CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Hilang Dua Hari, Lelaki Dedah Tak Nampak Jalan Pulang, Pandangan Gelap

pooh~key replied at 12-11-2023 05:42 AM
Mudahnya kau kena kelentong dengan ustaz sissy.

Iols pun rasa mcm klentong..

Iols kenai sorang ankel ni pi exorcism dgn org2 church.. mmg dia kata rasa tatut bila kawan sebelah dia rebah kena rasuk sekali, pastu nampak gelap.. pastu dia stop buat exorcism.. now son in-law dia buat exorcism.. tapi mamat tu habaq, takde la mcm muvi.. stakat growling jahh..

Iols speku ankel tu gelap mata sbb tatut sgt.. tu jahh.. iols takleh itut nak tgk.. tak dibenarkan.. iols dok pikiaq, iols agama lain drp antu2 tu.. camne deme nak rasuk?

FlexyFox replied at 12-11-2023 01:09 AM
Ya... kan...  I'm glad u pun biasa bau. Karang porumer cakap aku gila pula .

Aritu ada org tepek artikel bunga amenderntah.. bila full moon ka apa akan kluaq bau wangi.. dan bau tu akan travel jauh..

Iols husnuzon jahh bau bunga tu..

Org kata bau pompan tu.. iols speku deme nak kata miss pon la.. iols tatau..

Ankel yg pernah pi exorcism dgn church tu habaq, setan ni ada byk level mcm dlm askar TLDM TUDM bagai tu.. ada yg satu calit, ada yg 2 calit, ada yg 3 calit, ada yg paku kat bahu.. so bila pi exorcism, setan2 tu bkn semua sama level.. camni la dia sangkal awat dia punya setan merasuk tu bleh buat aksi2 tapi son-in-law dia stakat growling jahh...

Giteww..

pooh~key replied at 12-11-2023 05:42 AM
Mudahnya kau kena kelentong dengan ustaz sissy.

aku dengar je lah.. nak percaya ker tak, tak penting.. tp selagi tak memudaratkan, selagi tak scam duit, selagi tak taksub, cerita begini menarik juga semasa minum minum..

.. cuma nak cerita perwatakan dia ni tipikal ustaz yang bagus. .. ckp tak perna meninggi diri, jaga perlakuan, adalah gurau-gurau tp tingkah laku dia jaga, tak ada berita skandal atau nak kawin lagi, tak ada perangai terlebih ramah bila berckp dgn perempuan.. aku rasa dia memang tipikal ust yang bagus...

dia bercerita pasal misteri ni tak perna dia buat pun.. kebetulan hari tu tak ada orang lain jadi dia ceritalah pengalaman dia... dlm perspektif aku, menilai dari raut muka, body language, konsistensi, keuntungan dia bercakap bohong denan aku, dan dari reliability perckpn dia sebelum2 ini, rasanya dia memang bercerita dari apa yang dia alami.. mungkin hanya berlaku dlm fikiran, penyakit dlm otak, dll, ada kemungkinan begitu tp tak ada pulak dia cerita ianya berulang ker atau apa-apa simptom yg menunjukkan suatu gangguan kekal ..cuma itu satu jerlah cerita misteri dia pun

anony-mous: Nk speku benda yg sama. Bkn apa, i byk kali dah tertipu kes2 mcm ni, ujung2 bermaksiat. Ank lari dari rumah la, lelaki culik ank umur 16-18, vilaa nab ...

i ni duduk selangor dah lama. i tahu sangat Sungai Buloh tu mmg xde tempat2 mistik.
sebab hutan2 semua dah tebang. orang kat situ 2-3-4 pagi x reti tido.
ada je kereta merata. lagi2 bukit rahman putra tu. lagi la rumah sesaja.

syamzana replied at 11-11-2023 07:49 AM
tak diberitahu ke area mana uols???
risau plak kot kita dok drive ujung2 tak jmp jalan pulang. kal ...

u nak try tak ?
boleh tunggu kat plaza tol pagoh 9 malam.
tapi naik motor la. jangna naik kereta . tak aci
nanti u perasan jalan tu macam takde penhujung
setiap kali jalan semua nampak sama.

Follow Us
batmana replied at 11-11-2023 08:39 AM
payah nk ckp klu benda cmni terjadi , klu dia ada rekod video kt tepon dia pndangan keliling dalam k ...

i tengok bende2 macam ni i gelak je.

dua_chzy replied at 12-11-2023 08:07 AM
Kan? Maybe masa kita tercium bau tu, hada portal terbuka ala2 dunia kita bertembung dengan dunia d ...

Sebab tu saya kalau boleh memang elakkan diri dari berada di luar rumah pada waktu maghrib. Dulu waktu saya pergi kerja naik bas pun saya cuba sampai rumah sebelum pukul 7 malam. Sebabnya dari hentian bas, saya kena berjalan dalam 300 meter untuk sampai ke rumah dan terpaksa lalui laluan gelap di bawah pokok-pokok rimbun

Mungkin nak healing atau me time. Awal sangat ko kawen dek. Tak percaya acik nih semua sbb hal pelik2 nih.... Hahaha. Mesti masalah rumahtamgga yang ko Malas nak hadap kan

Saja nak menambah perisa
Ada 1 kali dlm ms uplift MCO
Boleh merentas negeri
Aku saja drive dr Gombak nak masuk ke belah2 Janda Baik
Smpai 1 tempat ni tiba2 aku tengok keadaan redup gila & lapang kiri kanan
Tepi tu ada sungai
Tak sedap hati aku park keta tepi jalan & patah balik
Risau plk aku tiba2 masuk dimensi lain
Mungkin ilusi aku sbb ms tu MCO
Takde kereta lalu lalang

FlexyFox replied at 12-11-2023 01:09 AM
Ya... kan...  I'm glad u pun biasa bau. Karang porumer cakap aku gila pula .

aku biasa bgn pagi 5 lebih..last week gatai pulak nak mop pagi2..aku g bilas2. mop kat luar...skali mai wangi harum semerbak..aku trus masuk ...masa tu x rasa takut sangat..sebab aku pasang al quran kat hp kuat...
...

Tak nak percaya, da penah kena. Balik keje pukul 2 pagi lepas lay cable network atas bumbung ofis, ngeteh jap, masa balik tu lalu satu jalan shortcut, yg agak sempit, xde rumah kiri kanan, tapi x sampai 200m. Hujung tu da bnyk rumah da. Berapa lama drive, tapi x sampai2 hujung jalan. Lebih kurang 15 minit jugak la, baca la apa2 yg tau, last2 sampai jugak hujung jalan.

Tinot7 replied at 12-11-2023 09:50 AM
Aritu ada org tepek artikel bunga amenderntah.. bila full moon ka apa akan kluaq bau wangi.. dan b ...

Maksud you bunga sedap malam kut.. polianthes. I tahu bau bunga ni, I suka. I byk tanam bunga2 wangi. Bila kembang, jiran2 memang bau bila haruman bunga dibawa angin. Ada beza antara bau bunga yg kita cium di bunga, bau bunga di bawa angin dan bau yg dekat dgn kita seperti di sebelah atau belakang. Dan satu lagi perbezaan ialah gelombang haruman tu.

Thunderclouds replied at 11-11-2023 02:09 PM
Xmati lemas lak yer dh pintu xleh bukak, enjin xleh start semer.
Ke.. Tingkap leh nganga sikit utk p ...

2 hari tak berak kencing, tak makan minum. Hmmmm

Edited by FlexyFox at 12-11-2023 08:33 PM

Ada juga ustaz2 yg cerita tentang jin dan shaitan ni. Berdasarkan apa yg kita tahu tentang mereka, kita kena pandai2 lah bezakan mana yg gangguang atau 'close encounter' dgn makhluk ni atau bukan. Untuk yg belum hafal ayat Kursi, cuba2 hafal. Biar lekat di dada.

I nak crita ttg sedara I tinggal serumah dgn jin . Dia baru kerja , sewa rumah dgn kawan2. Tetiba asik2 derang semua nampak 'org' lain  kadang turun tangga, rehat2 kat dlm rumah tu. Derang boleh buat tak tau ja, janji tak kacau. Setahun lebih juga derang berkongsi rumah dgn makhluk tu sebelum pindah. Sama2 miskin, sama2 share tempat tinggal gitu la gamaknya. ha ha ha

Baru layan manifest kat netflix
Kalau balik time sama takpe jgn balik balik masa dab kedepan huhu

green~tea replied at 12-11-2023 07:40 AM
Haa betui... orang dah biasa berubat, kena sihir kadsng2 teman family or kawan2 kena sihir pi beru ...

seramnyer cuols...semoga kita semua dilindungiNya....

Edited by dua_chzy at 12-11-2023 12:52 PM
FlexyFox replied at 12-11-2023 12:30 PM
Ada juga ustaz2 yg cerita tentang jin dan shaitan ni. Berdasarkan apa yg kita tahu tentang mereka, k ...

Weol pun dah lama dok serumah dengan hantu. Tapi deol tak kacau sangat weol yang dah lama tinggal dengan deols. Pernah ada acik third eye pi rumah ni, dia kata penuh la hantu sana sini. Aiol dan family dengar gitu2 ja tak obses nak halau hantu2 tu keluar. Aiol kata kat mak, sama2 mahkluk Tuhan, sama2 share la tempat tinggal ni. Kalau takat dengar bunyi tapak kaki berjalan tapi tengok2 takda orang, macam dah biasa. Ada masa deol pi main2 dengan baby aiol, har. Tapi baby tak nangis. Dia senyum2 hepi. So...Aiol biar ja. Pehtu reti kena sound lak tu. Kalau kena marah masa dia buat bunyi bukan2, pandai benti bunyi tu.

gigahertz replied at 12-11-2023 01:45 PM
u nak try tak ?
boleh tunggu kat plaza tol pagoh 9 malam.
tapi naik motor la. jangna naik kereta . ...

taknak laa
iols kalau ptg2 naik kereta lalu tmpt sunyi sorg2 pun gabra peluh rejat, iols penakutttttt. lantak la org nak ckp pasaipe takut sgt kat antu jin setan??? still iols takut
ni saje2 cari pasal, kot blh balik dgn aman takpe skali sampai sudah tak balik. kesian anak2 iols

dua_chzy replied at 12-11-2023 08:50 PM
Weol pun dah lama dok serumah dengan hantu. Tapi deol tak kacau sangat weol yang dah lama tinggal  ...

Serious cikgu? Sangat kelakar! I sungguh tergelak. So, u memang tak nak pindah or jual rumah tu lah ye?  So, siapa yg masuk rumah tu dulu, u atau hantu tu? Kalau dah boleh bertolak ansur dan sama2 jaga keamanan apa salahnya kan sama2 share ruang asal jgn  tresspass bagi penampakan cukup lah. U negotiate la dgn dia, jgnla jln kuat2 sangat...