CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Friska

[Tempatan] Guru wanita hidap diabetes kronik meninggal dunia akibat jangkitan kuman, mangsa, 43, yang tinggal sendirian dan masih belum berkahwin ditemui dalam keadaan terlentang di ruang tamu rumah

ninja boy replied at 25-8-2023 09:46 AM
Ramai je org meninggal dlm rumah, tak patut cerita hantu la berhantu la, lain la meninggal bunuh dir ...

Kalau natural death n cepat urusan jenazah perkara biasa je meninggal kt rmh tu...yg seram kalau jumpa mayat dh reput....kwn I ada family member dia meninggal sorg2 ..jumpa lps dh few days...dia kata sampai skrg dia x berani pegi rmh tu..bkn sbb takut hantu ke apa..sbb trauma mcm terbayang2 keadaan mayat n bau nya..

Belibis replied at 25-8-2023 12:10 PM
Bekerja dalam kemurungan,tapi berduit..satu lagi ceria tapi takde duit..pilihan ditangan masing2.

aku pilih x berutang.beli barang yg reliable

korang amalkan diet lazy keto.cr di fb

Eh sedihnyaa..innalillahhiwainailaihirojiun

Bangkem ramai je member yang makan tak hengat dan isap rokok sekotak sehari

Kalau kitorang lepak semeja dekat kedai tomyam, awek waitress tu panggil dorang "uncle nak order?", manakala dekat bangkem pulak adik waitress tu tanya "abang nak makan ape?"

myakayina replied at 25-8-2023 11:46 AM
setau akulah yg doktor sarankan mkn beras perang atau beras basmati..tapi ramai je pesakit diabete ...

Beras basmathi mahal dowh. Cr yg paling baik x pyh mkn apa2. Kita semua ditipu oleh sains dkt sekolah.

Kita mkn utk tenaga. Tp ko minum livita pun blh dpt tenaga. X payah makan.

Follow Us
ninja boy replied at 25-8-2023 09:46 AM
Ramai je org meninggal dlm rumah, tak patut cerita hantu la berhantu la, lain la meninggal bunuh dir ...

Khueenn.agaknya nk kene meninggal kt rumah pelacuran dan night club agaknya so dat takde la tmpt jd berhantu bagai
Bodoh gak netizen ni kan
Nenek aku meninggal dlm rumah, takde pun unah kampung tu berhantu pun

Buritan replied at 25-8-2023 04:13 AM
Semua org resign cepat sis.. tp masalahnyaaa duittttttt . Aku ni dpt sbb takde utang.. itu aje.. k ...

Betul sis
Pencen kak lid ngam ngam utk bayar segala komitment yg belum lunas sebab tak jangka  pencen awal ..
Bayangkanlah dah kurang 65% pendapatan bulanan

kesian kita kannn

dua_chzy replied at 25-8-2023 12:12 PM
Where got. Porumer Cari ramai ja takut hantu.

Cer testing jika hada cikgu2 nak isi kuarters ...

Iyaaa porumer carik takut hantu?? Ekeleh menaip dlm porem punyalah menghebat…antu kau takut dekkkkkkk

myakayina replied at 25-8-2023 11:46 AM
setau akulah yg doktor sarankan mkn beras perang atau beras basmati..tapi ramai je pesakit diabete ...

Ya memang ada je yg guna beras biasa..tapi dorang buat extra effort la dalam proses menjadikan nasi yg ‘selamat’ dimakan olh penghidap diabetic

Ramainya kat sini yg menyalahkan boss / ketua.

Pernah fikir tak jadi boss hatta boss kecil pun boleh stress ?

Subordinates ni mahu kan segala benda smooth diluluskan tanpa soal walau mutu / hasil kerja macam hantu.

Hasil nya .. ada je boss boss yg dianiaya / fitnaH (dibenci) apabila si boss cuba nak menerapkan budaya kerja yg betul dikalangan staff, setimpal hasil dan mutu kerja dengan ganjaran kewangan yg dibawa balik setiap bulan.

Belibis replied at 25-8-2023 12:10 PM
Bekerja dalam kemurungan,tapi berduit..satu lagi ceria tapi takde duit..pilihan ditangan masing2.

Bila dh tak berduit, celah mana nak ceria nya...nipulah yg kata bahagia hidup tanpa duit...
I kalau rasa down.. stress , pegi je shopping perabih duit.. automatically akan ceria balik..

sayawifenikmie replied at 25-8-2023 01:12 PM
Betul sis
Pencen kak lid ngam ngam utk bayar segala komitment yg belum lunas sebab tak jangka  pen ...

Kenapa dpt pencen sikit sgt...bukan at least 50% ke

tri-max replied at 25-8-2023 10:38 AM
kesan diabetes pada kehidupan
tak tggu tua, muda2 pun kena
lepas ni jgn la bongkak kalau ada org teg ...

Sebab tu kena swastakan kesihatan. Yg suka makan manis tu boleh sruh owner bayarkam insuran dorang mcm kiedacrepe, ojenaiwah

makneng replied at 25-8-2023 05:20 AM
Iyaaa porumer carik takut hantu?? Ekeleh menaip dlm porem punyalah menghebat…antu kau takut dekkk ...

Masuk bod mistik sana atau topik2 hantu kat CI ni, tau la. Konsep hantu macam konsep Tuhan; kita tak nampak tapi kita pircaya wujud. Ada yang takut, ada yang tatakut Tuhan - sama macam hantus.

nw111 replied at 25-8-2023 01:36 PM
Kenapa dpt pencen sikit sgt...bukan at least 50% ke

Jumlah Pencen adalah 60% dari GAJI POKOK  (kalau kerja >30 tahun).
So, kalau macam kak lid, elaun banyak
Bila kira dari gaji pokok, pencen kak lid hanya sekitar 35% dari GAJI KASAR (60% GAJI POKOK)

antara cara nak reverse insulin resistence ialah dengan berpuasa.
proven... aku dulu pre-diabetes bertahun-tahun. lepas amalkan berpuasa terus blood sugar jadik normal

pittjie replied at 25-8-2023 10:30 AM
bos ni memainkan peranan penting kan kat emosi staff bawahan ni. aku pun penah ada bos perempuan y ...

Kalo keje swasta agaknya aku ni bln ni koje tmpat A.. tiga bln lagi tmpat b c... F.. hahahaha .koje gomen susahlaa nak tgk berentii.. aku ajelaa yg pencen awal.. yg lainnnn tuu agaknya umo 100 tahun pun pi koje lg.. hahaha

Untunglaa sis dpt bos baik.. aku ni mmg nasib tak best dpt bos tak best .. rakan koje tak best.. first posting je dpt tmpat yg sesuai dgn aku.. amann tp tu laa.. Allah beri kat sini Dia tarik kat situ..

sayawifenikmie replied at 25-8-2023 01:12 PM
Betul sis
Pencen kak lid ngam ngam utk bayar segala komitment yg belum lunas sebab tak jangka  pen ...

Saya ni meniaga laa ape yg pstut kat shoppe tuu.. sesambil berangan dpt duit turun dr langit.. hahahaha..

Buritan replied at 25-8-2023 02:53 PM
Saya ni meniaga laa ape yg pstut kat shoppe tuu.. sesambil berangan dpt duit turun dr langit.. hah ...

Kak lid pun masih meneruskan meniaga kat shopee n lazada. Shopee masih OK .. tapi lazada dah drop teruk.
Cuba nak tembus tiktok …
tapi tak sanggup nak buat LiVe.
Tanpa Live mmg bisness tak boleh hidup di TikTok

terus tengok  luar ..  kot2 ada duit jatuh dari langit