CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnaza

susah ke nak jaga kebersihan?

aku rasa aku yg x sanggup nak buat..hehehe..x nak aku...nnti nmpak aku plak yg pengotornye.. ...
ainnaza Post at 16-1-2012 15:15

hahah...elehh..ko jangan la cite kat sini..antara ko ngan dia je lah...sambil-sambil tu ko buat la dialog...

"alaahh...penyakit dah berjangkitla...." depan-depan dia ko buang...supaya dia hengat sikit..

takpun ko sound je..masa dia ada..ko jerit.."ni sape punye intan belian la yang landing dalam bilik air ni...tak reti nak buang ke.."

pst: wah..kemain lagi aku nih..

hahah...elehh..ko jangan la cite kat sini..antara ko ngan dia je lah...sambil-sambil tu ko bua ...
pasuoren Post at 16-1-2012 15:26

kdg2 pikir jahat nak jugak buat..tp sabtu lepas die buang pantyliner kat tmpat sinki, malam semalam baru die buang..adoii..massalah betol la org mcm ni...

Reply 42# ainnaza

haa...??   dekat sinki.... ???   ayooo...

kompem ko kena buat jugak macam yang aku cakap tadi...kang ada pulak dia letak kat tempat susun cawan pulak kang....

tu la..kalau die g dating bukan main lgi die punye wangi...aku duk kat luar rumah pn bau..tp bal ...
ainnaza Post at 16-1-2012 11:53

ada yang pernah aku nampak laa (depan mata aku sendiri)..
nak bersihkan contact lense, guna air liur jer. dok kemam dalam mulut tu.
whaddeee....geli gilerrr.

Reply  ainnaza

haa...??   dekat sinki.... ???   ayooo...

ko ...
pasuoren Post at 16-1-2012 15:47

lupe nak bgtau...sinki bilik air..bukan sinki dapur..hehehehe

Post Last Edit by ainnaza at 16-1-2012 16:05
ada yang pernah aku nampak laa (depan mata aku sendiri)..
nak bersihkan contact lense, guna air ...
Kambeng_Gurun Post at 16-1-2012 15:58

biar betik....yucksss..ni sangat kotor..kalau lepas mkn sambal belacan mcm mne?x dapek den nak nolong eh org mcm ni...

Follow Us
biar betik....yucksss..ni sangat kotor..kalau lepas mkn sambal belacan mcm mne?x dapek den nak n ...
ainnaza Post at 16-1-2012 16:04

ini adalah kisah benar, bukan rekaan semata-mata.
muka mmg boleh tahan, tapi.........lu pikir laa sendiri.
rendam baju sampai berkulapuk dan berbau. aku jugak yang tolong buang air dalam baldi tu.
sebab aku tak tahan bau. kalau masak, tak reti nak kemas balik pinggan/kuali/semak sampah tu.
baju berlonggok. tak penah berlipat.
bila aku cerita ni, bukan nak reveal benda yg buruk semata-mata.
at least sebagai pengajaran utk kita semua.
kebersihan tu penting.
so, yang lelaki di luar sana..janganlah tertarik pada yang luaran sahaja.
selidik perangai yang tersembunyi tu.
bila bercinta, hakikatnya semua cover belaka.

lupe nak bgtau...sinki bilik air..bukan sinki dapur..hehehehe
ainnaza Post at 16-1-2012 16:03

yelaaa...mula-mula sinki bilik air...

mana tau..lusa tulat, sinki dapo pulak..

ini adalah kisah benar, bukan rekaan semata-mata.
muka mmg boleh tahan, tapi.........lu pikir ...
Kambeng_Gurun Post at 16-1-2012 16:14

aku ade kes jugak dgn sorang budak time blaja dulu...duk kat hostel...die period then darah tu terkena kat kain die...pastu die rendam la kain yg terkena drh period tu...sehari..x berbasuh..dua hr, x basuh jgk...pastu seminggu...tetap x basuh jugak..bau makin menyengat...smpai la sebulan kain yg die rendam tu...x jugak basuh2...----->tp minah ni lg horror...kalau nak cerita sehari semalam pn x abih...kisah die ni lagi meyayat ht dr kisah roomate aku ni...cume aku x cite sbb aku pn dh x tau die ade kat mana...

yelaaa...mula-mula sinki bilik air...

mana tau..lusa tulat, sinki dapo pulak..
pasuoren Post at 16-1-2012 16:29

kalau dh ke sinki dapo, mmg aku baling lesung batu kat kepala die...

aku ade kes jugak dgn sorang budak time blaja dulu...duk kat hostel...die period then darah t ...
ainnaza Post at 16-1-2012 16:46

bukan tahap geli dah ni.
SCARY!
hahaha.

kalau dh ke sinki dapo, mmg aku baling lesung batu kat kepala die...
ainnaza Post at 16-1-2012 16:47

oopppp.... hahahaha...

aku gelak sambil pegang gigi baca replai ko...

mulut ko berat nak bercakap..biar lesung batu sahaja berkata-kata...hahah...

oopppp.... hahahaha...

aku gelak sambil pegang gigi baca replai ko...

...
pasuoren Post at 16-1-2012 16:53

apesal ko pegang gigi?ko pakai gigi pelsu ke?ko lupa pakai polident erk??---->gurau je..

bukan tahap geli dah ni.
SCARY!
hahaha.
Kambeng_Gurun Post at 16-1-2012 16:51

betol...die ni mmg masalah giler...die pernah pinjam baju kwn aku, smpai baju tu berkulat die x pulang2...disebabkan byk brg die pinjam x dipulangkan, bebudak yg jd mangsa die tu pn selongkar tmpat baju die..mcm2 jumpe..termasuk la spentot yg ade darah..x leh blah kan??ms diorg selongkar sume dh mcm ninja je aku tgk..sume pakai cover idung...ehehehe..die jenis x mandi tau minah nie...die bangun pagi cuci muka, pastu amik baju sarung n just spray minyak wangi..tu adalah rutin die setiap hari...bayangkan..

ape jd kat die skrg pn aku x tau..aku rse die kene mkn ngan anai2 kot..x pn dh berulat sbb x mandi..hehehehe

Reply 53# ainnaza

manede gigi pelesu...ori dik...

ko tu lah..melawak lak petang-petang ni, aku pegang sebab aku gelak macam nak tanggal lak gigi aku...

Reply  ainnaza

manede gigi pelesu...ori dik...

ko tu lah..melawak lak petang-petang ni,  ...
pasuoren Post at 16-1-2012 17:07

Aku ingt ko pakai gigi pelesu....

balik keje ni ape plak benda baru die buh dlm bilik air tu...pantyliner jenama ape plak kali ni..adoiii...lame2 boleh strok aku...

Aku ingt ko pakai gigi pelesu....

balik keje ni ape plak benda baru die buh dlm bilik ai ...
ainnaza Post at 16-1-2012 17:16

so, ko pastikan je la yang lesung batu tu senantiasa di dalam genggaman ko...hahah

pengotornye.....
org ni klu mmg terbiasa pengotor, gtu la jdnye...
xkisah dh duk dgn org pembersih pun...tampal notis pun dia wat xnmpk...
nk2 jenis yg xtau malu....ayyyyaaaa manyak ssh la dgn org mcm ni...
so bersabar je la...klu berani tegur, tegur la....klu itu pun dia xnk dgr, ko bla je dr bilik tu....

Reply 32# ainnaza

Kurang sikit yang macam mana tu?

wekkk...kembang tekak bace wehhh...

Aku dulu penah la ajak member dtg tido umah sbb kampung dia jauh. Dia tido umah aku dlm 2-3 hari gak la. Masa tu dia piyed. Aku baru tau tabiat buruk dia ni bila aku tjumpa 1 plastik kecik diletakkan atas bendul tpt takungan air dlm bilik mandi umah aku.

Memula aku x prasan, ingatkan brg2 toiletries dia. Then hari ke-2 baru tau tu plastik tpt dia buang used pad dia (yg dh cuci)... Walopun dia dh cuci, tp aku still terasa loya sbb x dibungkus elok2, malah nampak bergumpal2 (still nampak stain darah yg x bleh ilang). Boleh plak dia tinggalkan kat situ jah... in my house! Sib baik bapak aku guna toilet kat dlm master bedroom dia. Walopun mungkin dia rasa cara dia nk lupuskan pad dia tu proper, tp aku still rasa x kena pd tempat & masanya. Aku sendiri x penah buat mcm tu. Lps cuci, bungkus elok2 & buang terus dlm tong sampah. Then baru buang dlm tong sampah besar sblm di angkut lori majlis perbandaran.

Cara dia mengumpul used pad tu mmg buat aku kembang tekak & suspen setiap kali nk masuk bilik mandi. Please la... aku mmg pantang kalo tnampak perkara2 selekeh mcm ni. Beberapa bulan dulu rumet aku ada gak tercicir pantyliner atas singki, tp bila aku masuk bilik mandi skali lg tgk dia dh amik & buang...selamat ko. Kalo x mmg aku leter la dgn dia. Skali tu je dia buat, maybe tlupa (sbb masa tu dia baru pindah).

Tang kebersihan bilik rumet aku memula dulu 'segan' nk tolong buang sampah. Then aku sound dia "utk pengetahuan awak, tong sampah beso ada kat luar dkt tangga nu... mana tau kot2 awak nk tolong g buang sampah ke nnt"... then pastu tanpa disruh dia dh paham,  cukup time sblm tong sampah bilik melimpah, dia dh siap2 ikat & buang (sbb sampah dia yg paling byk). Tp aku slalu gak buang... gilir2 la, sape yg free, dia kena la tolong (kena tolak ansur & x bleh bkira sgt).

Just aku x puas ati sampai hari ni dia ni x reti nk sental bilik air... adoiii... tetiap minggu aku la yg menyental daki2 pd dinding, toilet bowl & lantai. Walhal berus lantai dari yg kecik sampai yg saiz beso tu ada je tercongok kat dlm bilik mandi tu beserta dgn detergen pencuci lantai & dinding tu. Sambil2 mandi pun boleh buat apa... aku rimas kalo nampak daki2 tu, sambil nk mandi tu mmg aku sental dulu. Also cermin...mmg hazab gile sbb dia berus gigi abis terpercik kat cermin, x pernah nk lap balik... sampai kelabu cermin tu. Aku dh byk kali tolong lap guna tisu yg ada tergantung kat sblh singki, tp dia mcm x noticed jah nk tolong cuci. Malah hari demi hari semakin byk kesah ubat gigi dia melekat kat cermin tuh. Aku x penah berus gigi sambil bercermin gitu... mmg sgt jijikss bila tgk cermin tu penuh dgn kesan ubat gigi terpercik... wekkkk... ikutkan hati aku cabut jah cermin tu!