CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Almy Nadia Nak Cuba Kuruskan Badan Lepas Habis Susukan Anak

go almy.. you can do it..

Madel replied at 10-2-2023 09:45 AM
Ku google tadi kata nya lahir tahun 1986
kira nak masuk 37 tahun la
Pizzperos kan nak anak lelaki, ...

I see...sari yanti tu memang jenis badan tak naik uols..memang ada jenis macam tu..anak berderet pun badan sekeping jahh..

tak dinafikan amalan pemakanan dan senaman memainkan peranan..
setiap individu badan tak sama..ada yang senang naik susah nak turun..
ada yg jenis melantak badan sekeping jahh..
ada orang makan sikit dah kenyang

i anak 3, tinggi 157 berat 54kg sekarang. sesedang elok da. pun pernah masuk fasa overweight camni. bujang 52kg - anak sulung 64kg - bersalin 54kg balik - pregnant kedua 80kg - bersalin - pregnant ke3 naik 80kg - lepas bersalin ambil depo naik 86kg sampai anak 2 tahun lebih i stop terus depo baru if turun terus ke 54kg. tipu la kalau takde mulut2 bercakap laki cari lain, laki tidur luar, laki itu laki ini, tak termasuk mak mertua pun mengata iols ni gemok sbb tu laki asyik kena os je.
journey untuk kurus bukan mudah. plus bdn i pula jenis mudah sangat naik mendadak2. tu belum tiap kali hari raya, semua saudara mara pakat body shaming jadikan bahan lawak saiz badan i. ehh luahan hati pulak aku kat sini.
untuk tak ot, boleh je lepas anak da start makan umur 6 bulan tu, almy ni start IF. boleh ambil review makanan tapi kurang2 kan makan. masuk sesudu dua je lepastu dah, malam last makan pukul 8 lepastu jangan makan2 dah sampai la 12 tengahari esok. kurus bukan untuk cantik, tapi untuk sihat. cantik tu bonus. ada je orang kurus tak cantik buat review time eating window je tapi jangan la bedal nasi kandar kuah banjir sepinggan penuh, masih jaga portion. lepastu brisk walk, badan besar tak digalakkan berjoging, risau pula lutut tu kang tak tertampung. da hilang 10kg @ 20kg baru la start joging pelan2, zumba. mengemas rumah pun da peluh2 kot. tutup kipas apa semua. peluh2 da macam balik joging + banyakkan minum air masak. sekian tips

arffa replied at 9-2-2023 09:56 PM
Dalam forum ni pun ramai mulut jahat body shaming dia, selain penjual - penjual supplement kurus d ...

Paling terkejut tgok muka MUABELLA tanpa makeup n filter mcm breakout habis ... Mmg dia lawa sbb teknik.makeup je ..cuci makeup muka ke laut jua

yondu replied at 10-2-2023 10:28 AM
i anak 3, tinggi 157 berat 54kg sekarang. sesedang elok da. pun pernah masuk fasa overweight camni.  ...

Aku simple je if kalau laki nk cari lain faktor sbb badan gemok ke apa di persila kan sbb wanita akan jd cantik setelah ketiadaan jantan hahaha esok2 dh lawa cantik melentik jgn sibuk dtg balik sbb aku nk susun dildo jantan lain plak hahaha

yondu replied at 10-2-2023 10:28 AM
i anak 3, tinggi 157 berat 54kg sekarang. sesedang elok da. pun pernah masuk fasa overweight camni.  ...

wah..berapa lama u ambil masa dari 86kg ke 54kg??
teruknya mil u cakap macam tu...
anak dia hensem sangat ka?

dah berapa lama u maintain berat 54kg?

Follow Us
Eee jahatnya, dia ada benda nak kena buat ada tanggungjawab nak tanggung abis suami buat apa je selain derma sperma?

Biarlah dia nak kurus ada life sendiri. Isteri bukan hamba abdi ok

AWEKSAMURAI replied at 10-2-2023 10:35 AM
Aku simple je if kalau laki nk cari lain faktor sbb badan gemok ke apa di persila kan sbb wanita a ...

i pun pernah cakap camni dulu dekat hb dikala i bersaiz xxl, kalau nak cari lain sbb i da membulat camni, pergi la, kurang2 mak mertua bangga menantu kurus slim. tapi rezeki Allah temukan jodoh yang baik, semoga berkekalan insyaAllah aminnn..dia selalu cakap, abg tak suka perempuan kurus, syg bukan gemuk, syg cuma berisi. takde harapan la i nak mengira kontol sbb laki pun syg i dikala saiz xxl ke saiz M sekarang ni tapi da selim2 cmni, eh ramai pula nak kenal wlaupun keluar bawa anak kehulu kehilir..goyah kejap kesetiaan i

AWEKSAMURAI replied at 10-2-2023 10:35 AM
Aku simple je if kalau laki nk cari lain faktor sbb badan gemok ke apa di persila kan sbb wanita a ...

wakakakakaaka...akak ni memang telus..cakap direct teruss...

kannn??? kalau berani dipersilakann....
jangan lepas kakasamurai dah melentik
dia gila talak pulakkk...hahahahaha

ada kawan I...lepas jadi single mother berat 70kg ++ macam tu..
dia jenis rendah jadi badan nampak besorr...in fact badan dia dari dulu mcam tu
lepas tu dia buat IF turun jadi 59kg...
dah kawin lain...now berat 70kg balik

moonela replied at 10-2-2023 10:41 AM
wah..berapa lama u ambil masa dari 86kg ke 54kg??
teruknya mil u cakap macam tu...
anak dia hense ...

7 bulan lebih juga ambil masa. bulan depan genap setahun masih 54kg. i buat IF je u. permulaan nak buat memang struggle, tak tipu. lepas 2w, da ok da. malam pukul 7 lebih lepas makan, i minum apple cider, 1 sudu besar + air sejuk secawan. pelan2 kurangkan karbo, mee, roti, goreng2 pun kurangkan, lama2 sendiri tengok pun tak lalu. pagi lepas bangun minum air masak secawan terus. lepastu pukul 2 baru start makan sikit2. nak buat dia senang je, yang susah permulaan je. lepastu brisk walk jela, bawa anak petang2 dekat taman tu, anak2 kayuh basikal laju2, kita jalan la cepat2 + lari2 anak kejar deme. (kalau almy baca forum la kan, try la buat IF)

untuk almy ni, dia muda lagi kan, anak2 pun kecik lagi, cakap pun mengah2 je i dengar. laki dia nak anak laki sangat ke sampai tak putus2 mengandung almy ni? i tak faham la kenapa kalau da ada berderet anak perempuan, seboleh2 nak juga anak lelaki, camtu juga sebaliknya. apa salahnya kalau berderet perempuan @ berderet lelaki, still sama jugakan, anak2 juga kan, janji sihat, cukup sifat, elok budi pekerti ok la kan.

Tak sempat kurus, mengandung lagi.. Nak habis susukan anak, mengandung lagi.. Sampai kesudah gitu

Bagus la almy. Pinggang takyah secekak pun. At least bagi la bmi tu bawah 30. Kalau tak kesiankan diri sendiri, kesiankan kat anak2. Gemok malas pulak nak exercise mmg mengundang penyakit jah...

moonela replied at 10-2-2023 10:48 AM
wakakakakaaka...akak ni memang telus..cakap direct teruss...

kannn??? kalau berani dipersilakann. ...

Sama lah aku dlu masa first married ex husband mmg dia suka tgok kita ni huduh sehuduh nya 3 kali beranak xde dia nk bagi makan ubat ke hape .. hape pun xde ..lpas kena tinggal aku pasang badan weh gembira idup ye lah umur bru 22 tahun dh jd janda hahaha apa lagi sexy habis ..nikmati peluang kedua jd remaja n belia .. after 10 tahun bru jumpa jodoh kedua .. ni pun sama kalau bleh bini ni dia nk pakai je baju kain langsir ..kain cadar jgn dedah aurat .. xde nye lahai cuma pakai tudung je lah .. masa x kwen elok je badan aku lpas kwen dh mcm dinosaur badan kahkahkahkah ada sekali je laki aku ckp kenapa awak x kuruskan badan.. aku ckp awak ada duit x? Xde duit miskin diam je lah .. nk suh aku diet tapi dia plak jenis nk makan sedap hahaha bila dh masak sedap dtg mana diet ni??  Biar lah dia bosan dgn aku yg gemok ni ..tp naseb dia okey je dh dgn aku yg gemok dia lantak lah nk gemok nk kurus ....setia ni x perlu kan alasan haha

go..go almy ...yakin boleh..

yondu replied at 10-2-2023 10:47 AM
i pun pernah cakap camni dulu dekat hb dikala i bersaiz xxl, kalau nak cari lain sbb i da membulat ...

Btul2 masa kwen bkn je slim pakai size SS ahhaha aku mmg hidup xnk complicated .. mcm aritu dia pun ada fair dgn org lain xde nye aku nk rayu2 .. terus ajak g mahkamah syariah settle terus xnk drag2 .... Tp dia yg xnk dia pilih nk baik pulih umahtangga ..aku ckp dia konsep idup aku easy going malas nk serabut kepala ..x suka xpe .. aku dh terbiasa idup menjanda setakat nk jd janda dua tiga kali lagi pun aku okey .. tp mengkala ko kata ko pilih aku lagi n nk peluang together ko kena accept lah kalau lpas ni aku buat ko mcm hamba ..hahahaa

sibuk lah netizen ni dengan size badan semua orang. acik netizen yang sibuk ni badan umpana che ta kah? Adoii

tp bagus la laki dia nih
bini gedabak pun hadap lagi..

yondu replied at 10-2-2023 10:58 AM
7 bulan lebih juga ambil masa. bulan depan genap setahun masih 54kg. i buat IF je u. permulaan nak ...

I see...betul..nak kurus ni bukan jalan mudah..
hati nak kena kental..nak start tu memang susah..
once dah start akan ok untuk seterusnya...

cm_vungtau replied at 10-2-2023 12:02 AM
Betul la. Semua orang ada struggle masing2. Ada orang anak ramai badan masih macam papan. Ada oran ...

i pernah gemuk, dari beranak sorang umur 28 sampai la umur 41 baru la dapat buat loose weight. sebab anak dah besar boleh tinggal jap nak buat aktiviti. so the struggle is real.

AWEKSAMURAI replied at 10-2-2023 11:35 AM
Sama lah aku dlu masa first married ex husband mmg dia suka tgok kita ni huduh sehuduh nya 3 kali  ...

hahahaha...adehhh...
ayat last tu betul sangattt...

kalau bentuk badan pengukur kebahagiaan
supermodel ...ratu cantik pun seraii juga...

apapun kesihatan perlu dijaga...