CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ismaha

WHITE LIES (TV2 - 5.00PM / ISNIN-RABU) Kim Tae hyun, Shin Eun Kyung, kim Yu Se

jw jumpa lawyer psl bi-an,ckp je dia hilang n tuduh ibu cuai.jw  nak ambik juga b4 gi court.
pengerusi terharu tenguk pelekat bi-an buat.
Ng plan nak hiaskan bilik bi-an,bertuahnya dpt menantu mcm awak,ng pun sengih n lagak cam bagus je.sama2 kaki ampu.ey nak jumpa ng,dia beritau mak dia nak jumpa ey n balik msk dinner.bi-ajak mak hw main2.okla nak kuar ada hal tak sempat nak tenguk sampai abis,sorry kwn2.tlg sambung ye ichi or ismaha...

meh nak sambung. ckit......

bi-an mula tue ajak p.pengerusi main tapi p.pengerusi xmo....last2 dia g gak kt bi-an...
p.pengerusi : cam nak main...?
bi-an : nenek xtau main ker...?
p.pengerusi : xtau........(dgn muka malu nak jawb....)
bi-an : macam neh kita main letak jari dlam mulut buaya neh n kalu kena gigit akan kena denda   pukul kt tgn......
p.pengerusi : ..............
bi-an : sy mula dulu.......( bi-an selamat....)
p.pengerusi : oh jadi nenek kena bt plak yer...?
bi-an : yela......
p.pengerusi : (diapun bt la n kena gigit ngn buaya tue....)
bi-an :............(dia dh sedia nak pukul tgn nenek neh.....)
p.pengerusi : nak pukul nenek betul ker macam peraturan tue....?
bi-an : yela......(bi-an pun pukul tgn p.pengerusi.........bi-an suka sgt....gelak2....)

masa neh la pembntu rumh & cikgu tue balik............
p.pengerusi : eh kamu pergi mana...? (tanya cikgu tue)
cikgu : keluar g pasar beli makanan yg HW suka...sbb HW xlalu nak makan........
p.pengerusi : oh.....
cikgu : tggu la nnt kita sama makan stu......
p.pengerusi : korg mkan la,aku xder selera..........(blah masuk bilik)

bi-an : lak nenek xmo main lagi ker....?

cikgu ngn pembantu rumh bt muka heran daaa..........

alamak lupa lak....ichi ko sambung lak... tetiba jem pala otak neh.........lupa habis....

wuuaaaa nak HW peluk jugak cam HW peluk bi-an............ alert sungguh HW jaga bi-an.........sukanya....... nak jugak.....

wah cepat2 p.pengerusi tolng EY bela bi-an.......

Post Last Edit by ichi at 18-7-2012 21:36

aikk dah jem ke is kihkihkihkih..

thanks brums sbb update dari awal...

part lepas is tu... jap ek... hmmmmm

ek lupe la...

sambung yg NG dtg umh EY kot...
cume igt yg NG perli. dia kate kecik nyer umh nih. patutnyer pn.pengerusi bg pampasan yg lebih lagi.

Reply  ichi

ichi sbb HW nanges nampak ikhlas sgt2 kan...pas2 nmpak cm real...
eh,bi-an ...
makdik2301 Post at 18-7-2012 14:49

tu yg tak leh tahan.... nmpk real sgt2... the way dia ckp lagi... mmg menusuk kalbu...
tp menci la... part HW dgn bi-an atau dgn EY selalu kejap je... baru nak feeling2 dah tukar scene lain...

wuuaaaa nak HW peluk jugak cam HW peluk bi-an............ alert sungguh HW jaga bi-an....... ...
ismaha Post at 18-7-2012 18:32

ni 1st time la kan HW pelok EY..
dah pandai dah HW pelok2 nih...

Follow Us
aikk dah jem ke is kihkihkihkih..

thanks brums sbb update dari awal...

part lepas is tu... jap ...
ichi Post at 18-7-2012 21:21

...ko pun lupa gak.......
rasanya betul la kot tue....

ni 1st time la kan HW pelok EY..
dah pandai dah HW pelok2 nih...
ichi Post at 18-7-2012 21:28

2 la pasal...............nak jugak  nak jugak............. boleh x HW...?

wuuaaaa nak HW peluk jugak cam HW peluk bi-an............ alert sungguh HW jaga bi-an....... ...
ismaha Post at 18/7/2012 18:32

waaaaaaa....terlepas part mereka nie.........menci..asal part mesra2 HW bi-an jer terlepas...

Reply 585# ichi

kan ichi. kann..
HW nie skg makin2 bertambah ensem...arghhh jatuh chenta dah aku ngn dia...
dulu masa mula2 x best sgt tgok dia sbb lurus bendul ngn mimik muka cm2..
skg dah xde dah muka selenga cm2..skg dah ensem,nmpak cerdik,mcm org biasa...
ohh Hyung-woo

waaaaaaa....terlepas part mereka nie.........menci..asal part mesra2 HW bi-an jer terlepas...{:m ...
makdik2301 Post at 19-7-2012 09:04

ishh ishh ishh.......... rugi rugi

Reply  ichi

kan ichi. kann..
HW nie skg makin2 bertambah ensem...arghhh jatuh ch ...
makdik2301 Post at 19-7-2012 09:06

betol betol betol.. HW makin encem... dah pandai berkata2.. smua yg dia wat nmpk natural jer...

2 la pasal...............nak jugak  nak jugak............. boleh x HW...?
ismaha Post at 18-7-2012 21:48

nak jugak HW pelok.... (miang jap )

Reply 593# ichi

wahh korg sume nak peluk HW...
aku pon nak gak...HW pelok aku,pastu aku pelok dia lak.... ohhh~

nak jugak HW pelok.... (miang jap  )
ichi Post at 19-7-2012 12:41

bukan slalu......

Reply  ichi

wahh korg sume nak peluk HW...
aku pon nak gak...HW pelok aku,pastu  ...
makdik2301 Post at 19-7-2012 14:43

jom join........... is nak peluk sehala jer.......

Ng di rumah ey,sambil ey di dapur ng ambik hp ey n send msg.EY tiba2 gi kedepan n nampak ng guna hp dia.Dia baca msg n terus rampas hp ng pulak,ng send msg kononnya ey  ugut minta duit dgn dia.EY pun hempas hp ng n ng ckp awak dah bijak skrg ye,ng ckp saya suka tenguk awk dah pandai jerit n nangis,ey nak tampar ng pastu mak ey balik rumah.(ng melawan ke or ng nak tampar gitulah)ng buat2 coktrol n nak balik,mak ey kejar n berckp di taman dgn ng.Napa awk nak besar anak dia,suami saya yg nak.Pastu saya sibuklah nak balik.

SW n xe ng :citer biasa
mak ey balik jumpa ey,napa mak?perempuan berhati emas tu bodohke?(mak)napa kamu benarkan dia masuk rumah.Pergi jemput bi-an.NG dlm keta:sampai bila nak biarkan budak tu di rumah sana(call jw)Jw ckp saya akan uruskan,napa gi jumpa ey?kononnya dia bincang dgn ey ng citer.
JW gi rumah hw,ada guard tak benarkan dia masuk.mr,ahn ckp beritau pengerusi dulu.EY pun sampai n terus masuk.JW suh mr.ahn beritau ni penculikan.PEngerusi diberitau dia bapa camna,takpe jgn kuatir dia ckp.Dia lemah menjadi bapa(ada strategilah tu)

ey dgn bi-an,kamu tau mak syg kamu?mak tak tinggalkan kamu.mak minta maaf.maid masuk ,pengerusi nak jumpa.Pengerusi:duduk,ey jwp nak bwk balik bi-an,ibubapa saya bimbang.
pengerusi ckp biarkan bi-an sini,jw tak leh rampas dia,lagipun hw sygkan bi-an.Pengerusi call jw:apa perasaan awak tak leh masuk umah saya.jw call sapa ntah suh ambik budak tu esok.merah muka dia.
esoknya kaki pukul sampai n terus dokong bi-an.hw kejar n jatuh ditolak,di tendang.bi-an di bwk lari .Pengerusi jerit diberitau hw di pukul,mana awak semua?jw tunggu n dokong bi-an yg nangis .awak bukan appa saya,ye ye saya pakcik awk,dulukan kita rapat,pakcik kan lelaki byg2 je,awak penipu bi-an ckp.jw pujuk bi-an.bila nak hantar saya balik?lepas main kita balik ye jw pujuk.
hw dirawat doktor,dia cedera ringan n pengsan.biar saya jaga dia pengerusi ckp.cikgu ckp seme ni sbb bi-an.pengerusi jwp kejamnya awk ni tak risau psl bi-an biar dia beritau ey anak dia diculik.

jw bwk balik bi- kerumah,happyje mak n ng.bi-an beritau ke ng,mak saya tak tinggalkan saya makcik silap.mak jw heran apa budak tu ckp.Cepat2 ng ajk nak bersihkan bi-an.jw sengihje n mak nak duduk dgn bi-an kan.
kat restoran ramai customer....psl ayah ey kejar kwn yg tipu dia.kwn ayah ey jumpa jw.kan dah ckp jgn jumpa saya lagi?saya susah ati tido tak lena buat ke kwn saya.saya nak mintak sikitje.saya rasa awk pun suka duk penjara dia ugut jw.
pengerusi call ey,ey sampai,jw culik bi-an,mana bi-an(ey)saya akan kesana.jgn pengerusi ckp saya akan bwk balik anak awk.
ng tunjuk bi-an pakai baju baru,pandai menantu mak.bi-an tanya bila ayah saya nak dtg?mak jw ckp duk depan awak ni...jw ckp biarkan dulu.ada call jw masuk bilik,ey tanya awak culik bi-an?jgn pura2 tak tau hw di pukul.jw ckp saya dah warning jgn kacau saya moga2 dia dah tau.jw call org dia n jerit napa awak cederakn org????
hw bangun n tanya bi-an,ey larang dia pegi.mak dah gi cari bi-an.

pengerusi gi rumah jw n tampar muka dia.berani awak pukul hw.jw:tak serik2 dulu makcik selalu dtg pecahkan brg2 rumah saya.Mak jw mrh tampar muka anak dia.jw:beredarlah.saya bukan 10thn lagi.pengerusi awk mmg keji.anak awak anggap awk kejam.mana anak itu?awak sembunyikan?mak jw ala diva wat pengsan.pembantu sorokkan bi-an.pengerusi nak masuk keta teringat mak jw jwp call cam ada hal.
hw susah ati ey suapkn mkn.sw n ex ng ex ng batuk2.kisah ayah ey yg call kwn penipu tu.
pembantu bwk balik bi-an,pengerusi nampak.Jw nak gi amik bi-an,mak dia ckp on the way bi-an nangis.pengerusi dah ambik bi-an mak jw pengsan.
bi-an balik n tanya mana ayah,ey happy n peluk anak dia.hw peluk bi-an.ayah minta maaf.ayah minta maaf.pengerusi ckp jgn biarkan hw letih.mak ey call suh bwk balik bi-an.
abih dgn ex ng baca msg sw suh mkn.cam apam je sw bagi ex ng tu.