CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wds

Kawan baik aku hidup susah...

prettyuglybabe replied at 12-1-2016 03:10 PM
ok.. kira selesai la masalah kewangan dia kan..

Belum lagi, credit card dlm process... Pihak bank amik masa sikit... Harap2 dpt credit card sebelum 15.01.2016. Kawan aku pulak bagitau last2 minute. Kalo bagitau awal2 boleh la aku ikhtiar lagi mn nak cari duit tu... . Dia sngt penting bagi aku..

wds replied at 12-1-2016 03:15 PM
Belum lagi, credit card dlm process... Pihak bank amik masa sikit... Harap2 dpt credit card sebelu ...

respect aku dekat ko..serious. tak jumpa dah kwn mcm korg bdua ni.

yg ade kwn aku pon..time susah baru cari aku..time senang. lupa.blah..kang susah takde duit. cari aku balik

aku hrp ko berjaya tlg kwn ko tu

ubat_batok replied at 12-1-2016 03:54 PM
respect aku dekat ko..serious. tak jumpa dah kwn mcm korg bdua ni.

yg ade kwn aku pon..time sus ...

Terima kasih... Harap2 aku dpt tolong dia. Kawan aku ni adalah bangsa india paling baik di Malaysia. Masa aku susah dulu, aku nak pinjam duit dia RM 700 sebab motosikal aku rosak (enjin overhaul) dan nak buat duit belanja sikit. Dengan selamber je dia ckp dia nak bagi aku RM 1500 tak perlu bayar balik. Sampai sekarang aku xleh lupa kata2 dia dulu. Tapi duit yg dia bagi pinjam tu dulu aku dpt byr balik secara ansuran (amik masa setahun baru habis) walaupun pada mulanya dia tak nak.

Aku ni orang luar, kenal dia pun tak sampai setahun dulu (sekarang dah lebih 5 tahun persahabatan kami). Dengan selamber je dia nak tolong aku walaupun baru kenal.

Hidup aku mcm tak tenang selagi tak dpt tolong dia...

wds replied at 12-1-2016 04:14 PM
Terima kasih... Harap2 aku dpt tolong dia. Kawan aku ni adalah bangsa india paling baik di Malaysi ...

kann dahla berlainan kaum, payah tau nak cari kwn mcm tu. aku hrp persahabatan korg kekal sampai bebila.
aku bc, aku plak sedih..

Nak apply kredit kad cepat pi kredit kad centre. Maybank punya kalau tak silap cepat. Jangan pergi bank. Pi mredit kad centre. Kat mid valley ada satu, kat one utama ada satu. Moha dipermudahkan urusan kawan u n u sekali.

munchkin replied at 12-1-2016 05:11 PM
Nak apply kredit kad cepat pi kredit kad centre. Maybank punya kalau tak silap cepat. Jangan pergi b ...

Maybank tak boleh dpt sebab nak anual income 30k++. Wife aku anual income 28k je. Skrg ni tngh apply credit card CIMB...

Follow Us
wds replied at 12-1-2016 05:17 PM
Maybank tak boleh dpt sebab nak anual income 30k++. Wife aku anual income 28k je. Skrg ni tngh app ...

Ohh. So sorry to hear. Moga dapatlah penyelesaiannya. Aku doakan utk korang semua.

kenapa tt tak apply kedit card under nama sendiri?
or else pergi cari personal loan mcm aeon or rhb easy..
eaon dgn rhb easy mmg cepat giler..
rhb easy tu sejam kot boleh dapat tau approval..

prettyuglybabe replied at 13-1-2016 10:24 AM
kenapa tt tak apply kedit card under nama sendiri?
or else pergi cari personal loan mcm aeon or rhb ...

AKu freelance. Income tak berapa cantik so mmg tak boleh la apply semua bagai atas nama aku.

wds replied at 13-1-2016 10:33 AM
AKu freelance. Income tak berapa cantik so mmg tak boleh la apply semua bagai atas nama aku.

ooo.. then angkut ur wife gi rhb easy or aeon..
cimb pun ada juga fast cash..
tapi so far rhb easy la yg paling cepat sekali..
takat pinjam below 5k tu takde masalah rasanya..

prettyuglybabe replied at 13-1-2016 10:38 AM
ooo.. then angkut ur wife gi rhb easy or aeon..
cimb pun ada juga fast cash..
tapi so far rhb ea ...

Thanks. Nt tngh hari ni aku ajak wife aku gi try dekat easy rhb.

Terharu aku melihat (membaca persahabatan ini). Memang patut lah membantu dia. Dia tgh susah.

err jap ek ... apa kena mengena nak buat bank loan dgn pembayaran bulanan epf dia ek? bank perlukan epf statement utk lihat berapa jumlah gaji yg diterima setiap bulan berdasarkan caruman yg dibuat ... samada ada mencaruman atau tak ada bukannya masalah bank pun ...

lg plk dia bukannya bekerja sendiri ... klu tak ada duit nak bayar epf suruh jerlah company kakak dia buat surat tunggakan mencarum kerana ketiadaan pekerja buat sementara waktu ... boleh jer

lg 1 proses nk jual umah dgn adik beradik nih adakah dia buat mengikut saluran undang2 yg betul atau hanya melalui verbal jer ... klu dia kata selama nih adik beradik tak ambik tau psl umah ... naper dia tak tolak jer harga jualan rm80k dgn kos2 maintenance, utilities umah tu drp harga jualan? sbb tu kena buat mengikut saluran undang2 yg betul ...

ntah sy cuma rasa kawan awk mcm tak cerita habis dgn awk nih ...

Aku paham situasi tt sbb nk jumpa kawan yg baik sgt susah...ramai yg baik sbb nak amik kesempatan dan backstab saja...kalau dah jumpa yg betul2 baik mcm ni definitely kita akan tolong sehbs mungkin..tp kesian la org baik mcm dia lahir dlm famili yg mcm tu sedangkan famili la org2 pertama yg kita mintak tolong...kdg2 kawan2 lg best dr saudara mara sendiri

msrosse replied at 13-1-2016 03:16 PM
err jap ek ... apa kena mengena nak buat bank loan dgn pembayaran bulanan epf dia ek? bank perlukan  ...

Aku rasa ko tak paham la. Baiklah aku perjelaskan satu per satu.

Kawan aku mencarum EPF melalui syarikat kakaknya adalah utk buat loan bank dari RHB bank sebab RHB bank tak tngk slip gaji bagai. Hanya semak kelayakan dengan melihat EPF pun sudah mencukupi. Tujuan buat loan adalah untuk ambil alih rumah (berkongsi nama adik beradik dia) yang dia duduki sekarang ni.

naper dia tak tolak jer harga jualan rm80k dgn kos2 maintenance, utilities umah tu drp harga jualan?

Kalo diikutkan undang2 kawan aku ni kena bagi share dekat adik beradik dia ikut harga pasaran rumahnya tu. Contohnya harga pasaran rumah adalah RM 400k. Jadi 400k / 5 orang (termasuk kawan aku) = 80k seorang. Maknanya kawan aku ni kena standby RM 80k x 4 = RM 320k untuk ambil alih rumah tu jika mengikut undang2. Disebabkan adik beradik dia tidak amik tahu pasal rumah tu jadi hasil perbincangan antara dia dengan adik beradik setuju terima RM 20k seorang daripada jumlah yg sepatutnya RM 80k seorang jika mengikut undang2.

Aku harap ko faham penjelasan aku ni...

CrowneGlory replied at 13-1-2016 07:44 PM
Aku paham situasi tt sbb nk jumpa kawan yg baik sgt susah...ramai yg baik sbb nak amik kesempatan da ...

Tu lah. Aku pun tak sangka hidup dia susah disebabkan family dia.

Aku nak buat pengumuman. Aku berjaya selesaikan masalah kewangan kawan baik aku ni. Tengah hari tadi aku bawak wife aku gi apply pinjaman dari RHB bank. Betul2 tak sangka dpt kelulusan begitu cepat (tak sampai 5 minit) walaupun proses nak keluarkan duit amik masa melebihi sejam sebab ikut sistem dan nak sign dokumen bagai .

Aku baru tau pinjaman dari RHB bank tidak memerlukan slip gaji. Cukup hanya dengan EPF statement utk menentukan kelayakan pinjaman tersebut itu.

Aku ucapkan terima kasih kepada para forumer yg cuba membantu terutamanya @prettyuglybabe yang memberi idea supaya aku mencuba pinjaman di RHB.

Ketika aku hidup susah dulu, kawan baik aku ni berjaya menghilangkan resah dan membuatkan aku gembira. Sekarang ni aku pula berjaya menghilangkan resahnya dan membuatkan dia gembira.

Aku tidak menyesal membuat pinjaman bank untuk membantu kawan baik aku ini. Wife aku pun setuju dengan cara ni.

Hari ni aku cukup seronok dapat balas jasa kawan baik aku. Masa aku bagi duit kat dia tadi sempat la jugak aku membebel kat dia "Jangan tolong family bla bla bla bla bla. Kalau nak tolong family jugak pastikan ko jutawan duit tak habis2." Dia ingat nak peluk aku tadi tapi tak jadi sebab wife aku ada .

Aku harap kawan aku ni insaf dan belajar dari pengalaman.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wds replied at 13-1-2016 09:07 PM
Aku nak buat pengumuman. Aku berjaya selesaikan masalah kewangan kawan baik aku ni. Tengah hari tadi ...

bagus la.. tapi aku nasihatkan pulak..
fast cash ni kalau terdesak sangat boleh apply..
kalu nak guna sikit-sikit, tak payah la..
cuba usaha cara lain dulu..
sebab interest dia sangat cekik darah..
lepas 3 atau 6 bulan, ko ada duit, pergi settle cepat-cepat..

prettyuglybabe replied at 14-1-2016 12:36 PM
bagus la.. tapi aku nasihatkan pulak..
fast cash ni kalau terdesak sangat boleh apply..
kalu nak ...

Ye betul tu. Pihak RHB bagi tau aku kalo nak buat full settlement kena selepas 6 bulan, kalau sebelum 6 bulan akan dikenakan penalty RM 200. Maknanya aku digalakkan buat settlement selepas bulan july nanti lah.

Susah nak cari kawan macam ko skrg ni.. haha. Nasib baik dah selesai.