CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
Alvida posted on 12-12-2013 05:09 PM
alimnya kau bercakap guna otak yg biul bkn berdasarkan agama..disebabkan kau ni penyokong jantan d ...

beb.... ko baca tuh guna otak sket laa... kalu nak kira dari sudut agama mmg laa haram seharamnya.... dan mmg tak patut.. 2-2 side pun ada patut dan tak patut... tuh ikut agama.. tapi dalam konteks negara malaysia sekarang yg agama pun lebih kurang.. dendam kesumat lagi terdahulu... ko bleh agak laa apa tindakan nak melawan dia bleh buat... kalu si jantan tuh pikir agama... dia pun tak skandal ke disko kemana2, baik jaga bini dan anak kat rumah...

slippergombak posted on 12-12-2013 05:08 PM
kalu nak dibandingkan khalid jamlus dengan edel nih mmg tak sama kerana si khalid jamlus walau wak ...

edel tu sora pun cam itik kepit jah

dino posted on 12-12-2013 05:11 PM
hbis la ko...org pompuan ni mana bleh komen menyebelahi lelaki...
mmg edel tu suara tak jate l ...

tuh laa.... giler ahh fan rita nih... aku bercakap kalu si edel bapok tuh nak buat jahat pada rita jerk nak elak dari bayar nafkah 5-6 ribu sebulan tuh... ada jerk caranya.... ada lak ngamuk aku lupa agama ingat aku backup si jantan bapok tuh..... aduhai...

dino posted on 12-12-2013 05:11 PM
hbis la ko...org pompuan ni mana bleh komen menyebelahi lelaki...
mmg edel tu suara tak jate l ...

perempuan  brutal pun
tapi keluar juga 2 orang hasil perempuan tu kena henjut dgn edel
yang 2 tu dia tak leh lari...tetap heols punya urusan tanggungjawab
kalau tidak menjawab lah sampai ke akhirat

xAthenax posted on 12-12-2013 05:17 PM
edel tu sora pun cam itik kepit jah

sekali aku dengar suara dia.. dia nih jantan kaa pondan.. dia nih tengah bercakap ker tengah berbisik.. camnih pun rita bleh stim kaa...??

novlin posted on 12-12-2013 05:10 PM
sbb tu agaknya kita ni masih bujang... kita terlalu memilih & berhati2... tp aku hepi jahhh d ...

btol2
setuju sgt

Follow Us
slippergombak posted on 12-12-2013 05:18 PM
tuh laa.... giler ahh fan rita nih... aku bercakap kalu si edel bapok tuh nak buat jahat pada rita ...

kaka tidak pernah pun minat RR ni
cuma kaka tidak suka jantan yang suka2 mencelup sana sini
sudah tabur benih, tidak reti nak  sara, urus dan jaga benih2
supaya jadi pokok yang sempurna di kemudian hari

slippergombak posted on 12-12-2013 05:15 PM
beb.... ko baca tuh guna otak sket laa... kalu nak kira dari sudut agama mmg laa haram seharamnya. ...

hanya perempuan atau janda yg bodoh jer tk buat tuntutan nafkah...sekurangnya dgn membuat tuntutan bila anak2 dah besar nanti dia tahu aidil telor menunaikan tanggungjawab dia sbg bapa jd tiada alasan utk  anak2 membenci bapa mereka..tp kalu rita tk buat tuntutan nafkah haruslah aidli telur berjoli sakan maklum la org tiada pegangan agama dan bakal bini setaraf pelacur..bila tua nanti harus bakal di benci anak sendiri..kalu aku pun benci dapat ayah yg jahanam boleh sakit jiwa ok akibat dendam harus lepas ni doakan ayah yg jahanam ni dpt balasan Allah scepat mungkin

slippergombak posted on 12-12-2013 05:18 PM
tuh laa.... giler ahh fan rita nih... aku bercakap kalu si edel bapok tuh nak buat jahat pada rita ...

diorg mmg susah nak paham.... panatik sgt.....

novlin posted on 12-12-2013 04:48 PM
sapa2 yg dh kwin tu cee acah2 ckp kat laki nak benti keje nak fokus pd rtangga & anak2...maun meng ...

Iol ada kawan gaji 5K bari benti saje nk bg laki dia tanggung semua.dulu semua 50 50 skang laki dia tanggung semua.bukan laki yg gelabah tp mak mentua gelabah..haha..skali skala bg laki tau susahnye jaga anak org.mak mentua nk kata perabia duit laki pun lantaklah...slama ni dia yg keja dia jugak jaga anak..skang jaga anak je.bg laki dia plak byr semua..elaun juga tidak dilupakan.

xAthenax posted on 12-12-2013 05:19 PM
perempuan  brutal pun
tapi keluar juga 2 orang hasil perempuan tu kena henjut dgn edel
yang 2 tu ...

sapa la nak suruh aidil tu lari dr tanggungjwb... anak2 tu ttp anak aidil..... tp klau ade org komen anak2 rita ade iras aidil....berbulu plak kwn tuh....

Alvida posted on 12-12-2013 05:28 PM
hanya perempuan atau janda yg bodoh jer tk buat tuntutan nafkah...sekurangnya dgn membuat tuntutan ...

ada kawan aku nih pompuan gegeh naik turun mahkamah beriya mintak nafkah dari bekas lakinya untuk anak nya... lawan punya lawan, laki dia tetap tak nak bayar nafkah pada bekas bininya katanya pompuan tuh akan guna duit anak tuh untuk dirinya sendiri... last2 gunakan saluran lain hak dapat kat laki dia jaga anak2.... anak2 meronta tak nak duk kat bapaknya pun mahkamah tetap serah pada bapaknya.. jadi bapak  dia sara laa anaknya sekolah dan semua...pompuan tuh sabtu ahad jerk dia bleh jumpa anak dia....

dan sekarang anak dah besar... bila maintenance anak semakin tinggi.... si isteri lak hanya cukup2 makan dalam keadaan sekarang.. bila anak dia nak gi duk ngan mak dia... mak nyer pula seakan mengelak dari anak dia duk ngan dia cakap outstation laa balik lambat laa... sabtu ahad bleh amik dan bekas lakinya bagi jerk kalu anak nak dok ngan dia beberapa  hari ikut suka, tapi wang belanja mintak kat ibunya... si anak happy laa. tapi si ibu yg duka anak makan kuat dan mahal2 plak tuh sebab dah biasa ketuk bapaknya yg agak kaya.... shooping barang yg agak mahal.. ibu nak cakap tak boleh segan nanti bekas lakinya cakap apa lak cam tak mampu....

sekarang si bekas isteri dalam keadaan terpaksa dan pening laa anak dah mula nak dok ngan dia...tapi wang nafkah tak dapat... sebab hak penjagaan dibawah si bekas suami....

dino posted on 12-12-2013 05:32 PM
sapa la nak suruh aidil tu lari dr tanggungjwb... anak2 tu ttp anak aidil..... tp klau ade org kom ...

aku pernah cakap kat kawan aku yg aku cerita kat post atas nih.. aku cakap.. kalu dah anak nak dok ngan ko sebagai mak.. amik jerk laa.. kalu laki ko tak nak bayar nafkah, lantak laa, dia jawab kat akhirat nanti.. dan cakap kat anak2 camnih ropa bapak ko yg tak pernah bagi ko nafkah.. anak2 akan terfikir dan dah besar walau camna pun bapak pujuk dan nyesal.. anak2 tetap dendam dan benci bapaknya yg tak bertanggungjawab...

tapi si pompuan lak cakap tanak.... tak boleh... nanti dia lak tak cukup makna.. nak gi memana susah kena bawak anak duit tak cukup...

slippergombak posted on 12-12-2013 05:44 PM
aku pernah cakap kat kawan aku yg aku cerita kat post atas nih.. aku cakap.. kalu dah anak nak dok ...

my sis pun ibu tunggal.... yg laki satu sen pun tak bg nafkah.... so bersyukur la laki tu just nak mintak kurang je.... memandang die pun tahu bini maintenance tinggi.....

mcm ni je lah rita,kalo betul edel haprak neh bkira sgt nak byr nafkah anak2,ko batalkan je hasrat nak minta nafkah tu,biar edel haprak bjoli sakan ngan duit gaji dia tu..biarkan dia rasa nikmat dunia,nanti kalo si edel haprak ni mati,biar dia jawab kat akhirat..apa sgt lah nikmat dunia,kat akhirat nanti ko rasalah azad nye,edel haprak..kecik2 xnak mampus,dh besar myusahkan mak bapak,anak bini..

xAthenax posted on 12-12-2013 05:14 PM
1 tin susu anak kaka tu sudah rm 108
pampers  busuk2 pun  100+
yuran taska 300+100

What?? 500 sebulan tu x cukup??? Apsal najib ckp brim 500 blh wat belanja utk setahun? Ekekekekke

yiyinlahni posted on 12-12-2013 05:12 PM
Bukan takat mengelupur dah uols....iols rasa mau sawan khinzier terus...  
Iols seblom n ...

See... somi isteri kena keje utk lapangkan idup berumahtangga... so kalo sorg je yg keje cmana la nk survive kan... so kalo bercerai mohon agar para lelaki hargai la bekas isteri yg jaga anak bersengkang mata siang mlm...jgn la berkira sgt  utk kebajikan anak2 ni...

digitizer posted on 12-12-2013 05:31 PM
Iol ada kawan gaji 5K bari benti saje nk bg laki dia tanggung semua.dulu semua 50 50 skang laki di ...

Org ppuan pn 1 hal gak la... masa bercinta sanggup berkorban apa saja kunun... x kisah nk share2 gaji kunun gegara takut dgn title andartu... bila dh kwin laki main lepas tgn srh settle sgala tok nenek belanja rumahtangga baru mengelupur mengenang nasib...

Tp bg aku besar kecik income sesorg llaki kalo dia seorg yg bertanggungjwb... pandai bimbing isteri n anak2... xda slh la kalo si isteri nk ringan2 kn beban somi... dh nama nya perkongsian idup so share2 lorrrr.... SHARE bukan LEPAS TANGAN OR LEPAS SPERM je reti...

slippergombak posted on 12-12-2013 05:41 PM
ada kawan aku nih pompuan gegeh naik turun mahkamah beriya mintak nafkah dari bekas lakinya untuk  ...

Kalo si ibu gaji nya ala kadar je mmg la dia x mampu nak berikan benda2 yg mahal yg anak2 dia dh biasa dpt dr si ayah... tp kalo gaji si ibu 55k sebulan, pastu berkira plak dgn si anak... mmg patut la terima nasib sebegitu...

Heran binti ajaib, obsesnya sampai 24/7 ada kat sini