CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
ues1331 posted on 11-12-2013 11:43 AM
Sebagai seorang Islam aku tak setuju dengan pandangan ko sebab dah terang-terang dalam Islam kata  ...
elok jer mak aku besarkan aku tanpa duit bapa aku...

DNA bapak dia mengalir dah dalam diri dia...  culas dan lepas tangan dalam memberi nafkah pada anak...

ResellerMaxis posted on 9-12-2013 09:13 AM
memang mak bapak aku bercerai masa aku kecik pun..dan aku membesar dengan mak aku.. elok jer  ...

Kita memanglah rasa ok je. Secara logiknya takkanlah segala pedih, sakit hati, susah semua mak nak cerita waktu kita kecik. Aku pun anak mangsa cerai dan mak aku pun tak mintak nafkah sesen kat ayah aku dan takde nak cakap takde duit ke apa.

Tapi secara realitinya, ade ke orang yang tak susah langsung jadi ibu tunggal? Kalau ya mak kita senang pun, hidup tak selalunya di atas. Jadi apa2 nanti, mak kita hilang pendapatan ke, kat situlah nafkah seorang bapa boleh membantu.

Aku tak tahulah 5k tu cukup ke tak sebenarnya since belum ade anak dan duduk kampung, tapi sebagai seorang bapa, janganlah berkira sangat pasal nafkah. Itu darah daging kita, takkan nak harapkan bapak tiri yang bela (walaupun itu pun tanggungjawab die) saja? Kita kena ada pride sikitlah. Sebagai lelaki dan bapa kandung, tunjukkan kejantanan kita tu, jangan harap lelaki lain bela anak sendiri. Jangan harap bekas isteri je bela. Kita bukan tahu susah dia.

edel nih dia cakap RR ni degil bawa anak ke spital mahal, anak2 dah besar dah tak pakai pampers semua....(sedangkan anak dia yg no 2 tuh baru umur berapa)...dan kalaulah dia ada anak lain lepas kawen nanti dia nak suruh si temah ni beranak dan cek anak kat sepital gomen ja ka?

alahai posted on 11-12-2013 03:45 PM
edel nih dia cakap RR ni degil bawa anak ke spital mahal, anak2 dah besar dah tak pakai pampers semu ...

tau takpe
aku geram ngan alasan2 edel ni
ckp ikut sedap mulot je
cuba la dia jaga sendiri budak2 tu
baru tau banyak ke sikit belanja jaga 2 budak kecik ni
aku yg lom kawen pon tau kos jaga budak skrg bukan murah
harga susu, pampers sorg budak pon beratus sebulan

Aidil nak suruh anak2 dia pakai cawat kain batik macam toknek mak dia dulu masa period ..potong kain batik buat cawat..kotor basuh...jimat..tk payah beli..

ResellerMaxis posted on 11-12-2013 09:44 AM
sebagai seorang lelaki..aku xsetuju..kalau bercerai..aku kena bagi nafkah..pastu bini kahwin lain. ...

kahkahkah.

sepertikata forumer lain,sila mandulkan diri kau.

puii. sebab org macam kau ni la anak-anak sengsara bila mak ayah cerai. ayah kedekut taik idung masin, anak hidup kena ikat perut.

Follow Us
myariesa posted on 11-12-2013 12:12 PM
nk ke dia jaga..mnta nafkah untuk anak pun kira dendam..kalau dia xmampu dia kena buktikan setakat ...

apa susah... dia mohon jaga, pastuh hantar laa anak suh mak jaga.... bukan susah... kalu dia tak nak bagi sesen pun duit pada rita laa....

slippergombak posted on 11-12-2013 06:18 PM
apa susah... dia mohon jaga, pastuh hantar laa anak suh mak jaga.... bukan susah... kalu dia tak n ...

Dah nk menyusahkan mak pak plk suh jaga

baik biar je rr jaga bayor je la bape yg hakim suh
lagi senang

besties posted on 11-12-2013 03:38 PM
Kita memanglah rasa ok je. Secara logiknya takkanlah segala pedih, sakit hati, susah semua mak nak ...

Betul tu x kan lah mak tu nk bgtaw nk
tunjuk muka sedih dpn anak2.

Kita masih budak2 lg mana taw apa yg mak rasa
perit kah jd ibu tunggal. Yg kita nk toys bila pg
pasar mlm & soping mall. Tanpa taw mak tu ada duit ke x

mixed posted on 11-12-2013 06:21 PM

Orang dendam laki bini nih bukan kira logik atau kesian, aidil dah pikir bayor rm5k sebulan betul2 anak dia guna sepenuhnya atau sekali makan rita dan enjoy rita. Baik aidil jerk jaga... padan muka rita tak dapat sesen duit pun...gunakan anak nak dapat income mudah...

slippergombak posted on 11-12-2013 06:44 PM
Orang dendam laki bini nih bukan kira logik atau kesian, aidil dah pikir bayor rm5k sebulan betul2 ...

Buruk sgt perangai nk mengata rita mkn duit nafkah anak ..masa masih kwn pun rita yg nanggung..klau dah lelaki perangai kutu haprak kedekut tak tentu kira pendek rezeki tu nanti..selama ni x de duit edel pun rita senang aje..ada porsche lagi x payah duit edel pun

mixed posted on 11-12-2013 06:21 PM

Klau x dpt nafkah sekalipun rita akan jaga anak2 dia tu...5ribu utk rita income celah gigi aje...sapa yg tau mcm mana mahkamah syariah bekerja taula ngapa rita mintak byk...rita takkan dpt mcm dia mintak tu ...berkurang byk nanti..silap2 separuh jer tinggal

kalu gaji 30K...x kan 5K pun kemut....hazab sgt

5k utk 2 org anak sgt2 laaa besar..anak dorang ni masuk tadika kumon dan makan beras basmathi tiap bulan ka?...ke tiap hari bedal makan McD?...ngalahkan anak Dato belanjanya..2k utk 2 org lebih munasabah..npk unsur2 nak mencukur disitu

buat Anak pndai, bayar Nafkah xnak si Edel nie.. Nyampahhhhh :@

5k sebulan utk dua anak? Pakai pampers kain sutera mkn dlm restoran kaca hari2 kah?

Ke rita rudaini nak cukur duit jugak?

Padan muka kau.. Isteri dah bagi anak sampai dua gigihnk cari skandal lain... Stupid..

yg komplen 5k tu byk tu sumenye jantan gamaknye,jns xnk bertanggungjwb..5k tu rr kena hbs kan jgk ke dlm tmpoh sebln???
xtawla plkkan court suh hbskan sebln 5k tu..ofcos la simpan untuk ank2 die jgk..
edel tanggung sampai ank umor 18thn je..pastu edel xd mknenye nk bayo..
hbs slps 18thn ank die nk mkn ape plk?bljr sume?

edel bz nk menikah makjemah bln 1 ni,tu tercirit nk byr 5k..apa salahnye byr lbh??merz die tu monthly bpe?1k??
mau dekAT 2k lebih..ducati tu??hbslkn duit kat kenderaan mau dlm 5k..dr hjg rmbut sampai hjg kaki pki bju branded tu??bak kate forumer bag sling edel pon da 4k..ke die beli kat cokit???rm10/buah??

slippergombak posted on 11-12-2013 10:18 AM
kalu aku di tempat aidil nih... aku akan mintak ex parte kat mahkamah biar aku sendiri jaga anak2 se ...

ko rse ank2 nk ngan die ke?
mau kebulur bebudak tu tggl ngan edel..dah tentu2 die ngan makjemah bz berpartay ngan dimeroyan

nordin84 posted on 11-12-2013 08:55 PM
ko rse ank2 nk ngan die ke?
mau kebulur bebudak tu tggl ngan edel..dah tentu2 die ngan makjemah b ...

anak nak atau tak nak bukan pilihan anak, tapi atas keputusan mahkamah..  tuh aku cakap.. kalu edel nih jahat dia pegi amik ex-parte hak penjagaan sebab tak nak bayar nafkah pada rita dan dia hantar suh mak bapak dia jaga... apa rita bleh cakap.. dan walau anak tak nak pun.. kena ikut bapak juga...bukan susah...