CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

Adiya posted on 7-1-2014 05:01 PM
eh ko jangan....ada pendekar boleh tangkap bapak jin ooooo...mmmmmbbuhahahahahaha {:1_563 ...

giler hang bukan bapak jin... RAJA JIN   tangkapnye...

serikandi_gurl posted on 7-1-2014 05:16 PM
Huhu..TT sambung la citer. Ada lagi tak? Kami semua setia menunggu ni..

nanti pagi saya citer kan satu kisah lagii.....sabarr

ArianPutra posted on 7-1-2014 05:43 PM
nanti pagi saya citer kan satu kisah lagii.....sabarr

ok..cayalah!

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:29 PM
dalam setahun belajar silat umur pun bebudak kecik lagik leh dapat ker ilmu kebatinan yang tahapp ki ...

Hg perli mak ka.. hg perli sapa nih.. heheeeee... ni pdptn aku ye..secara ilmu je.. kalo tingktn 1-2 bljr zahirnya silat tu pn pyh nk cekap.. apatah lg nk add on kebatinan. Melainkn gurunye tu mmg dh x sabar2 melepas stok tut yg ada kt diri guru tu. atau mukin juga guru tersebut terdesak utk* menimblkn rsa kagum ala ala kesaktian di klgn kwn2 budak tu seterusnya menarik minat mereka utk kelihtn hebat spt budk sample tu . *Jd kesimpulannye, jika keadaan normal, perkara ini x perlu berlaku. jika berlaku pn budak ini tlh menjadi alat pd keadaan tsebut.Er.. hrp2 tidk menyinggung sesiapa..ni cuma pdpt je.. ye.. peace yooo

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:41 PM
nama pun yang ditetak tuh tangan perempuan memang lah tak tembus lebam tuh dah kompem lahh tambah  ...

Huu..pernah kne letak tgn utk ditetak gak.. msa dgn perguruan lain di Melaka. Kakak la punya psl.. dia ikut psatuan sekolah dia. Aku sekolah kt bndr tp psl tgk dia bljr , aku pn minat nk join. Srb baik dpt gren lite dr parent. Tp yg x best msa  mandi  utk  mula berguru tu aku tpksa mndi kt uma gurulatihnye. Kak aku just temankn tgk adat yg dibuat kt umah guru psl dia hya mndi limau tu kt sekolah dia. kira byk keringanan dr segi persediaan material dan mental lah.. kalo rmai ok la psl tgk ank2 guru pn ada. Hensem plk yg sorg tu cam omputeh..heee... kurg la takotnye.  Tp nasib x berapa nk menyebelahi aku psl yg mandi mlm tu hya 3 org. 2 ppuan 1 llki. Bukn x hepi  acara yg mengundg rmai otai tu hya meraikn kami bertiga. Akan ttpi disebelah dulg brg2 yg disediakan ada sebilah parang pjg. Aku ingt mukin parang tu nk belah limau.. hehehee..punya positif otak aku kn.. Aku sja tya si hensem tu.. parang tu perlu ke ada situ..bukn pisau ke lg sesuai...Dia gelak..ktanya parang tu nk cincang tgn aku..then dia nk tabur sikit garam yg dlm dulg tu then nk kokah tgn aku. Aik.... bulat mata aku jp psl dipermainkan si boi tuh.   Apakan daya...msa acara dimulakan.. lps brief guru pegang parang n tya..sapa  nk  jd yg sulung antara kita org.. semua dh berpeluh..eh..mcm betol je si hoi tu ckp.. argh. nk lari keliling dh penuh org.. aku tolak budk llki yg dpn aku tu ..psl dia llki kn.. budk tu kedepn..tp ensot ketepi...kuang kuang... maka berhadapan le aku dgn guru tu...dia pn sengih..dan memanggil..arghhh...si boi pon senyum2 .. n desak suh aku serahkn tgn.. aduh..sudhnye aku tpksa la ke depan..dlm hati, kalo la putus tgn aku ni... kesian gk kak aku nk mjwb kt parent aku..adeh...aku dh terbyg tgn ku dimkn oleh si boi..alahaiii...nyesal...   Dh ngadap guru tu..dia suh bca Surah apa ntah.. then dia kta kalo takot x pyh tgk.. letak je tgn.. Memula aku x nk tgk.. tp rsa rugi plk x tau apa rupanya tgn kne tetak.. heeee... lps jeaku abis bca..dup..dup..dupp.. 3 kali mta prg tu hrntak tgn aku.Adeh.. mcm kne ketuk dgn rotan besar.. tp tgn aku x bdarah laah...   wahhh.. majik..majik..hehee.. slmt tgn aku.. so yg lg 2 org tu tgk aku x berdarah n tersengih je..dh berlumba2 nk hulur tgn... hahaa.. yg penting aku dh ls.. berlebam gk la dlm 2 minggu.. so bila balik sekolah tpksa la sorok dr cikgu2.. yg geng 6 jhnam aku tu tpksa aku cerita psl  drg kwn rpt.. ternganga gk diorg.. dgn yg lain x silap aku kelentong kta terhentak besi atas sbb kecuaian aku. heeee  sorry @arian aku buat mcm uma sendri plk.. hee

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:26 PM
ada orang yang die cerita dekat aku .. belajar silat lepastuh giuru dia turunkan ilmu kebatinan ziki ...

aii baru setahun dh dapat ilmu kebatinan..siap leh nampak jinn...dasyat tue... kome kenal ke dia???? ke buat2 kenal...heheheheheheeeee

Follow Us
ThousandSwords posted on 7-1-2014 07:49 PM
Hg perli mak ka.. hg perli sapa nih.. heheeeee... ni pdptn aku ye..secara ilmu je.. kalo tingktn 1 ...

Aku tak perli sapa2 pun....bagus kawapan hang aku setiju  aku tanye hang bulan apa..sebab hangkan ker juruletih silat jigak..jadi aku nak tanye orang lain yg main silat kat sini alu tal kenal..... terima kasih makkkk hihuhuhu

ThousandSwords posted on 7-1-2014 08:19 PM
Huu..pernah kne letak tgn utk ditetak gak.. msa dgn perguruan lain di Melaka. Kakak la punya psl.. ...

Takpe2 ol ker cerita kerk apa  pengalaman yang ada
Menarik kugak kan hihuhuhuhu

ArianPutra posted on 7-1-2014 08:54 PM
Aku tak perli sapa2 pun....bagus kawapan hang aku setiju  aku tanye hang bulan apa..sebab hangkan  ...

isk2.. parah spelling ko anak oiiii.. seb baik ko dpt mak angkt yg memahami  ni.  Pui...jurulatih la sgt. Aku rajin membuli ja.. lg pn psai x rmai seniorita...kne la ngajo.. tu zmn muda remaja..tulng tgh lembut lg. Lompat relung x berapi pn xda hal lg...La ni.. nk suh lompat2 cemtu... x sesuwei.. bergego tanah dek berat mak ni ha.. heheheeee

mnSK posted on 7-1-2014 08:35 PM
aii baru setahun dh dapat ilmu kebatinan..siap leh nampak jinn...dasyat tue... kome kenal ke dia?? ...

Aku kenal ler..   tapi selalunye aku buat2 kenal jer haaaahahahahah......pauah sembang ngan org banyak ilmunih   ....betoi kat die sokmo kenkadang tuh cerita org die kate cerita dia tapi syok la denga dia becerita adoi aii macam 2  jenih org nih
....  tah la aku ingat dia ingat dia sorang jerk kot yang belajar silat gamaknye kat sunia ni kuokuikui  adoia ai payah la balas pala air telipon nih

ArianPutra posted on 7-1-2014 08:59 PM
Takpe2 ol ker cerita kerk apa  pengalaman yang ada
Menarik kugak kan hihuhuhuhu

ok..ada stok lucu sket dr kesinambungn peristiwa tu.  Aku bceritani bukn psl termakan bodek hg yee..heeeee Lps upacara mandi limau mlm tu...esoknye ada acara ujuan naik bengkung. yg kak aku ni dh training amik hijau. aku amik putih ja.. rsanya persediaan aku ckup la kot..so msa training aku duk temankn n studi buah pentas utk naik hijau psl kak aku xda partner. so aku pn dh stdby la utk level aku n utk jd psgn kak aku . ( od yg x familiar pentas ni, ia merupakan penggayaan dr buah kuncian yg diolah utk jd pergerakan kunci, pthkn kuncian dan menyerangvkembali secara berpasangan. Maaf jika kurg tepat dan hrp perbetulkn jika slh) Jd kali ni mmg dh bukn dlm  Dh perlindungan sekolah kak aku psl dia buat acara tu kt dewan awam. so..they rules it on their own.. huwaaa.. baru tau nyesal.. memula x teruk la ujian utk level aku.  Aku dh senang hati.. so aku p la kt tpt kak aku tgh ujian. Dh nk sampai part pentas.. dia bisik kt aku... ada budk ppuan skolah dia nk partner dgn dia.. so aku x kisah la.. then ada sorg lg budk ppuan dtg dgn muka tension psl dtg lmbt..xde partner utk pentas.. aku ckp la aku boleh tlg.. dia heran psl aku xda bengkong putih.. aku mls ckp byk..tarik dia k je tpt lain utk training sesikit. Smbil mendptkn rentak kesefahaman.. aku suh dia alert dgn isyrt aku in cse dia lupa step. Psl aku tgk dia mmg byk lupa.. heee..then  bila smpi tpt test..kakak aku bru  je settle.. then gilitn partner aku tu.. so aku main la silat..siap bunga... time rsa bunga nk masuk serangan tu mcm merapu..benci aku psl x tau kne main dgn bunga..heee.. budk tu spt yg dijangka mmg dia lupa.. so aku bg la dia hint..seb baik dia fhm.. so bjya la mrnghabiskn nye dgn jayanye..hee.. lps settle tu.. aku tya la kak aku..dia nye pentas ok x.. dia kta x ok psl partner last minit dia tu  byk x ingt...laaa..kesian kak aku..  last stage ujian hijau ialah pecahkn genting.  semua batch kak aku dh beratur.. aku duk tepi psl aku sorg je amik putih dan dlm ujian putih x plu pecah genting.  Smbil tgu persiapan tu.. aku dgr la diorg bincang apa yg nk bca sblm hentak genting.. aku tersengih je le tgk muka memasing biru dek risau. Dh elok diorg beratur.. tetibayg guru penguji tu panggil aku..'tu yg amik putih.. mari ke depn' aku  dtg la.. ingtkn diorg suh tlg tgkn batch akak aku nk pecahkn  genting. Aku tgh ada sekeping genting dh sedia...  trus je dia kta'ga.. apa lg.. pecah le'  aku bls la..eh.. abg mi kta putih x pyh.. Dia sound balik.. itu dia kta... ni aku yg suruh.. ades...terdiam kjp aku.. aku pndg le batch akak aku yg gh beratur tu sambil cuba recall apaaaa yg diirg kta kne bca sblm hentak td ekk.. heee.. last2 tawakl.. bismillah... then prangggg... Fuh lega.. Aik.. dia letak 2 ge aduh... hati dh pns.. pesal aku kne crni.. sudh nye.. aku dh gersm.. aku bca bismillah gk.. tp smbil nk hentak tu aku jerit dlm hati 'bewawe koooo' psl mrhkn mamat tu la.. heee skali.. bederai... hahaha..  kps tu  aku dgr dia nk tmbh lg.. smbil bincg dgn guru lain yg aku lyk lompat trus hijau... aku dh  jem..mna ada aku stdby utk ujian hijau... last2 yg kwn guru tu x bagi.. takot org jrles.. mka slmt la aku dr trus diuji.. heeee.. kputusannye.. akak aku gagal psl fail pentas dan x dpt pechkn genting.. yg partner aku lulus .. dptla dia pki hijau..  heehee.. tp aku x ubgkit la kt dia psl aku syg dia kn.. x nk dia sedih.. tp aku citer la psl pbualan t kt ujian genting.. bilat mata dia..

Rate

1

ThousandSwords posted on 7-1-2014 09:47 PM
ok..ada stok lucu sket dr kesinambungn peristiwa tu.  Aku bceritani bukn psl termakan bodek hg yee ...

sempoi sempoiiii

ArianPutra posted on 5-1-2014 11:23 AM
Silat

Dengan nama allah yang maha pemurah lagi maha mengasihani

Kalau dah berlimau tu tau sgt aku silat apa... Hahahaha

leenaz posted on 8-1-2014 03:21 AM
Kalau dah berlimau tu tau sgt aku silat apa... Hahahaha

banyak silat yang berlimau bagai nihh.. yang siap dengan pulut kuning pun ada wooo .. macam member aku citerrr

ArianPutra posted on 8-1-2014 03:24 AM
banyak silat yang berlimau bagai nihh.. yang siap dengan pulut kuning pun ada wooo .. macam member ...

woi pulut kuning jangan main..peberet tu...kat warong pak munawir pun ade..kari die...peeehhhhhh

ThousandSwords posted on 7-1-2014 09:47 PM
ok..ada stok lucu sket dr kesinambungn peristiwa tu.  Aku bceritani bukn psl termakan bodek hg yee ...

Ha...tahu silat ni   - Genggam Angkat Yakin Waras Ngeri
Last edited by serikandi_gurl on 8-1-2014 11:39 AM

ArianPutra posted on 8-1-2014 03:24 AM
banyak silat yang berlimau bagai nihh.. yang siap dengan pulut kuning pun ada wooo .. macam member ...

Saya dulu silat pun ada mandi limau+sintok dan mandi bunga sebagai penerimaan ahli. Waktu majlis ti tiap sorang kene bawa limau nipis, bunga 7 jenis berlainan warna dan bau. Dan sesikat pisang emas.
Yang best part tu kene makan asam jawa cicah garam. Sedap wooo. Selalu cicah lebih sikit. Fuh Best!..Asam dan garam tu simbolik - asam dan garam rencah cabaran kehidupan gitew, Lepas tu dapat la sorang 2 biji pisang emas untuk makan.

serikandi_gurl posted on 8-1-2014 09:02 AM
Ha...tahu silat ni   - Genggam Angkat Waras Ngeri

hahahaa..tepati..

ok.. done khatam dari 1st page...heehheheeh
ok arian teruskan menulis..hehe tak sabar nak bace cite2 lain..
threa yg bro adiya tu pn da khatam..

banyak pengajaran yang dapat diambil dari cerita2 pengalaman ni...

terime kaseh berkongsi pengalaman bro... cara penceritaan ko pun best santai kelakar

gitu... tade la serius berat kepala nak membaca.. tapi isi mendalam...