CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: inaez

All about Langkawi (by inaez, lina_lim79 & zul_khaleeda)

Close [Copy link]
waaa..bestnyeee tgk korg soping sakan..

aku pun nk g Langkawi..Insyaallah... 1-4/9 ni.... g ngn tour group..so..semua dah masuk pakej...eermm.. dok kat otel City Bayview rasanya..

tak sabar mak nk pegi... :lol

Originally posted by Airis at 18-8-2006 03:45 PM
xette, actually I pegi ramai2 dgn budak2 ofis.. about 30 of us.. I siap2 bawak beg besar mcm nak pegi obersi hehehe.. dlm tu less than 1/2 kosong.. coz senang nanti nak sumbat semua benda dlm tu..  ...

oo patut pon...gi ramai2...hehehe
besttt nyer...mesti rasa mcm still bujang...hahaha

airis hand carry ek brg2 kaca tu..
iskk..takleh bygkan...penuh tgn u dok pegang bende2 tu..
bape set airis borong...hehehe

huhuuu... yen baru balik dr langkawi...
mmg boleh giler tengok brg dapur + pinggan mangkuk kat sana...
terutama kat idaman suri tuh...
mende tak terpikir nak beli pon boleh jadik beli....
the way die display brg2 die mmg menjadi 'idaman suri' betolllaaa...

smp dah ballik ni masih lagik terkilan tak beli periuk lunminarc yg aku idamkan...
my hb tak bg beli pasal tak cukup tgn nak bawak...
takut kene extra charge dek air asia pon ye gak...

nyesal den! nyesaLLLLL!!!!!:geram:
uuuwwwaaaAAA... sampai terbawak2 dalam mimpi wooo....

hahaha...
yennn bawak bersabarr yen...
sabarrrr...hihihihi

murah sgt2 ke yen..
bape hengget???

alahhh yen, apa susah pegi la lagi.. air asia kan ada.. murah je tambang tu hehehhee...

xette, I beli corningware 1 set and correlle loose pieces... I hand carry corningware tu je, yg lain2 sumbat dlm beg, in between baju, so tak pecah pun.. penah buat before.. tak rugi bawak beg beso!

Sori nyampuk kat thread nie, saje nak tumpang story sedih, my sis ada family day kat Langkawi hujung minggu ni, company dia baru open for famili members hari khamis lepas. Penginapan dan makan pagi disediakan la about RM300 3dn2. Kalau dia habaq awal2, sure boleh confirm, ini last minute, check harga untuk AA untuk 3 org dah RM800++. Jawabnya lain tahun laa huhuhuhuhu! Sedih! sedih1..Last pergi Langkawi masa honeymoon 3 thn lepas stay di Awana, masa tu swimming pool takde.

Follow Us
O2..
awat tak gi by car jer...

rasa nyer her company last minit open for family members tu..
sbb still ada vacants..myb sbb ada staff yg tak gi...
if not..mesti awal2 they dah offer...

huwaaaAAAA.... masih nak nangisssss nihh....
my hb pon kesian agaknye tengok yen....
boleh die kate... "lorr... sape suruh ikot cakap abang???
kalo rase nak beli beli jelaa.... kan dah tak bole tido malam, takpela... nanti kite pegi naik bus pulak...."

masalahnye... lepas yen  membeli belah, dr dalam keta sampai hotel diam ajeh... tak tergamak den nak memborong lagik...

nak kate murah tu boleh kate murahlaa kot...
set coningware, yen tengok akak kat sini beli rm299 kat sane 199 je...

set periok lunminarc yg yen nak tu 1L + 2L rm 119 tp rasenye ni pon dah naik harga... sbb ade sorang forummer dulu kate die beli rm90 jeh... tp still consider murah lagik kan...

laki aku plak siap borong kasut dr. cardin 2 pasang kat airport mase nak balik....nasib baik dah kene check in dah time tuh... kalo tak die kate... ade lagik suar die nak borong... sabau jelaa teman dengarrr...

huwaaaaaAAAA.... u all takde plan nak buat trip sopping barang dapor ke langkawi ke??? den nak itoootttt!!! :cry:

Reply #547 xette's post

Nak drive tu yg tak sanggup.. sayup ajeee rasa nak sampai.Tmabah pulak ngn anak ..balik kampung drive 2jam pun, pening kepala nak layan kerenah dia sorang. pastu kena naik bot lagi.. :gila:tak berbaloi org kata. Kalau seminggu org kata sempat jugak bernafas.Betul tu xette, memang diaorg offer sbb ada yg tak pergi, tapi bilik dah siap book semua kat Langkasuka dan Helang. Kalau time bukan cuti sekolah, still boleh adjust lagi, tapi sbb 25-27 tu still school holiday, sure org ramai gile lagi.. pastu harga pun zass... bajet lak tak prepare. Nanti terkulat2 haku, nak shopping baju sehelai pun tak lepas..

Bila baca posting yen yg 1st tu, teringat kat my hubby, memula dapat offer dr sis tu, terus call dia. Pastu dia cakap. Nanti dulu, nak tengok bajet" Dlm pada tu me pun survey kat AA still lagi ada offer untuk 1+1 offer tu. hari sabtu&ahad  bila check balik  harga pun dah macam biasa. Boleh lak hubby cakap kena tak book semalam?? Haiyaa! Kasi wa hangin satu badan je.. dia jugak kata nanti dulu, jangan confirm lagi. Gerammmnyaa..:geram:

[ Last edited by  O2 at 20-8-2006 09:50 PM ]

i nak pi langkawai next monday sampai rabu...stay kat mutiara burau bay...ada sesapa yg pernah exp stay sana tak?
lg sati..selain mangkuk2 yg murah ni...perfume pun murah tak kat sana?
selain brand vision (utk masak atas dapur ni) brand apa yg sesuai masak atas dapur? i mmg fail lah bab pinggan mangkuk ni...baru kawin setahun dua so mmg tak expose dgn pinggan mangkuk ni..skang baru nak mengjoinkan diri...ekekeke
lagi satu...set queen anne muraj tak kat sana? my mom suh belikan utk dia....

kredit utk adique78 dari melayu.com:hatdown:

aku baru balik dari Langkawi.. semalam...

setelah 18 thn tak pergi, terujalah jugak... takdelah teruja sangat sebab anak aku tak sihat... tak sempat shopping sangat.. setakat pandang jelah.. tgk org shopping...

ni nak kabor sikit... hari tu sebelum aku pergi sana aku adelah book satu resort ni.. kat pantai Chenang... budget resort.. so aku memanglah tak expect tempat dia cam Pelangi Beach... memang aku tahulah dia resort kayu jer...

aku pergi sampai hari sabtu, dari hari khamis manager resort tu sibuk dok tanya aku confirm ke tak datang.. memang confirm pun.. so hari sabtu sampai, dalam kul 2 ptg.. masuk jer rumah yang aku sewa tu mengucap panjang... punyalah tebal pasir dekat lanati rumah tu... dekat 2 cm, pastu dinding berhabuk, meja berhabuk, cadar penuh ngan tahi cicak... nampak sanagt derang tak bersihkn rumah tu... actually its a bunglow.. wood bunglow...

apa lagi menyiraplah darah aku... pergi kat receptionist, aku marahler.. sampai aku heret manager dia kuar, ajak datang kat rumah aku sewa tu.. ader ker dia tak nak datang, tapi dia kata ' nanti saya hantar housekeeper..'. Pastu house keeper datang buat kerja cam lipas kudung... laju jer menyapu... aku tak puas hati suruh dia mop.. derang tak nak, derang kata nanti pasir? tu naik balik dari celah? papan lantai...

aku bengang, mintak tukar bilik lain, since aku datang 5 family aku mintak 5 bilik ngan harga yang sama, derang tak bagi plak tu... trus aku cancel mintak balik deposit... dan? tu terus pulang deposit yang aku bayar.. RM480, tak mintak resit, tak mintak apa.. so aku segerombolan kluarlah tinggalkan resort tu, tinggalkan pantai chenang... kembali ke Kuah.. sewa apartment kat sana...

nak dijadikan cerita... malam tu anak buah aku meracau?.. macam kena rasuk.. terbeliak? biji matanya... menangis? cakap tak nak... tak buat lagi.. takut... tak nak main... dan rupanya penghuni bunglow tu ikut anak buah aku.. so kami sekeluarga semalaman jaga dia, gilir-gilir baca yassin... sib baik ayah dia pandailah jugak sesikit... rupanya penghuni rumah tu marah, kami masuk rumah tu kacau tempat dia... sebab masa kami sampai tu, bebudak tu terus main atas katil melompat?.. dan penghuni rumah tu kata dah lama sangat takde org duduk kat rumah tu...

so kat sini aku nak kasi reminder skit kat netters yang nak gi langkawi, jangan kena macam aku... avoidkan resort ni... MALIBEST resort kat Pantai Chenang... elakkan bunglow mereka... ada 2 unit, unit yang kedua tu... bilik lain Ok kot.. tapi aku dah black list resort ni... dah tahu rumah tu keras, awak sendiri pun tak berani nak masuk.. buat apa gi open rental kat orang lain.....

Rate

1

takutnya!!!!!!!!!!...eiii...aku ni dah le nak bawak budak kecik
harap2 kat mutiara burau bay tu okay je...............

Originally posted by cheapmon at 22-8-2006 10:45 AM
takutnya!!!!!!!!!!...eiii...aku ni dah le nak bawak budak kecik
harap2 kat mutiara burau bay tu okay je...............

Jangan risau Mutiara burau bay tu Ok. I penah dok kat sana. pantai dia cantik.  Tu ler risau duduk kat resort yang tak berapa terkenal ni. langkawi tu ada certain tempat memang agak keras. Esp kat Kedawang ( ni ada ler org yang pandai cakap kat I).

Originally posted by cheapmon at 22-8-2006 09:22 AM
selain mangkuk2 yg murah ni...perfume pun murah tak kat sana?
selain brand vision (utk masak atas dapur ni) brand apa yg sesuai masak atas dapur? i mmg fail lah bab pinggan mangkuk ni...baru kawin setahun dua so mmg tak expose dgn pinggan mangkuk ni..skang baru nak mengjoinkan diri...ekekeke
lagi satu...set queen anne muraj tak kat sana? my mom suh belikan utk dia....
...

perfume tak tau la cheapmon, tak penah lak beli kat langkawi.. queen anne pun tak cek masa kat sana coz tak minat.. ada 1 set kat rumah tu pun adik angkat bagi present kawin.. tu pun guna masa buat open hse je..

selain vision, byk gak brand lain yg boleh masak atas api mcm corningware (my favourite) and luminarc..

wahh ngerinya dengar pasal Malibest tu.. teringat masa g langkawi zaman2 study dulu.. duduk kat 1 resort kat pantai chenang, resort tu nama Tanjung Mali Beach Resort.. I wonder whether it's the same resort yg dah ditukar nama.. tapi dulu2 takde terjadi peristiwa2 seram kat kitaorg la..

queen anne ade...
segala macam mak nenek bab pinggan mangku + periok ado kat langkawi tu hah!!!
macam iklan astro tuh... " macam2 ada..."

AKHIRNYAA!(stail cam lagu Anita Sarawak)

Since semlm,asik dok citer pasal Langkawi ngn Hubby( acttually memujuk pun ada). Akhirnya Hubby cakap OKlah kita pergi!..Yahooo..bEstnya..confirm tiket untuk 3 org flight Jumaat ni sampai Isnin, ambik yg termurah nya rate. kena RM840 pergi balik.. Gasaklaa.. lagipun bilik dah FREE 3d2n siap BBQ dinner n BF.. sapa nak kasi kann..rugi atas flight sikit ajela.. nak buat camne last minute punya decision. Bukan apa tahun ni boleh la nak jalan2 Lepas ni lambat la pulak nak naik flight lagi. sbb me pun tahun depan nak keluar sorang lagi..so tak sesuai nak travel ngn budak kecik2.  Sewa keta pun dah terus dapat RM60 untuk Kancil Manual.haiyo!cuti sekolah lagi la katakan..kitaorg ambik sehari aje laa. sbb Jumaat tak keluar. Hari Ahad pulak sure lagi banyak offer untuk car rental.. hotel pun boleh cari. Tapii pasai shopping harap2 takde la me terliur apa2..

waa... pegi gak ko yer O2...hehehe
tahniah...and happy holidayyyy..hehehe

aku pon plan ujung taun depan nak kuarkan sorang lagi..hehehe
sbb tu taun ni...nak berjalan..sakan...hehehe
lagi pon..my son pon dah beso..bln 10 ni...masuk 2 thn...
dah pandai nak gi alan2 carik makan....nak mengenal mcm2..hehehe
kasi chance le dia xplore things..rite?

cayalah O2... berjaya gak ko pujuk hb ekk...
tulaa kalo dah rase teringin sgt nak pegi... pegi ajerla kan...

tapi keta tu RM 60 tu sehari ke? kalo rate sehari kire mahalla jugak yek...
mungkin pasal cuti skolah kot!

yen ari tu 4 hari 3 malam dapat wira auto baru total rm140 ajeh...
tu pon my hb kate mahai... kalo iswara diorang leh kasik rm120...
kancil tak nampak pulak ari tuhh...

eh murahh sgt2 la kete tu yen...
4 hari baru 140..
yen amik dgn sapa??
bg la contact no

yen amik yg kat airport tuh....
byk sgt kaunternyer... so kene tanye satu2 pehtu kene tawar-menawarlaa...
diorangnyer stail promote... kami bg 50% dict kak...
sabo jela... diorang published rate iswara Rm 100/day so depa bg kite dict 50% la konon per day...

yen tak tahula kontek no. die... kene balik dulu tengok kat resit kalo ade simpan lagik... i'll check for u...

tapi kalo kuar dari arrival hall tu... ade sederet kaunter... satu kiri , satu kanan.
yen amik deret yg kanan kaunter second last kalo tak silap... org tu name shukri rasenyerr...

xette nak gi belie? kalo bkn peak seasons mmg depa boleh bg murah rasenyerr...
yen pg minggu lps tu bukan time cuti skolah...