CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: WIFEY_KETIAK

Sikap pentingkan diri, letak kenderaan sesuka hati

Close [Copy link]
Biasa sgt dah tgk mcm ni...lali dah

Peterpan17 posted on 10-6-2013 02:24 PM
Ini perangai buruk org Malaysia kat mana2 pun sama. Meluat betul aku dgn perangai selfish org begi ...

ada sekali tu, kat sepital ipoh, time tu aku nak keluar dari sepital tu, sampai tang selekoh ni, aku nampak kete persona kat selekoh tu, so aku pun berhenti la, lama2 kan, aku pun pelik la, apesal berenti lama sangat, tambah lagi, jalan tu, jalan sehala, sekali aku tngok, astaga, persona tu takde driver pun, rupanya kereta tu mmg di parking kat situ,

hampeh gila, aku ingat dia berhenti, rupanya parking kat selekoh tu, hanjeng betul .....trpaksa gak la menyelit sebelah persona tu, smpai nyaris2 nak berlaga side mirror ngan kete persona tu....

put3reen posted on 10-6-2013 08:19 PM
ada kat sini tahu x mana nak buat aduan tentang sikap p*lis yg mcm b*angs*t paking motor dlm petak k ...

polis yg potong que time nak bayar kuih ngan teh tarik kat kl sentral pun aku pernah terkena, nak buat camne, spesies polis rupa gitu, spesies yg perasan diorg besar sngat, padehal pangkat konstabel / polis bantuan je

oni313 posted on 10-6-2013 09:52 PM
polis yg potong que time nak bayar kuih ngan teh tarik kat kl sentral pun aku pernah terkena, nak  ...

dekat ofis iols mmg iols sewa montly paking tu kan..so paking tu khas u iols la (ofkosla dh bawa sewa bulan2 dengan MPKB) dtg ofis pagi2 mmg bengang gile polis duk paking motor dia dlm petak tu walhal byk lagi belah2 sana paking..so xpela iols sabar..masa tu pukul 7.30 pg..tunggu punya tunggu..9.30 pg belum berganjak lagi iols bengang..so pg ckp kat dia alihkan moto tu..si polis bet*na tu boleh buat2 xdengar (tunjuk muka beranila mentang2 dia lagi besor 3x gnda dari iols) n main tepon touch skrin  bajet dia sekor je ada tepon cam gitu dasar eh hello..ingat kau polis kau betul semua ke dh la paking motordalam petak kereta..kawasan sllu sesak ngn kereta..benciiiii tgkkkk diorang...masuk keje ntah pukul berapa ntah

put3reen posted on 10-6-2013 10:25 PM
dekat ofis iols mmg iols sewa montly paking tu kan..so paking tu khas u iols la (ofkosla dh bawa s ...

ngepek gapo nih???

TanSriJess posted on 10-6-2013 10:33 PM
ngepek gapo nih???

ore gerammmm kat polis la abe nasib baik pakai baju kurung kain belah..kalau x

Follow Us
put3reen posted on 10-6-2013 10:35 PM
ore gerammmm kat polis la abe  nasib baik pakai baju kurung kain belah..kalau x

belah smpai betis ko...belah smpai atas peha?

TanSriJess posted on 10-6-2013 10:36 PM
belah smpai betis ko...belah smpai atas peha?

amboi..details yer

jalan kt bukit angkasa flat, keta iswara erobek warna oren dok park tpi jalan ko byr brapa rm park kt tgh jalan jam tu? bodoh x agak2 .. aku arap buldozer lggr kemek je keta dia

xpdckelate posted on 10-6-2013 10:26 AM
tempat kecik,tapi sesak dengan manusia,ni dh jadi perkara biasa,kalu selalu ke rantau panjang especi ...

aku selalu lalu kat jalan Rantau Panjang

roblucci posted on 10-6-2013 10:57 PM
aku selalu lalu kat jalan Rantau Panjang

ang pi golok ka??ahaha

Kat KL... putrajaya bagai pon sama
Macam vavis jer
Dah lah parking kereta x cukup, motorist bangsat hanj ni boleh pulak pi park motor tengah2 lot parking keta
Semoga mereka2 tu cepat2 mampus kena tetak ngan perompak

oni313 posted on 10-6-2013 09:50 PM
ada sekali tu, kat sepital ipoh, time tu aku nak keluar dari sepital tu, sampai tang selekoh ni, a ...

Mmg mcm hanjeng betul. Aku benci sungguh org yg parking ni takde consideration dgn org lain. Seburuk2 aku nak parking illegal pun kdg2 kat ofis aku ni, parking aku tak ganggu org nak kuar masuk. Area ofis aku ni, sapa yg design area ni mmg dol. Shopping mall dgn ofis block tp takde parking. Kat belakang ofis parking ada utk 50 keta je. Mana kita org nak parking? shopping mall punya parking lot bukan pkl 10pg jd sementara tunggu parking mall buka, kita org kena park merata2 smp kena saman dgn polis dgn DBKL.

mungkin kerajaan boleh amek inisiatif dengan membuat lebih banyak tempat parkir

sitifarishah posted on 11-6-2013 09:43 AM
mungkin kerajaan boleh amek inisiatif dengan membuat lebih banyak tempat parkir

Bukan psl byk parking. Parking tu kdg2 bersepah kosong tp org nak parking free so rela menyusahkan org lain asal diri dia senang. Keta je besar tp otak mcm otak keldai. Bodoh.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 09:49 AM
Bukan psl byk parking. Parking tu kdg2 bersepah kosong tp org nak parking free so rela menyusahkan ...

semua pikir nak senang jer...malas nak jalan jauh2 la tue..

sitifarishah posted on 11-6-2013 09:55 AM
semua pikir nak senang jer...malas nak jalan jauh2 la tue..

Tu psl org Malaysia badan mcm badak. Malas jalan walaupun dlm 5 minit. Aku selalu peratikan org yg turun naik lif kat ofis aku ni. Dr tgkt 1 atau 2 nak turun bawah pun, tunggu lif. Pdhal klu turun tangga lbh cepat smp dr tunggu lif. Tp depa rela tunggu lama2 utk lif dr kuatkan kaki turun tangga. Samalah mcm parking. Klu  dpt parking depan pintu ofis/mall/kedai mmg nak parking kat situ psl malas nak jalan.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 09:59 AM
Tu psl org Malaysia badan mcm badak. Malas jalan walaupun dlm 5 minit. Aku selalu peratikan org yg ...

haha.apesal ko pon macam aku ha? aku pon slalu tengok org dari G naik tingkat 1. padahal 1 tingkat je pon. Bila lif rosak pandai pulak nak guna tangga. huhuhuuu...

sitifarishah posted on 11-6-2013 10:57 AM
haha.apesal ko pon macam aku ha? aku pon slalu tengok org dari G naik tingkat 1. padahal 1 tingkat ...

Lah!! sama rupannya kitakan. Ko tak pelik nengok org dungu mcm ni?? dr G atau tgk 1 dan 2 pun nak guna lif?? Rmh aku tingkat 3. tak pernah aku guna lif. lg cepat aku guna tangga. Apartment aku corner unit facing tangga. Lbh cepat aku turun & naik guna tangga dr guna lif. Tp setengah org mmg pemalas tahap super. semalam lg kelakar. aku naik putra lrt gi Kerinchi. turun dr tren aku guna tangga turun. aku nampak 1 minah badak guna lif. ayoh!! pastu bila dah smp bawah, ada tangga lg nak turun smp ke bus station/taxi stand. dia guna lif gak. pdhal klu guna tangga baru 10 tapak turun. badan debab mcm badak. dia jln pun mengheret pdhal tgk muka msh muda lg. Patutlah badan mcm badak, pemalas jln.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 11:04 AM
Lah!! sama rupannya kitakan. Ko tak pelik nengok org dungu mcm ni?? dr G atau tgk 1 dan 2 pun nak  ...

hg takpa kurus sihat kaki kuat...org gemuk tuh mana hg tau ada gout ka kepala lutut haus ka ibujari kaki terkehel ka...manala kita tau masaelah org kan?