CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: joyahglam

~MERGED~ Shamsiah Fakeh

Originally posted by razhar at 21-10-2008 12:18 PM

salah tu....

-mengaggung kan si samseh tu bererti mengaggungkan PKM...secara tak langsung,lu2 semua dah terima perjuangan PKM...ada paham?

paham cekgu

aku wonder lah.. bila baca semua posting ni.. korang ni semua. real life. mmg pemikir.. atau takat gebang kedai kopi aje?

anyway.. tahniah utk semualah..byk tahu.. aku wonder lah berapa tahun umur korang semua..

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 12:16 PM

yup aku tanya sekali, cukuplah
dah memula ko kata tak boleh bg fatwa, lepas tu ubah pula
selalunya yg berpages2 tu sebab bila tanya tak pernah nak jawab terus terang
org tanya lain  ...

Kan betul, nasib la aku sempat belok masuk highway. Kalau tidak penat juga nak konar-konar selekoh...

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 12:18 PM

Sama la jugak macam aku... Aku persoalkan kita punya kemerdekaan. Apa yang berlaku selepas kemerdekaan tu. Tapi aku tak kata kemerdekaan tu adalah benda yang salah...

Tapi sampai ke habis ko dok tanya aku samada kemerdekaan kita sah atau tidak... Paham tak ni? Aku tak persoalkan dari isu 'kulit', aku persoalkan dari sudut 'isi'...

Tadi tu aku cuma memberi contoh ayat-ayat manusia yang mempunyai cara berfikir "hanya ada hitam ATAU putih sahaja"...
Kalau ko tak sebut, tak payah le terasa...  

masalahnya sekarang, benda2 yg diperbincangkan ni banyak ke arah menuju kemerdekaan

yg selepas2 merdeka tu buat apa nak sembang UMNO nak putar-belit sejarah tu lain hal
persoalannya di sini, siapakah yg boleh dipanngil pejuang dan yg manakah dipanngil pemberontak

Aku nampak kan, cara fikir ko macam sesetengah orang dalam forum ni. Cuma nampak hitam ATAU putih saja. Takde di antaranya...

ni bukan contoh JU, terang2 ler ko kata aku mcm tu

Originally posted by otomantaro at 21-10-2008 12:25 PM
aku wonder lah.. bila baca semua posting ni.. korang ni semua. real life. mmg pemikir.. atau takat gebang kedai kopi aje?

anyway.. tahniah utk semualah..byk tahu.. aku wonder lah berapa tahun  ...

24, M, Seri Kembangan

Follow Us
angaran kematian ...

*Kesatuan_Republik Sosiolis Soviet : 20 juta kematian
   *China : 65 juta kematian
   *Vietnam : 1 juta kematian
   *Korea Utara : 2 juta kematian
   *Kemboja : 2 juta kematian
   *Eropah Timur : 1 juta kematian
   *Amerika Latin : 150,000 kematian
   *Afrika : 1.7 juta kematian
   *Afghanistan : 1.5 juta kematian

Bagi aku Shamsiah Fakeh ni.. cth perempuan yg berani dan berjuang habis-habisan dgn idelogi dia.. pendirian dia.. tak jadik pak turut saja.. dia pun perjuangkan kemerdekaan negara.. drp satu sudut..dan aku rasa komunisme ni pun asalnya utk hak sama rata kepada semua.. prinsip ideologi dah betul.. cuma perlaksanaan dan macam2...jadiknya nampak negatif saja benda komunisme ni..

Puji semangat perjuangan dia.. tak bermakna ko dah terus convert jadik PKM..hahahah lawak betul laa... semangat perjuangan dia ni patut di contohi.. tak senang di jual beli ngan wang ringgit..:victory: :victory:

Reply #369 razhar's post

sori beb.. aku tak tengok sejarah dr youtube.. aku hanye mencari ape yg aku nak tau.. takde ler aku dengor dr sebelah pihak jerk... so bile dah dengor dan bace baru ler leh buat penilaian ajerk..

ade org pernah sembah berhale.. tapi adekah selame-lamenye dia sembah berhale?
dalam setiap manusia nih ade kebaikan dan ade keburukan..

Originally posted by namharnimsak at 21-10-2008 12:21

tapi kenape mengagungkan Leftenan Adnan boleh plak? saudara mengagungkan Inggeris? Adakah Inggeris tu Islam? Adakah Inggeris tu orang Melayu?

point same - perjuangkan kemerdekaan
...

tak sama...lt.adnan berjuang untuk tanah air dan berjuang bersama2 dgn org2 yg mempercayai agama..lain dgn si samseh tu....bersekutu dgn worang2 yg tak percaya kewujudan tuhan...idelogi tiada tuhan ni mmg wajib dipercayai oleh sapa2 yg hidop dgn PKM...

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 12:21 PM

Apa sebabnya CONAN?

In case ko tak tau (tapi aku rasa ko tau), komunisme itu sendiri ada banyak cabangnya... Menunjukkan keburukan satu dahan, tidak bererti seluruh pokoknya itu berpenyakit...  

apabila terang2 tolak agama tu memang tak payah ulas panjang

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 12:25 PM

masalahnya sekarang, benda2 yg diperbincangkan ni banyak ke arah menuju kemerdekaan

yg selepas2 merdeka tu buat apa nak sembang UMNO nak putar-belit sejarah tu lain hal
persoalanny ...

So, ko setuju la dengan kata-kata sejarah Malaysia bahawa Datuk Maharajalela adalah pemberontak?

ni bukan contoh JU, terang2 ler ko kata aku mcm tu

Aku terang-terang kata ko ni geng black and white. Tapi contoh yang aku bagi tu adalah sebagai penjelasan tentang bagaimana manusia yang dikatakan sebagai black and white tu...

Kenyataan aku memang ditujukan pada ko. Tapi contoh tu tak merujuk khusus pada ko..

Originally posted by csham at 21-10-2008 12:27 PM

Bagi aku Shamsiah Fakeh ni.. cth perempuan yg berani dan berjuang habis-habisan dgn idelogi dia.. pendirian dia.. tak jadik pak turut saja.. dia pun perjuangkan kemerdekaan negara ...

i agree with ur statement....done

Originally posted by namharnimsak at 21-10-2008 12:21 PM

tapi kenape mengagungkan Leftenan Adnan boleh plak? saudara mengagungkan Inggeris? Adakah Inggeris tu Islam? Adakah Inggeris tu orang Melayu?

point same - perjuangkan kemerdekaan
...

dia hanya nampak prospektif dr segi British dan tentera melayu dulu sahaja yg baik dan pejuang kemerdekaan...
kita2 yg menegaskan Shamsiah Fakeh sebagai pejuang kemerdekaan telah dicop sebagai komunis....sbg PKM....
inilah pemikiran org yg telah menutup rapat otaknya dr berfikir secara rasional...
jd jgn layan sgt.....lebih baik kita berbicara cara yg berhemah dan terbuka...jgn tutup pemikiran kita....
bak kata iklan 'Zaman dah berubah.....Dunia dah maju....'

hahaha kematian atas nama demokrasi lak brape byk????

US nyer keje jek:

1) Vietnam
2) Iraq
3) Afghan

Israel:

1) Palestin

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 12:25 PM
Kan betul, nasib la aku sempat belok masuk highway. Kalau tidak penat juga nak konar-konar selekoh...

aku cukup sekadar org bg jawapan jer
masalahnya, ada org jenis tak bg jawapan

mana ostad cipanbakar nih? wa nak dgr patwa dia....

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 12:27 PM

apabila terang2 tolak agama tu memang tak payah ulas panjang

Dari tadi aku tanya, tapi ko tak nak jawab? Betul ke komunisme MEMANG menolak agama?

"Menolak agama" dengan "ideologi tidak berteraskan kepada agama" adalah dua benda yang berbeza...

Demokrasi itu sendiri by default meletakkan suara golongan paling banyak sebagai 'Tuhan'. Adakah pendukung demokrasi tu menolak agama?

Originally posted by csham at 21-10-2008 12:29 PM
hahaha kematian atas nama demokrasi lak brape byk????

US nyer keje jek:

1) Vietnam
2) Iraq
3) Afghan

Israel:

1) Palestin

Kematian akibat ideologi yang konon-konon berteraskan agama plak tak nak sebut ke?

Originally posted by razhar at 21-10-2008 12:27 PM

tak sama...lt.adnan berjuang untuk tanah air dan berjuang bersama2 dgn org2 yg mempercayai agama..lain dgn si samseh tu....bersekutu dgn worang2 yg tak percaya kewujudan tuhan...idelogi tiada ...

Inggeris tu adalah Kristian...antara motif penjajahan Barat yang tersembunyi adalah untuk menyebarkan Kristian misalnya dengan penubuhan sekolah2 seperti Convent, Methodist...so, Leftenan Adnan cam bersekongkol la untuk sebarkan Kristian? Gitu?

Tak salah kan? sebab Leftenan Adnan berjuang untuk kemerdekaan n dia still Islam
ape beza dengan Shamsiah? Adakah dia murtad bila berjuang bersama Komunis? Adakah encik pernah berjumpa dengan beliau dan bertanya status agamanya semasa dia berjuang?
Adakah encik tau dia solat ke tak semasa dia berjuang tu?
Adakah encik tau latarbelakang agama beliau sebelum menyertai perjuang tersebut?