CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miah29

adik telan pil kuda.. bila aku pukul dia semua org salahkan aku..

tapi, apa2 kes pun..kalau takde cite jiran2 bling mcm x sah gak...
lavapanas Post at 26-3-2012 11:08

Hang pernah dengar konsep KETA SAPU tak?????

Pil kuda = napsu kuda?

yang neh lagi jahanam.. abang rogol, ayah hempuk kalau tak sporting ngan abang..

Lima beradik dak ...
NURMIMIE Post at 26-3-2012 11:03 AM

ishhhhh gila betulll....nauzubillahhh....

mengeletar aku baca 5 beradik pompuan tuh

Doa aku moga abg n ayah dorang mampus lenyek dek lori!!!

zalim, binatang sgt!!!

Hang pernah dengar konsep KETA SAPU tak?????
manakautau Post at 26-3-2012 11:15

ohhh...bling la driver nye...?
baru aku leh compute..

Pil kuda = napsu kuda?
sherryda Post at 26-3-2012 11:15

Nak tahu jawapan sebenar perlu kena jadi kuda dulu......

Follow Us
adoi.. sesak napasnyer baca ceta2 kes pil kuda ni

tt, kalo aku pun, mau lembik dh adik aku  ...
IceCream_Soda Post at 26-3-2012 11:13

adik kau lembik kalau kau kena pil kuda ke?

Reply 20# miah29

kau bakar moto dia? dulu aku penah tengok makcik ni koyak bola pakai pisau dapur bengang anak tak reti balik bila azan maghrib dah kunjung tiba. bola mahal okeh kualiti tinggi gilos kene tetak ngan parang dapur. kau bakar moto lagi gempak
ko ckp dulu ko rajin main futsal dgn dia, rajin2 kan la ajak dia main. Dedulu aku rasa futsal ni tang mana la pekdahnya. Tapi benda2 gini mengisi masa jugakkan.

aku rasa ko kene korban sikit lah untuk get back your brother.
hang main futsal ajak dia,
p repair kereta bawak dia,
ajak cat rumah ka,
beli barang dapur utk mak ko bawak dia,
dah agak2 lembut ajak p jemaah kat surau kampung.

bab ketagihan tu ang consult dgn orang yang lebih pakar, doktor?
btw part suh dia tolong pakcik tukang gali kubur tu, aku tak main2

kalau dlm keadaan tt tu, dah adik buat bende memalukan keluarga, itu lebih malu dari malu dipuku ...
BATUAPI8888 Post at 25-3-2012 21:58

adik kau lembik kalau kau kena pil kuda ke?
lavapanas Post at 26-3-2012 11:20

lembik sbb kena pukul la slow pulak processor ko pg ni ehh single core, single thread kahhh?

lembik sbb kena pukul la  slow pulak processor ko pg ni ehh  single core, single thread k ...
IceCream_Soda Post at 26-3-2012 11:27

ko x tahu ke kena pil kuda nafsu jadi kuat..
kang kau lak jadi mangsa...

Reply 29# lavapanas

itu minyak kuda.... ini PIL KUDA!!!! beza? mmg berbeza!:@

Post Last Edit by tarabas1976 at 26-3-2012 11:43
just nak tanya, apa kesan pil kuda nie yer? bleh citer details x?
carly_lah Post at 26-3-2012 10:49

Apa bahaya pil kuda? Aku pernah tengok member aku yang amik pil kuda (pil warna biru pastu ada cap arnab playboy) pastuh gi racing motor. Tengah malam tuh balik jalan kaki sambil sengih-sengih, member yang lain tanya mana moto.....dier cakap jatuh longkang. Bila tanya kat mana dier cakap tak ingat. Kiteorang carik moto.....tempat dier jatuh dan tinggalkan moto lebih kurang 3 km. Dengan luka sagat atas jalan, dan berjalan sejauh 3 km......patutlar askar US amik pil ni masa kat battle field.

Yang kedua, member aku yang jenis jiwang dan sensitif, lepaih putuih cinta lepak ngan member aku yang aku citer kat atas. Satu malam, lepaih amik pil nih, terus dier punyer karakter berubah.....agresif dan berani tak bertempat. Siap ajak member bergaduh (padahal dier ni bagi aku jenis hati tikus)......

Itulah bahaya pil kuda...sebab itu ada kes adik dirang mati dibunuh oleh penagih dengan cara dicekik...aku syak berkemungkinan itu adalah bahana pil kuda/ up john kalau tak pun syabu atau ectassy. Tapi bukan ganja atau heroin.

Rate

1

persoalannye skrang. salah ke tindakan saya???..

menjawap persoalan tt, pada babe tak salah.

Reply 53# tarabas1976

bahaya kan rupanya..... kalu hidu gam, mmg effect kt otak.. bleh jadi sewel lelama.... tp pil kuda ni dh membuatkan org yg x ganas jadi ganas kalah hitler... tu yg scary tue....

tak salah la...ari tu adik kite hisap rokok, kene tibai ckup2 ngan abang kite depan kawan2 die...sebab abang kite pon tak hisap rokok...lepas tu adik kite tak buat dah...

mmg salah tt la pukul dia depan orang,
adik tt salah sbb kena pil keldai,
sbb ni bukan mahkamah nak jatuh hukum depan khalayak ramai,
perumpamaan seperti iblis hukum syaitan mmg kena elakkan..
tt kena bawak adik beradik yg lain sama masa tu
baru diorang tahu mcm mana

suruh adik kau minum racun getah biar  cepat mampus dr makan pil kuda tu...

kadang2 kita sahaja yang beriya-iya nak membentuk sahsiah adik kita.kadang2 macam kita sahaja yg benar2 nak merubah nasib keluarga padahal adik beradik kita yang lain cthnya mcm adik awak buat sambil lewa sahaja..

di hati TT mesti terluka kan? dah kla bkn berasal dr keluarga yang senang adik pulak buat benda xbaik yang boleh menghancurkan diri dan masa depan dia sendiri.

all the while mak pak TT xpernah tegur or slow talk ke dgn adik TT?or dah penat nak tegur?dah jadi rebung pun adik TT tu memang agak payah nak dtegur or di didik lagi.

TT berdoa dgn Tuhan semoga adik TT berubah. cuba bersihkan hati dia,fikiran dia dulu, jangan provoke. org mcm ni dia memang tertunggu2 untuk dprovoke dan 'dsentuh' agar dapat mengunakan alasan2 itu untuk melakukan perbuatan dia..

pagi tadi...  1 drama berlaku..

mak saya dah ckp kat dia esok tlg ayah g noreh. mak sakit tak leh ...
miah29 Post at 25-3-2012 22:34

awak  buat apa AWAK RASA PATUT semata2 nak sedorkan adik awak..saya sokong 101 percent

kalo nak ikat dia kat pokok kengge kaa..nak jerut leher dia paksa2 kaa..selagiiiiiii budak tu TAK MATI..awak buat aje

samada 1 hari dan masa dia sedaq or tidak, itu urusan Allah swt..yang penting awak dah buat apa awak mampu , awak dah cobak

paham?

bab kesan psikoloji marah depan kawan or kekdah dan teknik segala mak datok tu..saya maleh nak cite panjang..hihihi

tapi saya nak kasik tau, sebaik2 kalo nak ubah perangai or didik adik tu..guna kekdah 'lobak dan kayu' dan saya nampak awak dan adik badik guna kekdah carrot n stick oredi maaaaaaa

abang2 akak2 pakai carrot..kasik duit..top upkan..i.e cara lembut persuasive dan manjakan

manakala awak guna kekdah kayuuuuuuu..hambattttttt aje..mengader lebih nahhhhhhhhhh amik ko..

so pada saya baguihhhhhhhh..awak cakap adik badik lain, ko rang pakai carrot..aku pakai stick..dua cara ni je bleh ajaq dia !!

so nantik adik badik lain paham..depa kene sedar tokleh salu sepanjang masa kene pakai carrot..kekadang kalo kita esp IBU tak garang anak tu naik lemak..tapi sesetengah, tak ramai lah IBU yang garang didik anak..bukan anak je takut..suami pun takut

i mean tegas ler..no compromiso, buat apa di larang..pangggggggggggg !

sebab tu kene ada displin or otoriti cam bapa..but some bapak ni sabo bebeno dan lembuttttttt gak..

apa nak kesah oang salahkan ko... kalo adik ko berjaya pun ko ingat doniaaaaaaa nak pandang or mekaceh ko pasai jaga asuh didik nasihat support adik sampai berjaya? dan bukan itu pun ko nak as balasan

akak or abang semata nak tenguk adik depa jadi seorang Orang  dadah2 ni seme jgn kasik peluang..mende ni addictive

kalo dah di kuasai dadah, mak ayah adik badik sendiri di bunuhhhhh haaa..dah mabuk tak ingat apa pasal DADAH

tapi masalah nya dadah ni bukan macam daging babi or rupa babi..kalo rupa babi, tenguk gambo or raga babi or lori bawak babi pun dah jijik eeeeeeeeeeeiiiii najis..tapi dadah? macam2 derang buat untuk dadahkan budak2 muda..stylo ..pesen aaa trend aaa konon NAK BERJAGA MALAM nak study..kepala otak depa

nasihat saya..kalo nak pukul..pukul bior SEPENUH HATI..separuh mati budak tu ko pukul..sebab?

sebab bior PATTERN or kebiasaan yang baru BERPUTIK tu di ganggu or kene intervene

kesakitan dia alami tu akan jauhkan dia dari nak guna dadah, sebab secara bawahsedar 'dadah tu dikaitkan dengan sakitttttt'

ni ler psikoloji sepatutnya..tapi kalo tak berlaku cam tu..tak kantoi ngan ko..adik tu anggap dadah tu sesuatu yang PLEASUREABLE..dia kaitkan dadah tu kegembiraan..khayal ..sonokkk..pas tu kalo de dak pompuan muda2 baya depa..depa kejekan lai sonok bila dah khayal..bila seme ni masih berlanjutan , tak di intervene DENGAN KESAKITAN cam ko buat tu..mende2 ni tertanam kuattttttttt..jadi macam darah daging..tu yang jadi penagih tegarrrrrr..hukum pancungggggg je..untuk selamatkan masarakat..siyes cakap ok? haaaa pikioooo k

Rate

1

TT berdoa dgn Tuhan semoga adik TT berubah. cuba bersihkan hati dia,fikiran dia dulu, jangan provoke. org mcm ni dia memang tertunggu2 untuk dprovoke dan 'dsentuh' agar dapat mengunakan alasan2 itu untuk melakukan perbuatan dia..
ogata Post at 26-3-2012 12:47

Hmmm.. yang ni memang betul.. Aku harap adik TT dapat masuk pusat pemulihan... masa dia kat pusat pemulihan nanti rajin2 la datang bagi sokongan moral.. InsyaAllah akan ada perubahan.. orang macam ni kena main tarik tali..