CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: cozack

kedai disihir, ini cite len (video inside)

schumacher posted on 8-8-2012 03:08 PM
aku pon penah kena.. dulu jual goreng pisang.(guna beca roda 3) . income sehari 2 3 ratus... tapi bi ...

Uiii xleh imaginela jual pisang goreng naik beca roda 3..so skg ko bisnes apa?

kedai bangsa lain tak mo plah mandrem2...tak paus hati kat bangsa sendiri jer...apa daa

Dulu bapa saya ada kedai runcit. Mulanya mmg maju tapi lepas kena bomoh dgn kedai sebelah, jadi kurang maju. Mrk upah pekerja indonesia yg kerja kat kedai bapa saya letak benda kat kedai bapa saya. Pada mulanya bapa saya tak syak apa apa. Tapi bila seorang ustaz tegur sbb katanya dia nampak gelap aja kedai bapa saya, barulah dia berusaha. Puas berusaha. Bila dah pulih kena buat lagi. Last last dia give up dan tutup kedai. Sepanjang pulihkan kedai, mmg mcm mcm kejadian pelik yg keluarga saya alami. Mlm ustaz tu tabur garam kasar dan lada hitam dan jirus cuka, mak ngan bapa saya nampak 3 budak kecil tinggi separas lutut dekat depan kedai. Adik saya pula nampak lembaga bergayut kat langsir. Time tu saya masih menuntut kat Shah Alam, jadi taklah mengalami kejadian yg pelik.

family aku peniaga. so, dari aku lahir sampai skrg, kami berniaga.. tp sentiasa tak tetap kedai.

masa dulu2, kedai arwah ayah aku sentiasa kena buat dgn org len sampai aku sendiri kena tempiasnya. ada sekali tu, masa bersihkan kedai, di curah air garam, berasap2 lantai.
bila tukar kedai lain, kena jugak buat. bukan melayu saja. cina pun ada. maksudnya, kalau peniaga, mesti ada jenis hati dengki sikit. tka kiralah bangsa apa pun. cina sama cina pun depa leh buat woo.

dulu, kami ada restaurant besar, tp akibat buatan org, kami jadi muflis. so, skrg niaga warung kedai biasa saja.
tp warung kecik pun ada jugak org buat. aduyai..
bila gi check.. yg buat tu bukan peniaga pun, tp org kawasan perumahan yg tak suka family kami. yg tak tahan, jenis lebai tp main sihir. arwah ayah selalu kena dgn sihir2 ni sampai akhir hayat pun dia ada kena juga. member2 dia yg terkena sekali, merangkak2 dtg jumpa ayah aku, kata diaorg tak tahan. kesian giler time tu. tp nak tuduh tak boleh.. sbb sihir ni tak de bukti kukuh. tp biasanya, mangsa akan 'tahu' siapa buat depa.

yg boleh jadi proof tu bila hampir semua yg kena, sebut nama org yg sama yg hantar sihir tu. walau skrg dah kurang, kami tak akan balas balik perbuatan tu sbb kami fikir, kalu kami balas, kami sama saja dgn org jahat tu. berpakaian punya baik tp.. malas nak kata laa..

so, sapa yg kena sihir ni. sabar dan teruskan ikhtiar.. jgn sesekali amik tindakan utk membalas.. tak guna.. ianya takkan tamat. kata arwah ayah aku, kemaafan adalah jalan terakhir utk menamatkan sesuatu 'perang', walaupun musuh terus menerus serang kita.. kita defend lagi mampu. tak mampu, serah pada tuhan. biar DIA blas sebalas balasnya

ada lagi satu cerita dari nurse yang bekerja di sebuah klinik di tmn d-----, ampang

disebabkan perniagaan tidak berapa maju...tuan punya klinik (bangsa i---- non muslim) telah jumpa sami...
sami tersebut menyuruh tuan punya klinik tanam batu nesan dan kakitangan beragama islam tidak lagi dibenarkan solat dalam klinik...

jika pergi ke klinik tersebut ...kita boleh nampak corak floor tiles (corak bunga) yang berbeza berhampiran pintu masuk.... dibawah floor tiles tersebutlah mereka tanam batu nesan dan setiap pekerja dan pesakit perlu melangkah floor tiles tersebut....   

olee_77 posted on 21-7-2013 12:36 AM
Uiii xleh imaginela jual pisang goreng naik beca roda 3..so skg ko bisnes apa?

tuh tahun ujung 90an... la dah makan gaji gomen....

Follow Us
KarinaKapur posted on 20-7-2013 09:48 AM
sorry saya bump balik kisah lama tahun 2012 ni.sebab xnak bukak thread baru.. dalam thread ni ada sa ...

Kuatkan semangat dn jaga ibadah.

Dulu spupu pnah jdi lebih  kurang cmtulah. Keluar nak pegi kerja, sekali tngok atas kete dn kawasan ltak kete pnuh dgn debu apa ntah. Dia rilek je g sapu smua tu, dn kuar g keje. Alhamdulillah, dia xde kne pape pn.

klu korg nk tahu MAMAK pun kuat manderem gakk....tapi manderemm diaorg lain....nk kasi org aysik datang jee..kedai diaorg..... klu sapa2 yg nk pi makan ikan bakar kat Umbai Melaka....@ situ ada jeti nk ke Pulau Besar...klu kome tgk setiap minggu  waktu siangnya ramai lee...geng2 nie ke pulau nie...siap bwk beras berkampit2.....aku pernah tanya pemandu bot tuu...apa diaorg buat kat sana... jawabnya "kenduri....kasi makan orang-ramai..."  .... aku belum berani nk ke Pulau Besar ini...atas sebab2 tertentu... klu kome nk tahu ada lebih kurang 12 pulau yg berdekatan dgn Pulau Besar ini....salah satu dp nya diberi nama "ulau Hantu"... peminat2 BOD MP&S nie...boleh lahh buat gathering sambil berkhemah BBQ & bermalam di sini ..ado berani..he..he.. sorry lahh klu melalut lak... nanti2 klu ada kesempetan aku nk follow geng2 mamak nie ke P.Besar nk tgk apa dia buat sebenornya...nanti aku update's di sini...

KarinaKapur posted on 20-7-2013 09:48 AM
sorry saya bump balik kisah lama tahun 2012 ni.sebab xnak bukak thread baru.. dalam thread ni ada sa ...

assalam
kalau tak da kesan apa apa pada fizikal maknanya tak da apa la tu , mybe orang yang buat tu ada langgar pantang la
sihir tu jadi tawar

emm bila tgk video ni...bkn yg si baju putih aje menabur sesuatu...makcik yg pakai kaftan tu pun sama...nasib TT bg penerangan yg dia tau sape tokei kedai sbbnya....then tau la ni kes dengki
sebabnya kalau atas dasar pemikiran positif....bila tgk video ni sy maybe blh juga beranggapan yg makcik berdua ni tokei kedai tersebut...n apa yg dia lakukan atas dasar kenkonon nak pulihkan kedai atau utk pelaris...kenapa sy kata gtu...sbb nya makcik berdua ni x nampak takut2 utk berlegar kat sekitar situ...n kucing tu mcm friendly jer dgn depa....sbb dah kenai tu yg dok ikut2 mana makcik berdua ni g....

apa yg ai pernah dgr, bukan bangsa melayu jer yg ada wat keje camni... bangsa lain pun ada... even ai pernah nampak dgn mata sindri yg tokey kedai makan ni pakai bomoh siam siap perasap keliling kedai dia ... masa tuh dah agak lewat malam gak, time tu ai dok tunggu kawan ai dtg amik ai balik keje... since peristiwa tuh, terus ai tak masuk kedai tuh...

schumacher posted on 22-7-2013 12:58 PM
tuh tahun ujung 90an... la dah makan gaji gomen....

hujung 90an? ooo da keje gomen... alhamdulillah... senang ye tak ada pencen nanti... lepas pencen boleh business semula...

klo ikut yg aku tgk,
makcik merah tu tabur garam halus,
garam tu perlu di tabur di lingkungan kedai tersebut, tak boleh putus. dan mesti di ulang 3x,
sama ada org sama atau org yg berlainan tp garam yg dibawa mesti kena habis tak boleh bawa balik.

garam tu bertujuan tunjuk membentuk dinding (ghaib) untuk 'menghilang' kan kedai tersebut
and akhirnya menyebabkan perniagaan itu tidak laku.

ini sihir biasa yg org selalu guna utk lingkupkan kedai org.
bila org dtg, jin2 yang dah dipasak di dpean kedai akan menghalang pandangan org yg datang menyebabkan pelanggan tidak masuk.

tetapi bgtau makcik TT
sihir ni boleh diterbalikkan dan juga boleh di'garam' kembali

kedai mak saya pernah kena tanah kubur (pure dan masih merah lagi)
bukan luar tapi dalam kedai  (stall) penuh tanah kubur.
mujur adik saya nampak dan kitorg tau benda tu baru je diletakkan

terus kitorg garam kan kembali sebelum sempat sihir tu jadi.
dan kami dapat tau je sapa yg buat kami terbalikkan balik sihir tu dengan garam kan kedai dia plak.
so dia tak tahu sihir dia tu tak jadi da tak tahu juga yg sihir dia dah terkena pada kedai dia balik.

makcik baju putih tu pun menabur benda sama, klo tengok makcik tu jalan dari dua arah yg berlainan sebelum ambil penyapu.

dia sapu garam tu ke dalam skit kerana garam yg tidak putus2 tu akan menarik perhatian.

bukan takut org terlangkah.

klo ada bomoh yg buat sihir macam tu mmg bomoh tu cari nahas la..
klo yg terlangkah tu bukan calang2 org?  naya je bomoh tu kena serang dgn bermacam2 jenis org.

jin ni ada kontrak, sebelum kita nak suruh dia kita kena bagi dia 'faedah'
bila dah meterai dia akan buat, tp bila kita lawan dgn ayat al wuran , jin dia akan balik pada tuan dia dan yg membuat tu akan terima padah,

kawan2 aku dulu sume tanya, ko tak takut ke org tu buat kedai kau pakai bomoh siam, bomoh siam ni kuat.
aku jawab, dia ada bomoh siam tapi aku adaa Allah, sapa lagi kuat?

utk info, apa pun segala jenis pawang, bomoh, dukun, or seerti dgn nya,
hanya ada satu power - jin dan iblis.

mereka menyangka mereka menggunakan jin dan iblis untuk mencapai hajat
tapi sebaliknya jin dan iblis lah yg menggunakan dorg, dorg cuma kena serah akidah dorg kat jin dan iblis, setel.

Rate

1

KarinaKapur posted on 19-7-2013 05:48 PM

Cerita pasal abu ni ada kesamaan dgn cerita kawan cina Indonesia saya.

Kawan saya ni perempuan dan sudah ada anak dua - kawin juga sudah lama. Suami dia anak bongsu dari satu family (cina Indonesia) Dua pihak ada harta. Si isteri tidak berapa ngam dgn mertua. Satu hari atas bumbung kereta dia penuh dgn ash (abu) -- dia kehairanan mcmana pulak boleh dtg abu sedangkan lain lain kereta bersebelahan dgn kereta dia bersih. Dia call emak dia di Indonesia - mak dia jumpa pawang/bomoh - jelas ada pihak hendak suami isteri ini berantakkan. Kalau boleh pihak ini hendak kawan ini bercerai berai. Perkahwinan mereka mmg dah tak boleh diselamatkan lagi -

DARSITA posted on 26-7-2013 01:56 AM
Cerita pasal abu ni ada kesamaan dgn cerita kawan cina Indonesia saya.

biar betul? ingatkan abu tu untuk bagi org accident.. haritu mmg ada masalah family sikit.. sekarang dah ok..terima kasih sbb kongsi cerita ni..

Saja up thread ni sbb ada sekali tu dek kerana htr hubby nk catch flight awal pagi...otw balik tersinggah the mines...dorg pun belum buka lg..so aku anak beranak lepak starbucks jap walau dorg pun x bukak lg tp psl kerusi diorg x simpan ...bolehla tunpang duduk...alih2 bau colok cina kuat yg amat...dah bosan ddk aku pusing2 la bawah tu sementara tggu kedai2 yg lain bukak...alih2 baru tau dtg dr mana bau colok yg kuat tu ..ada sorg nyonya jln satu pusingan satu area tu ( x tau la kedai dia ada dlm pusingan tu ke) smbil bawak colok kibas2 tgn dia mcm halau asap tu hala ke kedai2 tu..terus aku bawak lari anak2 aku g diff area...cinabeng punya cina..dlm mall pun boleh perasap2 jugak