CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
Kalau xmampu jgn buat anak tu no 1

No 2 anak dah makan makanan pejal pon masih kena menyusu smpai umur sekurangnya 8thn..
wlpun pakai CAWAN..
susu skang pon setin rm90..
ke xpe bg anak ko minum airsirap je..sirap pon sebotol rm6!

no 3 kos perubatan tu RM200 sebulan ko kata tinggi?pegi clinic kt cokit amik injection vaksin kanak2 pon rm180 la der!

no 4 pampers xperlu sebab anak da pandai g toilet mlm2 dia kejut ko ke utk bwk dia g toilet?
mak dia kan kne bangun n bwk?

no 5 nasib baik dia xmtk kos bibik jaga anak ko if not mau dekat RM10k kos nafkah...

no 6 yuran bulanan skolah anak2 pun dia belum mintak lagi tu if not mau 12k cecah..

no 7 no 8 no 9 xpayah la cerita lg..xcukup nombor nnt aku berleter sebab kejahilan seorang AYAH yg dungu tentang keperluan hidup anak2...
sebulan rm5k pon blum tentu cukup..ko bg jela org amik anak ko jd anak angkat senang lepas dah tanggungjawab ko..

sok dah besar anak ko baru ko cr semula bila diorg dah ada GAJI sendiri..
bro, mmg bley hidup xmewah tp cara ko tepis utk x cukup duit nak bayar nafkah RM5k ni menunjukkan betapa ko JAHIL dan LEPAS TANGAN tentang TANGGUNGJAWAB SEBAGAI SEORANG AYAH...

kesian anak2 ko
sebagai parents kita nk yg tbaik utk anak2!tp duit susu...duit pampers smua berkira..
duit sewa ruma berkira..

ke ko nk anak ko duk dlm kandang lembu? susu free...
berak xyah cuci..makan rumput..
kandang dah ada xdelah lari klua..
mainan xyah beli main ekor lembu tu
...

Last edited by Jenabmurai on 6-12-2013 10:34 PM

Orange1 posted on 6-12-2013 10:23 PM
Tang bab duit yg mana dia untung nak ikut hukum, bab lain tak ikut hukum plakkkk.... Sampai ke thp ...

oit..udah la duk kondem nye..kat sini fans rr hokey...
nak lagi gempak masuk ig die...lagi ramai fans fanatik die kat sane...
nak femes cara mudah senang je, ko booo rita lam ig..habis 1 melaya die share gambar ko...
sekarang c shila lak org duk fokus..konon mangsa lelaki pulakkk.adoii..
xpaham aku pompuan sekarang...tapi aku ok lagi dgn shila amzah tu..tggu die meroyan cam rita aku lahar la..
ape benda ntah asik meroyan je keja..betul2 teraniaya pun aku jadi xbrape nak kesian...

udah la tu...lantak la edel nak kasi x..(tapi ko caya ke kat rita tu? mulut puaka camtu..ntah2 edel dah kasi tapi die yg cakap x..iye dok?? )..
percaya sngat ke retis..even aku kenal sedara rita kot..die sendiri pun gelak baca kes rita...ini org xtaw hujung pangkal..
aku tengah bakar ni.....

mommymonster82 posted on 6-12-2013 10:29 PM
Itulh..
Hrp nnti jgnlh berlnjutan...
N klu edel tpu Allh akn blas...lelaki yg xadil mmg xkn cium ...

Suka baca posting2 mommy...

nordiana87 posted on 6-12-2013 10:41 PM
oit..udah la duk kondem nye..kat sini fans rr hokey...
nak lagi gempak masuk ig die...lagi rama ...

Itu jelh point nyer..asal sokong jer fans,.karatzz...
Sendiri xbuka minda ckp benda betul n slh...

Jenabmurai posted on 6-12-2013 10:32 PM
Kalau xmampu jgn buat anak tu no 1

No 2 anak dah makan makanan pejal pon masih kena menyusu smpai ...

Susah jenab oi...
Kita ckp mende hak ank..
Org kta kita karatzzz...
Punyalah benci..sampi xtau beza..hak ank dgn hak bekas bini..,

Mcm edel jugak..
Klu ko meluat sgt dgn mknya...itu bukn alasan..
Ko boleh cerai maknya..
Tp ko xleh cerai ank2 ko tu...

wow sejak bila oren jadi ustazah ni...sian la peminat aidil telor ni untung dpt bini mcm korang senang di sepak terajang redha katanya..apa citer keluarga pak razak harus kena stroke sb terlebih gembira anak dah bercerai he,he

Follow Us
novlin posted on 6-12-2013 10:43 PM
Suka baca posting2 mommy...

Sumer kita ckp..sumernyer kta nk back up rita..
Kita ni fikir budak2 tu jer...
N mmg pon igt seng ke ada ank skrg...
Seng klu nk ank jd mat rempit, jd bohsia..tu mmg senang jg...
Klu nk jd org berguna...
Kenalh melabur skit....

mommymonster82 posted on 6-12-2013 10:50 PM
Sumer kita ckp..sumernyer kta nk back up rita..
Kita ni fikir budak2 tu jer...
N mmg pon igt sen ...

Kann.. bila komen yg baik condong ke rr org trus cop karats rr. X blh plak nk komen yg +ve ttg apa yg rr buat utk anak2 dia...sbb dia lantang tuntut nafkah anak2... org trus pk dia nk klepet duit tu... bak kata mommy la... kalo rr slh guna duir tu dia la yg menanggung balasan nanti...

mommymonster82 posted on 6-12-2013 08:24 PM
Malas nak komen mende lain..
Rita mulut hazab ke...
Pung pang pung pang kutuk mertua secara tebu ...

Btoi..xkn la rr nk mintak diluo kmmpuan edel sbb dia tahu gaji edel byk mana la dia tuntut...

maybe edel pas potong segala hutang n nafkah other half dia tu tgl 10k je tu..kuikuikui

Xapa t peguam rr mesti suh edel kemukakan penyata gaji

edel get ready tuk buat penyata pelsu sbb ko dah stat menipu kan
..hikhik...

mommymonster82 posted on 6-12-2013 10:47 PM
Itu jelh point nyer..asal sokong jer fans,.karatzz...
Sendiri xbuka minda ckp benda betul n slh.. ...

udah la tu mommy..bawak mengucap...
rita nak tuntut hak anak die..biar kan la..kite sebenar nye xtaw pun ape bnda yg sebenar nye berlaku..
saya ulangi..PERKARA SEBENARNYA..kita xtaw..so komen,backing bia la berpada..
rita nak tuntut 5k..memang wajar..tapi kalo edel cakap gaji die 10k je..wajar kah??
10k banyak ke? edel xda komitmen? bagi ke rita 5k sebulan..mak bapak kat kg 500 je? ooo..anak makan mcd, mak makan megi cukup r..camtu?
samada edel tipu ke x pasal gaji die..nanti kite bincang balik bila dah jelas die menipu..kalo gaji die 30k memang biol la edel nak berkire..
kalo gaji 10k..mampu ke die? memang perbelanjaan bukan utk makan minum je..tapi ikut kemampuan la..rita cakap anak die xmakan nasi (ini fakta k), makan western fud jer..kalo dah edel xmampu nak sara sampai macam tu..sampai kan makan 2beradik sehari lebih 200..wajar x edel mintak kurang? kurang dekat sini bukan bermaksud xbagi anak depa makan..tapi makan mcm budak lain makan..kalo rita ckp..ee sory la tu bukan taste rita..so silap d pihak edel lagi ke? nak ikut kan kemahuan budak2? kepala kapal terbang pun depa nak..
cuma sekarang, gaji edel 10k je (seperti yg didakwa)..
kalo lepas ni terbukti gaji die lebih, ai yg bukak thread baru 'terbukti edel adalah penipu'..masa tu memang kite lahar kaw2 die..
cuma setakat ni yg kluar stekmen adalah gaji die cuma 10k..so edel kata xrelevan la..die ade komitmen jugak..nak bayar itu ini...
jangan terlampau obses..rita pompuan,kite pompuan..kite paham ape die rasa bila laki tggal die dalam keadaan macam tu..
sampai kan kluar stekmen macam2 edel xjenguk anak la apa..kluar umah lari bawak baju moto besar la apa..
ada x ter pikir..lelaki yg ade anak kluar rumah tanpa berlaku perselisihan teruk sebelum tu? xlogik kan..mesti berlaku something kan? lelaki ni jgn dicabar..bila terbaca kes laki tnggal anak bini kuar rumah..jgn mudah percaya bila dgr dari mulut wanita..sebab pompuan ni bla hati sakit, emosi akan kawal situasi..xsmua laki kat luar yg tggl anak bini tu jahat..mebi salah tu dari pihak isteri..edel x berkeras tuntut anak pun kira dah bersyukur..
so bila berdepan kes macam ni..tenang kan fikiran..b +ve je..rita tu retis..xpayah percaya sangat..kesimpulan nye rita boleh belit sekuat hati stekmen utk menjatuh kan ex die..

nordiana87 posted on 6-12-2013 01:45 PM
aidil bapak die kot..xkan die xtaw keperluan anak die..
aku pun xcakap sal makan je..kalo ko nak  ...

Kalau gitu ramai llaki makan duit haram ye.

zulra posted on 6-12-2013 11:12 PM
Kalau gitu ramai llaki makan duit haram ye.

amenda lak ko ni tetiba datang duit haram??

safee sali pun gaji 100 ribu  inikan pulak pertahanan yg meletop haruslah 80K nk menipu berpada2 la ..permain johor yg tk hot kelate ambik tu pun 25k sebulan...jgn aibkan sultan johor kedekut ok nanti sultan murka...

Gamaknya rata2 mmg org melayu suka berlagak agaknya... kalo hat yg baru buka biz baru dpt untung sket dh tukar keter dr proton ke bmw...  yg student plak b4 dpt ptptn pakai hp nokia.. spt duit ptptn tukar nokia ke smat fon wpun otak x brapa nk smat... yg keje makan gaji plak dpt gaji 10k beli keter merz & motor ducati... dr baju..sluar..belt..kasut..semer yg branded je... biar papa asal bergaya konsepnya...

nordiana87 posted on 6-12-2013 11:08 PM
udah la tu mommy..bawak mengucap...
rita nak tuntut hak anak die..biar kan la..kite sebenar nye x ...

lor uols percaya gaji edel 10k???choi sgt
ducati ngan merz tu xkan la edel beli cash..kompom pinjaman bnk..xkan la bnk blh lps loan puluh ribu riban dgn gaji 10k..
uols kalo merz die tu xkan la d/pymt 10k kot..mau 30k
tgk lifestyle da ta tau..kalo edel takat penoreh getah kompom court xluluskan usul rr tu sbb skrg musim hujan,getah xkuar hasil

nordin84 posted on 6-12-2013 03:32 PM
lor uols percaya gaji edel 10k???choi sgt
ducati ngan merz tu xkan la edel beli cash..kompom  ...

gambar dkt pages depan,bekas husband rita carry bottega venetta..

BV ni secret sales among members je,x de sales mcm gucci..

klu beli di butik retail price gitu..

expensive brand sebaris dgn chanel and hermes..all leather bags

dari situ dh nampak dia pun jenis expensive taste,sepadan lah klu anak2 dia pun makan western je..

x kan si ayah je nak high taste..hihihi

takut edel mengamuk camni bile rr tuntut nafkah hahahaha

pinksarah posted on 6-12-2013 11:48 PM
gambar dkt pages depan,bekas husband rita carry bottega venetta..

BV ni secret sales among memb ...

tula..choi sgt gaji heols 10k..beg tu je da sprh gaji die..mampu plk ea

mixed posted on 6-12-2013 01:17 PM
@leni betul ke gaji edel 10k

hi mixed.....jauhnye engkau memanggil aku utk menanya bab gaji edel..

aku sebenarnya malas nak join forum ni sbb aku benci pd bapak yg kedekut...bkn saja kedekut duit tapi juga kedekut masa dan kedekut kasih sayang pada anak2 nya....aku sama sekali takkan menyokong edel pada kes ni...jantan tak reti ambik tau hal anak dia tapi tetap nak menyalahkan janda dia...sepatutnya dia berterima kasih pd jandanya yg meringankan beban dia menjaga anak 24jam...maklum la dia belum puas nak bujang

amboi...jauh lak dr topik...gaji ni ada 2 ...satu basic, satu elaun.....basic dikira tetap...elaun dikira tak tetap...jadi 10k di declare si lelaki ni aku rasa adalah basic iaitu pendpatan tetap....bkn income yg masuk bank......basic + elaun + beberapa faedah lain dlm JDT tu setahu aku total income menghampiri rm50k...dulu kat atm gaji dah 25k bodoh benar masuk JDT yg glamer tu utk 10k..

ko tgk life style la...ada 10k...tolak 2k utk anak...tinggal 8k....tolak kereta berapa ribu aku dah lupa...tolak ducati lagi.....ada ke mcm income 10k lagaknya....buta warna sgt mata org yg percaya pada income dia ni..rita pula org kata teruk tapi tak de tamak haloba duit org...dia mesti la mintak lebih sbb biasanya mahkamah syariah ni yg dpt nanti kurang....

aku tgk kes ni aku rasa betapa la susah para janda nak menuntut nafkah utk anak2 sbb boleh dihalang dgn declaration dlm income statement...bertuah la para janda yg mempunyai bekas suami yg bertanggung jwb..

iman_kasih posted on 6-12-2013 09:57 PM
mulut hangsuang xde kaitan dgn nafkah anak dear...nafkah anak tu mmg tanggungjawab edel...kalau ta ...

Skrg pun aidil dah bagi 2 3k sebulan, bukannya tak bagi n tak endah nafkah anak. Tapi aidil dikutuk mcm dia tu takde bg apa2.