CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Tak Ada Kes Maknanya Tuduhan Hafidz Kata Isteri Gugur Kandungan Tak Tepat, Shuhada Tak Bersalah!

zuriey replied at 11-5-2023 10:18 PM
Acik porem kepams gundu dah boleh sedia knee pad

Depa twist benda lain plak ...hahahaha nak jgak tu teruskan mengumpat n menuduh ye lah mentang shu marhaen ank keluarga b40 je skin tone pun kaler koko2 hahahahaa.......

lantak la dia nak meroyan rasanya dah tak tertanggung kekecewaan, penderaan emosi dan mental. sebab aku tak pernah duduk di kasut dia aku tak boleh nak tuduh dia attention seeker or mental.
Tapi kalau gini punya tekanan melahirkan baby bukan pilihan yang bijak. sedangkan yang still together pun ada cabaran membesarkan amak ini kan ibu tunggal. Dari segi financial dan emosi siapa yang nak support? kalau dia gugurkan pun tak jadi isu, ramai je buat demikian, ada je yang dah sangkut walaupun takde masalah rumahtangga buat macam - macam nak kasi gugur makan nanas la, makan cuka la.

Iols pon tak minat shu ni,tapi tak gamak nak tuduh dia gugurkan kandungan dia sendiri.ada sorang lawyer kat tiktok pernah cite pengalaman dia keguguran,mmg worst experience dia kata

joy_ah replied at 12-5-2023 01:18 AM
aku gugur byk kali juga tapi tak dapat. kalau aku tau ada report precise sebegini aku nak mintak.  ...

Kesian nya uols..takziah atas kehilangan yg bukan sekali dialami..mungkin shu nie polis mintak bukti, jadi doc kena kasi full medical report yg include probably cause keguguran tu sekali. Stress kerja & sekeliling nie boleh affect chances of pregnancy & kehamilan sampai ke delivery. Semuga ada rezeki di masa hadapan sis.

sayawifenikmie replied at 11-5-2023 11:09 PM
kalau meluat
tak payah lah jenguk ig dia
atau skip je berita2 tentang dia

Tu lah tu penat aku tgok dorang ni dari baju kwn tu pakai ..sampai ke makeup dorang umpat .... Dh tau annoying yg hari2 g telek IG kwn tu buat apa ..... Dh lapang sgt ke hidup sampai xde kje nk buat......aku kalau x suka n x minat seseorang xde nye aku nk peduli n follow kisah idup dorang aih ...

xpa la ada hikmah baby tu xlahir kat dunia ni..nnt kesian dia mak pak duk meroyan dia pulak jadi mangsa terabai

Follow Us
Edited by 3chanceno at 12-5-2023 09:07 AM

Semuga Shu boleh dapat professional help untuk tangani masalah rumahtangga dia nie..sampai keguguran pun dilapor polis oleh ex somi yg irresponsible nie  makin stress & emotional unstable for her..diharap ada yg sudi beri dia professional help yg dia perlukan.

arffa replied at 12-5-2023 08:59 AM
lantak la dia nak meroyan rasanya dah tak tertanggung kekecewaan, penderaan emosi dan mental. sebab  ...

Betul weh ....aku lalui benda ni 19 tahun dlu dlm keadaan saving apa xde ..bru lepas bersalin plak..ank plak kuar sumbing ...lagi 2 org ank kembar tahun plak setahun aku banak 2 kali ...umur masa tu 22 tahun ..mak xde dh meninggal ... family mertua langsung xde guna sesen pun ...... Bapak aku kwen lain  x peduli dgn life aku ... adik2 sume kecik lagi d bangku skolah .... Struggle gila weh idup nk besar kan ank2 last aku give up ank2 sume aku bagi laki aku bela ...... Dh 1 hal balik kampung kena cerca dgn org kampung dasar mak x guna x bela ank.. aku stop balik kampung 6 tahun raya sengsorang kat depan tv kat kl makan meggi hahahahaha.... alhamdulillah episode ni sume dh berlalu tp siapa tahu cmbe struggle seorang perempuan nak bangkit dari penindasan seorang lelaki ..kdg siap ada sekutu lg ...

sian shu.
xpasai2 org claim dia fake kan pregnancy.

pasni shu move on --- pandang ke hadapan.
cukup2 dah la merentan and share kisah2 yg xbawa faedah pada shu dan anak2.
shu bukan artis, shu bekas isteri artis suam2 kuku saja.

di hari jumaat penuh barokah ni akak doakan semoga Allah sentiasa murahkan rezeki anak2 dan Shu juga.
cari balik yourself.... dun be someone else just to heal yourself.
be your OWNself balik.
jaga laa anak2 elok2...

pocongkiutss replied at 12-5-2023 12:20 AM
Porumer sini terpaling pandai mengatasi doktor yachhh

Kut ye pun benci takyah la melampau sgt tud ...

Hahaha tau xpe dh salah di attack pasal makeup lah .muka lah apa lah entah apa2 mcm lah deme lawa sgt ...... Kalau jenis mulut jatuh hukum mengumpat org tdk2 ni xde nye lawa muka aih hahahaha dah bape lama aku heran dorang dok hencap si shu ni .... Bias nak mampos mentang kwn tu x bape gebu kemain kena shaming kaw2 .

xtravaganza replied at 12-5-2023 07:47 AM
Mizz lady.. i second you.. btl..dia can be really annoying tp sedih kot kisah dia ni. Loss mgkn..  ...

Betul sedih kisah shu ni ...dh lah dia x seberapa sgt nk d ketengah kan tp naseb ada owner2 product yg amik kesempatan atas dia .....dia kena cari duit utk ank2 dia lepas netizen plak dok kecam x abeh ... Yg syok dlu si bella astilah tu bleh plak netizen angkat sampai jd celebrity padahal muka jonggos je harap kan filter n makeup je ....sebagai bekas wanita n isteri penah teraniaya n jd janda aku mmg akan side semua org2 teraniya cuma bukan RIT RUD n Lufya hah.. bellah setilah pun bukan hahaha

AWEKSAMURAI replied at 12-5-2023 09:06 AM
Betul weh ....aku lalui benda ni 19 tahun dlu dlm keadaan saving apa xde ..bru lepas bersalin plak ...

yang mengalami je tau, yang tak alami even yang tak pernah kawen tak perlu cakap sesuka hati. mental torture ni lagi sakit dari penderaan fizikal, parut tak nampak nak heal makan tahun boleh jadi tak sembuh pun.

Good that she clarified on accusation of miscarriage.aku pun tak terhadam bile ade yang accused Shu fake pregnancy dan keguguran.i dont like the way she managed her divorce as well.Tapi tuduhan acik porom melampau bebeno.esp aku pernah hadap keguguran jugak.bukan mudah uols

iols stop amik tau sejak dia jual celup2 tu pastu bc tajuk je kat forum malas nak komen sbb agak annoying dia ni sebenarnya
tapi dah jadi gini, iols bersimpati dan masih menyokong dia keluarkan diri dari hubungan toxic laki+fmly lakinya+penyondol.
harap dpt cari sumber kewangan yg kukuh utk kehidupan dia+ anak2.
hrp jugak kes dia cepat2 settle so that she can move on. kesian anak2 bila mak emosi tak stabil. ayah dah la ngokkk.

patutla dia bgtau cite sebenar. ramai sgt yg tuduh dia menipu pregnant n gugurkan. tapi lepas ni bolehla lie low ye shu.focus keje moga baik2 je utk anak2

Just keep it between the two of u jelah.. omg
u dont owe netizen any explanation pon. hayooo

joy_ah replied at 12-5-2023 01:18 AM
aku gugur byk kali juga tapi tak dapat. kalau aku tau ada report precise sebegini aku nak mintak.  ...

Kesian ko . Mesti stress kan. Aku tak pernah gugur. Tp ank aku meninggal dlm perut. Sb masa tu aku baru setahun lepas buat operation. So ada part body aku tak bole support baby. Takde rezeki. Tp aku da ada ank lain sblm tu. Lg tragic aku kena ceaser okeh sb nk keluarkn baby . Ceaser tu sakit gila. Kenangan betol. Tp lama da benda ni ank sulung aku pun da masuk u dah pun.

Skrg ni si gila dan geng benak dia tgh attack aku smpai hina2 ank aku. Takpe aku relax je. Ank ni rezeki dr Allah. Allah tau setiap apa dia dan geng benak dia katakan dan hinakan

Allah akn bls semua. Tak kena kt dia nti akn kena kt keturunan dia. Tgu je la kan

joy_ah replied at 12-5-2023 01:27 AM
aku tanya sebab aku nak tau. dua thread aku tanya soalan yg sama.
selama ni aku cuma dapat jawapa ...

Sapa pinggan ikea

Memacam korang ni

Mana porumer nama bunga yg confident shu ni tipu dan sbnrnya tk mengandung?
Nk kecam pon berpada2 la. Sesama perempuan pon tk ada sikit ke empathy tu?

xtravaganza replied at 12-5-2023 07:47 AM
Mizz lady.. i second you.. btl..dia can be really annoying tp sedih kot kisah dia ni. Loss mgkn..  ...

Kan. Kesian dia. Semoga baik2 je utk shu dan ank2