CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sekngucing

Kenapa Ummah PPRT melayu suka berkahwin atas jalan?

Kawin atas jalan??? Nak anak bakal merempit kut?

Neway sbb Malaysia punya concept perumahan berteres...nak jimat tanah kekdahnya. Kalau gi negara maju lain mana ada rumah teres nih...

Bile dah rumah teres, tentulah halamannya pon sekangkang kera kecuali cornet lot, nak letak tent pon terpaksa la atas jalan.

Tapi developer kenalah buat dewan orang ramai at least.

Kalau x suka, saman aje. Boleh bedal wang hantaran dan duit salam kaut...

sekngucing posted on 1-6-2013 04:05 PM
biasa ke? bukankah di kl orang melayu suka buat di dewan orang ramai? (saya kalau di kampung halam ...

biasalah...kat tempat sayalah....

Jarang-jarang sekali pun tak boleh?

neh bukan kenduri kawin @noor2 ka??? awat aku tak dijemput...sungguh tak patut ..aku dah gian nak karoke lagu ct nurhaliza cindai tau

kalu hidup tak bercampur orang, macam mana nak djemput. mungkin mereka ada drop kad jemputan tapi tt tak perasan kot

payah juga kalu dapat jiran tak boleh bertolak ansur ni. bukannya majlis kawin mereka buat hari-hari. sebulan sekali pun tak pernah. mujur mereka tak buat khemah sampai depan pagar rumah tt. kalu tak, ada pulak masuk suratkhabar esoknya. jiran mengamuk robohkan khemah

kat rumah sy, bukan melayu je buat kenduri pasang khemah. cina dan india juga ada. at least melayu buat siang. india suka buat malam. bayangkan sampai pukul 11, 12 malam masih berkaraoke. tak ada pulak ummah melayu sini nak bising-bising pprt india cina ke apa. dan tak kecik hati pun dorang tak jemput melayu padahal melayu selalu jemput dorang ke kenduri melayu

Sepatutnya jiran tu kena inform dan minta izin jiran jiran sbb nak buat jhemah dan tutup jalan. Kan itu mmg oeraturan majlis bandaran -kena ttgan jiran.
Lagi satu, mmg tak patutlah tak jemput jiran, walaupun tak kenal. Masukkan ajelah kad jemputan dlm mail box.
Dulu jiran selang 3 buah rumah dzn rumah seberang jalan pun tak jemput i. Dah lah nak keluar rumah susah sebab kereta halang gate. Agaknya mmg orang bandar style macam ni.
Tapi my imediate jiran, cina jemput i masa anak dia kahwin. Dia jemput dirumah dia dan juga yg dibuat dihotel. . Kadang-kadang malu ye dgn perangai orang kita, islam tapi tak menghormati jiran.

Follow Us
noell posted on 1-6-2013 04:10 PM
neh bukan kenduri kawin @noor2 ka??? awat aku tak dijemput...sungguh tak patut ..aku dah gian nak ka ...

niyang repek betul noell nih..

kalu i kawin dah jemput TT dah...awai2 lagi

karaoke lagu pprt spt cinta pantai merdeka, goyang bali, pelamin anganku musnah dan lagi lagu2 slow rock...

mungkin sbb ni kot TT moyan...

sekngucing posted on 1-6-2013 04:05 PM
biasa ke? bukankah di kl orang melayu suka buat di dewan orang ramai? (saya kalau di kampung halam ...

mujoq sehari saja hang kena...kalo hg duduk kat Penang Darul Guan Eng kalo cina meninggal dia pasang 2 pandey besaq selama seminggu & casket bernilai 14 ribu hengget diletak dihadapan khemah untuk tontonan jiran-jiran...paling busok seminggu tau dia block jalan...so bersyukur lah anda

sayaa bukan terkilan tak dijemput, tak hadap la dgn gulai dan nasi melayu2 ni
cuma terkilan sebab buat bising dn halang jalan, nanti adik saya bangun tidor, nak keluarkan kereta dia mau mengamuk nanti dia

Biasa laj ummah felda pprt melayu islam umno caprut ini dik, kalau nikah tak nyusahkan jiran tetangga memang tak sah, di kejiranan saya ini semacam kebetulam pula tatkala katup jalan pasangnkhemah sebab pprt ni nak kahwen saya tiada di rumah sepanjang hujung minggu itu.
jujurin nya saya tak rela susah payah kena blok jln sebab pprt ini ini nak buat majlis kahwen. Nak balik rumah sendiri kena detour jauh sb. Katup jalan . Sial sangat melayu islam sunni pprt felda umno ini.

sbb ko highclass sgt kot. wlpun duk rmh teres. tu yg dia x jemput.
selain tu jgn lupa mlm nnti dtg stadium bkt jalil.
geng2 ko ramai nak berak kt padang nnti. haha

zoy123 posted on 1-6-2013 04:00 PM
mungkin tt tak pernah bertegur sapa dengan jiran tu..jenis balik keje terus memerap dlm rumah ..sura ...

Saya pun tak kenal jiran, ada aku kesah? Jiran jiran saya pun jenis memerap dalam rumah lagipun saya ada kat rumah belah malam sahaja pun, tiada siapa pun yg bersidai luar rumah tunggunjiran balik nak borak borak dik.

ni kena tanya setaz derus,apa hukumnya

kalo x bercampo dgn jiran bkn alasan utk tak jemput kenduri

Vokuro posted on 1-6-2013 04:16 PM
Biasa laj ummah felda pprt melayu islam umno caprut ini dik, kalau nikah tak nyusahkan jiran tetangg ...

melayu, islam, sunni, pprt, felda, umno

semua kena

TT duk rumah sama mcm melayu PPRT....TT pun melayu PPRT

dlm kes ini..sama ada tukang buat kenduri atau tukang buat topik yg kera sumbang..

respek jiran cina rumah ibu mertua saya..sanggup park kereta jauh..dlm 200 meter dari rumah sbb ada org melayu buat kenduri..so berbondong bondong la mereka anak beranak setiap kali keluar rumah..sebagai balasan kami jemput la mereka makan..jimat juga mereka duit belanja makan sehari dua..

berbuat baik la dgn jiran..esok waktu susah mereka la yg pertama yg akan dtg menolong..

nak tempah dewan tapi ngko ingat ummah mulayu PPRT di Klang Valley ni hanya beberapa dozen kah...tiap2 minggu sold out. yang untung tuan punya dewan... untung bisnes

Maybe ada tulis kat whiteboard surau semua kariah dijemput hadir. TT dah lama tak jenguk surau kot. Hehehe.