CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Raline

[Tempatan] GEMPAR!!!Siti Bainun 'hilang' 60 kg

cmf_premierleag replied at 15-11-2023 03:45 PM
Aku tak rs tersalah tuduh
Aku mmg folo kes prosiding mahkamah psl benon bella ni dr awal lg
Abih t ...

Peliklah ramai yg duk percaya mainan socmed lawyer benon ni konon benon tak bersalah dianiaya. Kenapa tak bentang depan hakim, ienapa dekat socmed? itu dah cukup, ckp2 socmed semua org blh tulis, masa kena bentang depan hanim pakat tarik diri last minit. Huh mmg si gem ni dera bela pun, teruk budak tu masa dijumpai

cmf_premierleag replied at 15-11-2023 11:43 PM
Dlm penjara takde starbak, gongcha,tealive,chatime,cheese leleh, air viral,keropok viral,segala be ...

Tunggu dia keluar penjara balik..

Edited by mamarilia at 16-11-2023 05:30 AM
cmf_premierleag replied at 15-11-2023 11:45 PM
Aku tak rs tersalah tuduh
Aku mmg folo kes prosiding mahkamah psl benon bella ni dr awal lg
Abih t ...

sbb tu benon kena atas tuduhan pengabaian, bukan dera... sbb bukan dia yg buat...  
aku follow jugak tapi aku rasa something sbb yg bersungguh menyebar si acik tahajud tu... teringat kes kakak dia tiba2 kena madu kat perlis sampai kaitkan dgn Mufti Perlis... acik tahajud tak de ckp tu kakak dia... Mufti pecah lobang masa program apa ntah... sejak tu aku tak follow dah.. hot jugak isu ni.. acik tahajud pandai bermain kata2, bekas wartawan/pengarang BH kalau tak silap...  yg kes x-wife SM faisal pun, acik tahajud menyebok sampai kena saman dgn SM Faisal, last2 minta maaf.

Dah salah tu salah la....memang jahat...konspirasi kepla hotakla...dah luka luka berparut camtu...

Gigih nak jatuhkan kredibiliti semua orang....buat kat courtlah....kat court lari belaka....yg terang baella tu kena dera bawah jagaan dia...bukan dia tak balik rumah berbulan.

Orenn1 replied at 16-11-2023 02:29 AM
Peliklah ramai yg duk percaya mainan socmed lawyer benon ni konon benon tak bersalah dianiaya. Ken ...

Tgk muka loyer dia tu pun aku rs nk lempang je
Dah le duk memekak dlm socmed je dia berani .depan hakim, menikus..muka pun mcm tikus sbb gigi loyer cam jongang2 sket
Ni spesis loyer kaki putar belit la ni.jenis ckp mcm munafik

Follow Us
mamarilia replied at 16-11-2023 05:22 AM
sbb tu benon kena atas tuduhan pengabaian, bukan dera... sbb bukan dia yg buat...  
aku follow juga ...

Abih tu apsal dlm prosiding mahkamah, ada mention bella dipaksa mkn najis dia sendiri, benon curah air panas guna cawan ikea etc
Tu saka benon ke? Sah2 la si gemok ni berhati iblis kan
Aku mmg hrp sgt benon kene dera dgn inmates lain dlm oenjara...ko ingat ko dh kurus hilang 60kg tu ko ingat ko hot???
Muka dah la tak lawa..ada lak rekod kaki dera dan title bekas banduan..takdenya laki waras nk amik jd bini.

noor2 replied at 16-11-2023 05:19 AM
Tunggu dia keluar penjara balik..

Harap2 benon ni kurus hanya sbb diabetes
Biar padan muka ada kencing manis

mamarilia replied at 16-11-2023 05:22 AM
aku follow juga ...

siapa acik tahajud.. yg bernama rxxxxh kah . i tak kenal. cuma baca nama2 kat porom je

kes penderaan kanak2 kat malaysia ni kena report baru jkm buat keje....nak nak anak2 istimewa kelainan upaya...  harap kes ni bukak mata semorang jgn ambik mudah jaga kanak2... kesian kanak2 kat malaysia ... yg meninggal tertinggal dlm kereta dah brp puluh tahun ada kes, parlimen tkde usaha ke nak gubal undang2, or at least buat la cadangan apa2 utk elak kejadian berulang.... struggle sungguh kekanak yg tertinggal dlm keta tu..sampai kering paru2... cuba yg tertinggal anak tu kena ... mmg terseksa.. bukannya meninggal aman2 tau.

yg benon ni cuba sorang ambik cawan letak air panas curah kat dia. suruh dia rasa sakit ke tak

cmf_premierleag replied at 16-11-2023 07:22 AM
Harap2 benon ni kurus hanya sbb diabetes
Biar padan muka ada kencing manis

Akak pun harap dia kena diabetes teruk...selari dgn kejahatan dia yg neninggalkan trauma mendalam pada bella

Mama baca kes2 dera tu jadi sedih, mampu and sanggup depa buat budak kurang upaya sampai teruk begitu sekali.  Harap benon ni insaf lah... bertaubat.  

Lawa pulak bila dia kurus
Mana tahu setahun lagi badan helok macam Gigi Hadid

netto_ replied at 14-11-2023 08:27 PM
Haih nak kene msk penjara ke ni. Aku nk turun 5kilo pon seksa

aku nk turun 3kg pun tak gerak2 ni...dh berumur ni payahnya la haiiii bkn melantak mcm acik2 nasi penuh sebumbung pon

matchstick replied at 14-11-2023 08:09 PM
Sambil tunggu kes rayuan kt high court stay dlm penjara tu few months lagi kata la turun 30kg lagi.  ...

Kena tukar nama la..Betty gitu
Sure orang tak ingat dah sapa dia
Dia ni kulit cerah gebu..sure lawa kalau kurus

dua_chzy replied at 14-11-2023 12:00 PM
Tetiba la kan lepas dah kurus cantik, bertemu jodoh. Choooiiiiiiiiii!!!!!!!!!!

Silap2 jadi selebriti, endorse produk ke apa, kategori di balik jerajak besi gitu.

kepompong replied at 16-11-2023 07:24 AM
siapa acik tahajud.. yg bernama rxxxxh kah . i tak kenal. cuma baca nama2 kat porom je

rxxxxxh tu sapa kah?
kalau merujuk pd acik tahajud namanya mona din...hari2 update bangun tahajud..sbb tu melekat nama gitu...

cmf_premierleag replied at 16-11-2023 07:19 AM
Tgk muka loyer dia tu pun aku rs nk lempang je
Dah le duk memekak dlm socmed je dia berani .depan  ...

Boleh tgk ig deknon bubbles pasal kebenaran kes ni. video dlm mahkamah pon siap ade upload kt dlm u tube. boleh kata kes ni bias dari pihak sblh sana yg memang nk jatuhkan benon. bukan org lain pon. bff sendiri kot yg saja buat citer pasal bella kena dera. padahal budak tu bergaduh ngan balqis (anak angkat benon jugak yg duduk serumah kondo) berebut jajan. then lari kt yard yg termos air panas letak kt tempat tinggi sbb bella ni trlanggar wayar tu. bayangkan termos air panas (blh google or tk sendiri ig deknon bubbles. semua fakta kes ni kt situ) jatuh atas bella. tu yg habis 1 badan tgn kepala semua kena air panas tu. masa kejadian benon takde kt rumah. yg ada kt rumah tu yasmin (18) aida (16) n budak2 lain. budak yasmin ni takot kena tuduh kt court sbb dah di brainwash oleh bff benon konon klu dia x kata benon yg dera nanti dia boleh kena penjara. so budak yasmin ni takot dia buat keterangan palsu kt mahkamah yg semua org percaya fitnah benon dera bella. kena plak kes ni viral masa tu dgn kesan lecur teruk masa tu mmg jadi point la utk bff benon kenakan benon. nak kata knp lawyer memekak lepas jatuh hukuman?? tau x sepanjang kes ni semua lawyer benon diarah utk tidak buat apa2 kenyataan di medsod. siap kena sound lg dlm mahkamah sedangkan pihak sblh sana siap burukkan benon lg. semua kenyataan, keterangan balas, pages kes ni semua ada dlm ig tu. boleh refer ye. klu dia cable kuat dia x mintak derma org ramai utk rayuan kes dia ni. tp kesimpulannya kes ni bias  sbb viral fitnah yg mmg kaw2 masa tu. juga desakan dari payung masuk campur. so kau betol sekalipun kes ni tetap hukum. sbb tu benon tak charge mendera. dia kena charge mengabai je. tu pon sbb si budak yasmin tu kata dia ikat kaki tangan bella. so hakim ambik kenyataan tu utk charge benon. ehh byk laa dlm ig, tele, tt pasal ni. tp dah semua org percaya n mindset benon ni pendera so tetap la nampak pendera. plus dia plak badan cm tu. seronok la org body shaming kann. tp klu btol tak bersalah mmg kesian.  smpai kurus gitu kau ghase.. bella tu anak kesayangan dia kot. sape je blh jaga budak sd mcm bella tu sebaik benon. tp tu lahh tunggu jelah keputusan mahkamah. mmg benon takkan lepas klu payung dah masuk campur

kepompong replied at 16-11-2023 07:30 AM
kes penderaan kanak2 kat malaysia ni kena report baru jkm buat keje....nak nak anak2 istimewa kelain ...

tak btol pon benda tu sis. tu cerita yg diada-adakan.. padahal takde bukti pon cawan tu dirampas

untuk kes benon ni boleh refer ig mereka2 ni.. baca dgn mata hati. tp jangan emo plak ye lepas tu. tp kena byk habiskan masa sikit laa

https://www.instagram.com/deknon_bubbles/
https://www.instagram.com/aminahtul_marrdiah/