CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

klu nk tau versi yang hampir tepat, baca harian metro... itu lah cerita yg diceritakan oleh kawan bu ...
buzzin_urban Post at 27-4-2010 22:48

Harian metro pun tak bape tepat..esp part yg mengatakan polis menembak arwah sbb arwah mengundurkan kereta mcm nak langgar polis selepas kwn dia lari keluar dr kereta..menurut report yg dibuat oleh kwnnya itu,arwah dah rebah/kena tembak masa sedang memandu kereta lg..itu yg kereta tu boleh terbabas masuk parit..selepas itu baru kwnnya keluar utk menyerah diri tp dibelasah oleh polis..yg tak logiknya dia mampu lepaskan diri dan polis tak tembak dia..meaning that polis dah perasan yg derang ni budak2..ada cerita lg dari mana dtgnya so called 'parang' tu tp biarlah org2 yg sepatutnya membuat penjelasan..

Reply 698# ismauzair

saya tidak membela mana-mana, tapi kita mmg kena rasional.

harapnya kes ini diadili sebaiknya, tidak hanya kepada arwah sahaja tetapi jugak kepada nasib 4 anggota ini.

Reply 699# catwalkspecial

tp kalau polis buat mcm tu, penjenayah suka la sgt2.........mat2 rempit peragut lagi suka hati.........

insyaAllah pihak polis x menjadi lemah hanya krn kes salah faham ini........pengajaran buat semua terutama parents dan penjaga org tanggungan kita........

kpd yg beriya-riya merasakan polis malaysia terlalu lemah, cermin diri dan tanya lah apa sumbangan kita dlm menjamin ketenteraman khususnya persekitaran kita dan amnya negara malaysia......

Reply 700# ismauzair

ini adalah iktibar paling baik pada masyarakat kita jugak kepada pdrm sendiri :-

1. kepaada ibubapa/penjaga tentang aktiviti anak-anak

2. Kepada remaja, tentang kepentingan undang-undang

3. Kepada PDRM tentang tugas dan peraturan

// mueheheehe lepas nie jangan pakcik-pakcik polis dah xdak semangat nak buat operasi udah la

kereta yg dah terbabas masuk longkang, time nk reverse mestila a bit slow.. si boncit 2 ekor tu tak reti nk mengelak ker smpai nk menembak bagai?? berat sgt ke pewott tu tokleh nk lari elak ke tepi.. n for sure la kereta peronda juga akan stop di blkg kereta utk secure kereta tu dr bergerak kan...
so statement yg tak logik jer bila difikirkan...

budak tu menjadi arwah akibat kenakalannya.........

serafina nk polis buat tindakan apa kt  ...
ismauzair Post at 28-4-2010 02:17

I nak polis betulkan balik kenyataan tak betul yg mereka telah berikan kepada pihak media smpi org ramai dah salah anggap tentang mangsa dan kejadian sebenar..dan i nak tahu apa rasional polis utk menembak org smpi mati sebelum org itu disahkan benar2 penjenayah yg membahayakan..apatah lg dlm kes ni..budak umur 15thn. I nak polis tarik balik kenyataan mengatakan arwah adalah suspek penjenayah dan atas bukti apa yg boleh dikatakan dia suspek penjenayah..Kalau polis telah membuat kesilapan dgn menembak smpi mati arwah krn menyangka dia penjenayah sbb lari dari polis..i nak polis mengakui yg mereka telah tersalah caturan dan mmg silap..bkn mengada2kan alibi/eviden utk menutup kesilapan mereka.

Kalau polis tetap mengatakan dia suspek penjenayah,i nak polis buktikan apa jenayah yg dia dah lakukan dan layak utk ditembak mati..kalau mmg terbukti dia penjenayah..then i ll keep quiet and salute the police!

Follow Us
Reply 702# catwalkspecial

sy lebih memihak kpd polis atas faktor2 berikut:

1) waktu pagi2 buta
2) ingkar arahan polis
3) langgar lampu merah
4) memandu laju
5) semua perkara di atas membawa kpd ciri2 jenayah

kritikan2:
1) knp x tembak kt kaki?.........mcmn nk tembak kt kaki coz budak tu dlm kereta......polis tembak dr belakang dlm situasi mengejar........1 kena tayar kereta dan 1 kena belakang kepala arwah........

2) xkan la x tau dlm keta tu budak2 umur 15 tahun?..........kalau tgh kejar kereta dgn kereta, mmg kita blh tau details driver yg kt dlm kereta depan ke?

3) knp x tangkap je pakai tangan?..............mcmn nk tangkap kalau dh diorg lari pecut kereta............

benda yg mungkin direka2:
polis:
1) letak parang............
2) kereta mengundur.........

arwah:
1) budak yg sgt baik..........
2) keluar bw kereta tanpa pengetahuan...........sapa ajar dia drive kereta?
3) tgk bola? ada game apa mlm tu? team mana yg main?

kesimpulan:
kes salah faham dr kenalakan seorg budak yg membawa kpd tragedi.......

moral:
1) parents tlg jaga anak2 bebaik..........tegas la skit.
2) polis tingkatkan kecekapan.........
3) masing2 ada tugas.........tunaikan tanggungjawab masing2 dgn penuh amanah

Reply 705# allyhasana

untuk reverse dalam keadaan waras dan tenang mmg bit slow, tapi kalo dah keadaan kelam kabut dan cuak mmg habis pedal minyak ditekan..wallahuallam...

biasanya Police MPV nie body masih ok, stamina masih kuat walopon dah berumur, polis perut buncit/masalah kesihatan nie biasanya letak sebagai enquiry kat kaunter pertanyaan ambil report/print repor/pengesahan repor, stor sajer...

aku kalo buat report mmg slalu jumpa pakcik2 polis gemuk kat kaunter.

Assalamualaikum to all dudes and babes here,

Melalui kes nih dan yang seumpama nya sebelum ini, dapat kita selamba membuat kesimpulan bahawa MPV polis negara patut sudah lama dilengkapi dengan CCTV sepertimana negara-negara maju....

Kita tak dapat nak buat kesimpulan apa yang sebenarnya berlaku dudes..... hanya tuhan Allah sahaja yang tahu....

Dari pengalaman gua pulak dalam 3 tahun lepas, masa gua on the way ke arah Damansara dari Bangsar, gua dengan selambanya sudah dengan selambanya melanggar lampu isyarat merah, ya lah jam dah pukul 2 pagi pas tuh takdak kereta pun, pas tuh memang salah gua pun..... tanpa disedari oleh gua tetiba dalam 20 meter dibelakang gua, gua dapat dengar dan lihat lampu siren MPV polis....bukan itu sahaja mereka juga menggunakan speaker yang maha agung kuat nya (agak2 nya boleh didengar sehingga jarak 500 meter kot) menyuruh gua memberhentikan kereta sport gua.... gua pun berhentikan kereta gua.... dan keluarlah 2 orang polis yang gua rasa umur macam 23 atau 24 tahun kot... gua pun mintak maap lah dah salah gua kan.... tapi mereka berdua macam cuba nak POW gua, dengan menggunakan skill gua, gua dapat blah macam tuh saja......sebab skill mengePOW mereka adalah sangat tidak proffesional.....
So tujuan gua mengarut nih adalah nak katakan, "lu salah ka, lu betul ka, tapi kalau polis dah suruh berenti, tak kira lah polis tuh polis muda ka, polis tua ka.... lu berenti jer laaaa though...."

ok ciao.....

p/s: kepada keluarga Allahyarham, al-Fatihah dan takziah diucapkan.....
kepada yang sakit hati pada Senah kat sini, lu orang jangan layan sangat pondan bertina felda rumah flat yang perasan urban sangat tuh..... lagi lu orang maki hamun dia, lagi happi dia menaip memaki hamun sambil dengan sickly nya berbogel dan menghirup sup vavi masak kicap though.....

Post Last Edit by amir1976 at 28-4-2010 02:53
polis hanya akan tahu kalau budak tu letak banner besar2 belakang kereta bahawasanya heols penje ...
Selma_Jeskova Post at 27-4-2010 23:54

Contoh jawapan pondan pookey lekap pakai buang.

Cara cakap mengalahkan makcik2 felda tak pegi sekolah. Bohsia yang terlekat pensil dalam fookey tu pun lagi mulia dari kau.

Ane paria tu pun lagi mulia dari kau. Fookey vavi yang bergelumang dalam  taik tu pun lagi mulia dari fookey berketuat mak kau yang melahirkan kau..apsal mak kau bengap sangat nak lahirkan kau hah?

Tote vavi yang kecik tu pun lagi mulia dari tote bapak kau... mak bapak kau lagi hina dari vavi-vavi yang cina sembah tokong tu bela tau tak?

Dapat anak dah la pondan tak cukup sifat, mulut pulak macam poaka.. mcm bagus?

Dah terang-terang pondan vavi ni salah, still tak nak mengaku. Nak carut pulak orang yang dah mati..

Amik kau Selma pondan puaka.

Contoh jawapan pondan pookey lekap pakai buang.

Cara cakap mengalahkan makcik2 felda tak peg ...
amir1976 Post at 28-4-2010 02:44

Adui..nak gelak pun ada..  well said..selma deserve this..

Reply 706# serafina

percayalah kalo polis tahu didalam kereta adalah budak 15 tahun yang hanya kesalahan tidak mempunyai lesen memandu,

saya percaya, pihak polis tidak sependek akal untuk melepaskan tembakan kepada arwah. Untuk apa melepaskan tembakan kepada budak yang hampir sebaya dengan umur anak sendiri. utnuk menghancurkan karier sendiri yang dibina hampir suku abad?

kalau serafina mendengar cerita tu versi yang jiran2 seksyen 11, keluarga dan rakan-rakan arwah,

saya juga ada mendengar cerita daripada keluarga terdekat polis itu juga.. bila faham keadaan sebenar, saya percaya ini semua salah faham.

I nak polis betulkan balik kenyataan tak betul yg mereka telah berikan kepada pihak media smp ...
serafina Post at 28-4-2010 02:32

rasionalnya dh ada.........polis kejar mrk dr blkg..........polis tembak pun dr blkg...........1 kena tayar dan 1 kena arwah.

blh saya tau mcmn peluru tu kena pd arwah x? dr jarak jauh atau dekat? dr arah depan atau belakang?

apakah soalan rasional ni timbul setelah kena mangsa yg merupakan org rapat yg anda kenal? pernahkah kita lontarkan soalan rasional ini apabila polis menembak mati penjenayah betul? blh katakan semua kes hampir2 sama shj...........cumanya kali ini polis tersalah akibat situasi2 yg membawa kepada perkara2 yg mencurigakan...........

pd saya, mengundurkan kereta dan parang adalah perkara2 yg diadakan.........tp x tau lah kalau betul2 berlaku.....

pdrm pun dh bgtau diorg akan siasat lebih lanjut. ketua polis selangor pun bgtau berdasarkan apa yg 4 anggota tu bgtau sblm siasatan lanjut dibuat. bersabar lah. tp kalau x sabar, teruskan lah.........saman jgn x saman..........

Reply 711# serafina
hello serafina...... ada tak wujud facebook fanpages untuk "justice for arwah" ka, .....alaaa macam ala-ala "mengetahui siapa view page facebook anda" ka tak pun macam "100,000 orang register  Negeri Sembilan sebulum negeri2 lain" ka.... heheheheh....

Reply  serafina

percayalah kalo polis tahu didalam kereta adalah budak 15 tahun yang h ...
catwalkspecial Post at 28-4-2010 02:52

since u dgr jgk dr belah polis, psl parang dan kereta mengundur tu betul ke? aku rasa mcm x je.........biasa lah bila dh terbuat silap, kita akan buat apa2 yg boleh cover...........

tp aku pelik lah..........knp budak2 tu beriya-riya memecut kereta nk lari dr polis ek? coz keta iswara bukannya power sgt pun smpi boleh lari dr polis............lebih2 lagi polis dgn 2 mpv........

Reply 715# ismauzair

saya x dengar lah dari mulut polis, cuma dengar dari keluarga terdekat diaorang saja, khabarnya mmg 2 MPV..

kabarnya 1 MPV menghubungi 1 lagi MPV untuk kejar kereta arwah, itulah mmg salah faham.

kenakalan arwah mmg berakhir dengan tragedi.

Reply  serafina
hello serafina...... ada tak wujud facebook fanpages untuk "justice for arwah" ka, ...
mr_brown Post at 28-4-2010 02:58

Mr brown...takat ni blm ada lg..mungkin boleh diusahakan..

Reply  serafina

percayalah kalo polis tahu didalam kereta adalah budak 15 tahun yang h ...
catwalkspecial Post at 28-4-2010 02:52

Salah faham yg menyebabkan hilang satu nyawa budak umur 15thn..Kalau polis dah salah percaturan,juz admit it..kenapa nak buat statement menipu coverline utk nampakkan polis tak salah?Saya salute dan hargai polis2 yg berwibawa dan cekap tp skrg ni saya nak mempertikaikan golongan polis2 yg tak layak jd polis ni...Kalau betul slogan polis Berani Mati..kenapa takut utk mengakui kesilapan sampai menggadai nyawa seorg budak?Saya tak ckp semua polis tp utk polis yg terbabit sahaja.

aku yakin, polis tersilap percaturan.
budak tu mmg buat salah...tapi tidaklah sampai perlu di tembak mati.

polis pulak, kecut telur nak mengaku kesalahan sendiri.
sampai skang masih dalam siasatan. apa ke jadahnya.
menda simple tapi saje di panjang2.
sah la nak kaber line polih2 tu. huu

takziah pada keluarga mangsa.
pada keluarga anggota polih tu...bertabahlah di hina.

MP: Kes Aminulrasyid patut diselesai segera
        Jimadie Shah Othman
Apr 27, 10
5:22pm         
Ahli parlim ...
petola Post at 27-4-2010 20:46

Abih dah jadi isu politik la lepas ni. Harap harap polis tak tersyasyul usung tilam atau seluar dalam bertompok air mani nak pertahankan diri nanti