CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

x tau cite yg sebenar jgn la melalut mcm transparent tau sume bende..

adat masyarakat cepat melatah cepat menghukum..bkn nk tlg malah disindir2 lagi..tula kekdahnya urban n moden.. kut?

ok.. mungkin dia bukan penjenayah...
polis bertindak sbb dia LARI dari polis... lari dari roadblock yg boleh menyebabkan polis bertindak.. itu jer...
SIMPLE...

alah polis bkn malaikat baik sgt.
polis pun buat silap haper?

x kira la pegawai polis atau macai polis.
2-2 manusia biasa yg x lps dr buat silap.

adat donia la.
org yg dah buat silap mesti di hukum x kira siapa.
harap2 ada la keadilan utk arwah ni.

kdng2 polis treat org yg buat silap bodo2 ni let say bawak moto x pakai helmet, x de lesen, motor x de road tax mcm penjenayah besar.mcm la besar sgt jenayah yg bdk2 ni buat.

yer la bdk2 bodoh berani la polis tunjuk kuasa, cuba kalo kat mafia kalo polis tu saje x kena tembak free ha berani la buat pasal

ok.. mungkin dia bukan penjenayah...
polis bertindak sbb dia LARI dari polis... lari dari roadblock ...
nuralisa Post at 27-4-2010 19:13

btul2, my setuju. jst a simple mistake je.

anyway, aku rasa tajuk thread ni aku perlu ubah/edit, sebab tak pasti lagi betulkah dakwaaan kakakny ...
RedDevils Post at 26-4-2010 22:54

tak lah, even arwah mcm nakal2. tapi die xjahat sampai jadi penyangak. maybe parang yang ade dlm kereta tu mmg dah ade tanpe arwah tau. polis tu la. maen tembak je . pastu nak drama2.

a'ah ade btulnye jgak. tpi bang, ye laa sape x panik. hmm,. tpi x pe laa. nasi sudah menjad ...
mysr01 Post at 27-4-2010 19:04

berdoa je la dik...moga2 roh arwah dicucuri rahmat.. Allah lebih sayangkan arwah..

tapi jgn lupa doakan org2 yang melakukan pembunuhan ni dapat balasan setimpal atas perbuatan mereka...

Follow Us
Akau dok baca dari page 1 sampai habis. Ramai disini nampaknya dah tersasar dari kes sebenar dengan membuat pelbagai andaian. last sekali arwah ni dicari kesalahannya, keluar malamlah, bawa kereta tak dak lesen lah sampai keluarganya pun terpalit tak ambil tahu pasal anak. Macamlah anak-anak, adik beradik hang pa semua tu maksum, suci murni, tak pernah keluar malam, tak pernah jumpa kawan kat luar,hanya dok dalam rumah macam tikus kena sembelit. Tidak ada simpati langsung. Tak patut mengaitkan jenayah lain dengan kejadian menembak arwah. Kalaulah kes ni jadi kat satu bangsa tu...maunya dihantar keranda depan balai polis. tak cukup dengan sekitarnya diimport lagi dari kelang.

Semua boleh bagi berpendapat tapi berpada-padalah.bayangkan kalau jadi kat keluarga sendiri. Pukul 8.00 malam makan malam bersama, esok harinya tuntut mayat kat hospital.

dah2x sume jg gaduh. dah 30 page lebih ni..

aku consider kes ni "fog of war".

(hahaha, memandai je gua mcm gua lak hakim yg jatuh hukum)

aku baca metro paper version apsal takde mention pasal parang...

yang aku baca...dia takde driving license...lari dari roadblock polis...diarah berenti tapi tak berhenti...polis arah mereka dikejar ...polis berjaya tembak tayar kereta mereka terbabas ke bahu jalan ..suspek di tembak kerana cuba melanggar polis yang  kejar diorang...kawan dia berjaya lepaskan diri...

kes macam ni polis akan anggap sebagai jenayah...walaupun kesalahan kecil tapi ko dah besarkan pulak dengan melarikan diri berapa banyak kesalahan tu...

aku tak tau cerita.

adakah polis zaman sekarang ni rabun sangat sampai mata tak nampak suspek tu sekadar budak umur 15 tahun...  atau 2 orang ni badannya lembut gemalai tak berani berdepan secara fizikal dengan 1 orang budak umur 15 tahun...  atau otak mereka lemah sebak sendu tak mampu proses maklumat depan mata jadi ambil jalan mudah untuk tembak saja?

atau pun, mungkinkah budak 15 tahun ni memang penjenayah tersohor yang cekap bertalam 2 muka selain handal bergomol secara fizikal malah dilengkapi pistol, raifal, senapang, bom tangan, rpg dan kereta perisau jua?  jadi kita tak boleh salahkan polis, ok.

tunggu...

Reply 507# Odyman
rasanya pulis bukan bangsa kita sebab itu muntri pun berani nak bawa ke parlimen..http://www.malaysiakini.com/news/130344
perkasa skang musti korek detailnya lagi sodap buat modai mereka utk dijajakan...

aku pun tak paham nape pegawai polis tu tembak... tp kalo dah diarah tukar tugas tu maknanye tindakan polis tu dah salah lah tu... pasal standard procedure polis kalo penjenayah lari mane2 pegawai mesti kejar sampai dpt.. sbb tu polis skg sampai tukar mitsubishi lancer ape sume sbb lebih laju bleh kejar.. standard kejar sampai dpt ni aku rasa same je prosedur dgn pegawai kastam ke imigresen ke.. mane bole shoot bebila suka je.. psl tembak-menembak ni melibat nyawa org awam sekeliling gak..kalo salah aim teruk la..

polis pon 1...dah budak tu dah menyerah..ko pegi bantai dia beramai2 kenapa???
geram sgt sbb budak  ...
an2toncit Post at 27-4-2010 14:59

Itu cerita SEBELAH PIHAK yg kita dengar di sini.
Bagi aku, aku tak anggap Polis salah, or budak tu salah.
Benda dlm siasatan.

Kita dok marah org yg kondem budak tu macam2..
Abis tu kita yg dok kondem Polis, sekali memang ditakdirkan tindakan Polis mmg betul dan budak tu bersalah, apa mau cerita?

So, nasihat aku...jgn ikut emosi dan amarah.
Tenang..

aku tak nak pukul rata semua pihak polis jadi aku nak tunggu cerita penuh yang telus dan benar.  jangan kita lupakan jasa-jasa pihak polis setiap hari walaupun sekecil kuman pun hanya semata-mata 1 kes saja.
mungkin ini kes yang terpencil.  
jika benar polis salah pun, harapnya pihak polis ambil iktibar dan buat perubahan.

Itu cerita SEBELAH PIHAK yg kita dengar di sini.
Bagi aku, aku tak anggap Polis salah, or bu ...
RedDevils Post at 27-4-2010 19:59

budak tu cuak nampak polis...sebab dia takde lesen kereta...dia juga tak tahu melarikan diri dari roadblock adalah satu kesalahan yang sangat besar...

aku baca metro paper version apsal takde mention pasal parang...

yang aku baca...dia takde drivin ...
abgboroi Post at 27-4-2010 19:43

tgk berita tadi cam yakin ngan berita ni... polis hanya protect diri mereka

takziah pd family bdk ni...mm apa2pon..aku hrp bialah adil dn tulus dlm siasatan...

aku tak nak pukul rata semua pihak polis jadi aku nak tunggu cerita penuh yang telus dan benar.  jan ...
Gemukkkkkkk Post at 27-4-2010 20:02

Exactly.
Jasa jasa Polis selama ni, yg kena tembak, yg kena langgar...habis dilupakan.
Standard lah tu, dalam setandan pisang, ada yg busuk. Tapi jgn generalise semuanya.

dulu ada satu kes camni gak kt kg aku...budak takde lesen bawak kereta lepas tengok bola , tak mo berhenti bila polis kejar...bila sampai hujung jalan kereta menjunam dalam parit..mati sorang...

Reply 515# abgboroi

setuju,budak2 mana tahu undang2 dan kalau telah dipesanpun lupa cepat gelabah...
rasanya kes tersilap tembak hampir thn2 beberapa kali tenggelam timbul,apa kata polis msia ikut idea polis usa pasang kamera rakaman dikereta..dan kalau rasa mereka buat tu 100% betul pasang dibadan mereka satu..segala perbuatan dirakam sewaktu bekerja..rakaman ni biarlah rahsia hanya di siasat jika terjadi kes2 begini oleh org atasannya atas mahkamah jika perlu..nak ngan taknak je...