CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DarkHorseNo.Six

KELEBIHAN SUAMI BERKAHWIN LAGI

[quote]Originally posted by rebecca_nur at 18-2-2009 08:43 PM

[ Last edited by  Ayang68 at 26-3-2009 08:45 ]

[quote]Originally posted by amir1976 at 20-2-2009 07:13 AM

[ Last edited by  Ayang68 at 26-3-2009 08:46 ]

[quote]Originally posted by voiletiris at 20-2-2009 09:06 AM

[ Last edited by  Ayang68 at 26-3-2009 08:46 ]

Originally posted by amir1976 at 20-2-2009 07:13 AM
aku nak tanya la pompuan2 yang rela bermadu nih...

korang sanggup ke nak hadap 'bekas' orang??

ye la lepas dia balik dari rumah bini muda tuh.. tak rasa geli geleman ke?

gua bukan nak b ...

soalan ko tu boleh dijawab dari different persepektif.
bagi bini yg kena bermadu dgn bakal bini yg rela bermadu.

hmmm

aku bukan apa...terdengar cerita sorang pompuan ni kena penyakit kelamin..

bila disiasat.. rupanya dapat dari laki dia yang baru tambah bini lagi sorang...bini baru tu pulak janda..mungkin dia dapat dari bekas suamii dia dulu kot...

mungkin juga ni urban legend.. tapi boleh terjadi tau!! so nak tambah lagi satu kelebihan bila laki kawin lebih..

6) kelebihan mendapat penyakit kelamin..hadiah dari bini muda ke bini tua..heheh

pasal anak-anak pulak gua rasa tak dak beza pun kalau bercerai.. sebab  anak-anak hanya dapat tengok

bapak dia beberapa  hari saja seminggu.....silap2 semniggu pun tak jumpa kalau bapak dia jenis kerja outstation...

Originally posted by amir1976 at 20-2-2009 07:38 PM
hmmm

bila disiasat.. rupanya dapat dari laki dia yang baru tambah bini lagi sorang...bini baru tu pulak janda..mu ...

ehhh! awak ni menakut2kan orang2 yang nak dan sedang dalam proses bermadu jerr en amir oiiiiiiiii!

Follow Us
oh sorry la cik nexa..

bukan nak menakutkan orang.. tapi pompuan tu kena fikir jugak pro and cons dia..

bagi aku banyak cons dari pro dia.. aku bercakap based on my experience sebagai anak keluarga bermadu nih..(oops..pecah rahsia!!)..

mungkin sebab tu aku tak sanggup nak kawin lebih dari satu.. mungkin statement macam bagus tapi aku cakap hasil pengalaman sendiri walaupun aku lelaki..

waktu budak2 dulu sakit hati jugak la bila bapak tak dapat datang skolah untuk tengok aku amik hadiah..tu hanya sikit je pengalaman tak best nih...banyak lagi yg tak best..

He....he....tumpang gelak je lah yer....

Reply #48 ShaPesona's post

Aii sha...
same lak name..

Originally posted by nursha at 20-2-2009 08:16 PM
Aii sha...
same lak name..

Hmmm.....memang nama kite....Sha.....

kebajikan wanita lebih terjamin

Originally posted by amir1976 at 20-2-2009 07:58 PM
oh sorry la cik nexa..

bukan nak menakutkan orang.. tapi pompuan tu kena fikir jugak pro and cons dia..

bagi aku banyak cons dari pro dia.. aku bercakap based on my experience sebagai anak  ...

Alhamdulillah...........! saya bersyukur pada ALLAH atas kesedaran en. Amir tu..................!

mudah2an apa yang dikatakan tu akan dikotakan buat selama-lamanya........amin!!!!!!!!!!!!!!

kalaulah ramai lelaki kat dalam dunia  yang macam en. Amir ni............ alangkah indahnya kehidupn berumahtanga

tiadalah sakit hati, dendam mendendam, marah dan sebagainya!

Originally posted by amir1976 at 20-2-2009 07:13 AM
aku nak tanya la pompuan2 yang rela bermadu nih...

korang sanggup ke nak hadap 'bekas' orang??

ye la lepas dia balik dari rumah bini muda tuh.. tak rasa geli geleman ke?

gua bukan nak b ...

Bila dia ni tulis macam ni... I terfikir pulak pasal Nabi kita. I rasa.. kalau you tak boleh terima hakikat bermadu.. jgnlah kau tulis seolah2 kawin lebih dari 1 tu boleh rasa geli geleman... kalau kau main banyak kali dengan bini kau pun.. tanpa dicuci selepas main..lepas tu kau main lagi... tak geli ke?.

Originally posted by amir1976 at 20-2-2009 07:38 PM
hmmm

bila disiasat.. rupanya dapat dari laki dia yang baru tambah bini lagi sorang...bini baru tu pulak janda..mu ...

Bab2 peyakit kelamin ni.. kalau isteri seorang pun.. dan tak jaga kebersihan.. tiada jaminan juga yangkau tak dijangkiti penyakit tu... benda tu common sense kan.. bukan sebab bermadu dia boleh dijangkiti penyakit kelamin.

Ada perempuan rela suami main luar dari suami kawin secara halal, yang penting tak bermadu... maknanya isteri satu pun boleh dijangkiti penyakit kan...

hahaha..tumpang gelak di pagi sabtu ni...

Reply #54 maizana's post

u tau ke penyakit kelamin tu apa? u pernah dengar syphilis, chlamydia, gonorrhea?

penyakit tu tak timbul dari soal kebersihan diri..maksud dia u tak dapat penyakit tu dengan duduk diam2 tiba-tiba dapat syphilis..u dapat benda tu dari orang lain.

kurap tu lain la..dia bukan penyakit kelamin..dan gua faham u pun tak cakap pasal kurap tu..just nak clarifykan apa yang u faham pasal penyakit kelamin.

gua setuju pasal laki tido dengan orang lain tanpa kawin..itu salah.. kalau gua jadi bini tu gua mintak cerai je.. mana aci kan?

but gua cuma harap u boleh fikir kalau u adalah di tempat bini pertama..apa yang u rasa?? or u adalah anak-anak bini tu... u tak terasa macam bapak u tu curang pada mak u.. walaupun poligami tu dibenarkan?

and u kena berdepan dengan prospek tak boleh jumpa bapak u everyday?

my point is kalau u laki dan nak kawin lagi.. u kena fikir pasal semua ni.. berbaloi kah nak letak kan bini dan anak u dalam situasi macam ni??

pasal dengan pompuan lagi sorang tu.. pada gua u ada option untuk just walk away.. u boleh tinggalkan pompuan tu.. bukan dosa pun..

dan jika pompuan tu ada anak i.e janda.. tanggungjawab u ka nak support dia? u dah ada family.. kalau u laki yang rasional u patut letakkan family u sendiri dulu.. berbaloi ka nak pecah belah kan family yang u ada ni untuk orang asing?

Originally posted by amir1976 at 22-2-2009 01:42 AM
u tau ke penyakit kelamin tu apa? u pernah dengar syphilis, chlamydia, gonorrhea?

penyakit tu tak timbul dari soal kebersihan diri..maksud dia u tak dapat penyakit tu dengan duduk diam2 tiba- ...

Did I said poligamy is the best way?.

Tapi janganlah sampai menghina/ atau mengeji org yang mengamalkan poligami.. kalau u tak suka.. cakap u tak suka... bukannya sebab poligami boleh dapat penyakit kelamin... tak poligami pun boleh dapat penyakit kelamin kalau Allah nak benda tu berlaku.. main perempuan luar bukan poligami kan?.. Poligami hanya terjadi bila lelaki itu nikah dengan perempuan lain secara sah.

I pun tak suka poligami... tapi I tak lah keji atau langsung tak boleh terima.. kalau Allah takdirkan I hidup bermadu... maka bermadu lah I.. dan sebolehnya I cuba jauhkan kerana I pasti ia menyakitkan hati orang pertama.. yang seolah2 mengatakan suaminya milik mutlaknya.

Originally posted by maizana at 22-2-2009 02:08 AM

Did I said poligamy is the best way?.

Tapi janganlah sampai menghina/ atau mengeji org yang mengamalkan poligami.. kalau u tak suka.. cakap u tak suka... bukannya sebab poligami boleh dap ...

first gua tak bermaksud nak mengeji poligami.. gua pun berasal dari keluarga poligami.. dan gua tabik dekat bapak gua sebab dia buat yang terbaik untuk buat semua orang happy.. things werent perfect but i know he tried his best.

pasal penyakit kelamin tu, gua tak bermaksud nak cakap u boleh automatik dapat penyakit kelamin bila husband u kawin lagi..sorry kalau macam tu bunyi ayat gua.. but itu adalah satu scenario yang boleh terjadi..that's fact..but why put yourself in tht situation and take chances like that if u dont have to?

gua tak menentang poligami.. gua jugak tak setuju dengan pendapat poligami patut diharamkan..itu gila..why haramkan benda yang halal?

but kalau u adalah sorang pompuan.. dan u terjatuh hati dengan orang yang dah kawin... u patut fikir patutkah nak kacau rumah tangga orang lain semata- mata u rasa u berhak nak bahagia?

regarding takdir and jodoh.. u tak kan kawin dengan laki tu kalau u tak nak kawin dengan laki tu.. pilihan dia di sini..terpulang pada u nak paksa pompuan lain kongsi laki dia dengan u atau tak.. and u can always walk away..

pada gua..hanya Allah, makbapak laki tu, bini dia dan anak dia yang berhak memiliki laki tu.... pompuan lain yang bukan isteri dia tak dak hak  dengan laki tu.. dan pada pendapat gua bila u insist nak ambik laki tu jugak..i.e nak jadi bini dia..
u macam paksa orang-orang lain untuk kongsi hak diaorang dengan u..

kesimpulan gua.. ini semua terpulang pada pilihan..semua orang boleh pilih.. but kena fikir jugak macam mana dengan orang lain..adakah mereka akan mendapat kesan dengan pilihan tu.. if yes..in what way..baik atau buruk?

Originally posted by amir1976 at 22-2-2009 02:43 AM

first gua tak bermaksud nak mengeji poligami.. gua pun berasal dari keluarga poligami.. dan gua tabik dekat bapak gua sebab dia buat yang terbaik untuk buat semua orang happy.. things werent  ...

Bagi I senang jer.. Kasih sayang sesama manusia tiada yang kekal melainkan kasih Allah.

Bukan apa.. tak nak nanti bila kita rasa suami tu hak milik mutlak kita, bila terjadikan perkara seperti suami ada org lain.. maka kita tak boleh menerima keadaan tu.. dan terjadilah spt kes minum racun, clorox..dsbg. Berpada2lah dan besederhanalah mengatakan seseorang itu hak milik mutlak kita.

i agree..minum racun klorox tu dah melampau...

but i harap la perempuan malaysia ni jadi lebih kuat dan tabah.. tahu bila hak diaorang cuba diambik..dan berani pertahankan hak tu..

dan tidak menyerahkan segala2nya pada takdir saja..itu bukan caranya nak maju.