CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: galleria23

Bukan menantu pilihan kerana mak mertua mata duitan

LabuLabi69 replied at 9-2-2015 05:53 PM
xpew ... try je tanya khabar . soal layan tak layan tu letak belakang ... nanti lama2 bru dia terp ...

thanks labulabi69. saya akan cuba, tapi mungkin akan rasa pelik sikit la. bukan saya jek pelik, dia pon mesti pelik tetibe jek saya tepon tanya khabar kan. takut pon ada sebenarnya ni, nak tepon die.

dubuk replied at 9-2-2015 05:56 PM
apa?? bos bagi bonus lima puluh ringgit??

ada orang lain dapat bonus tiga puluh ringgit aje  : ...

seriosis 30 hengget?? wow! ingatkan sy paling teruk dah. xpe, rezeki jugak tu. laki saya langsung xde.

galleria23 replied at 10-2-2015 09:30 AM
thanks labulabi69. saya akan cuba, tapi mungkin akan rasa pelik sikit la. bukan saya jek pelik, di ...

xpe .. sama2 .. try je call

galleria23 replied at 10-2-2015 09:31 AM
seriosis 30 hengget?? wow! ingatkan sy paling teruk dah. xpe, rezeki jugak tu. laki saya langsung  ...

ya, tiga puluh ringgit je

nak amik hati mertua mcm ni???
senang aje! sila labur duit banyak2.. kompem ko jadi menantu kesayangan..! hahahaha

senang cite.. ko buat derk jela...
klu ko balik umah mertua ko tu.. ko buat cem biase je..
pekakkan la telinga ko, keraskan la hati ko... ko buat derk je die duk ckp bukan2 kat ko...

tak elok jugak sampai taknak balik umah mertua ko..
taknak bagi anak ko jumper mertua ko... tul eh?..
ko buat baik pun die burukkan2 kan.. ni lagi klu ko buat buruk.. lagi la teruk die ngate ko nti..

cuba bincang dgn suami ttg bab balik kg tu..
klu bleh try suami jgn tinggal kan tt dlm tempoh masa yg lama bersendirian disana..
tt follow jer suami..klu bleh elakkan bermalam cuba elakkan..
elak dari buat muka sbb takut suami tt tersinggung..cian dia
try jaga air muka dia supaya tak disindir oleh emak sendiri..

Follow Us
Dulu mak sy pun x disukai mak mentua dgn adik beradik ayah.. X pasti la sbb apa tp mak mmg makan hati.. Dulu2 lagi la tak ada social network nak luahkan pd sape.. Mak ayah pun dah tak ada dah meninggal waktu mak kecik2.. Nak harapkan adik beradik dia kat kampung semua dah tak ambil kisah kat mak walaupun mak adik bongsu diorang..

Mak tahan je mak doa sampai dibukakan hati diorang utk terima mak.. Tp still sampai sekarang ada sorang adik ayah mmg x masuk dgn mak.. And of course mak makan hati sampai skrg lagi2 dulu. Sebelum  opah meninggal ayah rajin balik kampung sbb ayah sgt2 family oriented. Apa2 hal family first.

Ayah agak hati kering dulu.. Tp mmg kami sgt jarang balik kampung. Kdg raya pun tak balik kampung mak atau ayah. Kami raya kat rumah je sampaikan tak kenal sedara tp it's better like that drpd melarat ke kami anak2 tak suka sedara.

Bersabar jelah tt..tak ke mana pun nak amik hati dgn PIL.

MIL aku pun mata duitan. Masa baru2 kawen mmg agak susah nk jd positif. Tapi alhamdulilah dh 7thn kawen ni aku cam dh kebal...hahaaaa

kalau kes macam ni.. TT mmg kene byk besabar sbb as time passes same ade MIL tu nmpk n sedar kebaikan TT atau pun TT jadi kebal mcm org atas ckp huhu.. bertabah k.. tak yah tensen2 sgt.. tgk kt anak2, mesti cerie kembali!!

mcm lebih kurang cerita mak saya and arwah mak mertua dia..
saya takmo cite la, sbb arwah nenek pun dah meninggal..

tapi apa bleh cakap..kami adik beradik mmg la tak rapat dengan sepupu belah ayah,,
tetiap tahun dtg raya,,tapi mmg tak jadi mesra..bukan tak cuba nak berbaik..tapi sepupu pun lebih banyak buat hal dengan geng mereka...
so in the end... weols layan gitu2 jek..org dtg, salam, maniskan muka..tukar2 cerita skit..

tapi ntahla.. mmg suasana yg sangat awkward...weols lebih ske raya belah mak...

tapi tt ada masa lagi, utk perbaiki hubungan ngn mak mertua...so teruskan

tu la nasib kita sebagai menantu. banyak sy dengar kes mcm ni. nasib saya walaupun sy tak disayangi tapi both parent in law tahu anak laki dia mcm mana. yg lain bagi duit disayangi, kami yg tak berduit jadi org suruhan je la... apa org kata.. tak boleh bagi duit, bagi tenaga je la..

apa pun, suami syurganya pada ibu, dan awak syurga pada suami. memang sepatutnya suami kena taat pada ibu dia walaupun ibunya macam tut!!! so, terima je la... Allah lebih mengetahui. awak sanggup hadapinya tu sebab Allah berikan dugaan ini. Biarlah awak nampak buruk di mata ibunya, tetapi awak nampak cantik di mata suami.  

Terima kasih semua atas nasihat yang berguna. Baru-baru ni sy balik jb(belah sy) sebab abah teringin sangat nak jumpa cucu die. Tapi sy dan suami gaduh besar sampai kami tak bercakap utk beberapa hari. Mulanya sy ada tny suami byk kali,dia nak balik ke xnak.kalau tak nak,xpe la, kite x balik.tp die beria ajak balik jb, sampai masa die yg sentap, die ckp mak die kecik ati kalau tau kami balik jb. Disebabkan itu,kami gaduh besar. Sy dapat rs ini semua berpunca dari mak mertua sy. Sy x tau apa yg dia (mak mertua) bgtau pd suami smpai kami gaduh besar camni sekali. Kalau kami bercerai, memang sy salahkan mak mertua dan sy x kan maafkan die!

baru-baru ni jugak sy dapat tau dia ada call suami tanya kenapa x bg duit lbey kat dia. Suami terangkan segalanya, pastu dia tny pasal gaji saya,berapa sy bg pada family sy. Bila suami cakap, 300,dia kata kenapa byk sgt. Bila sy tau tu, sy macam.. Erkkk. Tu gaji sy,duit sy, apa hak die nak cakap camtu. Suka hati sy la nak bg berapa kat family sy pon. Sy x minta duit kat anak die dah cukup baik.

mmm... Kadang sy rs, hubungan sy dan mak mertua macam dah bertambah teruk. Apa yg saya buat semua x kena dimata die. Sy dah give up!!

Salam

Semua orang akan duji dgn pelbagai cara..ada mak sendiri yg buat perangai, ada dpt suami, bapa, ipar dan sebagainya.

Kalau dikenangkan memang tak sanggup nak lalu semua ni, tapi once kita berkahwin tak boleh nak lari ..nak taknak mertua dan keluarga sudah jadi saudara kita.

Gue sendiri melalui pengalaman begini. mungkin jalan cerita kita berbeza tetapi solutionnya adalah sama untuk setiap masalah..kembali kepada hukum Allah.

Allah kata kunci syurga suami ada pada ibunya dan kunci syurga isteri ada pada suaminya..tapi since syurga itu mahal harganya..jadi kunci/tiket nak masuk syurga pun pelik2 kejadiannya.

Bebuat baik pada ibu mertua yg menyakitkan hati kita, pilih kasih (dalam kes gue) adalah perkara yg sangat menyakitkan dan sehingga kini gue still struggling melawan bisikan syaitan yg selalu menayangkan kembali peristiwa yg menyakitkan hati gue mengenai ibu mertua.

Apa yg gue buat adalah berdoa selepas sembahyang mendoakan kesejahteraan inlaws ( walaupun mula2 rasa tak ingin berdoa utk mereka), lama kelamaan hati gue jadi lembut kepada mereka.

Gue dan suami juga paksa diri balik sebulan sekali melawat mereka dan bagi duit bulanan. Walau pun kami duduk dlm setengah jam je dirumah mereka. Kena juga berdoa diberi kekuatan utk berbuat baik kepada mereka.

Dlm krisis kami suami byk memihak kepada gue menyebabkan ibunya sgt kecil hati. sehingga kini suami dan gue masih tak mampu utk bercuti bersama atau duduk lama2 dgn inlaws. Cuma kesian suami sbb masih tak mampu berbuat baik kpd ibu sendiri.

Selalu berjenaka dgn suami, org lelaki lain pergi berjihad utk kejar syurga, tapi utk awak ujian terbesar adalah ibu awak sendri.

Sorry galleria terpanjang lak luahan hati ni yg lama terpendam

gue replied at 21-2-2015 08:42 AM
Salam

Semua orang akan duji dgn pelbagai cara..ada mak sendiri yg buat perangai, ada dpt suami, b ...

Terima kasih gue atas cerita awak tu. sungguh mulia hati awak, sekurang-kurangnya dapat cuba untuk menziarahi mereka sebulan sekali. tapi saya... mmmm.. perit rasanya. macam yg awak cakap lah, syaitan selalu menayangkan balik setiap tuduhan yang dia berikan kepada sy. hampir-hampir kasih syg yg cuba sy pupuk utk mak mertua sy, ianya semakin lama bertukar menjadi benci.

at least suami awk menyebelahi awk, macam sy, suami sy semakin menyebelahi mak dia sampaikan suami sy pon tuduh sy cuba nak putuskan hubungan dia ngan mak dia.. sy tau syurga dia dibawah tapak kaki mak dia, tp dia kena paham, at least cuba utk back up sy time mak dia tuduh saya bukan-bukan. lgpon sy xpernah kurang ajar ngan mak dia ke pinjam duit ke hutang ngan mak dia ke. sy layan elok jek.

Kesiannyer kt tt..semoga tt trus tabah menghadapi ujian ini.truskan bdoa yg baik2 ya.

Seburuk mana pun mak mertua, tak ada dia maka tak de laa suami kita tu. Tak de suami kita, tak de laa anak kita tu.

Tak setuju sampai tak bagi cucu jumpa nenek sebab rasa sakit hati. Tak de kena mengena langsung.

Kalau mak kita buat perangai macam tu, ada kita nak kutuk serupa kita kutuk mak mertua? Kita sebagai anak, jadilah anak. Dia mak. Tak sama laa taraf kita dengan dia waima apapun dia punya perangai.

keep reminding urself, orang tua tu sewel,tak siuman,.. mental terjejas.
sebut pada diri sendiri 100 x sehari

after 1 week, mungkin u dah tak marah, melainkan rasa simpati saja

Edited by alya1 at 23-2-2015 01:54 AM

dekk...baca kisah akk...... (kt rmh sebelah)

dulu akk pn cam ni la menruh harapn mertua akn berubah...sbb awal dulu somi sll ckp org bg taik kita bagi bunga...lama2x taik tu abis,,org tu akn ambik bunga yg kita bg tu bg kita balik....kononnya.....

akk kononnya nk jd isteri mithali nk jg syurga somi kununnya.......tahan hati, senyum dlm tangisan....tp akhirnya masa dr setahun ke setahun...hggalah dah berpuluh tahun hampir 20thn....kita tetap tidak diterima.....malah makin teruk lg jadinya.......

dan dek kerana lamanya masa berlalu si somi yg masa awal dulu time cinta masih hangat mmg la myokong kita tp akhirnya org yg kita harapkn mberi sokongn akn beralih arah.......

masa nih..... ank dr sorang dah bertmbh 5.....so sukar dah utk kita mbuat keputusan......nk tggu lg kita dah xmampu, nk mbawa diri rasa serba salah dan kesian pd ank2x sedang mgejar cita2x msg2x. bimbg pelajrn mrk terganggu. utk meneruskn hidup dgnnya...tiada lg rasa cinta......

alya1 replied at 23-2-2015 01:51 AM
dekk...baca kisah akk...... (kt rmh sebelah)

dulu akk pn cam ni la menruh harapn mertua akn berub ...

Ya Allah! sedihnya akak. mesti akak dalam dilema kan. so apa keputusan yang akak buat sekarang? just follow the flow ke?

tapi saya tau, mungkin nasib sy pon akan jadi camtu sebab sy dpt lihat sekarang suami sy dah kurang sokong sy, dia lebih sokong mak dia. walhal dia tau apa yg mak dia dah buat pada sy dan dia sikit pon tak de nak back up sy. sy tau lama-lama nanti dia akan jadi bosan, dan tak kan menyokong sy lagi.

ye, betul, sekarang ni tiap masa sy doakan hati mak mertua sy terbuka utk terima sy seadanya, walaupun kadang-kadang perasaan dendam dan sakit hati bermaharajalela. sy bukan nya maksum, sy cuma tak boleh nak control perasaan jek, tapi tidaklah sampai nak melukakan hati org tua, jauh sekali nak kurang ajar dengan dia.

PEPPERMAN replied at 22-2-2015 06:22 PM
keep reminding urself, orang tua tu sewel,tak siuman,.. mental terjejas.
sebut pada diri sendiri 10 ...

hahahha. berkesan ke? takut kang sy sendiri yg sewel. lagipon xsampai hati nak panggil mak kepada suami sy tu sewel.