CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

aku tak rasa polis tu salah..diorang ditukar sebab  tak nak keadaan jadi lebih teruk...maklum la ...
abgboroi Post at 27-4-2010 21:16

mmg btol abgboroi... arwah mmg x bersalah

yang arwah keluar pagi2 bute tu untuk ape?
hanya dia dan 4 polis tu je yang tau ape yang terjadi.
yang POLIS tu pehalla tembak arwah kat kepala.
kalau takut arwah tu menggnas sekalipun.
tembakla kat kaki ke tgn ke.
ni kat kepala.
takziahla ye kepada keluarga arwah

Arwah pak aku kata.. polis sekarang buat keje bukan mcm polis dulu.. polis sekarang semua tunjuk besar pala... macam dia ada kuasa segala...

soalnya sekarang... napa tak abis-abis dari page 1 sampai 23... asik tanya napa budak tu kuar waktu malam gitu... sebelum posting.. bacalah dari kepala sampai ekor...

kesalahan budak tu memang dah nyata... kalau aku pun masa umur 15 tu.. aku rasa aku pun akan ambil tindakan yang sama.... kita masih muda untuk berfikir panjang pada usia tu...  masalahnya... bolehke polis terus tembak? nak tembak tayar.. tapi tersasar... tak masuk akal la...

Moga anggota terbabit sedar dengan kesalahan diorang.. dan pegawai2 atasannya pulak.. tak perlu lah nak cover benda yang sebegitu... buat malu polis... sebabkan nila setitik.. rosak susu sebelanga

xde demonstrasi ke? aku xpernah join demo2 ni.. malas!

-aku selalu dgr demo-tape band2 underground je.. hahaha

yang arwah keluar pagi2 bute tu untuk ape?
hanya dia dan 4 polis tu je yang tau ape yang terjadi.
...
astalavista44 Post at 27-4-2010 21:19

astalavista ~ arwah n kawan dia pegi tonton bola dekat2 Pak Li seksyen 7... tuh la yg menjadi persoalan, kenapa polis tembak arwah tepat ke kepala, cukupla tembak kt tayar kereta walaupun tayar dh ditembak sebagai tanda amaran...

Arwah pak aku kata.. polis sekarang buat keje bukan mcm polis dulu.. polis sekarang semua tunjuk bes ...
AsamPedas Post at 27-4-2010 21:19

asampedas ~ stuju ngan stetment u, polis skrg suma tunjuk besar kepala sndrik, sbb ade kuasa.....

Follow Us
persoalannye naper polis tak ikut prosedur..
mana bleh tembak org yg ada senjata..
naper tak tembak di kaki kenape..kenape..?

kenape kat berita kata satu tembakan..?
pihak polis tak yah laa nak cover
tell the truth..

Dulu rakyat bangun komplen masa dari che det lagi dia tak buat apa2 asyik backup ajer sampai pulis jadi beso pala..zaman dollah ada usaha buat suruhanjaya diraja,macam2 konon nak perbaik tapi yg nampak diperbaik gaji naik,rumah dpt tapi perangai yg lama sama jugak yg tu gak tak di ubahkan..kenapa biarlah rakyat bersyak wasangka???
kenapa tak mahu tiru teknologi negara yg bertamadun.atau mereka memang suka makan fitnah selalu, janji hati puas..berapa ramai pesalah mati dlm penjara dikerjakan mereka beribu2 jumlahnya..tanya suhakam.

persoalannye naper polis tak ikut prosedur..
mana bleh tembak org yg ada senjata..
naper tak temba ...
AirBus Post at 27-4-2010 21:31

btol!! stuju!!!

kepada sesiapa yg tanye ape perkara pelik yg arwah sbelum permegiannye ialah arwah cium ibu die sbelum pegi skola sejak akhir akhir nih

Semua orang tak lari dr melakukan kesilapan. Bukan nak salahkan polis cuma tertanya2 kenapa yg nak reka cerita pasal parang dan rompakan tu? Dah tertembak tu dah le...nak menfitnah plak. Dan kalau pihak atasan cuba nak lindung kesalahan org bawah, hilanglah respect rakyat pada polis. Ya tak semua polis bertindak melulu tp kalau dah tersilap, betulkan balik bukannya buat tuduhan palsu. Kami akan lebih hormat jika tindakan diambil secara telus.

kepada sesiapa yg tanye ape perkara pelik yg arwah sbelum permegiannye ialah arwah cium ibu die sbel ...
stania83 Post at 27-4-2010 21:36
awat hang dok cerita semua ni..

apa kata tubuhkan siasatan suruhanjaya diraja utk siasat kes ini....

masalahnya anya... aku tak rasa masa kejadian menembak tu polis tahupun umur budak tu.... bila merayau2 berkereta tengah2 malam.. merayau di kawasan perumahan orang pulak... dah pasti pertama dalam kepala polis adalah mungkin itu penjenayah yg sedang meninjau2 rumah mana yg nak di masuki... tambahan pulak awal pagi cam gitu.. gelap.. mana tak nampak muka budak ngan muka orang tua...  itu pasal perkara ni di anggap (aku anggap) accident..... kalau siang2 hari.. terang benderang.. kita boleh bezakan muka budak2 ngan dewasa... takkan polis nak tembak membabi buta.... dan pasal guna peluru getah dan yg seangkatan dengannya tu.. kalau ronda tengah2 malam aku tak setuju.. sebab membahayakan polis sendiri... my brother polis di Kelang.. pernah terserempak ngan geng Indon bergaduh masa wat ronda tgh malam... my bro naik motor ngan kawan dia (pakai uniform).. deorang tak takut.. siap tunjuk parang.. bila bro aku kuar pistol baru bertempiaran... boleh tak you bayangkan kalau kuar pistol tapi peluru getah.. rasa2nya deorng takut tak ?......
twins Post at 27-4-2010 14:45

anya bukan nak condemn polis twins..... memang selama ni pun anya menyokong tindakan polis...... but i cannot say the same this time around..... yes, the boy went out late at night way past his bedtime.... yes...he was acting suspiciously.... yes, there was a parang in the car.........yes, it was nite time and thus the police couldn't have told the age difference..... yes, to all the above.... but you do not shoot someone for going out at night when he supposed to be in bed...... you do not shoot someone for acting suspiciously without knowing the actual intention of that person.....you do not shoot a person for keeping a parang in the car unless you are being attacked by that parang...... and you do not shoot a person because you thought he was an adult when he was only a teenager...... above all that.....the police do open fire unless their own life is at stake.......

Reply 591# apple78
hahahaha tu pasal nape
tak letak dadah seguni je
pas tu buat statement
bdk tu pusher besar
what a craapp..

Reply 590# stania83

...........................sedihla pulak baca ni.....

ada gaya penjenayah ke????

adoi tak tahan aaaaa...sedihnyeeee

bila kejadian tembak mati cerita polis semua standard...

arah berenti tak mau berenti, kena tembak dulu, cuba nak langgar polis, jumpa parang...

Sebab fitnah yang dibuat polis, satu Malaysia dok anggap budak ni perompak. Macamana tu? Fitnah tu lebih teruk dr membunuh. Ini dah kira berganda2 dah ni, dah ler dah tertembak mati ( kira bunuh le tu) lepas tu fitnah lagi....(bunuh lagi....) dgn famili dia pun dibunuh gak secara emosinya.....bertaubatlah....