CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sellie003

[TVB] Moonlight Resonance- Sessi Borak Sakan

Saya punya thread takda syarat apa2 redah je... spoiler ler sampai ker episod akhir... pernah gak me ...
sellie003 Post at 28-9-2010 08:58 AM

beb...aku dah lama dlm cari ni...since 2000...banyak bod dah aku melepak walau SR...setakat bod hiburan gini...besepah spoiler...sampai ke cerita korea nung haaa....ada yg bising ada yg bersikap terbuka cam ko zura & sue....yg bising ni kelompok minoriti je...last2 dorang yg mintak nak tahu lebih2 buat masa ni the amazing race asia je yg aku perhatikan sgt ketat yg mana tak buleh ada hatta sekelumit pon spoiler....thread2 lain seperti contoh survivor ANTM etc...besepah spoiler jahhh takyah fefeling nak iri hati gitu kalu posting kita kurang sambutan konsepnya

Reply 539# sue87

Mmg buduh dia tu... napa dia tak ngadu jek masalah tu kat mak dia... lg selamat & mungkin kalau diorg pakat adik beradik mungkin ada jln nak tentang hung... tp tulah saja nak memanjangkn citer....

P/S nak tanya C.K ler... sapa sebenarnya ex-BF si ka mei tu... sbb smlm yuet dpt tau yg mamat rambut kiting2 tu bukan hubby ka mei...

Reply 541# C.K

Patut highlander... kita nih kurang aktif sgt... cuma komen kecik2 tu ada ler...

haah aku pon sian gak ngan tsau smlm...ngan berlari2 jatuh bagai...ngan aku pon sedih gak salli ...
sue87 Post at 28-9-2010 09:40 AM

8tv tak tunjuk scene bosco jumpa ubat2 wing lam dlm bilik masa wing lam kemas2 barang nak pegi england tu eh?masa malam wing lam nak berangkat...bosco datang ke apartment dorang (kongsi)...bosco nak serahkan wang tunai kepada wing lam...dia berjaya jual apartment tu...wing lam tolak...dia kata dia tak perlukan cash banyak....pastu bosco cari apa tah lam bilik...dia jumpa ubat2 wing lam...masa tu laa dia tahu yg wing lam ada penyakit...dan masa tu jugak dia buat keputusan ikut wing lam balik england...

scene ka mei pegi bar jumpa yuen tu lepas ka mei dah jadi pembantu peribadi yuen...aku tatau korang dah tgk sampai mana...scene tu adalah selepas scene dimana makcik sa tampar hung kat toilet...pastu tiba2 je ka mei konon2 nak jadi penyelamat pada hung...lepas beberapa scene seterusnya adalaa nanti scene ka mei pegi bar...tapi scene tu pon takde lama sgt

Reply  C.K

Patut highlander... kita nih kurang aktif sgt... cuma komen kecik2 tu ada ler...
sellie003 Post at 28-9-2010 11:03 AM

bukan ID ni laa...ID lama2 dah takde pon

Ooo... yeker, kiranya dah lama berkecimpung ngan forum cari ler yek... sy ni pun sbb member ofis dok rekemen kalau tak mmg tak tau wujud ke tak laman Cari nih....

Follow Us
spoiler mmg bersepah kat mana2 thread pon kt sini, tp takde lah detail dan kalau diorang nak bg detail diorang pakai font putih/kuning, sape nak baca hi-lite
ada thread yg mod siap masuk warning, maybe ada yg report

Reply  sue87

Mmg buduh dia tu... napa dia tak ngadu jek masalah tu kat mak dia... lg selamat & ...
sellie003 Post at 28-9-2010 10:59 AM

sepanjang drama ni...memang tak diberi tahu sapa sebetulnya ayah kepada ronald (anak ka-mei)....tapi kalu X-BF tu...jimmy yg rambut kerinting tu memang X-bf merangkap kekasih gelap ka mei (lepas ka mei kawen dgn ah yuen dia masih berskandal dgn jimmy sampai pregnant) jugak...tapi bukan ayah kepada ronald laa....

spoiler mmg bersepah kat mana2 thread pon kt sini, tp takde lah detail dan kalau diorang nak bg deta ...
greyrose Post at 28-9-2010 11:16 AM

ko boleh tekan button report

8tv tak tunjuk scene bosco jumpa ubat2 wing lam dlm bilik masa wing lam kemas2 barang nak pegi e ...
C.K Post at 28-9-2010 11:06

8tv ptg la scene chi shun jumpe ubat 2...8tv tunjuk smpi chi shun bg duit jerk kat wing lam n pas2 terus scene ho ngan tsau kat restoren pas2 ho dpt msg dr chi shun ikut skali wing la g england...8tv nie part penting plak die ptg...ish...
smlm smpi part mak cik sa tampar hung kat toilet...pas2 ka mei dtg...
o...arinie la yuen jumpe ka mei kat bar...

Reply 549# C.K

hal kecik je, tak perlu sentap sampai report mod

Post Last Edit by C.K at 28-9-2010 12:47
8tv ptg la scene chi shun jumpe ubat 2...8tv tunjuk smpi chi shun bg duit jerk kat wing lam n pas2 ...
sue87 Post at 28-9-2010 11:38 AM

tergantung jugak tu kalu dorang potong part2 penting...mesti korang terpinga2 kan kenapa tiba2 si bosco tu ikut wing lam..aku agak mesti banyak lagi scene2 penting yg 8tv potong..seperti apa yg aku bagitahu kat depan...stesen TV free ni dorang kena dahulukan iklan...hehe....sebab iklan kan punca pendapatan mereka...

Reply  C.K

hal kecik je, tak perlu sentap sampai report mod
greyrose Post at 28-9-2010 12:24 PM

ooo igtkan hal besar tadi...sebab dok berbaris ungkit tak habis kan?...hehe tu aku cadangkan tekan button report je

tergantung jugak tu kalu dorang potong part2 penting...mesti korang terpinga2 kan kenapa tiba2 s ...
C.K Post at 28-9-2010 12:45

2 la pasal...8tv nie ptg part ptg...mmg pon C.K klu ko x bg spoiler mesti pelik apesal tibe2 jerk chi shun ikut wing lam blik england...sebelom nie bkn main syg lg ngan tsau 2...

Reply 553# C.K

aku ungkit sekali je, dah ko mcm tak puashati...aku pun melayan je

Reply  C.K

aku ungkit sekali je, dah ko mcm tak puashati...aku pun melayan je
greyrose Post at 28-9-2010 01:13 PM

aku pon sama gak....layankan je laa ko yg seolah2 iri hati (?) dan tak puas hati....sebab posting ko tak dilayan eh?

aku pon sama gak....layankan je laa ko yg seolah2 iri hati (?) dan tak puas hati....sebab postin ...
C.K Post at 28-9-2010 13:15

itu ke yg ko rasa, patut lah beria je  
aku sket pun tak rasa camtu sbb aku bukan regular pon kat bod ni
tp aku nampak cam ko yg tak puashati kena tegur

ok lah chow dulu, dah byk off-topic, dah tak rasa nak melayan lagi

itu ke yg ko rasa, patut lah beria je  
aku sket pun tak rasa camtu sbb aku bukan reg ...
greyrose Post at 28-9-2010 01:20 PM

harammm aku tak kesah ko nak tegur ke nak debat ke nak bahas apa dgn aku...sekelumit pon takde rasa tak puas hati aku pon nampak ko beria sgt iri hati selepas posting ko kurang sambutan tiba2 je ko kata ko kesah ada spoiler bla bla bla...walhal aku perhatikan seawalnya ko pon menyumbang yg konon2nya hilite font kepada puteh eh? (spesis cakap tak serupa bikin..apa pulak beza tu? )..tu aku terus reply dgn sarankan sila tekan butang report ....isu regular tak sangkut paut langsung disini aku harap ko terus melayan aku jika sudi jgn iri2 hati selalu...tak baik untuk kebersihan hati

Ala benda2 simple just gift & take jek sapa rasa nak spoiler... boleh sesgt... kalo rasa nak kaler, kaler jek kalo rasa tak nak... small matter jek... thread sy kautim boleh lanyak apa jek... tp bukan fight2 sbb kita nih penakut org dok fight2... bulan syawal nih elok maaf bermaafan... jgn terasa lak... aku takut lukakn hati org tak masuk syurga aku....

uit ape kes?

lawak babak main jln hantu smlm...x psl2 hor ma pn kne..