CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: faizal_u2

Jalan Bangi Lama Kalau Kita Dari Semenyih

yeh.... sape tau tu kubur ape? asal kat tepi jalan sgt.... semak samun,,, kambing pon tumpang mkn ru ...
cik_kalerluna Post at 16-6-2010 22:32

normal la cik kal...bangi lama mmg antara tempat yg dh lama wujud..bandar baru bangi pun kira beranak dari bangi lama tu le..
rasanye tu kubur org hindu...x salah aku le..klu aku salah tolong la salahkan aku ye..hehe...

Reply  nu_rul
ni rumah yg macam rumah lama ker, yang duk tgh ala2 dusun gitu??
haZelEyEz Post at 16-6-2010 03:54 PM

yerp..aku tadi lalu jalan nie petang tadi..dari bangi lama ke semenyih...sebelum simpang nak ke LEKAS..sebelah kanan ada rumah  2 tingkat dalam kebun...fuhhh boleh tahan...macam citer rumah dalam kelapa sawit kat thread lain tu...hehehe...tapi tak pasti kah ini yang dimaksudkan...

otw balik dari semenyih ker bangi lama  pulak dah jam 9 malam...sebelum masuk LEKAS..ada tokong cina kecil bawah pokok ara kot besar sebelah kiri..seram gak...aku pandang kanan..ada plak rumah kosong 2 tingkat berdepan dengan pokok nie...alamak....yang nie pun boleh buat seram tengah2 malam....huhuhuhu

awat tak amek gambor bro....??btw sebelum simpang masuk lekas tu jalan dia lurus jer kan...??

Reply 43# danedzya

btul tu. amik la gmbr. Aku nk tau jg kat area mana tu..

peh, jalan ni mmg horror. masa gua lepak umah mmber gua yg keje rhb bangi, die pekena gua bawak gua lalu jalan ni.. mcm haram.. serammmm

Reply 27# adnil

wooo...... dulu  masa kakak saya pregnant, dia kerja kat pjbt kbjkn, so masa tu dia nak balik ke perak dr melaka ngan arwah husband dia. dalam perjalanan, diorang lalu kat area hutan, ada sorang p'puan pregnant pakai baju merah tahan, logik ke, tengah hutan jauh dari perumahan, tetiba ada p'puan nak tmpg g hospital? mula2 si arwah nak bagi tmpg sekali, kakak saya xbagi, dia ni penakut ya amat, tgk seekers pun kena dr belakang bantal and berteman, hu3!! back 2 the story, kakak saya cakap, "kalau dia nek, saya turun." so laki dia tak jadi nak amik p'puan ni. smpi umah dlm kul 3 pagi, benda tu mengilai tepi tingkap, haruslah kakak saya bersenandung syahdu, dia cakap jelas giler, rupa2nya benda tu ikut balik, nasib bek tak tumpang... kakak saya ngan husband dia ni bacalah apa yg patut, lama2 benda tu hilang... demam gak rasanya dia...

Follow Us
kalo dari pekan bangi lama nak ke bandar putra mahkota kena lalu kat area bawah jambatan tu kan ...  jarak antara jambatan tak tinggi ...

Reply 41# kiblatku30

yela betoi rasenye...........

Reply 46# Syfuel

Kat mana kejadian tu?

awat tak amek gambor bro....??btw sebelum simpang masuk lekas tu jalan dia lurus jer kan...??
danedzya Post at 17-6-2010 12:38 AM

camna nak amek gambor..tengah laju..aku sebelah kiri jalan nak ke semenyih..rumah tu sebelah kanan..dekat dengan simpang lekas..takde tempat nak berhenti..hehehe...otw balik dah malam plak...apalah yang nak nampak dengan kamera hp aku nie.....rilek bro aku kerap lalu jalan nie...weekend nie aku ada pi semenyih belah pagi...buleh amik gambar puas2....semalam tu ada urusan...tak leh nak singgah2....

*kalau ada sesapa yang lain lalu jalan tu tolonglah snap....snap dua bijik rumah aku mention kat posting atas tu

Reply 46# Syfuel

uiii...boleh tekencing dlm suar bila dgr suara mengilai ni..
ingat masa kecik dlm drj 5, tgh malam nk terkencing, bangunkan kakak suruh teman,
elok dua beradik nk bukak seluar kt dlm toilet, tetiba dengar cik pon mengilai..
dengan tak sempat nak kencing . tarik seluar, lari nk masuk bilik mak, kunci pulak,..lari pulak masuk dlm bilik sendiri..
bila dh masuk dlm bilik lagi sakan dia ngilai..macam ketawa ahli sihir pun ada..aku dh masuk dlm selimut dh,
kakak aku sempat lagi tarik katil bg cantum..masih dengar dia ngilai..kakak aku ngintai balik langsir..
dia kata tak nampak..tapi suara ngilai tu ada..makin halus suara tu...kat belakang rumah pulak ada pokok nagka yg bapak besar..aku rasa dia landing kat situ kut..
esok pagi aku marah bapak aku sb tido kunci bilik!!
barulah kitaorg citer ngan abah..abah kata "takde apa lah.."

Rate

1

dlu sebelum ada umah warisan tu,kt situ ada mcm perkampungan kecik..sedara aku ada dok situ dl ...
kiblatku30 Post at 16-6-2010 21:34

kaki nafsu kuda tu apa?

kaki nafsu kuda tu apa?
haZelEyEz Post at 17-6-2010 16:20

hehe..aku pun pakai letak je ...ala..penah nengok x sebijik kete ada 2 org manusia..tp sang penumpang tak nampak kepala..
hehehe...paham ke dak?

Reply  Syfuel

uiii...boleh tekencing dlm suar bila dgr suara mengilai ni..
ingat masa kecik dlm ...
haZelEyEz Post at 17-6-2010 04:08 PM

errrrrrr....abih tu ko tahan kencing sampai ke pagi ke hazel??

Reply 54# medangmru

yelah..tak sempat nk buang, lari beterabur masuk bilik..
punyelah takut, sampai pejam mata rapat2, tutup telinga ngan bantal..
kaki pun rasa sejuk beku jer...dalam hati 'cepatlah siang, nk tanya abah apsal kunci pintu...

masa aku form six lak ngan selamba jer aku tgk makhluk ni melintas depan mata aku, tp dr belakang aku tgk..
setelah makhluk ni cuba nk bukak pinti dorm aku, agak dia dh lama main pintu, dia pg bilik sebelah lak..
aku nampak kelibat melintas...
err...meremang lak bulu roma ni...{:2_64:}

er..ni jalan yg ade tmpt nuklear ke?
ke aku yg silap?

Reply  medangmru

yelah..tak sempat nk buang, lari beterabur masuk bilik..
punyelah takut, sampa ...
haZelEyEz Post at 17-6-2010 09:02 PM

Errrrrrrrrr...ngerinya.....tp hantu tu tak tembus ke??siap main tombol pintu lagi...

Reply 53# kiblatku30

haha..baru tau..

Reply 57# medangmru

erk..taktaulah pasal tu..tp mmg minggu nk exam masa tu..kiranya budak form 5 ngan form 6 jer.mmg
dh kecoh dia nyakat student yg study smpi lewat malam..aku ada dengar, tapi buat tak tau jer..alih2 malam tu
kena lak kat aku, yg peliknya member yg selama ni sllu stay back ngan aku, boleh lak tido awal,
budak sebilik pun tido awal, tggl aku sorang jer yg segar bugar..rupa2nya dia nk datang..dengar citer besok pagi, budak
yg switch bilik ngan aku  (bilik sebelah menyebelah) tny aku "akak ada masuk ketuk bilik nk masuk ker semalam?.
aku tanya pkl brp, dia kata dlm pkl 2..dlm hati aku mmg sah la cik kak tu yg buat!!
pasal dia leh main tombol pintu tu..mgkn makhluk ni guna kuasa minda kut..cam ghost whisperer..

Post Last Edit by Syfuel at 18-6-2010 16:11

Reply 49# bronches

xpasti, nanti syfuel try tanya kakak bila dia balik...