CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sharlenetexas

[SENTIASA UPDATE]Jejak Kasih Artis2 '80an (dah jumpa gambar Nadia Kasim m/s 28)

Dulu2 pondan2 ni sentap dgn imuda 2+1 tak abis2 dgn, This is my card. Diorang kata diorang pondan tak mcm imuda.

hensem2012 posted on 14-1-2013 02:43 PM
Nadia Kassim nie putih2 ckit..mmg muke dia ala2 Aida Aris..yg paling sy igt drama seram beliau " SIA ...

Aku tak ingat tajuk cerita tu tapi bila ko cerita aku yakinlah tajuk DASIMAH tu.

Creepy...macam twilight zone gitu.

Paling aku teringat masa drama tu tunjuk kereta yg kemalangan tu. Bila buka je pintu kereta mayat si Dasimah, kawan Dasimah dan laki kawan Dasimah terbujur keluar. Ngeri! Pastu tunjuk mayat2 tu ditutup dgn surat khabar.

supernaturalee posted on 14-1-2013 04:21 PM
creepy je bace citer ko ni...mase bebudak tuh mmg rase seram giler...tp klu tgk balik, bnyk nk gel ...

Aku pun ingat pasal drama budak lelaki kemalangan motor tu. Creepy bila dia mandi, darah mengalir bersama air.

Joey, cite lelaki eksiden tu aku ingt sgt. Tapi Dasimah ni aku tak berapa ingat.
Aku rasa pernah tgk cite pasal pompuan tumpang kereta org. Agak cliche jugak tapi seram. Pompuan tu tertinggal jaket dlm kereta lelaki tu. Bila lelaki tu nk pulangkan jaket, dia pegilah kt rumah pompuan tu. Jumpa ngan bapak pompuan tu. Lelaki tu kata pompuan tu sama mcm gambar dlm frame. Bapak tu kata anak dia dh mati. Lelaki tu tak percaya, pastu pegi kubur. Tgk2 ada jaket kt batu nisan.

Kalo korang masih ingat slot Identiti TV3 permulaan untuk drama2 bersiri di tv3 setiap petang. kol 6.30pm-7pm.
Selain yang hit and top mcm Cinderella, Cinta Antara Benua, Cinta Korporat, Salam Taj Mahal, Romeo & Juliet, korang ada ingat tak citer aida aris jadi pelari marathon tuh? aku sgt inspired ngn cita tuh dulu.

Dulu2 Muzik-Muzik mingguan mmg dinanti2kan setiap rabu jam 5.32ptg. (nak highlight jgk minit tuh sbb dulu kan ada berita terkini setiap jam). Kalo bulan puasa dorang siap taja lagi makan utk penonton yang hadir. dari KL Katering laa, Daratasia katering laa. Dulu mana ada istilah artis boikot sertai AJL. Aishah yang further studies di New Zealand pun kalo pulang bercuti akan tetap calonkan lagu. Paling2 tidak pun dorg akan rekod siap2 sbb dulu diwajibkan setiap artis datang buat persembahan live untuk dicalonkan. Syarat pun sangat ketat ye dulu2. Kalo misal kata artis tuh dah kluar dari syarikat rakaman lama dan nak calonkan lagu dari album lama bsama syarikat lama, mmg sah2laa xdpt.

Baju kak melah masa Muzik2 Akhir tu kan, mini kurung putih tepek hati merah liplapliplap.

Follow Us
x igt la plk drama AIDA ARIS lari marathon tue..yg paling aku igt drama dia IBU TIRIKU SAYANG

hensem2012 posted on 21-1-2013 09:44 AM
x igt la plk drama AIDA ARIS lari marathon tue..yg paling aku igt drama dia IBU TIRIKU SAYANG

Ai plak teringat drama Aida Aris ngan Arash Mohd pasal arash nak kawin lain, pastue isteri bagi tapi dengan syarat suami die kene ikut cakap die selama sebulan, pastue suami die tak jadi kawin, terharu tgk drama tue...

Reply #668..alamak x igt plk drama yg mane..nie mesti late 90's or early 2000's time AIDA ARIS jdk Heroin cerekarama kan.. i mmg minat Aida Aris nie dari dia jadik Heroin sampai la dia berlakon watak mak2

wah, dah 27 pages......berapa ramai retis lama yg korang dah "jumpa" nih??

Aku suka drama bersiri Egois. Pasal Lydiawati ada masalah rumahtangga dgn Khairil Anuar. Tak silap aku Khairil ni curang. Besfren Lydia ni Arash Mohamad. Kira mcm godfather lah jugak. Masa Lydia bersalin, Arash yg azankan baby tu. Last2 Lydia mati kena langgar. Kalau tak silap yg langgar Lydia tu skendel Khairil jugak.
Masa tu Lydiawati cun sgt. Pernah jd wajah L'oreal. Khairil ni serasi berlakon dgn Lydiawati dan seorang lagi WNA.

Syd posted on 15-1-2013 07:14 PM
nigger sangat khenz?

semlm tertgk HMI bersama jamal abdillah,aishah dgn kumpulan crk pon ade..iols dulu2 minat sgt lagu crk tuh airmata dan cinta..aishah sgt kerempeng time tu..syg kn,she has a very good voice..sekrg dh sendu mendu

ruffleen posted on 21-1-2013 12:50 PM
wah, dah 27 pages......berapa ramai retis lama yg korang dah "jumpa" nih??

aku jupe artis lama - Herman Tino kat PPUM, amek stok ubat darah tinggi ke apa...

tinggi, badan bagak segak, dan mudah tersenyum...

Aishah kan belah pembangkang skg. Mana nk masuk tv sgt.

Roy sinonim sgt dgn lagu2 patriotik.
Ferry Anugerah Makmur nyanyi lagu apetah lupa pulak - andai hidup tak punya cinta, pada negara mahu pun wanita, hidup tidak punya ertinya...
Liza Aziz (demok lg ke dia ni) pun nyanyi lagu ala2 formal jugak.

Ada tak dengar pasal sorang pelakon drama..nama dia Oni Hartina...mak pak sampai report kt tv kata dia hilang...sampai sekarang rasanya tak jumpa..

Sorang lagi dramatis yg lawa...siti norazhani...muka melayu pure yg lawa....dia belakon dlm drama rtm...citer kisah dia kena hamun dgn mak pak sbb katanya mengandung...rupanya ..perut dia buncit sbb banyak lintah sawah...bukan pregnant..

dani-rox posted on 10-1-2013 06:10 PM
Antara perkara yg tak boleh ai lupakan dlm 80an adalah siri drama horror tajaan Syarikat Zaitun {:sc ...

syarikat zaitun tu ada lg ke?

dang suria pun pelakon 80an ke?

Aku ingat lagi drama tu, @anaktoyol. Perut dia busung sbb masuk lintah. Sampai sekarang aku takut lintah. Cite tu di wat flashback kan. Last sekali ada dua org lelaki yg bercerita zmn muda diorang, pasal perempuan tu jugak. Diorang sama2 berebutkan perempuan tu. Aku tak tau sape berlakon. Tajuknya pun taktau.