CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

No new story!

senyap jeeee... ate seme ke laut ke........ujn2 nih....

Kisah di pejabat ku

Assalamualaikum pada sahabat2 yang di hormati…

Sekarang isnin 16/12/13 @ jam lebih kurang 2330hrs.Aku di pejabat bertugas seperti biasa. Keadaan tenang di pejabat seolah-olah memanggil aku untuk menceritakan pada kamu semua tentang pengalaman aku semasa bertugas di pejabat aku yang usang nih. Ada beberapa kisah yang masih segar diingatan ku. Dimana patut aku mula yer? Ermmm ok lah .kisah pertama aku berkenan dengan muzik. Aapa?!!!! Ahli muzik pantang keturunan aku jadi ahli muzik!!! Kikikikikiki

Muzik..

Baiklah aku mula bertugas di sinih pada penghujung 2006. Almaklum lah orang baru kat sinih gamaknye ORANG2 kat sinih nak bagi salam perkenalan kut kikikikikiki. Kejadian yang penuh misteri yang takdapat aku rungkai sampai sekarang nih berlaku pada 7 tahun yang lalu masa mula-mula aku sampai kat sinih. Utuk maklumat korang aku kerja kat pulau Tioman rompin Pahang , belakang opis aku memang hutan ler depam opis aku nih Jalan raye utama kalau malam memang aku jarang g ke belakang opis aku mak seramm nok.. Seingat aku pada masa tuh jam lebih kurang dalam pukul 0300 pagi. Aku sorang2 kat pejabat masa tuh kawan2 aku semua dah balik bedengkor dah. Haaaa masa nih kat opis aku takde tv lagi pun computer Cuma ada satu jerk tuh pun dalam bilik yang lain. Tengah aku dok melayan perasaan sorang2 tiba-tiba aku terdengar dendangan lagu(tah lagu apa aku tak ingat dah) yang datangnya dari bilik yang ader computer tuh . korang baying kan lah kalau slow takpe nih idok bunyi umak aii kire full vol. lah ..teperanjat aku rase nak pecah dade aku mase tuh. Mau taknye aku sensorang jerk kut mase tuh.kalau kat sinih dalam pukul 0100pagi memang dah takde orang lalu lang , so korang bayangkan lah betapa sunyi sepi nye mase tuh bunyik unggas sahut menyahut ader lah.

Aku memberanikan diri untuk periksa bilik tuh . selangkah demi selangkah (mase tuh memang saspen ler weii) aku menghampiri bilik tuh. Dengan lafas bismillah aku bukak pintu bilik tuh. Masetuh aku taknampak ape-ape pun. mau nye taknampak aku pejam mate mase tuh takut weii . Aku meraba2 suis lampu bilih tuh bila jumpa.. ahaaa!!! Aku pun bukak lah suis lampu bilik tuh. Aku bukak mate aku huhu nasib baik takde mende pelik2 kalau ade lah mase tuh mau melompat aku rase kikikikiki . Akupun slowkan lah vol. pc tuh pastuh aku off kan pc tuh , hati pun ad erase lega sikit . Aku tinggalkan bilik tuh dengan pintu tak bertutup ngan lampu menyala .. akupun lepak balik kat bilik rehat yang di sedikan oleh majikan aku .. tengah lepak punya lepak korang nak tau.. pc tuh bunyi lagikk adoi aii mase tuh aku diam seribu bahasa jangankan kate nak bangun nak toleh pun aku tak sanggup. Peluh memang toksah cakap ler Keluar abis peluh jantan pondan bagai. Mase tuh aku ade terfikir nak tinggalkan jer pejabat aku tuh balik umah tapi disebabkan betugas karang kantoi mau kene buang keje pulak.. mahu tak mahu aku bangun dari tempat duduk aku melangkah setapak demi setapak menuju bilik tadi.. mase tuh dalam hati nih zikir tak henti2.. aku intai2 bilik tuh dari jauh .alhamdulillah memang takde bende yang pelik.. aku masuk bilik tuh n aku off kan balik pc tuh siap cabut plak lagi korang tau… haaa kali nih kompem tak bunyik dah huhhuhhuh hamik ko nih makan diee..akupun Keluar dari bilik tuh lepak balik kat dalam bilik rekat.. sekali belum sempat bontot aku nih melabuhkan dirinya di kerusi pc tuh bunyik balikk weii .. ya ALLAH mase tuh aku tak tau nak cakap lah perasaan aku nih memang huiii teloq pun aku rase mase tuh takde kut kalau ade pun menggigil2 kikikikikiki… takut punye pasalll.. nak taknak aku ambik keputusan aku terus kunci opis aku aku balik umah ..nasib baik la house mate aku mase tuh tak tido lagik ..jangan katekan hose mate jiran2 yang lain pun tak tido lagik mai melepak kat umah bujang aku tuh..lega akuu bila aku tgk depa lepak ramai2 kat umah aku tuh… ade jugak yang tanye nape aku balik aku kate aku sakit perut kikikikiki kaver line maa ..

p/s:hantu pun pandai on pc wooo cammm siott jerrrr

sekiannn

Last edited by ArianPutra on 29-12-2013 02:35 PM

Eh...dh lma blaku ke.. Stau aku pnah bmsg dgn ko..ko bgtau balik awl..kunci opis... Sakit prt..then ngeteh dgn kkwn... .. Btoi ka ...

Adiya posted on 1-12-2013 11:29 AM
Ayat kunci darah tu mcm mn?mtk ajokan..terbaik tu..

nanti buka kitab
aku msg

ArianPutra posted on 16-12-2013 11:55 PM
Kisah di pejabat ku

Assalamualaikum pada sahabat2 yang di hormati…

akhirnya
ada sambungan

Follow Us
leenaz posted on 17-12-2013 11:22 PM
nanti buka kitab
aku msg

beyeh bohhhhh

leenaz posted on 17-12-2013 11:22 PM
nanti buka kitab
aku msg

nak jugak..................

Assalamualiakum…

Pakcik misteri

Wokey pagi nih aku nak kongsi pengalaman aku bertemu dengan pakcik misteri. Ceritanya begini…

Kejadian nih dah lama dah masa tuh seingat aku lah baru dalam 2 or 3 minggu aku sampai di pulau Tioman nih pada tahun 2006 masa tuh monsoon time . keadaan monsoon masa tuh memang giler babeng lah dengan angiun kut ombak besau dan hujan yang tak henti2..

Nak dijadikan cerita adalah satu malam tuh tak hujan dan aku pun bosan giler babeng dah lepak kat rumah ..masa tuh rumahaku bukan ade ape pun .tv pun takde beb yang ade tilan almari,dapur gas dengan kipas jer. Daif nya masa tuh sampai nak basuh bajupun pakai tangan kenkadang tumpang basuh kat rumah kengkawan yang ade mesin basuh tapi kebanyakannya basuh pakai tangan ler… Seingat aku masa tuh jam lebih kurang pukul 1200  malam  aku Keluar rumah dan menuju ke jeti kampong Tekek pulau Tioman  huhhuh sensorang laktuh.. Niat hati nak melayan perasaan la kunun nak nengok ombak sambil merasa angina monsoon malam yang kencang . sampai je aku kat jeti aku tongkat dua kan moto aku pastuh aku bukak mp3 layan lagu sambil termenung memikirkan nasib aku sendirian… masa tuh lampu kat jeti takde so memang gelap gelite lah aku sensorang kat situ tapi best beb layan jer dengan bunyi ombak menghempas jeti sekali-sekali begego jugak jeti di buatnya ..subahanallah betapa besarnya kuasa allah ..takdapat aku bayangkan macam mana lah masa aceh kene sunami dulu kompem gerund giler bunyi diee  kaabooommmmmmm!!!!!!!... ok sambung balik tengah aku dok melayan lagu sambil layan angina dan ombak yang best masatuh tiba2

“assalamualaikum nak.. anak buat apa kat sini?”

Aku---”w`salam pakcik.. saya sajer jer duduk2 kat sinih .bosan duduk kat rumah takde ape”

Pakcik—”ermmm anak baru pindah sinih ker..pakcik tak pernah nampak pun sebelum nih”

Aku----” yer pakcik saya baru jer seminggu dua sampai sini.”

Pakcik—”oh macam tuh ..bagus lah kamu nih susah nak jumpa anak muda macam kamu sekarang nih ” (sambil tepuk2 bahu aku)

Aku—” apa yang bagus nya pakcik saya biasa jer sama jer saya dengan orang lain”

Pakcik— (hanya tersenyum) ” kamu orang mana nak”

Aku—” saya orang perak pakcik ”

Pakcik—” oh jauh tuh hermm bagus lah muda2 merantau cari pengalaman .. takpa lah kalau macam tuh pakcik balik dulu yer nak”

Aku—” yer lah pakcik.. saya pun sekejap lagi nak balik jugak nihh sejuk pulak rasenyee angin kuat ”

Pakcik—”hihhihhih takpe orang muda takkan taktahan kann .assalamualaikum”

Aku—”w`salam”

So aku pun mengalih kan pandangan aku ke tempat lain ..tiba-tiba terdetik di hati aku nak tanye nama pakcik tuh rase macam biadap  pulak bila tak tanye nama dia aku pun pandang la balik kat tempat pakcik tuh berdiri mase borak2 ngana ku tuh sekali perhhhhhhh pakcik tuh dah takder beb.. mase tuh gelabah cakciboo ler akuu di buat nye ... aku tengok jam mase tuh dah pukul 3 pagi apa lagi aku stat motorrr aku cabut lahhhh

Yang menjadi misteri dan pelik nyee pakcik yang sembang ngan aku tuh manusia atau benda lain sebab aku lepak hujung jeti aku baru toleh ketempat lain tak sampai 10 saat alih2 pakcik tuh dah hilang sepanjang aku nak balik tuh aku ader lajugak usayar2 kiri kanan tapi tak nampak sorang pun .. ishh seram pulak bila aku ingat balik cerita nih memang ishhhhhh

tamat

Last edited by ArianPutra on 29-12-2013 02:30 PM

Heh hehe..pakcik terhanyut dr tsunami ari tu nak..
Huhuu,,sapa lah yg bersembang dgn ko tu.. siap tepuk bahu..

ArianPutra posted on 18-12-2013 03:28 AM
Assalamualiakum…

Pakcik misteri

ko masih kat tioman ke?

Suka baca

Teruskan ye...

Bab yang tulis pasal bomoh kat Semenyih tu macam pernah dengar jugak. Merapu je...

leenaz posted on 18-12-2013 06:02 PM
ko masih kat tioman ke?

yup saya masih di pualu tioman

HARUMAN AYATUL QURSI

ASSALAMUALAIKUM SEMUA MEMANDANGKAN ADA SAMBUTAN  JADI SAY AKAN KONSIKAN LAGI PENGALAMAN MISTERI YANG TAKDAPAT DIRUNGKAI OLEH SAYA HINGGA LAH KE HARI NIH..

PERKARA NIH BERLAKU BERTAHUN2 DAHULU MASA TU AKU TENGAH SUKE BEBENO BACE AYATUL QURSI ..NAK DIKATEKAN BETAPA SUKENYE AKU MEMBACE SAMPAI TAK PERNAH LEKANG DILIDAH NIH LAHH ASAL ADE WAKTU TERLUANGJER AKU AKAN BACE BERULANG ULANG2 SAMPAIKAN AKU RAKAN SUARE AKU SENDIRI BUKAN APE NAK TAHU SEDAP TAK SEDAP SUARE SENDIRI KUIKUIKUIKUI..

NAK DIJADIKAN CERITA MASA TUH AKU MASUK KERJA JAM 0200 PAGI..BIASANYA TIME NIH MEMANG TAKDE ORANG LAH KAT OPIS NIH ..TINGGAL AKU SORANG2 JERK LAH YANG DOK TERKONTANG KANTING MENJAGA HARTA2 ISMIT ULAM RAJA YANG ADA .. STAT AKU MASUK KERJA AKU MEMBACA AYATUL QURSI ..DAH ABIS BACE AKU BACE LAGIK BERULANG2 TAMPA HENTI.. SAMPAI BERAPA KALI AKU PUN TAK HENGAT LAH .. TENGAH SEDAP DOK MEMBACE SAMBIL MELAYAN FACEBOOK TIBA-TIBA!!!!! AKU TERCIUM SATU WANGIAN YANG AMT HARUM MENERPA MASUK KEHIDUNG AKU.. MEMANG WANGI LAH AKU CAKAP KORANG …DAN WANGIAN NIH AKU TAK PERNAH CIUM DAN SAMPAI SEKARANG AKU CARIK TAK PERNAH JUMPA LER BAU WANGI MACAM TU.. MASA TUH CUAK JUGAK LA AKU KAN AKU PANDANG KANAN KIRI MEMANG TAKDE ORANG ..  AKU TERCARI-CARI DARI MANA DATANG BAU WANGI TU. BILA AKU TOLEH KEKIRI BAU WANGI JUGAK BILA AKU TOLEH KEKANAN BAU WANGI DIA AGAK KUAT.. SEOLAH-OLAH WANGIAN TUH BERPUNCA DARI BELAH KANAN AKU .. MEMANG WANGI LAHH.. SO AKU PUN BANGUN DARI TEMPAT DUDUK AKU AKU KELUAR DARI OPIS AKU NAK BUAT SENAMAN REGANGAN DAN TIBA-TIBA AKU DENGAR SUARA AZAN SUBUH YANG BERKUMANDANG SAYUP-SAYUP KEDENGARAN.. AKU TENGOK JAM DAH DEKAT-DEKAT PUKUL 6.00 PAGI .. AKU TERUS AMBIL WUDUK DAN DIRIKAN SOLAT KAT OPIS AKU.. DAN MASA TUH WANGIAN TUH DAH TAKDE DAN HILANG..
.

TAMAT
Last edited by ArianPutra on 29-12-2013 02:32 PM

ArianPutra posted on 19-12-2013 10:17 PM
HARUMAN AYATUL QURSI

ASSALAMUALAIKUM SEMUA MEMANDANGKAN ADA SAMBUTAN  JADI SAY AKAN KONSIKAN LAGI ...

terbaik...tp gune la tulisan kecik sikit... hahahaaa...

ThousandSwords posted on 17-12-2013 12:47 AM
Eh...dh lma blaku ke.. Stau aku pnah bmsg dgn ko..ko bgtau balik awl..kunci opis... Sakit prt..then  ...

Mungkin yg arian bg tau ko tu crita lain kot...tak kan ko lbh tau crita ni dari arian sendiri...gayanya umpama kamu mengenali arian sudah berpuluh tahun ya?

Adiya posted on 23-12-2013 07:54 PM
Mungkin yg arian bg tau ko tu crita lain kot...tak kan ko lbh tau crita ni dari arian sendiri...ga ...

Mna la aku tau bpuluh mna.. sometimes call tya kabor si arian ni ngelat mcm2.. x tau la dia guna alasan yg sma - balik nk berak ke apa... mcm call ko gk adiya .. kdg2 call ko tgh nek motor nk blk kg..kdg2 ko dh tiba kl atas bas.. brp puluh tahun aku knal ko plk.. **

ThousandSwords posted on 24-12-2013 01:51 AM
Mna la aku tau bpuluh mna.. sometimes call tya kabor si arian ni ngelat mcm2.. x tau la dia guna a ...

masa kejadian tu aku tak kenal ko pun lagi... ko kenal aku baru setahun due jerkk.. cerita nih dah 5-6 tahun kut.... kan ker dalam citer2 aku aku bagi tau beberapa taun yang lepas.. hek elehh propaa toi ler hang nih   nyampahh makkk auuwwwww

MISTERI JERITAN DI BULAN RAMADAN

DENGAN NAMA ALLAH YANG MAHA PENGASIH LAGI MAHA PENYAYANG.

Assalamulaikum

Kisah nih berlaku beberapa tahun yang lalu.. ketika itu bulan puasa masa tuh jalam lebih kurang pukul 1200 tengah malam aku ngan kengkawan aku melepak kat depan rumah nyembang2 tentang malam lailatulqadar... dan berbagai2 topik lagik laa yang keluar tenag itu tentang ini dan banyak lagi laa tentang tentang yang kami bentang kan ... tiba-tiba dalam pukul 0300 pagi terdengar satu jeritan yang amat kuat  AAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... ceritan tuh sangat kuat dan nyaring bunyinya sampai kami berlima terpaksa tutup telinga sebab tak tahan .sakit telinga dibuat nya... seingat aku jeritan tuh 3 kali mula-mula teramat dekat rasenye kedua jauh sikit yang ketiga jauh dan sayupp jer dengonye tapi walupun jauh masih terasa akan kenyaringan jeritan tuh... kami berlima sambil berpandangan.. apa lagi kalau bab2 mistik nih memang aku ler jadi tempat bertanye deme semua tuh... ”wei arian bunyi ape tuh” salah seorang dari kami bertanya  

Arian-- ”aaahhhh mana aku tauu ..alah relek ler weii takde mendenye korang jangan ler takut kan ker bulan puasa nih mana ada hantu” aku meningkah dan memujuk rakan2 aku sebab ada yang pucat lesi dahh...

Pis--- ”yerk ker arian takde hantu abis tuh yang ko citer kat aku yang ko jumpe pocong bulan2 puase tuh apenye”   .....

Arian--” alahh itu aku bohong ko jer tuhh relek ler takde mende lahh ..korang tunggu sini jap aku nak g kat kedai tuh jap nak ngepau rokok deme korang nak tak”   ......

Am--” boleh jugak aku nak sebatang ” ..

Arian--”jap ekk”..

Dalam perjalanan aku tuh aku dok pikir jugak ish mende ape pulak lah yang menjerit tengah tengah malam nih siot toi lahhh... elok jer aku sampai kat kedai tuh

Pakcik zul—” hah! Arian ko dari mana?”

Arian—” saya dari rumah ler datang nak ngepau rokok pakcik2 yang ade nih kikikikiki”

Pakcik zul—”nah amik roko nih .. wei korang dok buat ape tadi siapa yang menjerit macam orang gila tuh”

Arian—” oh korang pun dengar ker ? tah lah saya pun taktau ler sapa yang jerit hantu kot”

Pakcik dil—” ish ko nih mulut macam gam**** lah ..malam2 buta ko nihh adoi aii potong stim toi orang tengah maik kad nihh”

Arian—”aii ramai2 pun takut kerr hihhihihiih”

Pakteh—” mu takdok semale arian kami semua nampak ore puee jale gendong anok sore sore ” (dailek kelantan)

Arian—”ah ade2 jer lah pakteh nih ”

Pakteh—” hok aloh budok nih ...aku royak ko mu ..mu tak cayo ..mu tanyolah hok ado sinih semua nampok ”

Deme semua mengia kan apa yang pakteh cakap kat akuu ..aku pun ape lagik dah seram sejuk dah masa tuh aku pun mintak diri ler nak cabut karang ade pulak pompuan gendong anak mai sekali lagi mau hari biru dibuat nyee.
Sampai jerkk dekat kawan2 aku kami pun lepak jap isap okok sorang sebatang pastuh kite orang bersurai ..masing2 dah cuak dahh masa tuh aku terus tidur... tapi yang menjadi tanda tanya sampai kehari nih ..suara siapa yang menjerit tengah2 pagi buta tuh..siapa pulak yang kendong anak tengah malam2 buta seperti yang di ceritakan oleh pakteh kat aku tuh..sebab setahu aku masa tu mana ada orang pompuan beranak kecik masa tuh... ishh pelik lah akuu

tamatt

Last edited by ArianPutra on 29-12-2013 02:33 PM

ThousandSwords posted on 24-12-2013 01:51 AM
Mna la aku tau bpuluh mna.. sometimes call tya kabor si arian ni ngelat mcm2.. x tau la dia guna a ...

wahhhh... korang semua ni mmg kenal IN REAL LIFE ek?
rajin pulak yer calling2 bagai.