli keta loan 9 tahun.... ada budak skolah melintas pepagi pon lagi dia tekan minyak lagi tanak bagi org melintas.. mcm celaka

hahaha... pecut 160kmj tu mesti masa jalan tengah lengang.. kalau dah sorg2 ja atas jalan, kaki mula la memecut!

polis dah tau ni, mesti sebab kamera yang depa pasang... beware all! huhu..

pelik la.. orang yang duduk dekat selalu jer lambat punch card.
aku yang duduk 48 km dari umah ke p ...
n_zihan Post at 4-1-2010 14:52

ko ni macam boss aku. solat suboh kat ofis. boss aku dulu 615am dah kat ofis. hehehe.

aku stay kat bangi, keja kat shah alam...
paling aku bengang kalau ikut putrajaya, pecut lane kanan, pehtu shhhreeekkkk....pi lane kiri sebab nak masuk simpang...adoii la....time-time 7.05 - 7.10am gitu...
pada aku driver cenggini bodoh!!!
plan la bila nak keluar ghumah...punya le besor & byk jln kat p/jaya tu...itupun bengap..udah le bagi duduk kuarters dekat ngan ofis...tak paham aku..
la ni aku pi keje ikut skve je...fuhh..aman damai..scenery pun cun...

kih!!  pagi-pagi uji bakat berlumba!

Reply 72# evolutionary

KPDNKK still pakai punch card lagik..

Follow Us
pelik la.. orang yang duduk dekat selalu jer lambat punch card.
aku yang duduk 48 km dari umah ke p ...
n_zihan Post at 4-1-2010 14:52

I pun duk jauh gak..
Pagi kua umah kul 6 smpai opis kul 7..
Tapi WP2..
Kena sampai awal coz bas sukar dijangka..
Jap ader jap tader cam beskut meri..

Aku dah bertaun2 kat sini..memang ada banyak betulnya dengan apa yang dikata..memandu dengan laju serta masalah sikap oleh segelintir kakitangan badan kerajaan.pasal masuk lambat,dah punch in pastu mengular dah bnyk kali aku dengar dah lali dengan perkara sebegini.then ader jugak kakitangan badan kerajaan@staff yang baru esp yang pegawai biasa atau am rendah serta khidmat sokongan yang tidak begitu mesra pelanggan dan tidak berpengetahuan luas masih ada lagi hingga hariini.pernah kawan aku bertanya kepada pegawai yang baru tu knp apply gomen..then yang paling best stament dia senang nak buat loan,then ader pencen,apa2 senang sbb ader title'kerajaan'.kawan aku geleng2 kepala aja katanya patutlah banyak staff goverment yang tidak berkualiti dan ala kadar saja.bab2 disiplin jugak kadang2 aku macam terpelik jugak yerla aku bukannya bagus mana just2 ingat2 sesama kita aja..bila tgk enviroment putrajaya memang nampak cantik dan facilities pun bagus manakala kuters atau pun serba lengkap dan cantik tapi yang tak tahan penghuni 3rd mentality aku sungguh nyampah lah dengan hal2 macam ni buat malu putrajaya  saja aku pun faham mereka datang dari banyak tempat tapi jangan sampai terasa excited jadi warga putrajaya dan dapat rasa duk kuaters yang ala2 kondo tu.kebersihan tolong la jaga belajar lah jadi warga putrajaya yang pembersih then biasa2kan lah diri untuk jadi seorang yang pembersih,jaga kebersihan tempat tinggal or kawasan sekitar,ni tak tgk aja flat kt P09 tu kotor giler..flat kt P11 tu pun ya jugak.Sebelum ni pun pernah ader artikel dan akhbar yang mengupas tajuk yang sama tetang putrajaya serta kakitangan badan kerajaan di sini.Fikir2kan lah

org malaysia kbykkan jenis takder displin
semua ambil mudah

Aku dah bertaun2 kat sini..memang ada banyak betulnya dengan apa yang dikata..memandu dengan laju serta masalah sikap oleh segelintir kakitangan badan kerajaan.pasal masuk lambat,dah punch in pastu mengular dah bnyk kali aku dengar dah lali dengan perkara sebegini.then ader jugak kakitangan badan kerajaan@staff yang baru esp yang pegawai biasa atau am rendah serta khidmat sokongan yang tidak begitu mesra pelanggan dan tidak berpengetahuan luas masih ada lagi hingga hariini.pernah kawan aku bertanya kepada pegawai yang baru tu knp apply gomen..then yang paling best stament dia senang nak buat loan,then ader pencen,apa2 senang sbb ader title'kerajaan'.kawan aku geleng2 kepala aja katanya patutlah banyak staff goverment yang tidak berkualiti dan ala kadar saja.bab2 disiplin jugak kadang2 aku macam terpelik jugak yerla aku bukannya bagus mana just2 ingat2 sesama kita aja..bila tgk enviroment putrajaya memang nampak cantik dan facilities pun bagus manakala kuters atau pun serba lengkap dan cantik tapi yang tak tahan penghuni 3rd mentality aku sungguh nyampah lah dengan hal2 macam ni buat malu putrajaya  saja aku pun faham mereka datang dari banyak tempat tapi jangan sampai terasa excited jadi warga putrajaya dan dapat rasa duk kuaters yang ala2 kondo tu.kebersihan tolong la jaga belajar lah jadi warga putrajaya yang pembersih then biasa2kan lah diri untuk jadi seorang yang pembersih,jaga kebersihan tempat tinggal or kawasan sekitar,ni tak tgk aja flat kt P09 tu kotor giler..flat kt P11 tu pun ya jugak.Sebelum ni pun pernah ader artikel dan akhbar yang mengupas tajuk yang sama tetang putrajaya serta kakitangan badan kerajaan di sini.Fikir2kan lah

Aku dah bertaun2 kat sini..memang ada banyak betulnya dengan apa yang dikata..memandu dengan laju se ...
ex_klia Post at 26-1-2011 11:24

org mental mcm nie susah nak ubah dah.... takleh ditegur.... tp bab bercakap dia nombor satu... buatlah putrajaya tu cantik camner pon klu mentaliti tahap tong sampah... jadi tong sampah gak la putrajaya tuh... satu cara jerk.. penguatkuasaan tegas...

aku ada gi satu blok kuaters nih... moto penuh kat kaki lima belah lift segala.... walau situ sah2 tulis takleh parking... tp tak tau apa tindakan dah diambil... tengok moto tuh ada stiker bahagian perundangan jabatan perdana menteri... tp tak tau ikut undang2

mek kalau jenjalan kt dlm kawasan dlm putrajaya tu.. xsempat pulak nk memecut, baru nak tekan lebey sket.. dh trapik lite..
:re:

hmm.. ramai cakap mengenai 'punch card' ne... mmg maksudkan kena guna kad n tekan masuk tu ker..??? atau sebenarnya maksudkan guna 'smart card' tu ..?? :re:

Reply 91# cmf_rambutan

Tu la pasalnya bukan setakat tu aja..then yang paling best ni trafic light still merah zzuuuppp kasi langgar lampu itu..hahaha..nak tau sapa empunyanya atau drebar dia?ofcourse lah gomen staff...kalau kat vechicle tu ada letak stiker atau mention nama jabatan2 kerajaan siapa lagi yang buat?heheh..adus macamner ni undang2 pun payah sangat nak ikut

hmm.. ramai cakap mengenai 'punch card' ne... mmg maksudkan kena guna kad n tekan masuk tu ker..??? atau sebenarnya maksudkan guna 'smart card' tu ..?? :re:
meklin Post at 26-1-2011 11:46

Opis I still pakai kad kuning yang tekan masuk tu..

rasanya kalau memecut sampai 160km/j ni mesti kat laluan macam highway tu..jalan straight turun bukit sikit..memang sedap speeding..aku selalu tengok awek2 bawak myvi/viva/saga speed at least 130km/j...berani betul awek2 sekarang ni.. aku yang berhemah ni terpaksa beri laluan kat awek2 racer ni..sampai aku tanya bini aku samada aku kat Putrajaya atau PLUS Highway!

lagi satu attitude warga Putrajaya - dah tau jalan menguncup (3 lane jadi 2 lane)..tapi nak jugak lalu jalan tu dan lepas tu mulalah bagi signal nak masuk laluan kita yang setia  menunggu.tak bagi mulalah buat muka samseng..aku tengok mood jugak..kalau kete tu bagi signal ada 70% harapan aku bagi masuk...kalau tak bagi signal sila tunggu belakang..

aku confuse jap...apasal sibuk sgt nak kejar punch card? kalau merah ada effect apa2 ke? kalau selalu tu mmg la kad akn tukar warna lain tp klu setakat sekali sekala tu takde mslh kan? so apasal drive sikit punya laju mcm tu semata2 nak punch in? ke mmg org2 yg duk putrajaya ni mmg jenis 7.45-7.50 mcm tu baru keluar rmh? ni bkn kes bahayakan nyawa sendiri dh ni nyawa org lain pun bahaya sama

aku confuse jap...apasal sibuk sgt nak kejar punch card? kalau merah ada effect apa2 ke? kalau selal ...
iman_kasih Post at 27-1-2011 16:36

mungkin dah selalu lambatlah tu. tu yang x boleh nak lambat akhir terxcident.....ish ish

mungkin dah selalu lambatlah tu. tu yang x boleh nak lambat akhir terxcident.....ish ish
AMDTurion Post at 27-1-2011 16:53

klu dh selalu lmbt tu takleh nak kata apa la mmg attitude problem la tu..tp ok lagi la dr mntk tlg org lain punch kan..
lagi haru kes ni...

akai xdak ka?