CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cutie.pie

mak mertua iols yg... suka keluar berjalan2

Reply 38# faraway1

iols paham hubby uols, sbb hubby iols pon mcm hubby uols yg sungguh hormatkan mak dia..

dia nak marah pon tak ke mana, mak dia jugakkk.. lgpun dia anak lelaki, t/jawab ngn mak takkan putus..

iols tak nak hubby jadi mcm adik lelaki bongsu dia, gaduh ngn mak sampai pindah umah, mengikutkan sgt ckp bini dia..

malu tau, satu kampung dok bercerita dan bertanya apa dah jadi.. dan semua org salahkan adik dia yg dok ikut jer ckp bini..

tak mau la iols jadi mcm tuh..

sabar lah..ada untungnya mil uols selalu cuit uols..

bayangkan pahala yang korang dapat kalau buat semua tuh dengan ikhlas..tuh satu jalan utk kutip pahala..ermmm..tak bes kan sebut2 psl pahala ni..biasa orang takmo terima kalo kita ckp byk pahala..byk pahala..

first sekali..ingatlah..time kecik..kalau nk g mana2..semua mak ayah usahakan..walaupon terpaksa berpanas terik..berhujan ribut...sekarnag ni mak dh tua..takkan nak biar mak berpanas terik berhujan ribut...kederat dia dah kurang..kita yang masih byk kederat ni..tak salah hulur sikit utk tlg mak...

ingatlah jugak...selagi hayat mak masih ada..jgn sesekali lukakan hati mak..orang tua ni sensitip...mudah tersentuh..anak takmo anta g kedai sbb ada keje ke..anak lambat sket ke..terus tersenntuh ati..rasa tak diperlukan..rasa diabaikan..rasa menyusahkan...iskk..mintak simpang! jgn sesekli buat mak terasa mcm tuh sekali..kalau mak dah takde..hahhhh nk mintak ampun camaner tuh..

sementara hayat mak masih ada jugak..cubalah berbakti..soksok dah takde..rinduuu sangat2..batang tubuh itulaa yang kita rindu nk peluk..kulit kendur itulah yang kita rindu nk cium..suara garau itulahh yang kita rindu sangat nak dengar...sekali Allah dah panggil mak..sampai bila2 mak tak akan kembali lagi..

selagi hayat mak masih ada..spend lah masa dengan mak secukupnya...

anak2 yang lain? ermmm rugiiii sangat2..tak ambik peluang utk ramah mesra dengan mak..awak kira untuk tauuu..

lagiponnnn..somi kaka TT tuh anak lelaki mak..tanggungjawab dia terhadap mak dia..tak akan putus sampai bila2...kaka TT sebagai tulang belakang somi..kene la support kan? kalau dia rasa down..rasa penat nk berbakti...ingatkan dia bahawa dia tak keseorangan..dia ada wife yang sudi tlg dan berkongsi rasa psl tanggungjawab terhadap mak ni..

bila mak selalu cuit kita..maksudnya mak senang dengan pertolongan kita..mak rasa kita ni reliable..tak bangga bila mak rasa mcm tuh terhadap kita? iskk..kalo saya bangga sangat2..

kaka TT jgn riso..saya pon pernah rasa mcm kaka TT..semua mende saye je..mentang2 saye bujang tak kawin2 dah ler saya rumah jauh dr mak..sejam camtuh..abang yang betul2 depan umah mak..hahh..takde la pulak dimintak tolong nya... saya ni kadang2 rush sangat..balik keje terkejar sana..terkejar sini..weekend pulak kene hantar mak g sepital..run some household errands..kemas umah mak (mak dah tak larat nk kemas umh)..beli barang stok seminggu...hahh..lepas tuh terkejar ngn urusan sendiri pulak..rasa mcm sehari 24 jam tak cukup...kadang2 saya tido berapa jam je sehari masa wiken...ada je apa2 yang mintak tlg...rasa mcm takde life pon ye..weekdays keje..wiken keje jugak..rasa nk rehat2 buat aktiviti kesukaan..

tp mak tetap priority...sebab saya selalu fikir..bila mak tak ada..dengan sapa lagi saya nk berbakti..wiken saya nk hantar sapa pergi hospital? nak kene masak nasik utk sapa? saya sorang? tak selera la makan...saya selalu ingat kemungkinan bila mak tak ada...dan saya selalu remind kan diri sendiri..masa saya kecik..mak tak pernah mengungkit walau terpaksa berjaga malam utk penuhi permintaan saya..

marilah kita saling ingat mengingati tanggungjawab sebagai seorang anak..selamat beramal kaka TT

tp somehow..iols boleh selami perasaan kaka TT iols pon selalu rasa camtuh...penat..dengan duit mcm air nye...

iols pernah drive pecut sorang2 kat highway sbb stress sangat..semua nya iols iols iols yang tak cukup masa pon iols..yang penat badan pon iols..yang poket kering pon iols...tp kejap je iols rasa camtuh..lepas dah tenang dan pikir waras..iskkk..rasa bersalah sangat sbb pikir camtuh..mengungkit2 ni tak elok...kecik ati orang tua kalau dia tau kita berperasaan mcm tu...

takpelah..selagi hayat mak ade..iols ikat perut je..asal keperluan mak cukup..lagi2 mak iols ni dah lama idup susah..nk jugak tengok mak iols merasa pakai baju cantik..handbag mahal..kasut selesa..barang kemas..sekarng ni tak mampu nk sediakan semua tu..tp iols make sure makan pakai mak yang basic cukup...

mak makin hari makin tua..bukan makin muda...selagi mak ada..hargailah mak..

susah jugak kan jadik menantu kesayangan nih
IceCream_Soda Post at 6-3-2011 21:11

menantu kesayangan pun susah.. menantu buangan pun susah..

Reply 42# siputsedut

fuyooo.. panjang nye citer sipukk.. neway thanks for ur story, insap kejap iols..

iols tak kesah sgt kalau mil nak gi pasar ke, klinik ke sbb itu semua mmg keperluan dia.. but yg iols geram kekadang dah layan semua keperluan dia belah pagi, (kekadang layan sampai berjam2 lamanya gak) petang lak ada lagi agenda dia.. mcm ler iols takde keje lain nak buat, iols pon ada anak kecik yg nak dilayan.. iols pon nak rehat gak.. kerap pulak tuh..

sebab tu in-law semuanya larikk jer, taknak offer mil kalau nak gi memana, takot mil selalu mintak tolong kat derang lakk.. tapi weols tak sampai ati tak nak pick up call kalau mil tepon..

pastu brg2 yg dia nak beli mesti beberapa tempat, nak sardin kat kedai tu la (kedai lain takde brand yg dia nak), suratkhabar kat kedai sini la, lauk nak kat kedai makan ni la... huhuhu.. tension gak iols..

menantu kesayangan pun susah.. menantu buangan pun susah..
Hana Post at 7-3-2011 13:18

iols jadik menantu kesayangan sebab menantu lain larik tak sanggup nak melayan mil

voleyyy???  

Follow Us
Reply 43# siputsedut

hubby iols pernah ckp kat iols "mak ni sepatutnya gaji driver, senang nak bawak dia gi memana"

voleyyyy???

iols pulak ckp kat dia' tak yah amik driver, nak kena bayar gaji, suh jer mak amik lesen, senang citer.. nak gi memana tak yah dia nak mintak tolong org"  

jahat gak iols ni kan..

ur mil dah 75 kan? rosse bayangkan yg ur mil nih mmg dah tua sesangat ... disebabkan tt kata yg mil dier baik sesangat dgn dier maka blehlah diapplykan nasihat nih ... jahatnyer haku

layankan jerlah dgn hati yg ikhlas ... berapa lama sgtlah masa yg ader utk u all bersama2 dgn dier lagi ... pada usia yg sebegini udah dikira masa bonus kata org ... sentiasalah menyenangkan hati dier insyaallah besar ganjarannyer ... sekian, terima kasih

heran aku dah tua2 pon gigih nak berjalan.. haiyoo... seminggu sekali sudahlah.. dok umah mengaji quran lagi baik..

Reply 48# msrosse

roger..roger..

errr...

heran aku dah tua2 pon gigih nak berjalan.. haiyoo... seminggu sekali sudahlah.. dok umah mengaji qu ...
hanibee Post at 7-3-2011 14:31

that's my point, sbb dia mmg tak larat dah, kalau jejalan jauh sket nampak semput jer.. berpeluh2 dia berjalan.. paling teruk sampai demam2..(alih2 weols plak kena tengok2 kan dia..)

dulu mil dah kena sound ngn menantu kesayangan dia dulu. menantu tu ckp lebey kurang camni "mak tu dah tak larat, duduk jer la kat umah.. kang jatuh ke hapa susah plak".. sbb dia dah sound mcm tuh, semua adik beradik cam marah la sbb kurang ajar ngn mil.. (tp adik beradik lain plak larik bila mil mintak bawak jejalan):@

ni tiba turn iols, baru iols tau kenapa dia ckp mcm tuh.. mil memang suka berjalan.. sampai cucu pun cakap 'nenek kalau bab2 berjalan ni "berhantu"..

Post Last Edit by siputsedut at 7-3-2011 18:26
Reply  siputsedut

hubby iols pernah ckp kat iols "mak ni sepatutnya gaji driver, senang na ...
cutie.pie Post at 7-3-2011 13:48

motepp..kesian hokehh..iols tak sampai ati nk suh mak iols drive sendiri..mak iols baru 56 hokehh memang g mane2 iols laa mak supir nye sbbnye..arituh sheols nk drive..time masuk dalam kete..tersalah terseliuh pinggang..berhari2 sheols terbaring..aduiii..tak sampai ati nya

Reply  siputsedut

fuyooo.. panjang nye citer sipukk.. neway thanks for ur story, insap kej ...
cutie.pie Post at 7-3-2011 13:36

hehehe memang mencabar gitu jaga orang tua...tuh hari2 normal..kalu jaga time dorang sakit..laggiiiiii laa mencabar pizikal dan mental...sabarlah yang oiii..

kalau uols mmg dah ada agenda lain...dan takmo ubah..ckp leklok la mil..jgn sampai dia kecik ati..ckp la..nak hantar..tp ada mende nk kene setel secepat mungkin dulu..boleh tak hantar lain kali..or suh hubby uols sound tepek je hadek beradek heols..motepp pakat ngelat nk jaga mak :@:@::@:@:@

motepp..kesian hokehh..iols tak sampai ati nk suh mak iols drive sendiri..mak iols baru 56 hok ...
siputsedut Post at 7-3-2011 16:00

iols wat lawak jer la nokks.. nak lepas tension..

tp mil pon pernah ckp menyesal dia tak belajar driving masa muda2 dulu, senang dia nak ke mana2..

aiyooo.. kalo dia pandai bwk kereta mmg memanjang jer la takde kat umah..

hehehe memang mencabar gitu jaga orang tua...tuh hari2 normal..kalu jaga time dorang sakit..la ...
siputsedut Post at 7-3-2011 16:02

kalau uols mmg dah ada agenda lain...dan takmo ubah..ckp leklok la mil..jgn sampai dia kecik ati..ckp la..nak hantar..tp ada mende nk kene setel secepat mungkin dulu.

weols kekadang ada jugak bg reason, ckp abis berlapik, tp kekadang dia tanya jugak nak ke mana..

and pernah dia nak ikut sbb nak singgah umah anak pompuan dia..

iols terkedu..

weols kekadang ada jugak bg reason, ckp abis berlapik, tp kekadang dia tanya ju ...
cutie.pie Post at 7-3-2011 16:15

agaknya dlm umah dia tu panas kot n kalo ikut u, tentu ada aircond kat dlm keter.  she must be feeling so lonely n u n hubby jer yg understand her.  mcm mana lak agaknya kalo kakmin dah tua nnt.

anak pun sorang jer.  mudah2an dia dpt menjaga akak sebaik mungkin nnt tak kalo the wellness clinic yg bakal ku bukak kat melaka tu menjadi kediaman tetap ku

but akak ni tak suka jalan2, kalo nak jalan jauh terus lah, baru berbaloi.  ada saper2 nak jadi anak angkat tak

motepp..kesian hokehh..iols tak sampai ati nk suh mak iols drive sendiri..mak iols baru 56 hok ...
siputsedut Post at 7-3-2011 16:00

cuba explain dengan kakmin apa tu tersalah pinggang   serious blur nie!:re:

emm.... disayangi pon susah terbuang pon susah!
kesian ler kat orang tua-tua TT, dia tak de tempat nak berharap, nak minta pertolongan. Kalo rasa tak dapat memenuhi kehendak dia, suruh hubby U cakap bebaik, bagi tahu terus terang, kalo ade keja bagitau ada keja. Kalo macam kes gi pasar tu, ape kata hujung minggu korang siap-siap bawak dia gi pasar borong, soh dia borong apa yang dia nak siap-siap. Ko tolong buatkan senarai barang apa yang dia nak.

Takutnya hari nie kerenah dia, hari depan anak-anak kita plak menyampah dgn kerenah kita. macam juga kita bila dah tua, dengan sapa kita nak berharap, tentunya dengan anak, sekali menantu plak yang terasa tak sudi.... cam ner ler nanti.

aku rasa macam nak booking tempat kat umah orang tua-tua jelah nanti, dok situ, mkn semua aku bayar pakai pencen. Tak menyusah anak menantu

apasal la korang ni ber iolls, uolls....pelik haku membaca

apasal la korang ni ber iolls, uolls....pelik haku membaca
BingkaUbi Post at 7-3-2011 16:54

aku tak pelik tapi aku penat membaca tulisan gini, uools, weolls...