CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sellie003

[TVB] Moonlight Resonance- Sessi Borak Sakan

Reply  zuranura

Ha'ah sampaikan chung pun kata "apa hal lak".... baru nmpk dia...  ...
sellie003 Post at 23-9-2010 09:51

aku tgk chung tu mcm ala2 manje larh..
jahat kan ka mei..agk2 mak gung tu mmg betol2 insap2 ke..smlm siap bocorkan rahsie hung dpn nenek tuh..

ter emo lak aku tgk episod smlm..yg nk last tu..akhirnye putus gk pasangan yg x brape serasi tu..
...
zuranura Post at 23-9-2010 09:24

mmg sedih tul part tu...sy pun ikut nangis sama...

sakit ati tul tgk makcik sa tu dok tlg ank dia aniaya yuet...
dua branak ni mmg jahat tul la...dah la ka mei pun mcm mak dia...
t'jerit2 bile ckp...bingit tul...

hor ma mmg the best ar....klu die bukak mulut jerk kejahatan pasti terbongkar...:@aku pon pelik ngape mesti mak cik nk babitkan chung klu hal2 ank hor ma wat slh...
lepas nie mesti ka mei ngan mak cik sa join geng hung plak...mak gung 2 aku tgk mcm dah insaf...x tau ar lepas nie jd balaci hung lg...

Reply 401# zuranura

Rasanya dah insaf kot... kalau tak napa dia patah balik bgtau hung masih berhubung ngan ex-hubby dia... lg pun mak cik gung tu tak ler jht sgt berbanding anak nyer yg jht tuh... nasib baik ho yg temankn neneknya... sekurang2nya ho leh jd saksi... sy rasa elok aje ho tak bercinta ngan sesapa... jd tunjang keluarga lg bagus... nmpk ada tokoh ketua institusi keluarga... watak dia mmg menyerlah time nih... hensem & smart jek... walau dia pakai apa pun segak aje mataku memandangnya...

hor ma mmg the best ar....klu die bukak mulut jerk kejahatan pasti terbongkar...aku pon pelik ngap ...
sue87 Post at 23-9-2010 10:21

tu aku pelik..kelakar pon ade..mesti name chung naik bile yg len kurang adab sikit..tp aku rse anak2 hor ma hormat org tua..dorang xde la biadap sgt..kdg2 dorang just berterus terang nk menegak kan keadilan..

aku rasa 8tv translate nama salah rasanya

cho pa = jadi joe pa...yg mana nama betul dia adalah kam tai cho

kalau gung = ah kung

Follow Us
Reply  zuranura

Rasanya dah insaf kot... kalau tak napa dia patah balik bgtau hung masih berhu ...
sellie003 Post at 23-9-2010 10:24

stujuk ngn sellie..kalo part cinte dia mcm bosan sikit sbb xde jln cite...sikit2 hal tsau yg xde pendirian ttg cinte tuh..
ho tu mcm anak sulung je kt famili tu..sbb aku tgk abg long dorang tu cm xbpe kuat cm ho..mcm masih nak main2..

lepas ni akan banyak scene ho-tsau-bosco...mesti korang boring...nak2 masa bosco ambek keputusan ikut GF dia balik england tinggalkan tsau...hari2 tsau merintih sendu kat ho dgn membuat laporan harian kepada ho untuk melupakan bosco....si ho tu plak dungu je layankan...tapi dah watak dia memang diarah begitu...apa buleh buat

Reply 405# zuranura

Ikutkn mak cik sa tu kurang ajar... elok aje diorg mkn beradab senyap aje... tetiba dok citer pasal show pastu tuduh yuet tak wat keje ler mcm2... bila hor ma bersuara baru ler nmpk ank2nya bersuara... nasihat hor ma mmg bagus terkena lubang idung mak cik sa katanya sepatutnya ajar ank cara elok bukan join skali wat jht... elok sgt mak cik sa ngan famili dia kena halau aman idup diorg... pastu wat huru hara lak kat famili disana...

Reply 408# C.K

Dlm kes bercinta ho mmg fail... tp dlm soal keluarga dia mmg ada tokoh berwibawa... sy mmg suka lelaki yg pentingkn keluarga lbh dr segalanya... lg pulak kalau adik beradik semua sekepala... mmg meriah... bila kelvin masuk dlm keluarga hor ma nmpk lg berseri & ceria...

GF bosco akan mati ada penyakit...bila GF dia mati..dia balik hong kong....hehe lepas tu?korang tunggu je laa tapi tsau akan kawen ngan bosco tu nanti

GF bosco akan mati ada penyakit...bila GF dia mati..dia balik hong kong....hehe lepas tu?korang tung ...
C.K Post at 23-9-2010 10:51

o...ending tsau ngan bosco...bgus ar aku pon dah jd cam x suke jerk kat tsau 2...klu gduh cri ho...mlm2 klu x dpt tido call ho...kesian plak aku tgk kat ho 2...klu dah happy ngan bosco tnggal ho plak...

krenyer cite nie ho x de ngan sape2 la yerk...ke die ngan gf lme die?

o...ending tsau ngan bosco...bgus ar aku pon dah jd cam x suke jerk kat tsau 2...klu gduh cri ho.. ...
sue87 Post at 23-9-2010 11:07 AM

hihihi...taknak cakap...korang kena tunggu sampai ke episod 40....tapi tsau memang ambek keputusan kawin dgn bosco siap umumkan lagi...bila hung (ibu tsau) tahu anak dia pilih bosco...dia cepat2 pindahkan syer ka ho yuet yuen kepada tsau....apa2 pon kena tunggu sampai habes ye

Reply 414# C.K

Ko nikn asal bg sinop kata tunggu episod akhir... padahal sinop kecik2 tu wat kita lg tak sabar nak tau selanjutnya... saja jer yek... biasa nih babap baru tau....

P/S tp rasa nak main teka2 lak... apabila hung bg semua syer kpd tsau secara tak langsung tsau yg mmg tau baik & lg pula syg kat hor ma ngan famili tambah lak rasa bersalah akn bg secara bulat2 semua syer tu kpd ank2 hor ma... sekian terima kasih...

sallie harap maap je laa...aku memang sengaja tinggalkan tanda tanya gitu...barulaa korang semangat skit nak tgk...lagipon kat sini ramai gak SR...jadi aku rasa tak adil kalau aku cerita habes seme...ada segelintir mungkin lebih suka mengetahui jalan cerita penuh seblom drama tu ditayangkan...ada segelintir tidak...sementelah lagi ini adalah platform terbuka...jadi aku lebih suka mengambil jalan untuk bersikap adil

Reply  C.K

Ko nikn asal bg sinop kata tunggu episod akhir... padahal sinop kecik2 tu wat kita  ...
sellie003 Post at 23-9-2010 11:29

waa...sallie dah marah nmpkC.K klu ko nk bg spoiler ko highlight ngan kaler putih...klu sape yg nk bce, bce lah klu sape yg x nk bce wat x tau jerk...

p/s-C.K bg ar tau pe kesudahan yuet ngan ka....

Reply 416# C.K

Takpe kita ok jek spoiler2 tu saja jer bg mood2 kaler2 kat thread ni...kitakn tuan umah ke daun...  dr kita asyik emo ngan drama nih... sambil2 selit2 ler apa2 cetusan perasaan kat cni... macm2 gif kat smilie utk tunjuk perasaan... elok gunakn seadanya... lgpun drama nih long journey.... kalau rasa nak spoiler ker, nak teka teki teka tekuk atau nak lg best reka jln citer sendiri pun boleh... bg meriah thread kita nih... tak lama lg perayaan kuih bulan...

aku tunggu pendapat ramai...kalau lebih dari 7 org mintak aku cerita penuh kesudahannya...aku cite..kalau tak cukup...aku akan abaikan thread ni

cheers

C.K
kalo ikut permintaan aku,ko cite jela sampai abes..aku xkisah jew..