CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haZelEyEz

bengang ngan kucing....

Close [Copy link]
kucing2 tu nak menguji kesabaran TT sebenarnya. usah le diapa2kan kucing2 tu. Yg sebaiknya jgn bagi makan. bila dah mula dr awal  itu yg kucing2 tu ingat rumah TT kawasan baru depa. Memang tabiat kuci ...
adaraish Post at 3-3-2010 01:02

betul..tapi dah jadi habit bg makan kucing, ada gak asben suruh bela..tapi tak sanggup nak jaga..anak 2 orang pun dh besar tanggungjawab..ni pulak nk bela kucing..bagi makan camtu jelah..

umah aku slalu kene berak kt depan pintu...so mak aku bancuh air sebaldi dgn clorox..pastu simbah situ...
then da takberak lg
miss_ard Post at 3-3-2010 02:47

yang ni penah try..pastu dia end up membalas jasa ngan berak atas washing machine...

huhuh moi pon ada bela kucing 3 ekor indoor cats, n ada gak bagi stray cat kat luar makanan n minuman, so far senang je nak ajar kucing nih, sembang2 ngan dia. n paling berkesan moi tgk masa dulu2 kat ...
moimed Post at 3-3-2010 09:47

masa hati tgh panas ada gak terlintas nk siram air panas, tapi tak sampai hati..main shuh..shuh jer laa...

ahkak kalu nk bg belen food kt kucen, ahkak buang lua paga...so derang x masok dlm paga umah ahkak...

tp ade gak kucen jahat g selongkar tong sampah itam ahkak...:geram:
philipinoe2 Post at 3-3-2010 11:32

selalunya yang gangster macam ni kucing jantan dan kucing remaja..klu tgk mak2 kucing relek jer...

harini tak nampak kucing2 tu..agaknya pegi melancong kat rumah lain kut.. {:2_66:}

kucing2 tu nak menguji kesabaran TT sebenarnya. usah le diapa2kan kucing2 tu. Yg sebaiknya jgn bagi makan. bila dah mula dr awal  itu yg kucing2 tu ingat rumah TT kawasan baru depa. Memang tabiat kuci ...
adaraish Post at 3-3-2010 01:02

Suka baca pasal menguji kesabaran ni,
kadang-kadang kita tak sedar kan kita diuji dalam pelbagai cara

Follow Us
jiran kite tabur belerang kat garden umah dia sbb xmo bg kucin berak..TT buleh cube camni kot

sama cam kes ayah aku la..
ada la seko kucing ni..mendatang..kena buang la tu maknanya
dah ayah aku bagi dia makan tiap2 hari, so takde la dia pegi ke mana2 lagi dah

tapi, kucing ni tak berak merata2...tu yg bagusnya pulak
yang ayah aku bengang, tiap kali nampak muka ayah aku, kucing tu mengiau mintak makan   
kadang2 dia membebel gak...tapi dia bagi gak kucing tu makan      

masa hati tgh panas ada gak terlintas nk siram air panas, tapi tak sampai hati..main shuh..shuh jer laa...
haZelEyEz Post at 4-3-2010 01:36 AM

jgn sesekali jirus air panas...

belakang umah aku ni pun dulu selalu jgk port kucen lepak,tp aku tak penah bg mkn kt kucen tu lama2 diorg cari port lain...aku tak bg mkn sbbnya aku taknak diorg berumah tangga kt belakang umah aku tu sbb aku alergik skit ngan kucen ni..tp ada satu hari tu aku nmpak ada kucen beranak belakang umah aku :@.. tensen giler...aku membebel jgk sorg2...pas dua hari lepas tu aku tgk ibu kucen tu dh bawak anak die lari..agaknya sbb aku tak penah nk hulur2 mkanan..mak aku rajin bg kucen ngan ayam mkan..sama la ngan problem TT ayam ngan kucen tu berak merata2..:@

harini tak nampak kucing2 tu..agaknya pegi melancong kat rumah lain kut.. {:2_66:}
haZelEyEz Post at 4-3-2010 01:52

kucing2 tu tau ko ngumpat dia kat forum kot  ...tu sebab gi melancong kejab...(jgn mare yer..gurau jer...

terus terang aku cakap aku tak suka kucing....

nick aku korang jangan salah faham...bukan mata kucing tau...
tapi matakucing yang bermaksud buah matakucing..sebab aku suka makan buah tu..huhuhu

awk yg bagi dia makan,
dia pun balas balik bagi  makanan yg sudah proses

38# zehra2
semoga allah mempemudahkan hidup u dan menambah rezeki u di atas kesudian u membantu makhluk allah yang juga selalu mendoakan keselamatan u dimana2.. ingat! binatang2 jugak pandai berdoa dan meminta kepada allah.. setiap perbuatan yang baik pasti dibalas baik.

34# alisya05
alhamdulillah... masih ada juga insan yang berhari mulia mcm awak dan family awak.

aku sayang pada kucing sebabnya.. pada 1 hari masa aku kecik2 aku suka main kat blakang umah aku ader pokok lengkuas.. terlampau leka bermain sampai aku tak sedar ader ular menyamar jadi pokok lengkuas, nasib baik kucing aku ni rajin temankan aku bila aku main2 kat luar umah, then tiba2 kucing aku jadi garang, aku pon toleh la.. dengan pantasnya dia pintas ular tu yang meluru kat aku, kucing aku pon membelasah ular tu sampai koma.. aku lak tergamam kat situ sbb  binggung melihat situasi itu.. until now aku masih sayang kat kucing aku yang selamatkan aku dari dipatuk ular..

klau ko letak kat board animals lagi ramai yang reply...
aku pun suke kucing....
tapi kucing yang nakal, aku terpakse bagi kat keluarga angkat...
heheh

total kucing yang aku pernah bela serentak, ade dalam 9-10 ekor,
skrang kat umah bela 3 ekor aje... lain2 dah kasik orang.
kalau kite ikhlas dengan haiwan, insyallah murah rezeki....
kucing aku pun macam2 ragam, lagi la bela kat taman perumahan, kucing rumah....
dia berak merata2 pun, kalau dah geram gile, aku cepuk2 je dia....tapi slalunye kes yang tak makan diajar la. dah ajar belas2 kali pun tak jalan. pastu aku kasik orang or lepaskan kat tempat yang sesuai....

kalau sesekali, aku tak kisah sangat la. kucing aku toilet train, kekadang dia terberak kat luar sbb toilet ade orang. so tak leh nak marah.... nak elak dia berak lagi kat tempat sama, cuci tempat tu dengan clorox or dettol.... lain2 yang forumer cadangkan tu, ok juga...

t0ilet-train dia laa........drpd berak atas washing machine, baik dia berak dlm tandas. senang sikit nak cuci......what I did was everytime I caught her "g0ing to p00p", I put her in the t0ilet for s0metime   kalau dah tak tahan, surenya dia berak gak dalam tue! I am very f0nd 0f cats. ada byk kucing tapi tak semuanya di t0ilet-trained

kucen2 aku dulu xpernh aku ajar dia berak dlm tndas...yg pasti kucen sgt sukakn pasir u berak..selama aku jaga kucen2 neh..mula2 jer suka berak dalam umah..dlm 2,3x kot..pastu bila dh jumpa pasir mmg hari2 akan berak atas pasir tu n kambus sndrik

even diorg tido atas umah mlm2 pun diorg akan mintk kuar nk g berak kat luar..bijak gak kucen aku neh. .so cm xder masalah lah pasal bnd2 mcm nie...kalo kucen liar ada gak sekor kat umah aku..susah nk dekat ngn kucen neh..tpi so far aku n fmly bg makan kat dia xpernh lak dia buat bnd2 jahat kt umah..smpai beranak pun.ank2 dia jd liar cm dia pun xpernah anak2 dia berak merata2 kat kwsan umah aku..semua berak kat pasir tu..kira xbg masalah sgtla even kucen2 liar neh sllu msuk dlm umah untuk tido terutama tido atas mesin basuh tu...